Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 18/19


renne

Šampion?  

46 members have voted

  1. 1. Ko će uzeti ušatog(tm)?

    • Tottenham
    • Liverpool
    • Baš me briga, gledaću samo po navici
    • Ne samo da me je baš briga, nego ne mogu ni da gledam, koliko me baš briga ko će pobedti

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/01/19 at 20:30

Recommended Posts

1 minute ago, Mindaugas Žukauskas said:

Sad je i povreda Keite namerna :isuse: Jeste, Valverde rekao Rakitiću, skrljaj ovog malog crnog, ima impozantne brojke...nećemo Salaha da ne bude providno

 

Ja ne mislim da je namerna, ali je start bio jako opasan, bukvalno mu je uhvatio nogu u makazice, a nije baš da takve startove gledamo toliko često, zar ne? Rakitić nije prljavi nakot kao Ramos pa da to radi namerno, ali je prošao nekažnjeno, mislim od strane sudije.

 

Link to comment
  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    384

  • John Coltrane

    299

  • renne

    256

  • radisa

    232

Top Posters In This Topic

Posted Images

Odgledah sinoc posle posla celu utakmicu. Sasvim dobar fudbal, puno lepih poteza, sansi i tri gola.
Zasluzena pobeda Barce, mada previsoka obzirom na prikazano na terenu. Katalonci su iskoristili vecinu sansi, a Liverpool je bio jako slab u realizaciji. Jedino se za odbranu Milnerovog suta moze reci da je golmanova reakcija bila izvanredna a sut sasvim dobar (naravno, ne mislim na onaj pocetnicki sut posred gola). U svim ostalim situacijama, sut je bio dosta lose izveden.
Po meni je odlucila daleko bolja tehnika igraca Barcelone. Ta tehnika je narocito dolazila do izrazaja pri iznosenju lopte is sopstvenog golmanskog prostora. Svaki put kad je lopta bila u 16 Barce, Spanci su je lako izneli i organizovali napad/kontranapad (svakako da tu mnogo znaci i Mesi, koji ume da zadrzi loptu, moze da krene napred i driblingom napravi prostor, ma moze sve). S druge strane, Liverpool se mucio da iznese loptu, previse je tu bilo igraca sa losom tehnikom baratanja loptom. Iz jedne takve situacije je pao i, odlucujuci, drugi gol. Naizgled bezazlena situacija, lopta u posedu Milnera ... mogao je laganim lobom proigrati saigraca koji je bio sasvim sam pet metara od centra ... mogao je odigrati dugu dijagonalu na levu stranu svog napada (odakle bi bilo nemoguce napraviti nesto brzo igracima Barce) ... mogao je izbaciti loptu u aut ... on se odlucio za ispucavanje potpuno napamet, Spanci su dosli do lopte, ubrzo i do gola. A zasto je Milner usao u problem sa pasom? Zato sto pri svakoj vrsti suta koristi celo telo i punu snagu, izgubivsi toliko vremena namestajuci se za najelementarniji sut da to uvek daje priliku protivniku da mu sasvim pridje.
Ja sam mislio da ce i Barca uci u problem zbog sporosti, narocitu Buskets i Pike, ali sam zaboravio da oni, iako igraju sporo, brzo misle, i imaju odlicnu tehniku s loptom, tkz. "nice touch". U stvari, svih deset igraca u polju Katalonaca ima taj "nice touch", nesto sto nemaju Milner, Wijnaldum, Robertson, Gomez (koji je ipak stoper) a veoma je upitan i Henderson. Istina, ovo u vecini utakmica i nije problem jer su retki timovi u kojima svi igraci vesto barataju loptom.
Male sanse ima Liverpool u revansu, ali je ovaj tim Barcelone znao imati i te kakav meltdown u CL prethodnih godina. Brz gol u revansu, jos jedan do poluvremena ili samim pocetkom drugog bi mogli unervoziti Katalonce. Naravno, perfektna odbrana se podrazumeva. Realno, ipak ce Barca u finale.
 

