Jump to content
IGNORED

FK PARTIZAN 2018/19


Ted

Recommended Posts

31 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ne znam zašto đorđije često potenciraš da nama trebaju dva pit bulatm na mestu zadnjeg veznog(everton, juca). ova tečina postavka, a i mnogo boljih trenera, ne trpi dva igrača tih karakteristika. nama na tom mestu treba neko ko će da bude, ono što sad zovu deep playmaker, a lolom ga nismo dobili. zdjelar ne deluje taj tip. lola je, po hiljaditi put ću to napisati, naš najpismeniji igrač, razume igru, savršeno prati ritam, zna kad treba da povuče, a kad da stane, ali nije tip igrača koji će prosleđivati lopte u prostor sumi, jankoviću, tošiću ili kome već. tu ćemo opet biti tanki.

ne znam zašto teča hrabrije ne pokuša sa 3-4-3 što u prošloj sezoni i nije tako loše izgledalo, ovaj valente deluje jaktm na lopti, bekovi nam itako u odbrani kurcu ne valjaju, pa daj bar da prave višaktm protiv ovih kokezinih mesara.

 

 

problem ove ekipe je trener, i dok se njega ne rešimo neće nam svanuti

 

Zato što moramo da imamo što više igrača koji će vršiti presing na protivničke igrače jer smo prespora ekipa. Veoma lako je otvoriti kontru protiv nas a ne presecamo iste jer imamo mnogo "umetnika" a malo "zanatlija". Plejmejkera nemamo, to se pokušava sa Pantićem, pa malo sa Sumom, pa Đerlekom ali oni to jednostavno nisu. OK i ja očekujem da Lola oduzme loptu na sredini i prosledi dalje, ali ŠTA DALJE? Nema organizacije, nemamo prava krila, nemamo pleja igrači se ne otvaraju nema duplih paseva.Onaj mučeni Rumun Enake se hiljadu puta juče otvarao po strani ali mu niko ne šalje loptu. Premalo je inteligencije u našoj sredini. Suma je prespor fudbaler sa radijusom od nekih 20-ak metara i nemojte od njega očekivati mnogo. Plus je sebičan. Tošić je invalid, može ozbiljan fudbal da odigra nekih pola sata (što je juče i prikazao samo tih pola sata), Janković je sebičnjak i soler a Pantić je solidan ali nije plej.

O treneru ne bih da trošim reči, stvarno. Čovek već mesecima  rotira, muva igrače postavlja ih na poziciju koju nikada nisu igrali. Đerlek dete od 17 godina bio juče zadnji vezni. Počeli smo meč sa tri tinejdžera od kojih je jedan toliko grešio kao da je njihov 12 igrač. Da nije bilo Valentea koji ga je krpio bilo bi 2 ili 3 - 0 za surdulicu. Klinci se na silu guraju u prvih 11 ne bi li se neke pare izvukle ali to je često kontraproduktivno. Mora se kupiti dva tri baš kvalitetna fudbalera da bi se nešto i prodalo a ne ovako. Nabaviš dva tri kvalitetna (Leo, Đurđević, Everton) koji ti drže igru pa njih prodaš. Ne može tako, doba Koblenca je prošlo...

Edited by BlackGeorge
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Kreator

    509

  • kud u maglu Simoviću

    453

  • mozzer

    273

  • Ted

    261

Top Posters In This Topic

Posted Images

to sa presingom je problem discipline u igri, ne nedostatka igrča tipa lola, everton, pera, mika. presing, kada se igra, počinje od najisturenijih igrača, a mi tu imamo jednu muvu bez glave i dva igrača koje apsolutno zabole da se cimaju. 

