Jump to content
IGNORED

KK Partizan 18/19


theanswer

Recommended Posts

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Kreator

    421

  • Timmy

    300

  • bradilko

    255

  • theanswer

    244

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 minutes ago, Miralem said:

opet nisi gledao?

Zatekao se kod caleta pa kao da pogledam. Vise ne gledam dok je Canak trener. Imam jos nekoliko uslova za normalno pracenje ali ovo je preduslov svega.

Link to comment

Ma pomeriti Minića sa mesta savetnika na mesto glavnog trenera bi donelo pomak. Čanak je trenutno rupa od trenera. Prvo neka se uči u nekom srpskoligašu pa kada nauči, napravi neki rezultat, neka se javi. Ako je Mornar incident onda je Krka već preozbiljan problem.. Ovaj Asvel se samo nadovezao. Uopšte nismo bili konkurentni tokom meča, oni kontrolisali tekmu od 1. do poslednjeg minuta. Mi nikakvu želju ne pokazasmo.Nikakvu agresivnost u odbrani. Počneš meč sa dve rupe u odbrani, dva stranca koji bi trebalo da budu pojačanja (Pejdž i Lendejl) i eto belaja...nabiše razliku. A znali smo i pre meča da su oni izrazito napadačka ekipa. Novica takođe startovao a svi znamo da je totalno van fizičke spreme a kamoli forme. Lendejl mi je čovek totalno nejasan. Stalno trči na trojke a u odbrani ostavlja prazan reket a kada je unutra ni ne trudi se da zaustavi nekog pod istim. Kao neki lokalni basketaš koji voli da pucka trojke da se pokaže u društvu. Pejdž fizički inferioran, u odbrani ne postoji ali zato slab doprinos i u napadu. Teško će ovako fizički slab da se uklopi u jaku ABA ligu. Na to sve ako dodamo da trener uopšte ne pravi neke akcije za Pejdža (kada već nema Zagorca). Možda i pravi u tajmautima ali igrači definitivno za njega ne grade ništa nego on nešto sam pokušava nekim prodorima i iznuđenim šutevima.

 

Sada ide Zadar koji ima  0 - 4. Pobeđujemo i trpamo probleme pod tepih. Onda pucamo u evrokupu, pa protiv Mege koja ima 4 - 0 i protiv kojih je pobeda imperativ a Miloje je trener sa velikim T za razliku od našeg zamlate...

 

Link to comment

Teško da možemo da budemo konkurentni protiv ovako fizički jakih ekipa. Partizan je izrazito neatletski sastav, bekovi su sitni i odbijaju se o čuvare, centri i krila potroše silnu energiju da bi pokušali da izbiju loptu ispred protivnika nakon promašaja a svaki skok je premija.

Link to comment

Ne znam dal se sprdas, ali mi fizicki jesmo dosta tanki. Ne mogu da zamislim onog pleja da ponese dzak od 25 kila. A ni ostali nisu mnogo bolji.

 

Morace Novica opet da se ugoji :D

Link to comment

@Goranz Ahahaha pa nas su Mornar (27 prema 24) i Krka (33 prema 25) nadskakali a da neće jedan atletski Asvel. Kad Zagorac ima duplo više skokova od centra Lendejla onda znamo koliko je sati...

Edited by BlackGeorge
Link to comment
7 hours ago, BlackGeorge said:

Sada ide Zadar koji ima  0 - 4. Pobeđujemo i trpamo probleme pod tepih. Onda pucamo u evrokupu, pa protiv Mege koja ima 4 - 0 i protiv kojih je pobeda imperativ a Miloje je trener sa velikim T za razliku od našeg zamlate...

 

Miloje je imao otvorenu ponudu Partizana svaki put kada smo mijenjali i svaki put je odbio. Zašto? Pa možda zato što zna da u Megi ima komociju da može jedne sezone da se bori za opstanak i da ga niko ništa ne pita, a ovde bi mu skidali glavu posle dva vezana poraza pa neka je legenda kluba sto puta.

Link to comment

Ne verujem da je zbog toga odbijao. Bilo koji trener sa ambicijom da uspe u evropskoj kosarci zna da ce to uciniti preko Partizana ili Zvezde a ne preko Mege. Uostalom, i da dodje u Partizan i popije pedalu naci ce drugi lokalni angazman ako je iole dobar trener, a deluje da jeste.

Link to comment
54 minutes ago, keitel said:

 

Miloje je imao otvorenu ponudu Partizana svaki put kada smo mijenjali i svaki put je odbio. Zašto? Pa možda zato što zna da u Megi ima komociju da može jedne sezone da se bori za opstanak i da ga niko ništa ne pita, a ovde bi mu skidali glavu posle dva vezana poraza pa neka je legenda kluba sto puta.

 

Koliko se sećam njegovih izjava, Miloje je pričao za medije da iz mege hoće (želi) da ide u nba kao pomoćni trener pa čeka ponudu. Šteta. Voleo bih da dođe kod nas ali šta vredi kad on neće.

A što se tiče trenera početnika i skidanja glava, svakom treneru početniku se baš i preporučuje da startuju prvo sa slabijim klubovima gde nije imperativ osvajanja titula. Mi se zajebavamo sa tim početnicima a godine prolaze...

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Suština priče je da kvalitetni treneri ne rastu na drvetu, a ako ih i ima treba ih platiti. Mogu da zamislim da neko radi bolji posao od Čanka, ali treba mu dati kredit zbog kupa koji je osvojio i zbog tima koji još nije završio proces selekcije. Dovoljno je sjetiti se Džiletovih stranaca komparacije radi, prije nego što se kaže da je omašio sa pojačanjima.

Link to comment

Kakav crni proces selekcije? Napravio je žestok promašaj u startu sa dva stranca. Kud ćeš dalje. A nebitni kup koji se igra na jednu utakmicu sa istim protivnikom ćemo da slavimo narednih 10 godina?

Ne možemo da dovodimo kvalitetne trenere ali ne moramo baš ni početnike. Neka se uče u Metalcu, Slogi...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...