Link to comment

Bio je jedan odlican udarac Salaha po zemlji koji je skinuo Terstegen dobrom odbranom. Ali zato onaj promaja praznog gola na kraju je epski.

Oni nisu napadali Pikea po zemlji, on je rupa Barse. Sve nesto nabacivanje sto je on poskidao glavom.

Nije Barsa toliko jaka koliko pokazuje rezultat jer se Liverpul ispromasviao i pravio gluposti.

Link to comment
24 minutes ago, pasha said:

Bio je jedan odlican udarac Salaha po zemlji koji je skinuo Terstegen dobrom odbranom. Ali zato onaj promaja praznog gola na kraju je epski.

Oni nisu napadali Pikea po zemlji, on je rupa Barse. Sve nesto nabacivanje sto je on poskidao glavom.

Nije Barsa toliko jaka koliko pokazuje rezultat jer se Liverpul ispromasviao i pravio gluposti.

Pa ceo svet govori da je ove godine u ekstra formi, sad ispade rupa. 

Btw, bez obzira na visinu, odlicno barata loptom. Jedina mana je brzina, ali to nadoknadjuje dobrom postavkom na terenu i citanjem igre.

Top igrac.

Link to comment
10 minutes ago, pasha said:

Bio je jedan odlican udarac Salaha po zemlji koji je skinuo Terstegen dobrom odbranom. Ali zato onaj promaja praznog gola na kraju je epski.

Oni nisu napadali Pikea po zemlji, on je rupa Barse. Sve nesto nabacivanje sto je on poskidao glavom.

Nije Barsa toliko jaka koliko pokazuje rezultat jer se Liverpul ispromasviao i pravio gluposti.

 

Da, onaj udarac Salaha je bio bas dobar, zaboravio sam ... Odlicno ga je Nemac skinuo.

 

Liverpool ne moze napadati Barcu po zemlji, kad su igraci Barce za tri klase jaci na lopti od igraca Liverpoola. Kako ces napadati po zemlji sa sredinom u kojoj su Milner, Wijnaldun i Henderson protiv sredine u kojoj su Rakitic, Buskets i Vidal? Pa ova trojka Liverpoola se muci i poradja sa loptom i maksimum ocekivanja je da je ne izgube i eventualno nekako doguraju do Salaha pa ovaj sta uradi. Bas zato je Firmino toliko neophodan. Pa, Fabinjo je najbolji paser u ovom veznom redu Poola.

Snagu tima najbolje pokazuje igra, a rezultat moze biti nerealan, slazem se, I ja mislim da je 3:0 previsoko. Mada je najveci promasaj utakmice onaj Dembeleov, kada je mogao zaustaviti loptu i pitati Alisona u koji ugao zeli da je smesti.

Ipak, ja sam video jedan tim koji s lakocom iznosi loptu, s lakocom kreira sanse i jos lakse ih realizuje. Video sam i drugi tim koji teskom mukom iznosi loptu, dobro kreira sanse zahvaljujuci jako kvalitetnim napadacima i muci se da ih realizuje. Promasaji ne dolaze iz nekih kosmickih razloga nego iz odsustva koncentracije ili kvaliteta pri realizaciji. Mozda pomalo i zamora. Bolje je sutnuo Suarez butinom (precka pre gola) nego Mane sam ispred golmana ili Salah ono u stativu.

Pitaj bilo kog fudbalskog napadaca da li je bila laksa reakcija Suareza kod prvog (pa i drugog gola) ili malopre opisani sutevi Manea i Salaha.

Radi se o tome da ako ne ide Mesiju (ili ga nema, kao protiv Reala), Suarez preuzima odgovornost. Ako nema ni njega, tu je Dembele, Kutinjo, Rakitic. Ne pominjem Albu i Roberta jer su i bekovi Liverpoola ove sezone cesto asistirali za golove. Salah i Mane deluju premoreno jer cele sezone moraju da resavaju utakmicu. I to cesto solo akcijama.

