Jump to content

Liga šampiona 18/19


renne

Šampion?  

46 members have voted

  1. 1. Ko će uzeti ušatog(tm)?

    • Tottenham
    • Liverpool
    • Baš me briga, gledaću samo po navici
    • Ne samo da me je baš briga, nego ne mogu ni da gledam, koliko me baš briga ko će pobedti

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/01/19 at 20:30

Recommended Posts

Mislim da me nijedan fudbalski tim nikada nije impresionirao kao Ajaks u finalu kupa UEFA '92 protiv Torina. Bukvalno sam bio prilepljen za stolicu i uzivao u 90 minuta spektakla i pored toga što su oni tu utalmicu izgubili, ako se ne varam.

 

Bilo bi sjajno kad bi se Ajaks vratio u vrh na duže vreme. To je ono što nedostaje evropskom fudbalu i CL. Nažalost, nešto sam skeptičan po tom pitanju.

 

Ha, ipak su dobili na away goal...sećanje je varljivo.

Edited by Ivo Petović
Link to comment
  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    384

  • John Coltrane

    299

  • renne

    256

  • radisa

    232

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 minutes ago, Ivo Petović said:

Mislim da me nijedan fudbalski tim nikada nije impresionirao kao Ajaks u finalu kupa UEFA '92 protiv Torina. Bukvalno sam bio prilepljen za stolicu i uzivao u 90 minuta spektakla i pored toga što su oni tu utalmicu izgubili, ako se ne varam.

 

Bilo bi sjajno kad bi se Ajaks vratio u vrh na duže vreme. To je ono što nedostaje evropskom fudbalu i CL. Nažalost, nešto sam skeptičan po tom pitanju.

Jbg, ne možeš praviti toliko dece, koliko ti ovi prebogati dolaze i kupuju...

 

Ja sam pre 6-7 godina pomislio da se Ajaks nikada više neće vratiti u vrh, jednostavno, jako je teško oslonjen, manje-više samo na školu, napravti generaciju gde igrači do 22-23 godine nose igru... Sad su uspeli, dodali su još jednog Iskusnog napred i jednog pozadi isplatilo se... Ali, već sledeće sezone ostaju bez De Jonga sigurno i de Ligta, verovatno... Minimum...

 

Vrhunskom evropskom fudbalu jako nedostaju Ajax i PSV, Portugalci pa i Nemci... Ovo što su uradili Englezi i Španci + Juve + Bayern je ubilo fudbal kao takmičenje... Bilo bi super kad bi se malo mešale karte, ali jbg, kad timovi imaju budžete manjih država za pojačanje, nema šanse da se takmičiš sa tim na duže staze...

 

Na žalost, mislim da će Ajax teško sa Pepom, zato večeras svim srcem uz Poketinja, Sona i Eriksena... :)

Link to comment
1 minute ago, Ivo Petović said:

Bilo bi sjajno kad bi se Ajaks vratio u vrh na duže vreme. To je ono što nedostaje evropskom fudbalu i CL. Nažalost, nešto sam skeptičan po tom pitanju.

 

De Jong je već Barcelonin, nema šanse da zadrže De Ligta, Neresa, Ziyecha... Kao i 2002-03. kad ih je Milan izbacio u samom finišu.

Link to comment

Ovaj Ajax je reklama za fudbal kao sport. Svaka cast treneru. Jeste li prumetili koliko horizontalnih paseva imaju? Druge ekipe beze od toga kao djavo od krsta, plase se kontre. Tadic nikad nije smatran velikim igracem, sad igra kao fenomen i pokazuje koliko razume fudbal i koliko je talentovan. Tako je to kad se ekipa organizuje po meri fudbalera a ne po rigidnim sakijevskim sablonima.

Link to comment
23 minutes ago, radisa said:

Ne sećam se da se neko čudio, ali ajde... Meni je samo krivo što nije prešao u neki od top 6 timova u Engleskoj ili bar u Atletiko... Ali, kontam a su ga potcenili, pa bolje po njega ovako, da je prva violina Ajaksa...

 

jbg, pokazao nam covek da se fudbal igra i van tog zacaranog kruga.

 

a cudili su se itekako...

Link to comment

čudili su se jer je izgledalo da je odustao od fudbala na najvišem nivou i otišao tamo da produži karijeru igrajući u manje zahtevnoj ligi. a oni onda odvrnu ovaj presing protiv Reala i Juventusa i razvale ih u gostima. svaka čast Tadiću

 

 

Edited by levi
Link to comment

A fudbal na najvišem nivou je da te u Sotonu guze svi redom, dok na blatnjave ledine istrčavaš osamnaest puta između Božića i Nove godine?

 

Otišao je tamo gde su hteli da mu ponude pristojan ugovor. Ne vidim zašto bi bilo koji tridesetogodišnjak odbio Ajax misleći da je ispod njegovog nivoa.

