Jump to content

Sinan Sakić i JV, društveni fenomen


James Marshall

Recommended Posts

12 minutes ago, Meazza said:

Kao drugo, ono sto je za tebe dobro, za nekog je neshvatljivo i dosadno, a s druge strane ono sto je tebi nepodnosljivo, nekome je drago i razumljivo. Ovo nevezano za Sinana, sigurno si to primetio u zivotu.

 

 

Jasno, i to je corsokak ove rasprave - ne bi uopste trebalo da govorimo o licnim dozivljajuma i preferencijama. Zato, ako si primetio, nisam imao potrebe da se bunim na ovdasnje obozavanje Sinana, neki drugi forumasi jesu i sada govorimo o "fenomenu Sinan" a da bi govorio o nekom fenomenu treba da formiras neku polaznu tacku sa koje bi objasnio zasto se neki kunu u njega a neki se gnusaju stavljanja Sinana u isti kos sa etabliranim muzickim velicinama.

Edited by Caligula
Link to comment
26 minutes ago, Caligula said:

 

Ubij, zakolji, da pola Srbije ne postoji?

 

Ajde sto je kao forumas klasicna debilcina, ali evo molim te objasni sta je on ovde tacno nazvao pravim imenom i koga je sažeo™ ? Nivo rasprave na kojoj on insistira je pre svega po njegove "argumente" poguban jer ova druga prezivela polovina Srbije bi u toj kaljuzi mogla Bradilku da zapusi usta milion i jednim validnim argumentom, pre nekoliko stranica sam napisao primer na sta bi to licilo. Ko koga zapravo ubija i ko koga zatire ovde vec decenijama.

 

To naravno ako cemo bradilkvim putem, ali ja se ne bih tamo spustao.

 

@Meazza uglavnom se slazem ali cini mi se da ne govorimo o istim stvarima. Nemam vremena sada da odgovaram na ovo opsirnije.

 

nema sta ja da tumacim. imas u mom postu na prethodnoj strani (edit, onoj iza) quote bradilka, procitaj to, sve ce ti biti jasnije. 

Edited by nenad
Link to comment

evo opet pricamo o ovom patoloskom smaracu i objasnjavamo sta je njemu neko i sta je on nekome u nedogled.

 

ako niste primetili, namerno pogresno tumaci napisano da bi neosnovano vredjao, a kad mu se odgovori pocece pricu o ekipici i nedostatku reakcije moderacije na onoliko strana na koliko ljudi imaju zivaca da se preganjaju sa njim. svaki jebeni put na svakoj jebenoj temi isto.

Edited by Miralem
Link to comment
4 minutes ago, nenad said:

 

nema sta ja da tumacim. imas u mom postu na prethodnoj strani (edit, onoj iza) quote bradilka, procitaj to, sve ce ti biti jasnije. 

 

... pa rekoh vec, ne bih se spustao do Bradilka.

 

 

 

 

Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

da bi govorio o nekom fenomenu treba da formiras neku polaznu tacku sa koje bi objasnio zasto se neki kunu u njega a neki se gnusaju stavljanja Sinana u isti kos sa etabliranim muzickim velicinama.

 

Mislim da je, u najmanju ruku, bilo moguce ostaviti po strani insistiranje i gnusanje makar na dan kad je covek umro. 

 

Ljudski je.

 

Podsetio bih te - ponovo - da je sve pocelo od toga.

 

I podsetio bih sve da se ne radi o ripovanju Cece i drugih mafijaskih, ratnohuskackih, sloboljubiteljskih spodoba, tako da zaista nema potrebe da pricate o tome. Uopste.

Link to comment

A ja bih tebe podsetio da nista od ovoga ne bi trebalo da ide na moju adresu. Samo sam pokusao da objasnim (i sebi) slozeni PPP metabolizam.

Edited by Caligula
Link to comment
Just now, Caligula said:

A ja bih tebe podsetio da nista od ovoga ne bi trebalo da ide na moju adresu. Samo sam pokusao da objasnim (i sebi) slozeni PPP metabolizam.

