Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2018/19


Ros

Recommended Posts

Quote

Zvezda je bila, kako je rekao, konkretnija i čvršća, bila je bolja u svim elementima, ali je Džikiću najviše zasmetalo nešto drugo...

"Najviše mi je žao što se nismo borili, imam osjećaj da smo izašli na teren i nismo dali sve. Razgovaraćemo, ili će se promijeniti ili će biti promjena. Ne traži niko da budemo najbolji tim, ali džaba talenat i kvalitet, ako nećeš da se boriš 100 posto. Ne razumijem, oni su profesionalci, oni igraju Evroligu... Ako se baciš, na glavu sve je drugačije", rekao je Džikić.

Zvezdina pojačanja nosila su tim, za razliku od novih igrača Budućnosti...

"Ako ćemo da se dijelimo tako - na ove i one, 'ajmo da se rastajemo. Nisam zadovoljan ni 'ovima ni onima'", kazao je Džikić. 

 

 

Link to comment
  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    467

  • harper lee

    412

  • Apollo Creed

    292

  • Shaq

    280

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prva cela tekma koju sam pažljivije odgledao, pa par utisaka. Odlično sa naše strane. Najviše raduje disciplina u igri i želja i posvećenost kod stranaca, deluju svi zapeti i nabrijani, i deluje kao da Tomić zna šta radi i da ima ono što trener nije imao prošle godine - autoritet. Napadi su nam jednostavni ali se sve kretnje i blokovi odrađuju sa 100%, sve deluje tečno i uigrano, milina.

Budućnost nije bila toliko loša, u početku su promašili sve živo i mrtvo, gomilu lakih, nebranjenih šuteva, mi smo davali i kada smo otišli na 15, 20 dodatno su pali i nije bilo povratka. 


Dobro je što imamo najboljeg igrača na pleju, od Reglanda će mnogo da zavisi i treba da ga štedi kad i gde god može... 
 

Pod košem smo sa Majkom i Odžom dosta jaki.

Posebno sam gledao Borišu pošto nisam dugo. Ima prostora za barem 3, 4kg mišića a da ne gubi na brzini, trebao bi to da nabaci. Odlično se kreće, i ne samo što je brz za svoju visinu već je i stabilan i stamen (opet, za svoju visinu i kilažu), nisu ga bacali po terenu kao ranije, ko list na vetru. Ne znam što ga posle nije ubacivao, bilo je prostora. 

 

Filip nije usro koliko ste pisali, u prvom ulasku imao je 3 lepe asistencije, jedinu grešku kada je zaustavio dribling bez potrebe i zaključao napad, drugi ulazak malo lošiji, ali mislim da nije bio toliko tragičan.

Dobrić je jedan car. Radi 100% na obe strane, trči kontre kao lud, pun samopouzdanja, mnogo ga gotivim. 

Lazić opet u petorci, baš me zanimalo koju će mu ulogu dati Tomić tj koliko vremena. 

Perper ih je rašio, skoro je sve pogodio, mogao je i na 25+ poena da mu par nije izašlo iz koša. Rutinirano sipa, i mnogo će da znači njegovo iskustvo. Ne verujem da ga je neko pljuvao na prethodnim stranama :lol:

Baron ima mekanu praćku kako god da skoči i i kad šutira iz težih pozicija, samo da ga šut služi, odradiće svoje.

Faje mi je još nepoznanica. 

 

Sve u svemu prezadovoljan sam viđenim, mislim da ćemo igrati konkretan i korektan basket, disciplinovano i srcem, pa šta bude.

 

Link to comment
Quote

"Mi još nismo spremni. Ovo nije Zvezda koja je 100 odsto spremna. U ovom trenutku smo na 50 odsto".

da bi se otislo preko ovih 50%, treba proterati malog isprdka.. a posto toga nece biti, to implicira da je ovo nas 1 maximum :coffee:

Link to comment

lm, citam malo okolo™, i sad odjednom mi smo doveli bruka strance, sto i nije bilo tesko s obzirom da imamo neogranican budzet jelte, iako su isti ti koji sad tako pricaju, pre dva meseca pricali da smo omasili sa svim pojacanjima, da smo doveli starkelje i individualce..