 

ja mislim da pantara može da igra tog dubokog pleja, kod normalnog trenera. problem br. 1 je što teča to nije

 

vidim da agatonović licitira sa čapljićem, osimom jr. 

a navodno ni stanoje, ni vlada ivić ne žele da rade u srbiji. zbog čega je ćelavi prepotenko oberučke prihvatio ponudu videotona

 

 

ja sam negde blizu razmišljanja da su i ti igrači koji su nam sad na raspolaganju bukvalno digli ruke od takmičenja u ovakvoj ligi, i čekaju prvu priliku da je napuste. malo se iscimaju u evropi i to je to. 

 

 

 

 

 

 

nego mi da dovedemo danila vučića mesto ivice i bogvučić da nas vidi

ionako vss nije neophodno za mesto sportskog direktora 

Link to comment

ja se nekidan vozim trajvanom i ladno pomislim u momentu kako bi bila urnebes fora da opet dovedu smiljanica kao pojacanje, i posle dva dana eto ga.

Link to comment
Just now, ToniAdams said:

ja se nekidan vozim trajvanom i ladno pomislim u momentu kako bi bila urnebes fora da opet dovedu smiljanica kao pojacanje, i posle dva dana eto ga.

 

Mora da si tada prosao pored crkve sv. Marka i prekrstio si se... :fantom:

Link to comment

Sve vodi ka hepiendu iz "It`s a wonderful life". Osvajamo titulu, Ted i ćerka se na stadionu mire i ona pristaje da joj se ime promeni u Lola.

Link to comment
21 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

to sa presingom je problem discipline u igri, ne nedostatka igrča tipa lola, everton, pera, mika. presing, kada se igra, počinje od najisturenijih igrača, a mi tu imamo jednu muvu bez glave i dva igrača koje apsolutno zabole da se cimaju. 

 

ja mislim da pantara može da igra tog dubokog pleja, kod normalnog trenera. problem br. 1 je što teča to nije

 

vidim da agatonović licitira sa čapljićem, osimom jr. 

a navodno ni stanoje, ni vlada ivić ne žele da rade u srbiji. zbog čega je ćelavi prepotenko oberučke prihvatio ponudu videotona

 

 

ja sam negde blizu razmišljanja da su i ti igrači koji su nam sad na raspolaganju bukvalno digli ruke od takmičenja u ovakvoj ligi, i čekaju prvu priliku da je napuste. malo se iscimaju u evropi i to je to. 

 

 

 

 

 

 

nego mi da dovedemo danila vučića mesto ivice i bogvučić da nas vidi

ionako vss nije neophodno za mesto sportskog direktora 

 

Naravno da moraju svi da se iscimaju, počevši od Rikarda pa nadalje. Jednostavno oni to NE RADE već više od godinu dana, ali su imali one gore nabrojane vanserijske igrače koji su ih pokrivali svojim trudom i znanjem pa je bilo i rezultata. Tako da da, potrebna su nam makar dvojica u sredini koji će da kvare igru protivnika a obavezno jedan od njih da bude onaj koji zna da uputi pravovremeni pas unapred. Od Zdjelara nema nažalost nikakve koristi, taj čovek igra kao da je došao u neki prosečni prvoligaški klub a ne u Partizan koji treba da se bori za titulu.

 

Tošić, Ožegović, Janković, Pantić, Suma, Zdjelar, Ivanović su manje/više fudbaleri koji su na svojim pozicijama prosečni fudbaleri koje uglavnom boli dupe da se cimaju oko presinga pa opet igraju. Nedisciplinovani prilično, pa me uopšte ne čudi onaj potez Sume ka Ivanoviću kad mu opali ćušku iz čista mira, kada je taj isti Suma upropastio akciju zabivši se u nekoliko fudbalera pa pobegao ka aut liniji i poslao igračima Rudara loptu u noge.

 

Zašto mi više ne možemo da pravimo ovakve akcije kao što možemo videti od 36 sekunde ovog video zapisa?

 

 

 

Nadam se da će taj Lola da im makar podvikne, da ih malo razmrda. To što njih Đukić ne može da motiviše možemo odmah da povežemo sa trenerima koje boli uvo da dolaze u ovakav raspali Partizan. Ni taj Osim ni Čapljić neće dolaziti u Partizan ako se malo bolje raspitaju... zato nam Đukić ovoliko dugo i ostaje, jer boljeg ne možemo naći.