 

Nista i nije na tvoju adresu. I ja pokusavam isto.

Link to comment
10 minutes ago, Caligula said:

 

... pa rekoh vec, ne bih se spustao do Bradilka.

 

 

to je jasno, niko od vas nece da se spusta do bradilka, u tome i jeste problem. 

 

i da, ovo "spustanje" ustvari genijalno opisuje vas mindset. a svaki put je isto, jbt. zaletite se u vasem pravednickom besu, pa vas bradilko postavi tamo gde vam je mesto. i onda krene kuknjava u toku koje samo pokazujete koliko je covek bio u pravu.

Link to comment

nenade, kako ti vidiš nekoga ko ti kaže: "Muzika Sinana Sakića je sranje i mrzim je"?

 

edit. Da dodamo i: "Muzika koju ja volim je bolja, nije toliko smeće".

Edited by Malkmus
Link to comment
23 minutes ago, Malkmus said:

nenade, kako ti vidiš nekoga ko ti kaže: "Muzika Sinana Sakića je sranje i mrzim je"?

 

edit. Da dodamo i: "Muzika koju ja volim je bolja, nije toliko smeće".

 

a da dodamo i "umro je jedan sjajan muzičar, ali ne znam što to pričam vama kad ste govna..."?

PS: inače, kako uopšte bilo koja muzika izaziva baš tako jaku stvar kao što je mržnja?

Link to comment
2 hours ago, Caligula said:

 

Pa valjda zato sto niko pre Sinana nije RIPovao nekoga tog kalibra. I jeste legitimna rasprava da li Sinan stoji uz npr. Bouvija ili ne. Zato sam pomenuo profil PPPa koji nije jednoobrazan (sto je dobro) ali nije ni tolerantan prema relativizovanju svih pojava u muzici, drustvu, politici. Ne secam se da je oko Sabana Bajramovica neko pravio problem i pitam se da li bi se zametnula kavga u vreme kada je Toma Zdravkovic otisao. Dakle nije do "narodnjaka".

 

Pitam te, sta kada neko RIPuje npr. srBsku majku Cecu kada joj dodje cas, kako ce PPP da reaguje i hocemo li se cuditi? Pitam te ponovo, sta mislis, gde je (u vaskolikoj galeriji muzicara i pevaca) granica?

 

 

 

Bradilko zeli da bezrazlozno uvredi i predstavi se bolji od drugih, i nije mu prvi put da to radi braneci neku imaginarnu sirotinju. Poenta je da to ovde uopste nije tema.

 

edit: Malkmus vec odgovorio. Ovo sto Bradilko radi je 10x gore od Indijevih psovki.

 

Get used to it, što bi rekli. Kad se sve lepo izrelativizijuje nadajmo se da će svetina doći do 1 jedinog ispravnog zaključka: da je veća blasfemija staviti 1 kurton muzičara kakav je Bouvi uz bok Lu Ridu, nego Sinana uz Bouvija.

 

Sinan se u svakom slučaju bolje krevelji. A kad kažemo Sinan ovde koliko kapiram mislimo na JV

 

 

Link to comment
2 hours ago, ronin said:

Dobro...Jasne su stvari...Urbanisti su teški elitisti ali i pride klasične šabančine...Nema drugog objašnjenja za ovakvo pa gotovo suludo ponašanje.

Ništa tebi nije jasno.

Link to comment
8 minutes ago, ronin said:

Ne čekmeže...Meni je upravo sve jasno...A bukvalno je tužno što tebi i tvojim "pajtosima" ništa nije jasno.

cek, ajmo ovako. da li ja, kao osoba x, imam pravo da mislim da je muzika osobe y sranje, i da ljudi koji to slusaju pojma nemaju o muzici generalno? ako da, da li imam pravo da to misljenje javno iznesem, a ako ne, zasto ne?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...