Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2018/19


Ros

Recommended Posts

Karma dosla na Topcidersko brdo i otisla na pogresnu stranu brda. Desava se.

 

Jedva cekam da pogledam reprizu, ovom rezultatu se stvarno nisam nadao. Na osnovu komentara citam da su igraci Zvezde maksimalno nabrijani usli u ovaj mec, ocigledno nije bilo pametno provocirati i sprdati se na racun ekipe koja odlucujucu utakmicu igra pred svojim navijacima. Zvezda nema neki kvalitet, plus ima midgeta (credit to Trinki-Vinki) kao jedinog pleja u ekipi, ali ima dosta iskusnih i prevejanih igraca koji znaju kako se pripremaju i igraju ovakve utakmice. Statistika kaze da su minutaza i poeni lepo rasporedjeni, bice da je svako dao koliko je zahtevano od njega, sto je odlika iskusnih ekipa koje su dobro vodjene i sa klupe i sa parketa. Tim u kojem KC Rivers, verovatno drugi najpoznatiji igrac u ovom timu, svestan svoje forme opegla svoju minutazu u odbrani bez mnogo razmisljanja da to nadoknadi gomilom uzetih suteva, je tim koji zna sta hoce.

 

Vidim da je Novica kod grobara bio najbolji, sto ne cudi i pored godine proizvodnje i stanja fizikalija. U pitanju je poslednji igrac iz plejade nekadasnjeg Partizana koji je radio na pogon samopouzdanja i karaktera, igrac koji mozda nervira i provocira protivnika na parketu ali to ne radi u svlacionici i po medijima. Sreca nasa pa je igrac kao Novica retka zverka u ovom novom, trinki-vinki Partizanu, sam nije mogao da povuce ekipu dovoljno.

 

Sutra navijam za Cedevitu koliko sam danas navijao za Zvezdu, delom zato sto mislim da je u pitanju laksi protivnik u finalu koji pogotovo slabo igra u gostima (a mi imamo prednost domaceg terena) a delom i zbog toga sto je u pitanju korektan klub i potencijalna serija s njima ce sadrzati vise kosarke a manje svega onoga zbog cega ista ta kosarka preti da mi se smuci.

Link to comment
  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    467

  • harper lee

    412

  • Apollo Creed

    292

  • Shaq

    280

Top Posters In This Topic

Posted Images

17 minutes ago, harper said:

 

Sutra navijam za Cedevitu koliko sam danas navijao za Zvezdu, delom zato sto mislim da je u pitanju laksi protivnik u finalu koji pogotovo slabo igra u gostima (a mi imamo prednost domaceg terena) a delom i zbog toga sto je u pitanju korektan klub i potencijalna serija s njima ce sadrzati vise kosarke a manje svega onoga zbog cega ista ta kosarka preti da mi se smuci.

 



Word. Mada je i Futura kurcina u gostima, izgubili su bar 20 tekmi ove godine na strani sto od jakih, sto od makar kakvih. 

Link to comment

Ovako, posle prvog poluvremena dva najjaca utiska su da smo pretrcali Partizan i da oni nisu bili psiholoski pripremljeni za utakmicu. Mozda ne kljucni ali svakako indikativni momenat je kad u 14. minutu Tomic dobija tehnicku posle sumnjivog faula Cirbesa na sutu za tri poena, Zagorac promasuje cetiri bacanja za redom a onda odmah u sledecem napadu Simanic ubada trojku i salje nas na +19. Utakmica in a nutshell.

 

Ali, kakav je tata Perperoglu. Udje, ubaci 13 poena za 6-7 minuta, odvede nas na 20 razlike i toliko o tome, ne bi se on dalje cimao.:laugh:

Edited by harper
Link to comment

Filipu svaka cast za onu minijaturu u prvoj utakmici, ali prica o nekakvoj karmi i njemu kao iks faktoru je smesna. Uostalom, na prosloj utakmici je bio grozan, kao i veceras sve do garbidz tajma. Mislim, s obzirom na svoje skromne mogucnosti odigrao je korektnu seriju, no i dalje je svaki minut koji provede na terenu prilicno mucan za gledanje.

Valjda se sutra nekako Cedevita dogega do pobede, inace ce nam se Gordic ponovo usrati u zivot.

 

Btw, mislim da je Dantetm poprilicno prdnuo u cabar danas, te da je KKP kriminalnom partijom propustio bas lepu sansu.

Link to comment
18 minutes ago, FPLS said:

Filipu svaka cast za onu minijaturu u prvoj utakmici, ali prica o nekakvoj karmi i njemu kao iks faktoru je smesna. Uostalom, na prosloj utakmici je bio grozan, kao i veceras sve do garbidz tajma. Mislim, s obzirom na svoje skromne mogucnosti odigrao je korektnu seriju, no i dalje je svaki minut koji provede na terenu prilicno mucan za gledanje.