 

objektivno gledano, buducnost pa i cedevita su doveli na papiru bolje igrace, ali praksa jos jednom demantuje, i potvrdjuje da za dobar tim nije dovoljno dovesti 5-6 odlicnih kosarkasa i da ce se sve samo od sebe posloziti...

 

kod nas se samo za joea moglo reci da je top, al i on se kod nas u praksi™ potvrdio kao bolji nego sto ga znamo™..

al je sustina, da su se svi stranci  do sada bolje pokazali nego sto smo mogli i da ocekujemo..

tesko da se moglo predpostaviti da ce perp i faye iako da kazemo u poznim  kosarkaskim godinama, pokazivati ovoliki entuzijazam i glad za pobedom ko da pocinju svoje karijere..  i za fayea je steta sto ranije nije stupio na vidljivu™ scenu, posto je bas mogao dobro da se naplati.. 

zilbert za kojeg se projektovala pozicija splavara, pokazuje da  u zvezdi, ipak ima motiva da se koliko toliko bavi i kosarkom -_-

naravno tu je i billy, koji je pokazao strpljenje i pokazao da itekeko moze da se podredi timu..

ojo macka...

 

naravno sve ovo vrlo lako moze da se raspadne kao kula od karata, a sve zbog malog isprdka i tate mu najsujetnijeg na svetu.

Link to comment

lm, citam malo okolo[emoji769], i sad odjednom mi smo doveli bruka strance, sto i nije bilo tesko s obzirom da imamo neogranican budzet jelte, iako su isti ti koji sad tako pricaju, pre dva meseca pricali da smo omasili sa svim pojacanjima, da smo doveli starkelje i individualce..

 

objektivno gledano, buducnost pa i cedevita su doveli na papiru bolje igrace, ali praksa jos jednom demantuje, i potvrdjuje da za dobar tim nije dovoljno dovesti 5-6 odlicnih kosarkasa i da ce se sve samo od sebe posloziti...

 

kod nas se samo za joea moglo reci da je top, al i on se kod nas u praksi[emoji769] potvrdio kao bolji nego sto ga znamo[emoji769]..

al je sustina, da su se svi stranci  do sada bolje pokazali nego sto smo mogli i da ocekujemo..

tesko da se moglo predpostaviti da ce perp i faye iako da kazemo u poznim  kosarkaskim godinama, pokazivati ovoliki entuzijazam i glad za pobedom ko da pocinju svoje karijere..  i za fayea je steta sto ranije nije stupio na vidljivu[emoji769] scenu, posto je bas mogao dobro da se naplati.. 

zilbert za kojeg se projektovala pozicija splavara, pokazuje da  u zvezdi, ipak ima motiva da se koliko toliko bavi i kosarkom sleep.png&key=3936e9c596cac110e5d0e5c903adb8473b273aa411edd3f074db0415e6dc168e

naravno tu je i billy, koji je pokazao strpljenje i pokazao da itekeko moze da se podredi timu..

ojo macka...

 

naravno sve ovo vrlo lako moze da se raspadne kao kula od karata, a sve zbog malog isprdka i tate mu najsujetnijeg na svetu.

Baš tako. Ne vredi ti ni da imaš Dubse sa sve Lebronom kad na klupi imaš dunstere na klupi koji vode timove naših najvećih rivala. :fantom:
Link to comment
6 hours ago, Mil@n said:

Prva cela tekma koju sam pažljivije odgledao, pa par utisaka.

Filip nije usro koliko ste pisali, u prvom ulasku imao je 3 lepe asistencije, jedinu grešku kada je zaustavio dribling bez potrebe i zaključao napad, drugi ulazak malo lošiji, ali mislim da nije bio toliko tragičan.

 

 

Nemoj se ljutiti, ali kako izgleda kad ne gledaš pažljivo :D

 

Tatin sinak je u prvom napadu Budućnosti ispao na pola terena za lak koš. U odbrani je još jednom napravio faul na šutu za 3 Ivanovića (zato što je mali, debeo, spor i nikakav), faul u odbrani neke polukontre (zato što je mali, debeo, spor i nikakav), kao i jedan ulaz Gordića gde je ispao, ne na prvom koraku, nego na prvom milimetru prvog koraka (zato što je mali, debeo, spor i nikakav, a uz to ga baš zabole da se cima 100%, pa je Odžo morao da pravi faul za dva bacanja).

