Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

11 hours ago, Bright Billy said:

jbg, hteli smo u elitu... realno, nama treba par ovakvih sezona samo da naucimo kako se igra protiv ovakvih ekipa. nema veze, pici dalje... 

 

Mislim da tu nema ucenja, Seltik npr. igra LS cesto pa su pretprosle sezone primili 7 od Barselone a prosle 7 od PSG-a. Jednostavno razlika u klasi je velika. 

 

Da ne pricamo o tome sto ce kod nas vec za 2 godine ostati mozda 2 igraca iz ovog tima. 

Edited by samo_opusteno
Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper lee

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zvezda bi za početak morala da nauči da izađe iz šestaesterca i sa svoje polovine.

U ove dve utakmice to nam je teško polazilo za nogom.


PSG osvetio Radnik iz Surdulice!

Link to comment
On 20.9.2018. at 0:55, Weenie Pooh said:

 

Mrmot, čokolada. 

 

Evo kako je u Dablinu pre mesec i po dana prošao praktično isti tim koji nije uspeo da pobedi 1 Zvezdu:

 

 

 



:happy:

Posto smo poceli da primamo pola tuceta™ sa sve 3 zadnja vezna, hajde da igramo onako kako svi navijamo ovde, neka Ben i Ebesilio podele minute na AMC, Jovicic/Causic jedan napolje, i kad vec ne znamo fudbala, da duvamo napred na Bacjea i Pavkova i tako bar 10 minuta provedemo na tudjoj polovini po utakmici. Jovicic je juce odigrao nesto najgore sto sam skoro video, kakva je ono distribucija lopte, pa jebeni Piksi Kovacevic je Xavi za njega. Causic tek nesto malo zaostaje, Dejan Stealth Milovanovic od milion eura. 

Bio bih zadovoljan da sacuvamo himen u smislu neprimanja gola iz kornera/glavom posle prekida, da mozemo da kazemo da smo bar u jednom jedinom elementu igre dobri na ovom nivou. 

Edited by Plajvi
Link to comment
9 hours ago, FPLS said:

Eh da su mafijaske pizdarije, to bi bila klasika jbg ne bih se ni nervirao, nego ciste ziheraske odluke Miloja.

 

Msm naduvali bi nas svakako, ali nismo bas morali izgledati za klasu jadnije od najjadnijih timova lige 1.

 

Pa evo, ziheraš je konačno dobio po pičci, provukao se gomilu puta, jednom je moralo da ga sačeka. Živo me zanima da li će i u liverpulu opet da izvede mafijašku postavu na teren, ili će pod pritiskom ove blamaže nešto promeniti. Neku epohalnu promenu u igri ne očekujem jer igre nema cele sezone, ali makar sad izvedi najjači mogući tim, kad si se već izblamirao sa ovim mafijaškim timom

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

Pa evo, ziheraš je konačno dobio po pičci, provukao se gomilu puta, jednom je moralo da ga sačeka. Živo me zanima da li će i u liverpulu opet da izvede mafijašku postavu na teren, ili će pod pritiskom ove blamaže nešto promeniti. Neku epohalnu promenu u igri ne očekujem jer igre nema cele sezone, ali makar sad izvedi najjači mogući tim, kad si se već izblamirao sa ovim mafijaškim timom

 

Ajde daj 11 nemafijaša sa kojima bi ti počeo protiv PSŽ...

Link to comment
10 hours ago, Nikodije said:

 

Čuj treba da dovedemo kvalitetne strance. Nisam siguran da se rodio tako kvalitetan stranac koji bi mogao da istisne iz tima bakulu, čaušića i simića.

Jbt i kada naši klubovi/repstacija i naprave neki uspeh, odmah usledi gomila mafijaških pizdarija kojim čoveku obavezno ogade taj uspeh

a zasto ne i krsticica? covek je realno raspad vec neko vreme

 

ja sam i dalje prilicno siguran da sastav ima pre svega veze kako miloje vidi igru i da je plod njegovo fudbalskog (ne)znanja i taktike

da je bilo gadno sinoc, jbg jeste

kao sto rekoh sinoc komsiji u diskontu na poluvremenu :fantom: tolike nemoci neke nase ekipe se secam jedino sa utakmica one sampionske generacije obilica protiv bajerna. taktika je bila pas "samom sebi" jako, unapred 30,40 metara, pa onda trk sa protivnickim igracem, bilo je ruzno za gledanje i nije dalo rezultat, ali je za razliku od zvezde sinoc u prvom predstavljalo nekakvu taktiku

 

jbg, "pojacan blok" je doneo ls i bod u njoj, ali sad kad je probijen, verujem da nema nazad

nadam se da je toga svestan i miloje i da ce nesto menjati

koliko je pametno da igra ovo isto, ali sa tehnicki kvalitetnijim fudbalerima, ne znam, pa da pokusa sa npr sastavom borjan-stojkovic,savic/babic,degenek,rodic- causic/jovicic,krsticic-ebisilio/ben-marin,kafu-boaci

ocigledno se plasi da bi duvala jos veca promaja, a da sa druge strane koliko god bili kvalitetniji napred, to nije dovoljno u odnosu na ove azdaje da napravi razliku. 