Prebaci Rakitica iz Barce u Liverpool i bilo kog od navedene trojke koja se muci sa loptom u Barcu i dobices izjednacene rivale. Istina, ne bi ovi mogli igrati u Barci pre Artura, ali dobro.

 

Nije to vazno, ali samo da napomenom da mi je Liverpool nesto drazi tim (mada volim i Barcu), tako da ne pricam iz nekih licnih simpatija (to nikad ni ne radim). Moja generacija voli Liverpool, uzivali smo uz njihove igre u vreme naseg formiranja.

Barca je kvalitetan i izbalansiran tim. Jedna ekstra zvezda, nekoliko vrhunskih igraca, svi dobri na lopti.

Liverpool je kvalitetan, ali neizbalansiran tim. Imas dva ultra brza igraca, koji su pritom i dobri strelci ... i nijednog dobrog pas igraca, tako da ova dvojica moraju i da prave i da realizuju sanse.

 

Veliki problem je bio i lose izdanje VVD, najboljeg igraca kluba. Ni Alison nije dobro branio. To je dvojka na kojoj se, u dobroj meri bazira defanziva Poola.

Link to comment
8 minutes ago, Majo said:

Pa ceo svet govori da je ove godine u ekstra formi, sad ispade rupa. 

Btw, bez obzira na visinu, odlicno barata loptom. Jedina mana je brzina, ali to nadoknadjuje dobrom postavkom na terenu i citanjem igre.

Top igrac.

 

Pike je jako slabo poceo sezonu (sto se i ocekuje od starijih igraca) i bio direktan krivac za vecinu golova koje je Barca primilia u prvih par kola.

Posle toga je popravio formu i bio jedan od najboljih pojedinaca.

On perfektno cita igru, fantasticno barata loptom, odlican je u skoku. I ja sam mislio da bi Liverpool mozda mogao iskoristiti njegovu sporost, ali ko da posalje taj pas kad Firmino nije tu? Liverpoolu treba jedan Rikelme. Ili Kazorla?

Link to comment
35 minutes ago, mrdja said:

 

Pike je jako slabo poceo sezonu (sto se i ocekuje od starijih igraca) i bio direktan krivac za vecinu golova koje je Barca primilia u prvih par kola.

Posle toga je popravio formu i bio jedan od najboljih pojedinaca.

On perfektno cita igru, fantasticno barata loptom, odlican je u skoku. I ja sam mislio da bi Liverpool mozda mogao iskoristiti njegovu sporost, ali ko da posalje taj pas kad Firmino nije tu? Liverpoolu treba jedan Rikelme. Ili Kazorla?

Pa ne moze Mrdjo jedan igrac da se posmatra izolovano, Liverpul je imao sansu dok je Serdji Roberto bio na beku - onda je cela strana odbrana bila spora, to nisu iskoristili, usao je Semedo i cao djaci.

Serdji Roberto moze da igra samo u slucaju kad je Barselona dominantna u posedu i kad ne igra protiv timova, koji imaju hiper brze napadace.

Link to comment
21 minutes ago, MiddleClass said:

Kupuju stalno vezne igrace. Bice je do njih...

 

Da, ali nijednog pasera, iz nekog razloga.

Klub koji je nekad dovodio Xabi Alonsa, a vec imao Gerrarda, koji je sigurno bio bolji u tom segmentu od danasnjih vezista kluba?

Keita je u Nemackoj bio box-to-box, Fabinjo u Francuskoj setao od beka do zadnjeg veznog (ima jako dobru dugu loptu, BTW). Ako igraju njih dvojica, plus jos jedan paser (da kazemo, Pjanic), to je onda sredina koja dominira (protiv bas jakog protivnika moze i Wijnaldum da kvari igru ovima). Plus, sto onda Firminjo moze vise da se koncentrise na zavrsni pas, ne mora skroz na centar po loptu.

Na mnogim utakmicama Liverpoola ove sezone sam primetio da vezni igraci samo vracaju loptu do VVD, posto on moze da odigra bolji pas od njih

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...