Jump to content
IGNORED

Premier League 2018-19


ArleKino

Recommended Posts

52 minutes ago, John Coltrane said:

 

U modernom fudbalu, za te top klubove, vise nema mesta "dugorocnim planovima" u smislu dajte Gigsu UTD na 5 sezona blanko pa sta uradi uradi. Mislim, UTD je uslovno receno top klub kada su rezultati u pitanju svakako nije, ali kada je skupljanje paretina u pitanju tu su broj 1 i po Forbsu i po Delojtu. Na kraju krajeva Vudvord je finansijski savetnik porodice Glejzer, sa fudbalom je imao veze kao i nas dobri Bujodrag. 

 

Управо је овај начин размишљања и закопао Секту.  То за сталну жетву трофеја важи само за шпанске близанце,мафијашка удружења из Минхена и Торина, који су напросто (пара)државни пројекти којима се из политичких разлога толерише, финанскијско и које друго насиље над лигама у којима учествују. Ако има иједна добра страна код поданика Краљице Бабе је чињениа да то у Премијершипу не пролази. Та дефиниција топ клуб је напросто срање да простиш,измишљена због Кинеза и омладине као што је наш Меаца. Никакви то топ клубови нису. 

Edited by porucnik vasic
Link to comment
  • Replies 11.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1227

  • John Coltrane

    844

  • 189-

    637

  • ArleKino

    584

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 hours ago, John Coltrane said:

Kipo, kad pominjem Vudvorda uvek se misli na nov ugovor (pride ocajnu transfer politiku).

 

Jasno. 

 

Odlaskom Fergija ostali su samo ameri gladni para i finansijski savjetnik Vudvord. Sve ih zajedno mnogo zabole za loptu, nikoga da drži klub na vrhu. Mojsija su mogli ostaviti bar dvije sezone. A tim kao tim je bio solidan, no to nas vraca na pocetak posta; 1) Fergi je bogotac 2) Nije toliko važan kadar s kojim raspolažeš koliko šta ćeš da iscijediš iz njih. Za to treba pravi trener, virtuoz.

Link to comment
5 hours ago, copkillah said:

 

U trenutku odlaska u penziju, ostavio je vezni red koji su činili Kleverli i Skols koji se povlačio. Odbrana je takođe cela bila pred penzijom. Ostavio je Runija i RVP-a sa suludim platama. U principu svi nosioci igre su bili pred penzijom, tako da sam stekao utisak da ga je bolelo uvo šta ostavlja za sobom kada je tim u pitanju.

 

Najbitnije si preskočio: (p)ostavio je Moyesa. :D

Link to comment

To mu dođe ko sa više-manje bilo kojim sistemom. Hoćeš vođu na duže staze, sistem prilagodiš njemu i dobiješ neku vrstu stabilnosti, ali se moraš pomiriti i s tim da ćeš imati turbulencije kad se završi ta idila. 

S druge strane, možeš imati sistem kome se svi prilagođavaju, pa su i tranzicije bezbolnije.

MIslim, kakim sad malo, al mi je to s Muntd otprilike to. Samo nemoj sad da mi neko kaže, a vidi Arsenal :D Ne simpatišem nikog posebno u PL, ali ovo su ipak dva različita slučaja. Arsenal je baš godinama tavorio i što se mene tiče ovo danas kao da je potpuno drugi klub u odnosu na vreme mesara Martina Kiona i Reja Parlora. Naravno, ne u smisliu igrača nego mentalitatski, iako su sve vreme imali istog trenera.    

Obrni okreni, meni od ove tri opcije Morinjo za Muntd najbolja ili bolje rečeno najmanje loša, uz sve mane koje bismo mu mogli prišiti, ali mi ni on ne deluje kao neko trajnije rešenje. Ne sporim Mojesa kao trenera i bio mi je simpatičan dok je bio u Evertonu, al mi se čini da je to neka njegova mera, ne u smislu nekog potcenjivanja, nego je jednostvno tako, imamo trenere za ovo i trenere za ono. Van Gala je, reklo bi se, ipak malo pregazilo vreme, plus taj njegov karakter.

 

 

 

Link to comment
8 hours ago, John Coltrane said:

 

U modernom fudbalu, za te top klubove, vise nema mesta "dugorocnim planovima" u smislu dajte Gigsu UTD na 5 sezona blanko pa sta uradi uradi. Mislim, UTD je uslovno receno top klub kada su rezultati u pitanju svakako nije, ali kada je skupljanje paretina u pitanju tu su broj 1 i po Forbsu i po Delojtu. Na kraju krajeva Vudvord je finansijski savetnik porodice Glejzer, sa fudbalom je imao veze kao i nas dobri Bujodrag. 

