Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

Svaki jedan iz PSG, a i iz Napolija je brzi s loptom u nogama nego bilo koji nas bez. :laugh:

Nisam siguran ko, da li Mbape ili simulant juce primi loptu u mestu u kaznenom, i u prostoru od 5 metara ostavi Stojka/Degeneka 2 metra i centrira, tuzno. :D Desilo se vise puta, Degeneku je i kroz pisu proturio u petercu. Da se Mbape nije zajebavao, bilo bi dvocifreno, takvi sutevi ce u nokaut fazi ici u malu mrezu. Snimak oko 35', Kavani suv k'o da je malopre ust'o. 

Vujadinovi idiotizmi k'o u Salcburgu. :D Sedim gledam i znam da ce da ga mete pederko iz slobodnjaka, oba puta. 

Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper lee

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma cela ova "rasprava" je totalno bezveze...da je igrao ovaj ili onaj možda bi dali  još jedan, mada vrv ne, ali bi primili isto ili slično golova. 

 

Link to comment
1 hour ago, Apollo Creed said:

Jel može kompletan spisak tih mafijaških igrača koji nam se nalaze u timu?:fantom:

 

tebi bas treba crtati. ili mozda svesno odbijas da verujes ocinjem vidu i zdravom razumu. pa vidis da je 1 bakula postao repstativac, da je 1 causic od milion dolara naprasno postao nezamenljiv iako apsolutno nista nije pokazao (a ima ko da igra umesto njega), isto tako dete simic. pa jebo te, usao si u ligu sampiona i tamo dajes tri igraca fore protivniku od 800 miliona, a video si da cak ni protiv jebenog partizana ne mozes da igras tako.

a i ja se bezveze primam, jos se nadgornjavam po forumu sa tipovima koji ne vide nista, i nisu u stanju da ispale nista drugo nego "razbili bi nas sa kojim god timom da smo nastupili". ne videci da ne igramo nista cele sezone, i da se guraju sumnjivi igraci pa makar se i blamirali i ne umeli da zadrze loptu 5 sekundi. stvarno liga sampiona nije za svakoga, i treba da je zatvore i da sprece kojekakve mafijase tamo da se pojavljuju i reklamiraju svoje kretene

Link to comment
1 hour ago, ArleKino said:

E sad, zašto nema šanse da nakon puno godina neki od naših klubova igra kao Ajax u Minhenu...

 

Pa to je bar prosto, nema sanse zato sto nemamo igrace poput Ajaksa i nikada ih necemo imati... Jesi li gledao Bajern - Ajaks?  Svi igraci Ajaksa su tehnicki odlicni, cak bolji i od Bajernovih, sada kapiram zasto su doveli Tadica. Jesi li video kako iznose loptu iz odbrane? Poezija i Sci Fi za nase igrace...

 

I kao sto rece vecina, koliko para toliko muzike! Miloje sa ovim timom i defanzivom je stvorio rezultate koji nisu realni i ne cudi previse sto se toga drzi. Znamo svi gde curi i da igra napred ne postoji od odlaska Kange. Dzabe Marin i Boaci ako nema ko da dostavi loptu.

 

Fizicka i pogotovo psihicka brzina top timova CL je jedno 5x brza od nase, suocavamo se sa presingom koji nasi igraci nisu jos doziveli. Sve je ovo normalno i ne treba tu traziti bilo sta drugo, razlika je OGROMNA, jedan igrac PSGa vredi vise od celog FK-a sa sve stadionom.

 

Takodje, splet okolnosti i grupa nam nikako ne ide u plan jer svi moraju da nas dobiju, nema B tima i opustanja...

Link to comment

NIje ono sinoc bilo prijatno, ali nije da nije bilo ocekivano. Razlika jeste prevelika u svakom pogledu. Na sve to oni su usli u mec maksimalno nalozeni i dobro je da su se i na ovome zaustavili. I pored toga sto je bilo ocekivano, svakako ne mozemo da budemo zadovoljni. 

