Jump to content

FK Radnički Niš 2018/2019


Rumpelstiltskin

Recommended Posts

Just now, Aleksandar88 said:

Ne znam sta slusa, ali za Hese-a :heart:.

 

kuriozitet je videti da fudbaler cita politikin zabavnik a nekmoli hessea

 

hajdine, dodzi :hail:

Link to comment

Za to pravilo tek sada cujem. Znao sam da kada igrac odigra loptu unazad da nije ofsajd, takodje ako se i nenamerno odbije ali deluje kao da je imao nameru se sviralo npr. igrac lose zahvati glavom i ona zavrsi iza linije odbrane.  Za ovakvo pravilo da se odbijanka racuna kao novi napad to nisam. Ako je uvedeno onda nema sta da se bunimo sto se tice gola. Mozemo da se bunimo protiv tog pravila koje nagradjuje lose postavljenog igraca.

Ko sto neko rece gore, trebalo bi to jos malo da se porazjasni.

Link to comment
30 minutes ago, radisa said:

Adaševiću, i ti i ja znamo koji je smisao promene pravila bio... Ne kad pokušavaš da blokiraš šut, izbiješ loptu ili slično, nego kad greškom dodaš protivničkom igraču loptu, da nije ofsajd...

 

Ovo je užasno natezanje pravila, oniliko smo se raspravljali prošle godine na PL topiku, sudije su se po netu svađale zbog sličnih stvari, i realno, ovo tumačenje pravila zahteva poprilično dodatnog objašnjenja... Ispada da igrač ne sme da blokira šut, jer tima dodaje loptu igraču u ofsajdu... Nebuloza...

 

 

Meni se ovo pravilo uopste ne svidja. Ali prilicno je jasno da se ovo vise ne smatra ofsajdom. Dakle po pravilima koje odredjuje FIFA ovo vise nije ofsajd. Ako mene pitas cista glupost, ali poenta je da je to pravilo promenjeno bas ovako,  a ovaj video to i potvrdjuje,..

 

Slicno je bilo i u kosarci kad su uveli namerne licne prosle godine za sve i svasta... glupost, ali glupost koja je propisana i koju ce sudije ubuduce svirati. 

 

Evo jedno potpitanje - da je igrac radnickog loptu ubacio u gola ne dodao Rodicu, da li bi bio autogol ili gol? 

 

Na ovom snimku imas dve veoma slicne situacije ovoj i u obe nema ofsajda... to su instrukcije. Moze da nam se svidja ilii ne ali to ce se tako svirati i sto pre prihvatimo da je to pravilo propisano manje ce da se dize frka oko toga da li je ovo ispravno ili ne. I to ne vazi samo za ovo pravilo nego za sve promene koje se donesu.

 

 

Link to comment
4 minutes ago, Captain_Darling said:

Pa to je u skladu sa onim što sam okačio, o tumačenju pravila... Nije imao vremana za reakciju... Jeste namerno igrao, ali nije mogao drugačije... Ne ide ka lopti, nego lopta ide ka njemu, prekratko vreme da reaguje, instinktivna reakcija... Sve ono što je označeno na mom linku sa desne strane...

Link to comment
3 minutes ago, adasevic said:

 

 

Meni se ovo pravilo uopste ne svidja. Ali prilicno je jasno da se ovo vise ne smatra ofsajdom. Dakle po pravilima koje odredjuje FIFA ovo vise nije ofsajd. Ako mene pitas cista glupost, ali poenta je da je to pravilo promenjeno bas ovako,  a ovaj video to i potvrdjuje,..

 

Slicno je bilo i u kosarci kad su uveli namerne licne prosle godine za sve i svasta... glupost, ali glupost koja je propisana i koju ce sudije ubuduce svirati. 

 

Evo jedno potpitanje - da je igrac radnickog loptu ubacio u gola ne dodao Rodicu, da li bi bio autogol ili gol? 

 

Na ovom snimku imas dve veoma slicne situacije ovoj i u obe nema ofsajda... to su instrukcije. Moze da nam se svidja ilii ne ali to ce se tako svirati i sto pre prihvatimo da je to pravilo propisano manje ce da se dize frka oko toga da li je ovo ispravno ili ne. I to ne vazi samo za ovo pravilo nego za sve promene koje se donesu.

 

 

Prilkom slobodnog udarca, stavim 4 igrača sastrane, ali ne da blokiraju pogled golmanu, dakle, levo i desno od stative i oni čekaju da se lopta odbije od živog zida... Lopta se odbija, oni utčavaju ispred golmana i zabijaju gol..

 

Da li je to ofsajd? AKo nije, zašto to niko ne radi?


Edit: pogledaj onaj link o namernom igranju i tumačenju...

Link to comment

Ovo je granični slučaj jer može stvarno lako da uđe pod instiktivnu reakciju, ali pravila jesu takva već neko vreme.

Evo recimo ono lovrenovo je već sve čisto :fantom:

Link to comment
1 minute ago, Ruxin said:

Ovo je granični slučaj jer može stvarno lako da uđe pod instiktivnu reakciju, ali pravila jesu takva već neko vreme.

Evo recimo ono lovrenovo je već sve čisto :fantom:

Pročitaj klatenburgovo objašnjenjeponovo zašto je ono Lvrenovo ofsajd... Ili Arandino, kačio sam ti tamo... :fantom:

 

 

Link to comment

da nije igrač Radničkog  odigrao, ne bi lopta došla do Rodića.

 

a da li je ofsajd kad igrač odbrane doda, o tome može da se raspravlja :happy:

 

Edited by levi
Link to comment
Just now, adasevic said:

To pitaj trenere :D

 

Ja ne sporim da je pravilo glupo i da mi se ne svidja... al jeste pravilo... Dok ga ne promene bice ovako. 

Piše u prvilima zašto je to ofsajd, i zašto ne može da se primeni :D

 

Zato što se svaki odbitak, kod živog zida, smatra ofsajdom, u opisanoj situaciji... E sad, ako je tako, zašto je odbitak od živog zida ofsajd, a kad igrač instinktivno blokira šut nije? E to je misterija pravila, i budalaština... Ono na mom drugom linku, malo pojašnjava, ali ne dovoljno...

 

Inače, smao čekam jednom da neko uradi ovo što sam opisao i napravi smejuriju, kad se pogubljene sudije izgube, biće zanimljivo...

Link to comment

Pa naravno da se nece sve sudije sloziti sa promenom jer kao i mi ovde misle da je glupo. Ali ne vidim kako to menja cinjenicu da je pravilo usvojeno i da se od strane onih koji propisuju pravila daju instrukcije kako se to pravilo prienjuje?

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...