Jump to content

Sinan Sakić i JV, društveni fenomen


James Marshall

Recommended Posts

ne poredim kvalitet muzike niti moram da slušam neku muziku da bi branio pravo da neko sluša istu.

samo mi idu na kičmu oni koji zapravo propagiraju faš ideje na svim poljima pa i na ovom rip topiku.

ti uzvišeni koji zaslužuju izgleda samo fine i kulturne pretpostavljam da nisu uspeli da preobrate ni svog kućnog ljubimca a ne nekog po njima slučajnog dvonošca.

njihov samosažaljevajući prdež i upiranje prstom u pogrešne krivce je tipičan za malograđansku bagru..

kako to da te veličine ne uspevaju da primame ove necivilizovane svojom superiornom idejom i umom već iz godine u godinu sve više se slušaju narodnjaci?

zato što oni niti su superiorni niti žele da išta promene jer su jednostavno nesposobni a ovako im prija da se osećaju superiorno. to je put malograđanske bagre, lenje i bezmude koja večito čeka da joj neko drugi nešto donese i koja je uvek u pravu.

i onda da li treba pružiti malo razumevanja i to vrlo malo? pa treba naravno jer kao što vidimo vrlo malo vremena treba da se od jednog bgd odeljenja u kojem niko ne sluša narodnjake došlo do toga da nema skoro nikog koji slušaju onu drugu muziku a čak ima onih koji su sa iron maidene prešli na miroslava. sve je to relativno izgleda pa ne bi tako lako odbacivao ni ove sinanove fanove.

 

 

 

Link to comment

Jao, jao, vi narodski tipovi ste dobri samo zato što ste narodski tipovi, a mi koji nismo, mi smo apsolutno loši jer mrzimo to sranje.

Edited by Malkmus
Link to comment

Južni vetar je veliko zlo koje je napravilo orijentalnu diverziju. Otvorili su vrata muzičkog pakla koje je jako teško zatvoriti. Takve stvari treba da se stave van zakona kao narkotici, imaju razarajući efekat na društvo u celini.

Link to comment
1 minute ago, Malkmus said:

Jao, jao, vi narodski tipovi ste dobri samo zato što ste narodski tipovi, a mi koji nismo, mismo apsolutno loši jer mrzimo to sranje.

 

Ma jok, samo je red da se na šatro liberalnom forumu da pravo i džiberima da slušaju šta hoće. Što će reći da samo branimo pravo radnicima i seljacima da budu to što jesu, a paradoks je da ga branimo od poštene inteligencije, ukačim je na Kalemegdan.

Link to comment
2 minutes ago, slow said:

Južni vetar je veliko zlo koje je napravilo orijentalnu diverziju. Otvorili su vrata muzičkog pakla koje je jako teško zatvoriti. Takve stvari treba da se stave van zakona kao narkotici, imaju razarajući efekat na društvo u celini.

jeste pa da slusamo pedofilsko pojanje po citav dan

Link to comment
3 minutes ago, slow said:

Južni vetar je veliko zlo koje je napravilo orijentalnu diverziju. Otvorili su vrata muzičkog pakla koje je jako teško zatvoriti. Takve stvari treba da se stave van zakona kao narkotici, imaju razarajući efekat na društvo u celini.

 

hajde kompromis: legalizacija narkotika tipa marihuane a stavljanje van zakona muzike o kojoj pises :D  pa neka se krimosi bave ilegalnom distribucijom te muzike jer nece vise biti posla za njih u distribuciji marihuane :D a i nesto mi nije jasno sta je to orijentalna diverzija ali ne moram ja sve da znam

Link to comment

Ispade orijentalna muzika sranje [emoji38]ol:
Najbolje od svega ovde je zgražavanje nad Sinanom osobe koja ide na koncerte Gibonnija [emoji38]ol:

Link to comment
3 minutes ago, bradilko said:

jeste pa da slusamo pedofilsko pojanje po citav dan

 

Odvikavanje od loše muzike je teže od odvikavanja od alkohola ali vredi pokušati

Link to comment
6 minutes ago, bradilko said:

jeste pa da slusamo pedofilsko pojanje po citav dan

 