 

Recimo da se ja slazem sa Nikodijem oko toga sta je nas najjaci sastav i kako bi mogli ili trebali da igramo, samo sto sinoc ni to ne bi nista promenilo cak ni da ublazimo poraz ili stvorimo koju sansu viska. Sve mane koje imamo su juce bile bas onako lepo ogoljene i prikazane. Pre svega sporost sa loptom i ne oslobadjanje od iste. Prvih 20 minuta je jos i fino izgledalo jer smo dobro trcali i dobro "tukli" PSGovce. Medjutim videlo se da smo se usrali u nekim jednostavnim situacijama. Pre prvog gola, Bakula osvoji loptu na sredini na nasoj polovini. Sam ko duh, ispred njega prazan prostor i 2 igraca koja su vec u punom sprintu za kontru. On je pipne jednom, dva puta, tri puta, protivnici mu se vec priblizavaju, a on car se okrene ka Borjanu povuce nazad i vrati je golmanu koji jedva ispuca a da ga kavani ne izblokira. Pa jebem u misa, ok nisi neki ofanzivni genije, ali tu se namirise strah i posle dzaba. 

 

Do tog prvog gola smo se jos i drzali nekako i taj strah je bio potiskivan, ali se u potezima kao ovaj Jovicicev nazirao. Kad je metnuo Nejmar eksplodirao je taj srtah i nismo znali gde bijemo. 

 

Bekovi su nam bili uzasni. Stojkovic nije mogao ni saigrace da stigne a kamoli one ale koje ga ostave iza sebe jos pre prvog koraka. Rodi je ponovo demonstrirao neke ozbiljne padove koncentracije. Onaj aut pred drugi gol koji nas je dokusurio je nesto sto se ne radi ni u petlicima. Jbt, kad nemas kome onda bacis visoko uz aut liniju napred. 

 

Causic mi je jos bio i najbolji u tom veznom redu u prvom poluvremenu. Jedini je krenuo da bije onog padavicara od pocetka i ulazio ostro u duele, mada je i on pao sa celom ekipom posle. Krle nije Krle od prosle sezone, bice nadam se. Ebi je pokazao u prvom kontaktu zasto mora da igra, ali je pokazao i zasto verovatno ne igra. 2 ciste lopte u noge rivala na sredini terena za opasne kontre, koje srecom nisu bil gol + potpuno nepotreban faul koji je rezultirao 6. golom. Nisu to stvari koje mozes previse da mu zameris tim pre sto su i ostali veznjaci slicno radili, samo ilustracija da rezultatski pa ni igracki ne bi prosli mnogo bolje. 

 

Jedine svetle tacke tima su bili Borjan i Marin. Borjanu jeste mesto u LS i pored toga sto ne zna da ispuca loptu kako treba :D Marin prosto jedini ovde ima pedigre koji LS trazi. I to se vidi na terenu. 

 

Nama je ulazak u LS doneo mnogo. Nama je po kvalitetu mesto u LE, ali nikad ne bih menjao LS za LE pa i po cenu ovakvih utakmica. Nama je svaki bod cist car. Narocito jer je grupa takva kakva je. Gledam Lokomotiva - Salke... mi bi u toj grupi bili u konkurenciji ne za LE, nego za sledecu rundu LS. Ne kazem da bismo sigurno prosli, ali u toj grupi bi imali sta da trazimo. Sta bi bilo kad bi bilo... Tu smo gde smo, kotrljamo se i ucimo. Cilj je da postanemo standardni ucesnici evropskih takmicenja, po mogucstvu sto cesce. Bice nekad i ovakvih poraza, bice i onakvih remija kao sa Napolijem, nekog cemo i da pobedimo :)

 

Idemo sa kod Salaha i ekipe da probamo da uradimo nesto, pa kako bude. 

 

 

Link to comment
 
tebi bas treba crtati. ili mozda svesno odbijas da verujes ocinjem vidu i zdravom razumu. pa vidis da je 1 bakula postao repstativac, da je 1 causic od milion dolara naprasno postao nezamenljiv iako apsolutno nista nije pokazao (a ima ko da igra umesto njega), isto tako dete simic. pa jebo te, usao si u ligu sampiona i tamo dajes tri igraca fore protivniku od 800 miliona, a video si da cak ni protiv jebenog partizana ne mozes da igras tako.
a i ja se bezveze primam, jos se nadgornjavam po forumu sa tipovima koji ne vide nista, i nisu u stanju da ispale nista drugo nego "razbili bi nas sa kojim god timom da smo nastupili". ne videci da ne igramo nista cele sezone, i da se guraju sumnjivi igraci pa makar se i blamirali i ne umeli da zadrze loptu 5 sekundi. stvarno liga sampiona nije za svakoga, i treba da je zatvore i da sprece kojekakve mafijase tamo da se pojavljuju i reklamiraju svoje kretene
Ko može da igra umjesto Čaušića i Jovičića? Ko može da se upali sa Krstičićem (koji takođe igra užasno), pa da igramo bolje? Misliš li da ebecilio može da igra na sredini, ili misliš da igramo sa 4 izuzetno ofanzivna igrača protiv ovakvog tima, i sa važnim redom potpuno van forme? Ako misliš da da, kako ti se činila takva formacija protiv partizana?
Link to comment
Just now, gervasius twinkleminkleson said:
10 minutes ago, Nikodije said:
 
