Jump to content
IGNORED

Premier League 2018-19


ArleKino

Recommended Posts

  • Replies 11.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1227

  • John Coltrane

    844

  • 189-

    637

  • ArleKino

    584

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovako, kad se pogleda prelazni rok i sve ostalo...

 

Jedini način da Man City da Fernandinho iz nekog razloga propusti (pre)više utakmica jer za njega prave zamjene nemaju. U odnosu na prošlu sezonu su jači za Mahreza, ali i za Mendyja. Fokus na Ligu prvaka bi mogao pomoći rivalima u ligi no to je ekipa koja je previše jaka na svim pozicijama i sa takvim napadačkim arsenalom da komotno mogu zabiti 100 komada i ove sezone što je u startu garantovanih pola boda u odnosu na rivale.

 

Man United je malo dovodio, puno nekih šavova puca u timu, ali kvalitet tima bi ih trebao zadržati u Top 4. Ako Mourinho ne doživi imploziju kao zadnji put kod Romana. Sad imaju Alexisa koji je po prvi put imao slobodno ljeto još od 1849.godine, a on je u stanju sam dobivati utakmice i igrati odlično kad su svi ostali u banani. Tu je i golman koji brani nemoguće stvari, Pogba koji je na SP pokazao koliko može, Matić koji je osvojio dvije titule u Engleskoj... Bekovi nisu riješeni, nije doveden ni taj stoper najviše kvalitete kojeg je Mourinho htio.

 

Tottenham je zadržao sve, nije kupio ništa. Moja pretpostavka je da stipsa Levy ne želi da kupuje Fifu 19 pa je ovako riješio taj problem. Mogli su se malo pojačati, ipak im je pola tima (i više) bilo na SP do zadnjih faza, a igraće i Ligu prvaka, a tu je i ta akcija "Saving private Son". Moura i Lamela bi mogli biti ključ u ostanku u Top 4/borbi za neki trofej.

 

Liverpool je od svih viđen kao broj 2. Odličan prelazni rok, zakrpljeno sve što je trebalo biti zakrpljeno, širina napada je tu... Jedino što, za moj ukus, imaju bekove koji bi mogli biti malčice bolji za top nivo. Imajući u vidu da je Klopp jedan od rijetkih koji "ima Pepov broj", neke šanse da iznenade imaju. Vidjećemo kako se nose sa imperativom pobjeđivanja, to dosad nisu imali.

 

Chelsea ima fino skockan vezni red, doveli su OK zamjenu za Courtoisa, ali je problem do zadnjeg dana prelaznog roka u Evropi oko Hazarda. Ako Real navali i na njega, Chelsea će ga prodati i završiti šesti. U napadu imaju Moratu i Girouda, nijedan od njih nema šanse da dobaci do 20 golova u sezoni i tu je veliki kiks što nisu doveli nekog jakog špica. Lewandowski je toliko dugo na izlaznim vratima Bayerna, a Chelsea nije iskoristio svoje finansijske potencijale da ga uzme. Sarri će igrati zabavan fudbal no, kako rekoh prije, njegovo rotiranje u Napoliju je bilo kritično.

 

Arsenal je doveo vrhunsko pojačanje u vezni red - Torreira je igrač kojeg smo trebali godinama. Guendozi je zanimljiv talenat, Lichtsteiner i Sokratis su đubrad koja bi trebala popraviti karakter u svlačionici. Napad nam nema širinu u smislu krila - sve nekakvi wide playmakeri i inside forwardi, nigdje čistog krila. Aubameyang ima čistih 25 golova u sebi, sa njim u timu Lacazette može rutinski do 20. Problem je što je Kolašinac u outu tako da nam je jedini prirodni LB Monreal koji ima 32 godine, što je Koscielny u outu do Nove godine, a Mustafi nije normalan. Zato me čudi posudba Chambersa. Sokratis je u pripremama bio očajan, k'o Squillaci onomad. Leno nije nikad bio po mom ćeifu, ali dobro, tu je Čech koji je djelovao puno bolje na pripremama nego prošlih sezona.