Valjda se sutra nekako Cedevita dogega do pobede, inace ce nam se Gordic ponovo usrati u zivot.

 

Btw, mislim da je Dantetm poprilicno prdnuo u cabar danas, te da je KKP kriminalnom partijom propustio bas lepu sansu.

 

Svaki njegov minut igranja u klubu kojem mu je otac predsednik bi bio mucan za gledanje sve i da je Dzordan a kamoli opusak od coveka i kosarkasa, iz dobro poznatih razloga.

 

Odgledao do +35 i poslusao savet iskusnih kolega da posle toga promenim kanal. Voleo bih da sam ga promenio pre nego sto je Tatin Mali ubacio onu trojku i krenuo da se kurci i da znacajno klima glavom. Umisljeni retardinjo veceras verovatno misli da je nekom dokazao nesto, ako ne racunamo to sto je dokazao da je dziber, after all.

 

Moracemo dosta bolje u finalu jer je Partizan u velikoj meri samog sebe pobedio. Renfro, Lendejl, Zagorac, Pejdz, Nikolic, svi su izgledali kao usrani golubovi tokom cele utakmice, da im je neko ponudio verovatno bi posle desetak minuta radije spakovali opremu i otisli kuci nego da igraju ovako bitnu utakmicu. Trinki-Vinki je totalno podbacio u psiholoskoj i motivacionoj pripremi igraca, ovo na sta je Partizan sinoc licio se moze nazvati samo epskom blamazom. Mi smo, kao i uvek kad imamo sut spolja sa pozicija 3 i 4 i kaznjavamo pomaganja, odigrali solidnu utakmicu, na momente (u jednom periodu prve cetvrtine i negde od poslednje trecine trece do polovine cetvrte cetvrtine) i dobru. U ta dva stinta smo ukupno nabili tridesetak razlike, ostatak je bio otaljavanje. Odzo i Perperoglu odigrali kao matori.

 

Takodje, bilo je lepo videti da ima zivota u Tomic Milanu. Do sinoc je uglavnom izgledao kao kuvana noga ali sinoc se bas primio na utakmicu.

Link to comment
11 hours ago, Блок_64 said:

 

 

Јел опет климатао Вањица главом :D

 

Jeste, sve do linije za tri poena.

Link to comment

Tomic nastoji da Filipa sto je vise moguce upari sa Parperogluom i Riversom zato sto su njih dvojica najbolji ISO igraci u timu i to je sva mudrolija zasto su juce minuti sa njim izgledali pristojno. Plus je Nikolic rano upao u problem sa faulovima a on im je najbolji odbrambeni bek.

 

Juce su pokidali Perperoglu, Davidovac, Dobric i Simanic. Zbog ove trojice nasih mi je posebno drago jer su citavu sezonu bili u drugom planu. Odzo standardno dobar. Ni Lendejl ni Gagic se pored njega nisu naigrali kosarke.

 

Kod njih je jedini dobar bio Zagorac ali ne mozes sam povuci tim mediokriteta, poluigraca i vecitih talenata. On moze biti ozbiljan igrac ukoliko resi neke stvari u svojoj glavi i u odbrani. Onaj ulaz je gotovo neodbranjiv.

 

Trinkijeri mi nije jasan. Na stranu dziberluk na tajmautu, utakmicu je ocajno pripremio. Tim mu se raspao u prvoj cetvrtini. Mislim 10 razlike se stize sa dve dobre odbrane a oni su do poluvremena samo tonuli i tonuli. Jasno je da ti je tim ogranicen ali onda makar peglaj odbranu, on je dovoljno dugo u klubu da je to mogao da sredi. Na nasu srecu, nije.

Link to comment
15 minutes ago, salerokada said:

Tomić konačno otkrio čemu Davidovac služi.

Valjda nastavi da ga tako koristi.

 

Otkrila ga je povreda Reglenda. Tomic je pokazao da je ozbiljan materijal za trenera jos u predsezoni kad je Zvezda igrala ubitacnu i modernu kosarku, sve te silne godine pomaganja majstorima svog zanata u Grckoj ocigledno nisu bacene kroz prozor. Pocetak i kraj Zvezdinih problema je na poziciji rezervnog pleja koja je projektovana da se ne dira i pojacava jer... znamo zasto, da je tu nadjeno kvalitetno resenje a Trinkijev drugar midget ostao u FMP-u da djuska i gusi Uskokovica ovaj tim je svasta nesto mogao da napravi ove godine.