 

U napadu smo imali jedno tri uzastopna napada gde je uvaljivao koske saigračima (ušao je na 9-22, do kraja četvrtine koš nismo dali), onaj predivni napad kad je izblokiran dva puta u tri sekunde, pa se vraćao u odbranu brzinom ranjenog puža jer je verovatno razmišljao kako je smešan ispao...jednu finu asistenciju za Odža i onu šatro asistenciju koja je to bila samo zato što je Stratos pogodio šut preko ruke u padu iz kornera.

 

Pri svemu tome treba samo posmatrati njegovo kretanje u odbrani. On je rekreativac, 14 klasa lošiji od najlošijeg igrača na terenu. Nema mesta uopšte tu...to znamo svi, i Tomić i svi igrači i svi treneri i svi navijači, i on sam...dokle će sve da nas muči, ne znam. To je ono što me brine i kod Tomića, pošto su šanse da on sve ovo ne zna i sam nekih 0,1 promila, da li je pristao na sve ovo uz nadu da će moći da izgura i osvoji ligu i sa njim (neće sigurno, milion posto da neće) ili prosto nema herca da se suprotstavi ili hoće da pokaže da ovaj ne zna, pa će dovoditi zamenu...jebem li ga.

 

Link to comment

U plejofu (pa verovatno i ranije) igraće se milion izolacija na Miđetu. Svaki kršten trener eksploatisaće do besvesti svaki njegov sekund na terenu.

Link to comment

mozda ga tomic i forsira ovoliko da bi njegovi nekvaliteti brze dosli do izrazaja, mada je verovatnije da stvarno veruje da moze dobiti nesto od njega.

 

 

Link to comment
35 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Nemoj se ljutiti, ali kako izgleda kad ne gledaš pažljivo :D

 

Tatin sinak je u prvom napadu Budućnosti ispao na pola terena za lak koš. U odbrani je još jednom napravio faul na šutu za 3 Ivanovića (zato što je mali, debeo, spor i nikakav), faul u odbrani neke polukontre (zato što je mali, debeo, spor i nikakav), kao i jedan ulaz Gordića gde je ispao, ne na prvom koraku, nego na prvom milimetru prvog koraka (zato što je mali, debeo, spor i nikakav, a uz to ga baš zabole da se cima 100%, pa je Odžo morao da pravi faul za dva bacanja).

 

U napadu smo imali jedno tri uzastopna napada gde je uvaljivao koske saigračima (ušao je na 9-22, do kraja četvrtine koš nismo dali), onaj predivni napad kad je izblokiran dva puta u tri sekunde, pa se vraćao u odbranu brzinom ranjenog puža jer je verovatno razmišljao kako je smešan ispao...jednu finu asistenciju za Odža i onu šatro asistenciju koja je to bila samo zato što je Stratos pogodio šut preko ruke u padu iz kornera.

 

Pri svemu tome treba samo posmatrati njegovo kretanje u odbrani. On je rekreativac, 14 klasa lošiji od najlošijeg igrača na terenu. Nema mesta uopšte tu...to znamo svi, i Tomić i svi igrači i svi treneri i svi navijači, i on sam...dokle će sve da nas muči, ne znam. To je ono što me brine i kod Tomića, pošto su šanse da on sve ovo ne zna i sam nekih 0,1 promila, da li je pristao na sve ovo uz nadu da će moći da izgura i osvoji ligu i sa njim (neće sigurno, milion posto da neće) ili prosto nema herca da se suprotstavi ili hoće da pokaže da ovaj ne zna, pa će dovoditi zamenu...jebem li ga.

 

 

nema tu nikakve skrivene namere, pravi kompromis kao i milion trenera sirom evrope.

Link to comment
3 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

nema tu nikakve skrivene namere, pravi kompromis kao i milion trenera sirom evrope.

 

Niko ne pravi ovakav kompromis. Niko uspešan makar. Onda će dobiti šamarčinu kad se bude odlučivalo, ima da bridi.

Link to comment
1 minute ago, Ivo Petović said:

 

Niko ne pravi ovakav kompromis. Niko uspešan makar. Onda će dobiti šamarčinu kad se bude odlučivalo, ima da bridi.

 

prave, prave, svuda prave takve komprose. ne govorim ovo zato sto mislim da je to dobro ili normalno vec hocu da nagalsim da nema ovde nikakvog skirveno plana, jasno je sta je u pitanju.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...