Link to comment
12 hours ago, kipo said:

 

Cisto za uporediti, kako izvesti klub kad sve radi kao sat (u klubu). Prva Murinjova sezona, Erik ten Hag preuzeo Ajax sledece. Bravo za njih!

 

Sačekaj da vidimo ko će da osvoji pa da se izbaci statistika top 8 ili pak i 16 timova pa će se videti da su ovi slučajevi kao Ajax ove godine izolovani incident i da je za rezultate ipak potrebno brdo para. Što se UTD-a tiče, džabe i milijarda ako je spičkano loše i neplanski, i dalje tome plaćamo cenu. I tome što u timu imamo igrače tipa Lingard kojima se produžuju ugovori.

 

11 hours ago, Giggsy said:

I da, ja navijam za Argentinu, ali nije do toga, di Mariju je licno upropastio LVG. On je jedini koji je otisao, a trebalo je da ostane. I mozda Memphis

 

Meni puca za Argentinu, Di Marija je odlično igrao tu sezonu sa obzirom na okolnosti, raspad u klubu, i na to da niko ništa nije igrao, a kao tim smo bili blago rečeno užasni. Ja bi ostavio i Van Persija ipak nam je sam doneo poslednju titulu, takav igrač je jednostavno neprocenjiv. Al i tu plaćamo cenu dovođenju kretena poput Van Gala na klupu.

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

A fudbal na najvišem nivou je da te u Sotonu guze svi redom, dok na blatnjave ledine istrčavaš osamnaest puta između Božića i Nove godine?

 

Otišao je tamo gde su hteli da mu ponude pristojan ugovor. Ne vidim zašto bi bilo koji tridesetogodišnjak odbio Ajax misleći da je ispod njegovog nivoa.

 

4 minutes ago, Meazza said:

Najvisi nivo je kad igras LS sa odlicnim saigracima. Soton je znacajno ispod toga.

 

 

priča se o odlasku iz Sotona, tj o sledećem koraku, kada potpisuje glavni  ugovor u karijeri

 

da li prelazi u top klub iz liga 5, ili izvan

Link to comment
4 hours ago, ArleKino said:

 

Neće im biti lako, Spursima nema žvaljavog, a bez njega i sa Sonom u glavnoj roli su kompaktniji tim. Još ako katalonski Mancini bude previše rotirao kao u prvoj utakmici, neće valjati.

A sve i da prodju Spurse ceka ih Ajaks koji ce i njih oduciti od fudbala. 

 

Btw. Ajaksova prica ove sezone je sjajna. Skrajnuti velikan na kog niko ne gleda ozbiljno, protiv kog Ramos namerno propusta utakmice (jer je svet dosao do tacke u kojoj je ozbiljno pikati fudbal u Bornmutu a neozbiljno u Ajaksu) gazi velikane, ali ne da se provlaci na srecu nego ih brutalno gazi i njihove pare, marketing, zvezde...cini smesnim. Ovo kako otresito igraju, bez imalo respekta, granici se sa uvredom prema Bajernu, Realu, Juventusu... Mnogo mi je drago, pogotovo sto njih niko nije uzimao za ozbiljno u onim pricama oko superlige. Uvek mi je drago kad neko van liga petice kvari ovima planove i pokazuje da nemaju monopol nad fudbalom. 

Edited by samo_opusteno
Link to comment
1 hour ago, samo_opusteno said:

A sve i da prodju Spurse ceka ih Ajaks koji ce i njih oduciti od fudbala. 

 

Btw. Ajaksova prica ove sezone je sjajna. Skrajnuti velikan na kog niko ne gleda ozbiljno, protiv kog Ramos namerno propusta utakmice (jer je svet dosao do tacke u kojoj je ozbiljno pikati fudbal u Bornmutu a neozbiljno u Ajaksu) gazi velikane, ali ne da se provlaci na srecu nego ih brutalno gazi i njihove pare, marketing, zvezde...cini smesnim. Ovo kako otresito igraju, bez imalo respekta, granici se sa uvredom prema Bajernu, Realu, Juventusu... Mnogo mi je drago, pogotovo sto njih niko nije uzimao za ozbiljno u onim pricama oko superlige. Uvek mi je drago kad neko van liga petice kvari ovima planove i pokazuje da nemaju monopol nad fudbalom. 

 

Samo zbog ovog bih voleo da osvoje (lazem, igraju i vrlo uzbudljiv fudbal), pa neka raznorazni svetski mafijasi, politicari i diktatori jos para ubace u seljacke klubove tipa Junajteda, Sitija, Celsija, Reala, Bajerna, PSG-a, Juventusa i slicnih privilegovanih perionica sumnjivo stecenog novca, kako bi se dodatno obezbedili da im se neko ne umesa u biznis,

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...