tebi bas treba crtati. ili mozda svesno odbijas da verujes ocinjem vidu i zdravom razumu. pa vidis da je 1 bakula postao repstativac, da je 1 causic od milion dolara naprasno postao nezamenljiv iako apsolutno nista nije pokazao (a ima ko da igra umesto njega), isto tako dete simic. pa jebo te, usao si u ligu sampiona i tamo dajes tri igraca fore protivniku od 800 miliona, a video si da cak ni protiv jebenog partizana ne mozes da igras tako.
a i ja se bezveze primam, jos se nadgornjavam po forumu sa tipovima koji ne vide nista, i nisu u stanju da ispale nista drugo nego "razbili bi nas sa kojim god timom da smo nastupili". ne videci da ne igramo nista cele sezone, i da se guraju sumnjivi igraci pa makar se i blamirali i ne umeli da zadrze loptu 5 sekundi. stvarno liga sampiona nije za svakoga, i treba da je zatvore i da sprece kojekakve mafijase tamo da se pojavljuju i reklamiraju svoje kretene

Ko može da igra umjesto Čaušića i Jovičića? Ko može da se upali sa Krstičićem (koji takođe igra užasno), pa da igramo bolje? Misliš li da ebecilio može da igra na sredini, ili misliš da igramo sa 4 izuzetno ofanzivna igrača protiv ovakvog tima, i sa važnim redom potpuno van forme? Ako misliš da da, kako ti se činila takva formacija protiv partizana?

 

:laugh:

 

da, ne moze niko da igra umesto causica i jovicica, to je to, tu smo svi. povlacim se sa ovog topika za ovu sezonu

Link to comment
7 minutes ago, Nikodije said:

 

tebi bas treba crtati. ili mozda svesno odbijas da verujes ocinjem vidu i zdravom razumu. pa vidis da je 1 bakula postao repstativac, da je 1 causic od milion dolara naprasno postao nezamenljiv iako apsolutno nista nije pokazao (a ima ko da igra umesto njega), isto tako dete simic. pa jebo te, usao si u ligu sampiona i tamo dajes tri igraca fore protivniku od 800 miliona, a video si da cak ni protiv jebenog partizana ne mozes da igras tako.

a i ja se bezveze primam, jos se nadgornjavam po forumu sa tipovima koji ne vide nista, i nisu u stanju da ispale nista drugo nego "razbili bi nas sa kojim god timom da smo nastupili". ne videci da ne igramo nista cele sezone, i da se guraju sumnjivi igraci pa makar se i blamirali i ne umeli da zadrze loptu 5 sekundi. stvarno liga sampiona nije za svakoga, i treba da je zatvore i da sprece kojekakve mafijase tamo da se pojavljuju i reklamiraju svoje kretene

 

Kod tebe je problem sto ti svuda vidis teorije zavere. I svi domaci igraci su ti menadzerski i mafijaski. Mi nemamo luksuz da igramo sa 11 stranaca, moramo da imamo i domace igrace iz milion razloga. Trazimo najbolje sto imamo. Ne pokazu se svi ti igraci uvek kao pogoci, ali isto je i sa strancima. Radonjic je bio menadzerski igrac pa ispade jedno od najboljih pojacanja u ovom veku. Mi imamo dosta talentovanih klinaca, koji se po raznim listama u svetskom fudbalu pojavljuju medju najtalentovanijima, ali imamo taj obicaj da ih progalsavamo balvanima i dunsterima jer u 16 godina nisu Ronaldo i Mesi "makar" u JSL. Simic i Causic konkretno nisu neka vau pojacanja, ali nije bio ni Radonja, pa napravi najveci transfer ikada i donese nam svasta nesto. 