 

 

Ostavio je igrace pred penzijom (Skols, Gigs, Rio, Berbatov vise zbog kurcobolje nego zbog godina) ali i igrace koji su mogli dati bar jos 2,3 dobre sezone (Vidic, RVP, Evra, Kerik) i na to dodaj Runija, Nanija, Kagavu, Chicharita, Velbeka, Smolinga, Dzonsa da ne pominjem DDG. Nije to tako hrdjavo izgledalo kao sto se cini, al jbg nikad necemo saznati sta bi ispalo da je neko drugi seo na klupu umesto Mojesa. Na sve to je, opet apostrofiram upravu, doveden samo Felaini i na zimu Mata, totalni zajeb ispostavilo se na kraju sezone.

 

Itekako treba da ima mesta, evo pogledaj Liverpul sa Klopom. Korak po korak, tačno se vidi ogromna razlika u svemu u odnosu na period pre njega. Samo lagano i strpljivo i uz poverenje.

 

Što se tiče navedenih igrača, Vidić je već tad bio bivši, imao je u sebi možda još jednu solidnu sezonu, Evra isto. Runi je takođe prošao svoj vrhunac, Nani nije igrač na koga se ozbiljno oslanjaš, Kagava je bio neiskorišćen, sa njim se baš pogrešilo. Smoling i Džons su okejiš, ali mislim da Junajted zahteva mnogo ozbiljnije igrače na tim pozicijama. U principu imao si samo DDG koji je bio potreban nivo i koji je jedan od dva najbolja golmana na svetu ako ne i #1. Ostavio je gomilu igrača koji su (odavno) prešli zenit, par njih sa nekim potencijalom i to je to. 

 

7 hours ago, porucnik vasic said:

Управо је овај начин размишљања и закопао Секту.  То за сталну жетву трофеја важи само за шпанске близанце,мафијашка удружења из Минхена и Торина, који су напросто (пара)државни пројекти којима се из политичких разлога толерише, финанскијско и које друго насиље над лигама у којима учествују. Ако има иједна добра страна код поданика Краљице Бабе је чињениа да то у Премијершипу не пролази. Та дефиниција топ клуб је напросто срање да простиш,измишљена због Кинеза и омладине као што је наш Меаца. Никакви то топ клубови нису. 

 

+1 

 

Mada mislim da je Mojs bio pogrešan izbor, ali trebalo je da sačekaju barem dve sezone kao što je to rekao kipo dole.

 

3 hours ago, kipo said:

 

Jasno. 

 

Odlaskom Fergija ostali su samo ameri gladni para i finansijski savjetnik Vudvord. Sve ih zajedno mnogo zabole za loptu, nikoga da drži klub na vrhu. Mojsija su mogli ostaviti bar dvije sezone. A tim kao tim je bio solidan, no to nas vraca na pocetak posta; 1) Fergi je bogotac 2) Nije toliko važan kadar s kojim raspolažeš koliko šta ćeš da iscijediš iz njih. Za to treba pravi trener, virtuoz.

 

Baš to, Fergi je jedan od najvećih u istoriji i mislim da čak ni neki superstar trener, kao što je Murinjo bio u tom momentu, ne bi mogao da izvuče iz njih ono što je Ferguson izvukao za 20. titulu.

 

3 hours ago, ArleKino said:

 

Najbitnije si preskočio: (p)ostavio je Moyesa. :D

 

E tu ima jedna suluda stvar koja ide u prilog mojoj teoriji "posle mene potop". Koliko je meni poznato, neka me neko ispravi ako grešim, ali zar nije Everton rival protiv kog Junajted ima ubedljivo najbolji učinak i najbolju gol razliku od svih, uglavnom redovnih, Premijerligaša? Fergi je bukvalno doveo da ga zameni trener koji mu je pravio najmanje problema u karijeri???

Link to comment

Zašto bi dovodio za naslednika nekog ko mu je sa sitnurijom pravio problema, nekog small club specijalistu?

 

Bolje je dovesti nekog ko se sa malim klubovima dokazao kao nemač pojma, to je jasan znak da je kalibar za velike.

Link to comment
14 hours ago, copkillah said:

Što se tiče navedenih igrača, Vidić je već tad bio bivši, imao je u sebi možda još jednu solidnu sezonu, Evra isto. Runi je takođe prošao svoj vrhunac, Nani nije igrač na koga se ozbiljno oslanjaš, Kagava je bio neiskorišćen, sa njim se baš pogrešilo. Smoling i Džons su okejiš, ali mislim da Junajted zahteva mnogo ozbiljnije igrače na tim pozicijama. U principu imao si samo DDG koji je bio potreban nivo i koji je jedan od dva najbolja golmana na svetu ako ne i #1. Ostavio je gomilu igrača koji su (odavno) prešli zenit, par njih sa nekim potencijalom i to je to. 

 

Slicno kao Murinjo u Interu. 

Link to comment

Viško presing od starta: Liverpul je uz Čelsi i Siti jedini neporažen od starta, pobedili su prvih sedam, onda vezali dva poraza od Čelsija i Sitija :isuse: Onda su pobedili Hadersfild 1-0 što znači da su ipak kandidat za titulu.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...