 

Burnley - rekao sam u prvoj najavi da im predviđam solidan pad. Imaju jaku defanzivu, sve je to OK, ali evropski fudbal je njihovom kadru velika otežavajuća okolnost. Nemaju napadačku širinu, da su ovisili o napadu, ispali bi iz lige. Imam dojam, posebno nakon kupovina koje su obavili klubovi koji su samo ušli, kao i Crystal Palace i Everton, mislim da ih čeka borba za 40 bodova i ostanak u ligi (što je širok pojam, mogu završiti svugdje od 12. do 19.mjesta).

 

Everton - novi trener, puno para koje su sad bolje potrošene. Riješili su pitanje odbrane, golmana imaju otprije, pojačali su krilne pozicije, sredinu terena... Imaju širok igrački kadar bez nekih superklasa. Očekujem ih na 7.mjestu.

 

Leicester - otišao im je Mahrez, ali su zadržali Maguirea i doveli Soyuncua iz Freiburga i Benkovića iz Dinama da pojačaju zadnju liniju. Vardy im je bio na prvenstvu bez neke značajnije minutaže. Po meni, kvalitet tima nije za prvih 10 iako im je golman vjerovatno bolji od većine van Top 6. Nema više kreatora kakav je bio Mahrez.

 

Newcastle - siroti Rafa mora raditi sa najgorim vlasnikom ikad. Newcastle je prošle godine na Rafinu genijalnost uzeo 40+ bodova i završio 10. no ove sezone će biti puno teže. Mislim, treba ti centarfor koji daje golove i ti dovedeš...Rondona na posudbu. :isuse:  Ako ostanu u ligi, Rafa zaslužuje dobar bonus, a ako ponovo završe u Top 10, Rafi Ashley treba da popuši nasred stadiona.

 

Crystal Palace - vrlo solidan tim je pojačan na sredini terena sa Kouyateom i Meyerom, zadržan je Zaha. Jedino je pitanje šta Hodgson može uraditi sa rahmetli Bentekeom koji nije toliko grozan napadač koliko je izgledao prošle sezone. Ove sezone bi mogli, za promjenu, mirno ostati u ligi, bez turbulencija, na sredini tabele.

 

Bournemouth - godinama ih vidim u zoni ispadanja. To je klub čiji perspektivni™ menadžer ima obraza platiti 15 miliona funti za Ibea. Pretanak igrački kadar, za moj ukus, da bi komotno ostali u ligi, ali Huddersfield i Cardiff djeluju kao tanji. Dovoljno je da nađu još jednog takvog nesretnika i to je to.

 

West Ham - lijepo su se pojačali, doveli trenera koji gaji napadački fudbal i to bi trebalo biti fino za gledati. Kako će biti navijačima West Hama - pitanje je. Ja ih vidim u gornjem dijelu tabele, posebno ako Wilshere napokon zakrpi nogu da može odigrati 30-ak utakmica, a Anderson izbjegne retardirane "body language" kritike engleskih novinara.

 

Watford - možda najčudniji tim od svih za procjenu. Imaju puno igrača, ali na terenu ih može biti samo 11. :Jova:Moglo bi biti da su ovi iz Guardiana upravu kad ih vide u Championshipu iduće sezone no meni Bournemouth ima tanji (ali bolje uigran) kadar od njih dok Southampton tek treba da pokaže da ima kvalitetniji tim.

 

Brighton - osim majstora autogolova Lewisa Dunka (4 prošle sezone), sad imaju i igrače koji treba da zabijaju i na drugoj strani terena. Iako ih većina vidi čak i kao kandidate za Top 10, meni se čini da su oni bliži prizemlju.

 

Huddersfield - čudo je bilo što su ostali i prošle sezone, prvenstveno na račun pobjeda koje "nisu smjeli" ostvariti (protiv Uniteda, recimo) i remija kod Cityja i Chelsea. Vidim ih u Championshipu, baby Kloppu usprkos.