 

Da ne sirimo temu, ovo boldovano je ono sto je preterivanje i karikiranje, jer da skupimo najboljih 11 iz JSL mi sinoc ne bi ni igracki ni rezultatski prosli bolje. Ne znam zasto je tesko skontati da se u ovakvim utakmicama prvesntveno pita protivnik i kako ce on da izadje na teren. Ako izadje motivisan i nakurcen, desice se ono sinoc jer je razlika u kvalitetu prevelika. Po slicnom pricnipu kad mi izadjemo protiv Radnika motivisani naguzimo ih 6-0, a kad izadjemo sa bolom u jajcima dobijemo ih 2-1. Dakle da bi mi ista mogli da uradimo (pa makar i casno da izgubimo) protiv ovih ala, oni moraju da udju manje zaintresovano. Nejmar se sinoc lozio i kod 6. gola kao da je dao prvi gol u finalu LS. 

 

A mi generalno imamo problem sa visokim presingom protivnika, to si lepo primetio. Kad neko tako odigra protiv nas padne nam igra. I zato jeste potrebno da igra Ebisilio pre Bakula sa Karletom i Causicem (Jovancicem), jer gresio ne gresio on ce radije da se pritiska resava pasom unapred a ne uvek unazad.

Link to comment
7 minutes ago, adasevic said:

 

Kod tebe je problem sto ti svuda vidis teorije zavere. I svi domaci igraci su ti menadzerski i mafijaski.

 

 

ne vidim svuda, npr prosle sezone nisam video toliki upliv mafijaskih igraca. bilo ih je sumnjivih i manje kvalitetnih, ali npr nije moglo da se desi da odjednom stigne neki causic i da iz tima izbaci donalda, ili neki simic da izbaci kangu. znalo se koji je najjaci tim, i taj je uvek igrao kada su bitne utakmice. zasto je sada drugacije postavlja se pitanje, mozda zbog plasmana na najvecu pozornicu™, pa je mafiji zinulo dupe. zato sam ogorcen, toliko smo cekali ligu sampiona, a onda kada smo konacno usli poceli smo da se bavimo preprodajom balvana, a ne fudbalom. nema to veze ni sa rezultatom, cak ni sa igrom, nije to problem.

Edited by Nikodije
Link to comment
1 hour ago, ArleKino said:

E sad, zašto nema šanse da nakon puno godina neki od naših klubova igra kao Ajax u Minhenu...

Zato što je Ajaks organizovan klub iz uređene zemlje, sa dobrom materijalnom osnovom (vlasnicima, navijačima koji plaćaju ulaznice, TV pravima, solidnom ligom) i struktuiranim sistemom selekcije i obuke mladih igrača. U takvom sistemu se prate i selektuju najtalentovaniji pojedinci za buduću popunu prvog tima, bez obzira na njihovo poreklo, kojima se u miru daje najbolja moguća fudbalska obuka i prati se njihov razvoj, te se na kraju procesa od njih odaberu najbolji koji uđu u takmičarski pogon i prvi tim, i uz dopunu ponekog solidnog igrača sa strane ravnopravno učestvuju u LŠ sa velikanima. Oni koji nisu među tim najboljim završe kao Ebisilio.

 

Sa druge strane, Zvezda je polumafijaško udruženje iz ruinirane i brutalno siromašne zemlje kojom vlada jedan čovek, sa potpuno nejasnom upravljačkom strukturom i velikim uplivom organizovanih kriminalnih udruženja sa tribina u vođenje kluba (pa čak i tima), bez rešenog pitanja finansiranja (niti se prodaju karte, niti liga ima TV prava, finansije zavise od prodaja igrača, dotacija države i raznih kompanija i ponekog incidentnog ulaska u LE ili LŠ), sa potpuno nejasnim sistemom selekcije mladih talenata, u kojem roditelji i menadžeri plaćaju trenerima da bi neka netalentovana deca igrala  nauštrb talentovanije i gde treneri mlađih uzrasta forsiraju fizički dominantne, a netalentovane, da bi imali bolje rezultate u mlađim kategorijama, i uz upitnu infrastrukturu za razvoj mladih igrača. Uz sve to, i kada se dođe do prvog tima ili na njegova vrata, kreću menadžerska mešetarenja i favorizovanje onih igrača od kojih treba da kapne najbolji procenat, vraćanje propalih bivših talenata  i slično.