 

Mene je Tomic, iskreno, zaprepastio (pozitivno) ponasanjem sinoc. Ekipa je usla potpuno spremna u mec, agresivno i sa zeljom da pruzi sve od sebe, iako po godinama generalno stariji pretrcali smo Partizan i bili toliko mobilni da je prakticno svaka nicija lopta zavrsila kod nas, a svemu je dirigovao Tomic koji je skakao pored terena, ulazio u isti i terao ekipu na jos jaci pritisak, cak je i jednom sudiji izmerio kompletnu porodicu u najboljoj tradiciji "verbalne srpske gospodstine" nasih trenera. Veci deo sinocnje utakmice sam gledao bez tona jer mi je uzasno islo na kurac skandiranje i vredjanje s tribina, kao sto mi uvek ide na kurac, i nekako bez tona je to ponasanje Tomica bilo jos primetnije i upecatljivije. Objektivno govoreci, Tomic je sinoc nadigrao Trinkija, pre svega u psiholoskoj i motivacionoj pripremi igraca za utakmicu i u tih par sitnih detalja kao sto su momenti full-court presinga kad je Filips na parketu. Ostalo je manje-vise bilo isto sto smo gledali i ranije, pik Renfroa i Lendejla se drzao branjenjem Renfroa ispod bloka, lopta se gurala na centre, radila se izolacija za Perperoglua, ova razlika u rezultatu je posledica toga sto smo ovog puta mi ubacivali otvorene suteve a Partizan nije.

 

Nekako od pocetka sezone izgleda kao da rezultat ne moras da gledas da bi video kako se zavrsila Zvezdina utakmica, samo pogledas procente suta za tri Fajea, Simanica, Dobrica i Perperoglua i ako su oni visoki garantovano smo komotno dobili utakmicu. Imam utisak da kad god imamo kvalitetan sut spolja sa pozicija 3 i 4 izgledamo kao zajebana ekipa, kad nemamo izgledamo kao grupa gradjana koja se ispucava jer ne zna nista bolje od toga (topla voda sindrom). Na Tomicu je bilo da dobrom psiholoskom pripremom taj visoki procenat obezbedi u utakmici koja je bila odlucujuca i to je uspeo.

Link to comment
11 minutes ago, nautilus said:

Kod njih je jedini dobar bio Zagorac

 

Zagorac je bio apsolutno ocajan, moj utisak je bio da se on najvise usrao od svih. Da ne pricam o tome da je sopstvenu ekipu ubio u pojam onim promasenim bacanjima i gurnuo je u kanal iz kojeg vise nisu izasli do kraja.

Link to comment

.

3 minutes ago, harper said:

 

 

Nekako od pocetka sezone izgleda kao da rezultat ne moras da gledas da bi video kako se zavrsila Zvezdina utakmica, samo pogledas procente suta za tri Fajea, Simanica, Dobrica i Perperoglua i ako su oni visoki garantovano smo komotno dobili utakmicu. Imam utisak da kad god imamo kvalitetan sut spolja sa pozicija 3 i 4 izgledamo kao zajebana ekipa, kad nemamo izgledamo kao grupa gradjana koja se ispucava jer ne zna nista bolje od toga (topla voda sindrom). Na Tomicu je bilo da dobrom psiholoskom pripremom taj visoki procenat obezbedi u utakmici koja je bila odlucujuca i to je uspeo.

Mogla je zvezda da sutira ocajno sinoc, opet bi dobila komotno. Ona odbrana je bila previse za Partizan, uzeli su im svaku opciju koju su mogli da imaju. Narocito su visoki bili dominantni. Ali i napad je bio mnogo raznovrsniji nego bilo sta sto su odigrali tamo negde od prve faze evrokupa.

 

I to sve uprkos skracenoj vreci sala koji je svirao kurcu svaki put kad je imao loptu u rukama(sva sreca nije bilo previse) pre nego sto se popismanio na 35 razlike kao da je on licno i svojerucno dobio partizan. Ona sekvenca kad se zaleteo na odbranu i naravno popio rampu, pa ga je posle mrzelo da se vrati u odbranu sto je naravno rezultovalo primljenom trojkom - svakom druom bi zaradilo od ladjenja na klupi do daljnjeg do direktne sut karte. 

Link to comment

pored pobede i svega pozitivnog, meni je bas jak utisak kurcobolja i ocajna igra branka lazica. coveku kao da nije do kosarke, a takav je celu sezonu. i dobar deo prosle.

Link to comment

covek se povredio u prvom poluvremenu. citavu sezonu je los i mislim da to nije jer ne zeli da igra ili nema motivaciju, mozda je napaljen cak i previse. jednostavno ga ne ide i ocajan je.

Link to comment

povredio se u drugom. ali lazic i nije tu da da doprinos u napadu, covek je svoj deo posla odradio kako treba, onoliko koliko je bio u igri. njegov ulazak u utakmicu je bio bitan da se uspostavi pravac u kome ce utakmica teci. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...