 

Southampton - po meni, puno bliži ispadanju nego što ih ostali vide. Ostali su bez Tadića, a tek se treba vidjeti jesu li zamjene na tom nivou. Nema više ni Van Dijka u odbrani i, uopšte, ne vidim da imaju igrača za Liverpool u svom timu. :Jova:

Wolvesi - mrzim taj projekat, ali će završiti visoko. Imaju baš dobar igrački kadar, pitanje je samo kako će ih Sveti Duh™ posložiti.

 

Cardiff - Warnock ima nezahvalan zadatak da pokuša ostati u ligi sa njima. Realnost je da su najgori tim lige i da će biti uspjeh ako ne ponove Derby County.

 

Fulham - najzanimljiviji tim za neutralce. Popunili su sve linije kvalitetnim igračima, Top 10 im ne bi smio izmaći ako Lemur išta zna od svog posla (a zna).

 

Link to comment

dobar post.

 

hazard ce ostati. sarri razmislja da mu da i kapitensku traku. batshuayi u valencii

 

leicester je doveo maddisona iz norwicha, koji bi valjda trebao da zameni mahreza.

Edited by 189-
Link to comment

Everton hoce i Zumu na pozajmicu, tj. izvesno je da ce preci.

 

UTD ne treba stoper, tj. treba im zdrav Baji i bilo ko pored njega (Smoling na iskustvo, Lindelof da napokon stisne muda i pokaze sta ume-ima dobro SP iza sebe, Roho takodje ima kvalitet za PL mada bih ga ja sutnuo pre x sezona i ostaje Dzons da bude zahvalan bar koliko i prosle sezone kada je sasvim korektno bio zakrpa za povredjene stopere).

 

Murinjo je rodjeni pobednik, ali i verovatno najgori gubitnik u istoriji ove igre. Ovaj tim, po imenima, moze da se bori za titulu i pored jakog Sitija, a to je pokazao i onim lupanjem svih iz top 6 ukljucujuci i preokret na Etihadu kad Pep nije znao sta ga je snaslo. Neshvatljivo mi je kako Murinjo moze da motivise igra i izvuce iz njih vanserijsku igru koja traje 15-20minuta, a ostatak meca se razvlace ako slina. Klasican Dr.Jekyll and Mr.Hyde.

Link to comment

nekako mi ne ide u glavu ova pozajmica batshayia. jedini napadac u ekipi koji zna da iskoristi sansu i da da gol. jedan nume da sutne loptu ako nije u vazduhu a drugi nije dovoljno dobar da krece od starta, plus ni on nije poznat kao egzekutor. kad se na to doda da hazard takodje nije najbolji skorer (da na trenutak zaboravimo mogucnost velike kolicine kurcobolje u sledecoj sezoni...), willian takodje nije neki istaknuti strelac, dok je pedro mozda i jedini od tih napadaca koji ima potreban instinkt.

kada se pogleda sredina, jorginho, kante i kovacic, opet nijedan strelac tipa lampard ili bar pola od toga. barkley, fabregas i rlc (ovaj poslednji mozda i nece i biti u klubu...) nece igrati dovoljno u kontinuitetu pa da pripognu o ovoj kategoriji.

 

treba se zapitati ko ce tu davati golove na konstatnom nivou. kako ce sarri implementirati svoj sistem bez izrazitog strelca kakve je ranije imao. da li od hazarda moze napraviti nekog novog mertensa...

 

ja bih probao sa pedrom na mestu lazne devetke a na krilima hazard i willian. morace sarri to da proba i verujem da hoce u nekom trenutku. kad bi hazard voleo da igra f9 bio bi mozda i najbolji na toj poziciji.