 

E zbog toga Zvezda nikada neće biti kao Ajaks. Nije stvar u talentu igrača, nego u organizaciji sistema i sredini u kojoj se radi.

Link to comment
11 minutes ago, Nikodije said:

 

tebi bas treba crtati. ili mozda svesno odbijas da verujes ocinjem vidu i zdravom razumu. pa vidis da je 1 bakula postao repstativac, da je 1 causic od milion dolara naprasno postao nezamenljiv iako apsolutno nista nije pokazao (a ima ko da igra umesto njega), isto tako dete simic. pa jebo te, usao si u ligu sampiona i tamo dajes tri igraca fore protivniku od 800 miliona, a video si da cak ni protiv jebenog partizana ne mozes da igras tako.

a i ja se bezveze primam, jos se nadgornjavam po forumu sa tipovima koji ne vide nista, i nisu u stanju da ispale nista drugo nego "razbili bi nas sa kojim god timom da smo nastupili". ne videci da ne igramo nista cele sezone, i da se guraju sumnjivi igraci pa makar se i blamirali i ne umeli da zadrze loptu 5 sekundi. stvarno liga sampiona nije za svakoga, i treba da je zatvore i da sprece kojekakve mafijase tamo da se pojavljuju i reklamiraju svoje kretene

 

Lupetanje na maksimumu.

Evo izbaci iz tima ta tvoja tri mafijaša i ubaci trojicu koju hoćeš i dobio bi isti rezultat.

Da je Boaći bio spreman igrao bi umesto Simića. Na žalost, ni Boaći nije , makar još uvek, na nivou na kome je bio pre odlaska u Kinu. Ne bi baš puno pomogao.Ne bi dobio 2 lopte sinoć.

Ebisilio je prespor, muka mi i da ga gledam dok se okrene. To će da prođu u sloumoušn srpskoj ligi ili protiv neke Suduve,al ovde jok. Kafu je nespreman i ne treba da igra trenutno. Dal je do njega, dal je do trenera nemam pojma, al čovek ništa nije pokazao do sada. Mogao je Jovančić umesto nekog iz sredine i šta?

Odbrana...boljih nemamo. Ili sam nešto propustio? Savić je već duže vreme loš. problem je što ni Babić nije ništa bolji. Stojković, izbacimo ga. Rezerva mu je Gobelja. Rodić, izbacimo i njega. Rezerva mu je opet Gobelja ili Hajdin.

Realnost je da se precenjuju neki igrači koji možda nisu u prvih 11 na utakmicama kao što je ona sinoć. Jbg, da su to neki vanzemaljci otresli bi Mladost iz Lučana sa 4, 5:0 a ne bi se mrcvraili do kraja. Fali ovde ponajviše Radonja...mada i on je 1 mafijaški igrač.:fantom:

I tako...

Link to comment
 
[emoji23]
 
da, ne moze niko da igra umesto causica i jovicica, to je to, tu smo svi. povlacim se sa ovog topika za ovu sezonu
Pa ko može? Kojeg još centralnog veznog imamo osim te trojice?
Link to comment
7 minutes ago, gervasius twinkleminkleson said:
29 minutes ago, Nikodije said:
 
emoji23.png
 
da, ne moze niko da igra umesto causica i jovicica, to je to, tu smo svi. povlacim se sa ovog topika za ovu sezonu

Pa ko može? Kojeg još centralnog veznog imamo osim te trojice?

 

pa ja mislim da su i ebislio i jovancic dosad vise pokazali nego causic i jovicic. ne znam koliko bi bilo bolje juce da su umesto causica, jovicica i simica izasli ebisilio, jovancic i kafu, verovatno bi opet bio tezak poraz, ali bi bolje odigrali sigurno, zadrzali loptu ponekad na duze od 5 sekundi, mozda povukli neku kontru, naterali njih da odigraju malo opreznije, itd. jer kada umesto tri losija igraca stavis tri bolja, igra mora biti bolja, makar zbog nominalno veceg kvaliteta ove trojice igraca, ako vec ne zbog trenerovog uticaja posto njega nema ove sezone. plus morao je igrati pavkov, kakav je da je, borac je, a i ben bi bio korisniji iza

Edited by Nikodije
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...