:D

 

zamisli ove kulturne ljude i muziku koju bi oni pravili u svrhu odbrane od orijentalne™ diverzije™

 

 

imageproxy.php.jpg

Link to comment
9 minutes ago, maheem said:

Najbolje od svega ovde je zgražavanje nad Sinanom osobe koja ide na koncerte Gibonnija emoji38.pngol:

fala care, ovo bi mi promaklo :lolol:

Link to comment
24 minutes ago, bradilko said:

ne poredim kvalitet muzike niti moram da slušam neku muziku da bi branio pravo da neko sluša istu.

samo mi idu na kičmu oni koji zapravo propagiraju faš ideje na svim poljima pa i na ovom rip topiku.

ti uzvišeni koji zaslužuju izgleda samo fine i kulturne pretpostavljam da nisu uspeli da preobrate ni svog kućnog ljubimca a ne nekog po njima slučajnog dvonošca.

njihov samosažaljevajući prdež i upiranje prstom u pogrešne krivce je tipičan za malograđansku bagru..

kako to da te veličine ne uspevaju da primame ove necivilizovane svojom superiornom idejom i umom već iz godine u godinu sve više se slušaju narodnjaci?

zato što oni niti su superiorni niti žele da išta promene jer su jednostavno nesposobni a ovako im prija da se osećaju superiorno. to je put malograđanske bagre, lenje i bezmude koja večito čeka da joj neko drugi nešto donese i koja je uvek u pravu.

i onda da li treba pružiti malo razumevanja i to vrlo malo? pa treba naravno jer kao što vidimo vrlo malo vremena treba da se od jednog bgd odeljenja u kojem niko ne sluša narodnjake došlo do toga da nema skoro nikog koji slušaju onu drugu muziku a čak ima onih koji su sa iron maidene prešli na miroslava. sve je to relativno izgleda pa ne bi tako lako odbacivao ni ove sinanove fanove.

 

 

 

 

samo da proširim tvoju tezu, a zapravo je to već 1000x ispričana priča - ne mora se nešto voljeti, ali bi trebalo znati makar neke osnove, ovdje se razbacivalo prilično promašenim tumačenjima jer se stvari posmatraju iz balona zvanog "ma to je sranje, ja sam iznad toga" a propuštaju se i prepuštaju stihiji bitni momenti za razumijevanje.

Slična priča kao i za politiku - ja nikad neću glasati za SNS, ali me zanima zašto ti silni ljudi glasaju za njih, šta ih privlači, čega se boje, u kojoj su situaciji pa su tako ranjivi i podložni manipulaciji, a samo zatvaranje očiju pred tom pojavom može samo da me ostavi u mraku neznanja... e sad, da li imamo luksuz da taj mrak nazovemo blaženim, mislim da nas vrlo malo ima tu mogućnost.

Ne izjednačavam slušaoce Sinana sa SNS-ovcima, ili i jedne i druge sa fašistima npr. ali smatram da sve te fenomene treba ozbiljno ispitati, proučiti, zapitati se kako se tako nešto zapatilo među narodom, zašto. Eto ja se gnušam fašizma ali i kod nas na forumu su popularne teme o WW2 i o tom fenomenu, i ja volim da ih čitam, jer me zanima kako je moguće da je to dako nečega došlo, a neopisivo je negativna pojava. No to što je negativna ne znači da je njeno proučavanje treba apriori odbaciti (ovo važi i za pristup iz pozicije kritičara umjetnosti, istoričara, muzikologa, teoretičara medija i bilo koje druge pozicije, recimo pitanje zašto je Informer to što jeste, zašto su se baš u Srbiji najviše primili ti i takvi mediji, da je medijska slika bolja čak i u manjim državama). A kod nas antropolozi i sociolozi drže glavu u svojim i tuđim dupetima drndajući vunu i reciklirajući uzvišene akademske teme od prije 100 godina, umjesto da se uhvate u koštac sa aktuelnostima. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...