Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper lee

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

12 hours ago, Milosh76 said:

A Cole Janković igrao je za Crvenu zvezdu, jelte. Viši nivo. Dao golove Real Madridu i Liverpulu. Naterao te fudbalske kiborge da kleknu na travu beogradske Marakane, pred crveno-bele barjake. Izbacio ih iz najprestižnijih takmičenja. Pio sa Tomom Zdravkovićem, drugovao sa Hašimom Kučukom Hokijem – za one mlađe: junak samoupravnog kafanskog sevdaha i predvečerja sirotinjskih predgrađa, kako neko napisa za poslednji ispraćaj mu; himničar karirane kafanske epohe. I neka bude kao bonus (ali ne najmanje važno, naprotiv) - ljubio najzgodniju Jugoslovenku.

 

http://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/intervju-slobodan-cole-jankovic-igras-za-zvezdu-dajes-golove-realu-i-liverpulu-pijes-sa-tomom-zdravkovicem-ljubis-najzgodniju-jugoslovenku-to-je-zivot/312517

 

Koliko smo mi propali u svemu, ne samo u fudbalu. Koliko samo zivota ima u ovom intervjuu.

Link to comment
4 hours ago, dragance said:

Jebo te, nasao se Dimitrije da nekome ocitava lekciju o kontrolisanju pucanja filma!

Ljudi grese, valja im oprostiti, mada nije uvek lako (na tvom i mom primeru).

Dobro, ispao je kulov (i nije mu prvi put).  To u danasnje vreme ionako vise nije bitno jer je kulovluk na ceni.  Milojevic je dobar trener i kulovluk mu se prasta.  U nekadasnjoj Crvenoj zvezdi, kako prica Seki, ucili su ih kako da ne budu kulovi (kako se vazuje kravata, kako se jede supa a da se ne srce, kako se obraca novinarima,,...) ali to su davno prosla vremena, a ja se mator cesto zaboravim u tim vremenima.

Link to comment
4 hours ago, harper said:

 

Koliko smo mi propali u svemu, ne samo u fudbalu. Koliko samo zivota ima u ovom intervjuu.

Te vrste zivotnosti iz Coletovog intervjua vise nema, zato sto nema vise Dorcola, Bulbuldera, Cubure, Dusanovca, Pasinog brda,... tih beogradskih (zvezdaskih) favela u kojima je zivot bujao i davao vitalnost i smek beogradskoj varosi.  Ja se secam da su se nekada nedeljom, u bivsoj skoli Vojislav Ilic (danas arhitektonska skola), "zestoki momci" sa Pasinog brda igrali mali fudbal na skolskom terenu, u odelima (sa sve prslukom) i simikama.  Kazu da su za tu priliku sili odela.

Link to comment
32 minutes ago, Dimitrije said:

Dobro, ispao je kulov (i nije mu prvi put).  To u danasnje vreme ionako vise nije bitno jer je kulovluk na ceni.  Milojevic je dobar trener i kulovluk mu se prasta.  U nekadasnjoj Crvenoj zvezdi, kako prica Seki, ucili su ih kako da ne budu kulovi (kako se vazuje kravata, kako se jede supa a da se ne srce, kako se obraca novinarima,,...) ali to su davno prosla vremena, a ja se mator cesto zaboravim u tim vremenima.

Добро је Шеки никад није испао кулов.:laugh:

Link to comment

Mangup je eufemizam za osvedočene barabe što je Šekularac, naravno, bio. Kao što se svaka notorna pijandura naziva boemom. Išao je sa mojim ocem u niže razrede Druge muške pa to znam iz prve ruke. Školu nije ni video, nego je po vasceli dan igrao fudbal i pravio svinjarije.

Link to comment
3 hours ago, pbg12345 said:

sta je ovo sa temom, ko cajanka* u domu penzionera :D

 

*alkohol&kafa skode zbog godina :fantom:

 

     Primedba prihvaćena.

 

    11 koji će istrčati na Svetoga Pavla: Borjan-Gobelja, Babić, Degenek, Rodić- Jovičić, Krstičić, Marin- Srnić, Ben- Boaći

Link to comment
13 hours ago, Dimitrije said:

Te vrste zivotnosti iz Coletovog intervjua vise nema, zato sto nema vise Dorcola, Bulbuldera, Cubure, Dusanovca, Pasinog brda,... tih beogradskih (zvezdaskih) favela u kojima je zivot bujao i davao vitalnost i smek beogradskoj varosi.  Ja se secam da su se nekada nedeljom, u bivsoj skoli Vojislav Ilic (danas arhitektonska skola), "zestoki momci" sa Pasinog brda igrali mali fudbal na skolskom terenu, u odelima (sa sve prslukom) i simikama.  Kazu da su za tu priliku sili odela.

Bas mu iz celog intervjua isijava zivotnost i mangupluk, prosto kao da covek cita memoare Stoleta Apasa... "Opasno je bilo kad sam jednog tipa izudarao letvom jer je napao jednu devojku. A na letvi se zadesi ekser. Ispostavi se da je šiptar. Nisam znao, stvarno. Molio sam boga da preživi." 

Link to comment
3 hours ago, Jozef K. said:

A došli smo i do toga da je Šeki trebalo da uči školu umesto da igra lopte.

Не, него да је Милое кулов.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...