Edited by 189-
Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:

 

Murinjo je rodjeni pobednik, ali i verovatno najgori gubitnik u istoriji ove igre. Ovaj tim, po imenima, moze da se bori za titulu i pored jakog Sitija, a to je pokazao i onim lupanjem svih iz top 6 ukljucujuci i preokret na Etihadu kad Pep nije znao sta ga je snaslo. Neshvatljivo mi je kako Murinjo moze da motivise igra i izvuce iz njih vanserijsku igru koja traje 15-20minuta, a ostatak meca se razvlace ako slina. Klasican Dr.Jekyll and Mr.Hyde.

Колтрејн верује! О кукавно секташтво угашено. Зар само један од вас оноликијех...+Прслин.

Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:

Murinjo je rodjeni pobednik, ali i verovatno najgori gubitnik u istoriji ove igre. Ovaj tim, po imenima, moze da se bori za titulu i pored jakog Sitija, a to je pokazao i onim lupanjem svih iz top 6 ukljucujuci i preokret na Etihadu kad Pep nije znao sta ga je snaslo. Neshvatljivo mi je kako Murinjo moze da motivise igra i izvuce iz njih vanserijsku igru koja traje 15-20minuta, a ostatak meca se razvlace ako slina. Klasican Dr.Jekyll and Mr.Hyde.

 

Pep je tu odigrao long game, pobrinuo se da Murinjo ostane tu gde jeste i sledeće sezone :fantom: 

Link to comment
16 minutes ago, porucnik vasic said:

Колтрејн верује! О кукавно секташтво угашено. Зар само један од вас оноликијех...+Прслин.

 

Ako Fred bude u stanju da drzi ledja Pogbi, ako Marsial odigra ono sto moze, a Aleksis pocne da "izmislja" golove vera je opravdana. Uostalom malopre naidjoh na podatak da je u Zoze eri UTD primio najmanje golova (dakle ukupno zadnje 2 sezone), ali da je i dao najmanje. Dakle ne treba njemu stoper, treba da se malo opuste napadaci i pocnu da pune boraniju.

 

 

16 minutes ago, copkillah said:

 

Pep je tu odigrao long game, pobrinuo se da Murinjo ostane tu gde jeste i sledeće sezone :fantom: 

 

Prica o rezultatskoj nebitnosti meca je pase. Pa, i treci tim da su pobedili, opet je trebalo stici zaostatak od 0:2.

Link to comment
27 minutes ago, 189- said:

nekako mi ne ide u glavu ova pozajmica batshayia. jedini napadac u ekipi koji zna da iskoristi sansu i da da gol.

 

tenor.gif?itemid=12080250

Link to comment
 
Prica o rezultatskoj nebitnosti meca je pase. Pa, i treci tim da su pobedili, opet je trebalo stici zaostatak od 0:2.

Ја мислим да је Мурињо мртав човек који хода. Да ће да га буше на велико.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
5 minutes ago, porucnik vasic said:

Ја мислим да је Мурињо мртав човек који хода. Да ће да га буше на велико.

 

Nemojmo se zaletati sad sa procenama, ja bih voleo da si u pravu ali ne dešavaju se baš često onakve sramne pobune kakvu smo onomad (sa zadovoljstvom) gledali u Čelsiju.

 

Nije isključeno da sekta u startu veže par pobeda protiv tamo nekih Lestera, Brajtona, i ostalih Totenhema, pa tako sasvim slučajno revitalizuje pobedničku harizmu Specijalnog mučenika. Kvalitet svakako imaju, samo što će morati da ga na terenu iskažu uprkos Njemu a ne zahvaljujući Njemu.

Link to comment

Sa njim je situacija 50-50, bukvalno su podjednake šanse za oba scenarija - i da kidaju i da se raspadnu. Mislim da će biti solidni, u najmanju ruku, što reče Uini, pogotovo ako ih krene.

 

Link to comment
8 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Nemojmo se zaletati sad sa procenama, ja bih voleo da si u pravu ali ne dešavaju se baš često onakve sramne pobune kakvu smo onomad (sa zadovoljstvom) gledali u Čelsiju.

pa desilo se i prosle sezone u istom tom chelseau.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...