 

Ono što nam najverovatnije sledi je kupovina utakmica (gde može) u domaćem prvenstvu da ovaj i ovakav raspad ne bi bio evidentan već u samom početku.

Link to comment

da se nadovezem na pricu o presingu - za isti su potrebne pre svega jasno definisane linije, da ne kazem postavka tima, te disciplina, fizikalije i neka igracka inteligencija - da se prepozna gde bi lopta mogla da ide od igraca u posedu, te da svako prvo (od)brani svoje parce prostora i pokrije eventualna ispadanja saigraca (opet vezano za fizikalije i inteligenciju/citanje/pracenje igre).

po svim ovim stavkama mi smo, blago receno - upitni. koja je nasa formacija u kojoj igramo otkad je dosao djuka? po tome se najbolje vidi kad tim "ima igru" - mi to nemamo ni u naznaci definisano od djukinog dolaska. sva one opsta mesta o "modernoj i brzoj igri i napadima po bokovima" ostala su samo u djukinoj prici - nista od toga se ne vidi na terenu. (mada, realno, treba biti opasan majstor pa od ovakvog igrackog kadra nesto napraviti.)

da zavrsim s optimisticnim i veselim tonovima: situacija u fk pocinje nevidjeno da podseca na ono sto gledamo u kk poslednje 3-4 godine, gde smo ocekivali rezultate s raznim djumicima, salicima i andricima, a takvih ima najvise u ovom sastavu fk.

 

edit: +1 @BlackGeorge koji ulete u medjuvremenu.

Link to comment
3 hours ago, Ted said:

Nemam nameru da gledam, ćerkica uživa na moru, a ja i žena sa njom, tako da stersovi nisu potrebni :)

 

Mada sam jedan doživeo. Ćerkica, 3 godine, dolazi i kaže tata ja navijam za Zvezdu. Nakon početnog šoka, teram je da prizna da je keva poslala da me nervira. Kad ono nije :(

 

Na kraju joj rekoh nek navija za koga hoće. Šta ću.

Па и ти си навијао за Звезду.:happy: Крв није вода.

Link to comment

U stvari ovaj dvomeč sa Radnikom je možda najbolji pokazatelj kakvi smo bili a u šta smo se danas pretvorili. Kada budete odgledali oba ova izveštaja od početka do kraja, mnoge stvari će nam svima nama biti jasnije. 

 

 

A juče:

 

 

 

Protivnik je po kvalitetu maltene ostao isti ali smo mi žestoko nazadovali.

Link to comment

u pravu si, mada,ono prošli put je bilo tragikomično. imao je onaj pivski stomačić. 

 

prošlu sezonu je bio manje više starter u izraelu

Link to comment
41 minutes ago, Nikodije said:

Jel se meni to čini, ili lolara ima jedno 15 kila manje nego pre 5-10 godina? Možda je sredio glavu ako je mogao i telo

Rece Lola da su splavovi za njega proslost. To isto je izjavio i vas Radonjic pa vidi u sta se je pretvorio. Tako ce i nas Lola. A onda ce na euru 2020 da igra zajedno sa Maticem u veznon redu :fantom:

Link to comment

U sta se pretvorio?

U polu-pismenog igraca, koji samo zna da gurne loptu ispred sebe i trci za njom kao najgori seljacki igrac?

Wacker Innsbruck, to je taj neki domet

Link to comment

E jebem ga ako vam sezona zavisi od toga da li je Lola Smiljanić ostavio splavove iza sebe, i ako u njega gledate kao u najveće pojačanje. Do prije tri dana ste se sprdali ovdje sa informacijom da dolazi, pa vas sad odjednom poraz u Surdulaji toliko sneveselio da morate da se uzdate u odrastanje mladog Lole. 

Edited by James Marshall
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...