Jump to content
IGNORED

Premier League 2018-19


ArleKino

Recommended Posts

Just now, Weenie Pooh said:

 

Neka stanu u red, neki od nas ovde čekaju od pola osam gospođo četvrt veka :fantom: 

 

Trofej CL pre 13 godina ne racunas?

 

Mala je to bara za tolike krokodile. Samo jedno takmicenje za Real, Barsu, Juve, Bajern znaci samo jedan trofej za timove koji su navikli na zetvu svake godine. Toliki timovi koji ne mogu ni da se nadaju da uzmu nesto, a do tada su se svake godine borili da budu prvaci necega. Ili sezona na poslednjem mestu za klub kao sto je recimo Roma, Milan, Arsenal ili Borusija.

Link to comment
  • Replies 11.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1227

  • John Coltrane

    844

  • 189-

    637

  • ArleKino

    584

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 minutes ago, ArleKino said:

 

Liverpool nije bio prvak 28 godina, Man City je čekao svoj momenat 44 godine unutar kojih su bili i trećeligaši, Man United je čekao 27 godina prije Fergieja, Tott čeka od gradnje Berlinskog zida, Arsenal nije bio prvak od 2004, Chelsea je do Abramovicha imao jednu titulu pedesetih godina... O Romi da ne pričamo. 


Ne mozes da poredis tradicionalne navijace koji imaju prave rivalitete, osecaj pripadnosti zajednici i zaista idu na stadion sa instant navijacima iz Azije. Videcemo koliki je attention span Kineza (u Japanu i Koreji je bejzbol opet najpopularniji sport jer je interesovanje za fudbal splasnulo) a koliko ce tradicionalnih navijaca da se smori zbog svega. Zamisli navijaca Rome koji je do sada gledao svoj tim na tri fronta i nadao se makar nekoj tituli, bio u vrhu ili osvajao utesnu nagradu u vidu Kupa i koji nakon deset godina tavorenja od 6. do 16. mesta ocekuje jos jednu sezonu u kojoj zna da opet nece moci da bude ni u prvih 4. Mislim, Romu sam samo uzeo kao primer, to ce nekom od tih klubova sigurno da se desi. 

Edited by Meazza
Link to comment

I to je samo jedan razlog zbog kojeg ce mnogi tradicionalni navijaci da se smore. Juventus vise nikad nece imati pravo da se nazove prvakom Italije, za pocetak. Ko misli da prosecnom Juventinu to nije bitno grdno se vara.

Link to comment
35 minutes ago, Weenie Pooh said:

Ne bi tih 15 najbogatijih otišlo da igra svoje utakmice na Marsu, nego će ih igrati na istom kontinentu i u istim terminima u kojoj bi njihove zamene trebalo da se tržišno takmiče.

 

To ćemo još da vidimo na kom kontinentu i u kojim terminima će se igrati utakmice. Ova liga se ne pravi da bi ekipa iz kraja mogla da uživa u svemirskom fudbalu nego da bi mogla da naplati VIP ložu 10 hiljada dolara po sedištu od nekog vlasnika fabrike u Kini. Ovi što budu na tribinama plaćaće ih od 200 dolara pa naviše, živi bili pa videli. I vrlo lako može da se desi da ti klubovi u nekom trenutku naprave raspored po kojem će igrati možda jednu utakmicu u svom matičnom gradu a sve drugo će biti putujući cirkus.

 

Što se tiče organizacije takmičenja za ove ostale, svakako bi se tu vrtele manje pare ali bi para - bilo. I takmičenje bi bilo isplativo. I evropska publika bi htela da ga gleda. Osim naravno ako ne veruješ da će navijači svih neelitnihtm bundesligaša, premijerligaša, Španaca, Francuza itd. kada budu videli da su cash cows otišle na drugu livadu masovno okrenuti leđa svojim klubovima, prestati da dolaze na stadione i postati TV navijači Liverpula i Reala.

Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

Da li se ovo radi u saradnji sa UEFA? Mislim, ako UEFA otpusti ove noblese da igraju svoju ligu do mile volje, a ovamo zadrži Ligu šampiona u kojoj bi sada dominirali Sevilja, Spursi, Lion i Napoli, plus raznorazna sirotinja dobila priliku da se istakne i zaradi neku kintu, onda bi to moglo da izađe na dobro. I ovako i onako nema smisla da ta dva različita univerzuma igraju isto takmičenje, pa neka se ovaj bogati univerzum lepo igra sam sa sobom i pusti ostale da prodišu. Naravno pod uslovom da je UEFA spremna da zagrize metak i reši se tog balasta a pare preusmeri izvan tog povlašćenog kruga od 15 klubova koji su sami sebi dovoljni. Mislim da bi bilo više nego dovoljno interesa publike i sponzora jer nije baš svako na ovom svetu voljan da navija za Mančester ili da subotom ponosno peva YNWA isped televizora.

 

+1

 

ja sam skroz za, samo sto ce pre biti da je ovo jos jedan nivo pritiska na uefu (kroz koji ce ova govna da ostvare jos povoljniji polozaj) nego sto je realno da se tako nesto zapravo i desi... 

Link to comment

i ja sam za, posebno ako će to odvajanje da ubrza raspad celog super-sistema, što bi moglo da se desi čim prođe inicijalni hajp od par sezona. još kad bi uefa udarila kakvu restrikciju za repstativna takmičenja... svet ubrzano ide ka propasti, al fudbal ide 6 puta ubrzanije, možda dočekamo i totalni reset igrice.

 

nego... dal je moguće da junajted primi onakav gol, ne da ne bi neki srpski drugoligaš primio onakav gol, čak ni deca ispred zgrade, ne bi ga onako primile ni 11 glista sa livade... a on širi ruke i viče "ofkors, ofkors"

Link to comment
31 minutes ago, MocaVukotic said:

i ja sam za, posebno ako će to odvajanje da ubrza raspad celog super-sistema, što bi moglo da se desi čim prođe inicijalni hajp od par sezona. još kad bi uefa udarila kakvu restrikciju za repstativna takmičenja... svet ubrzano ide ka propasti, al fudbal ide 6 puta ubrzanije, možda dočekamo i totalni reset igrice.

 

Nisam bas to hteo tako da kazem... :D 

Link to comment
57 minutes ago, Bright Billy said:

 

 

 

ja sam skroz za, samo sto ce pre biti da je ovo jos jedan nivo pritiska na uefu (kroz koji ce ova govna da ostvare jos povoljniji polozaj) nego sto je realno da se tako nesto zapravo i desi... 

То је то.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...