ili da menja formaciju, pa da "nabacujemo" na pavkova, a on da spputa nekom, npr marinu ili da igramo sa tri stopera. kako god, nesto menjati mora, nekakav nacin da se pokusa ugroziti gol protivnika i zadrzi lopta mora postojati

sinoc toga, posebno u prvom poluvremenu nije bilo. nasi i kad uzmu loptu momentalno se zakopaju u mestu, da li je samo strah ili i milojeva direktiva da sa loptom u posedu ne prelaze pola, ne znam, ali je delovalo tuzno. a kad je igrac sam, okruzen sa tri, cetiri protivnicka, a najblizi saigrac na 20,30 metara sakriven, tad ni mesi/ronaldo skilovi ne pomazu da se ista zadrzi

jesu nasi fudbaleri tehnicki inferiorni, ali cini mi se ne toliko, koliko su sinoc delovali. pre ce biti do straha, pa je taj strah cinio da izuzetan pritisak psza u njihovim glvama izgleda jos 10 puta jaci. naprosto mi je neverovatno da profesionalni fudbaletri reaguju onako kako je to radila vecina nasih igraca, a prednjacili su jovicic i rodic koji nisu bili u stanju ne dati pas napred, vec uopste dodati loptu saigracu. causic je prvih par minuta kidisao, delovalo mi da ce biti njegovo vece, ali se brzo vratio u standardan mod.jedini pozitivan marin, prosto kao i u prvom mecu odskace kvalitetom, zeljom, samouverenscu u  odnosu na ostatak ekipe

i pavkov je opet bio dobar, to se sad vec vise puta ponavlja u evropskim mecevima

a tesko da je pavkov sa svojih skoro 2 metra tehnicki obuceniji od ostatka ekipe. bice da je ipak i do psihe

 

u svakom slucaju, nije tako crno kao sto je sinoc izgledalo. kao sto neko rece ovakvi porazi cak i najjacih u ls su redovna stvar.

za razliku od 7 drugih ekipa zvezdaje osvojila bod(ove) u ls, za razliku od npr cak i 1 valensije, postigli smo i gol, a nismo ni ekipa sa najgorom gol razlikom, niti ekipa koja je primila najvise golova

dakle gazimo! :fantom:

protiv liverpula tamo ocekujem ultra ofanzivni sastav borjan- stojkovic,babic,degenek,rodic- ebisilio- krsticic,ben- marin, kafu- boaci

poptuno gazenje iznenadjenih liverpulcana, posed zvezde od najmanje 80% i 4:1 za nas :fantom:

 

Link to comment
1 hour ago, samo_opusteno said:

 

Mislim da tu nema ucenja, Seltik npr. igra LS cesto pa su pretprosle sezone primili 7 od Barselone a prosle 7 od PSG-a. Jednostavno razlika u klasi je velika. 

 

Da ne pricamo o tome sto ce kod nas vec za 2 godine ostati mozda 2 igraca iz ovog tima. 

 

Celtic u Primeri nema konkurencije otkako je Rangers prs'o.

 

11 hours ago, stoka said:

Hajduk je tamo neke 1994-95. godine prošao grupnu fazu Lige šampiona i ušao u četvrtfinale, gde je odigrao jednu nerešenu i jednu utakmicu izgubio od Ajaksa, koji je te sezone i uzeo Klempavog. Nije imao nijednog stranca u ekipi, ali je tajna bila u tome što je te sezone vratio svoje stare igrače koji su se fudbalski profilisali u inostranstvu - Asanovića, Štimca, Andrijaševića, Vulića ... E sad zamislite da Zvezda, Partizan ili Dinamo imaju kinte samo da vrate svoje bivše igrače, koji su se u međuvremenu afirmisali u najvećim evropskim klubovima? Šta, kao tada ne bi bili konkurentni najvećim evropskim ekipama?

 

Bio je jedan, lijevi bek iz Slovačke Karol Praženica.

 

Bosman je završio tu priču. Dobar primjer je kijevski Dinamo koji je gazio Arsenal, Barcu i Real, držao za muda Bayern, dok je bio reprezentacija Ukrajine u malom i pod komandom Lobanovskog. Nakon što je Ahmetov napravio Abramovich-efekat u ukrajinskom fudbalu i razbio dominaciju Dinama, promijenila se situacija i u Dinamu koji je morao pratiti Šahtarov tempo. Slično kao i Ajax koji se nadao da će u Babangidi i sličnima naći nove Finidija i Kanua. Ajaxova sjajna generacija 2002-03 se prebrzo raspala što je catch 22 - ne možeš napraviti dobar tim bez dobrih igrača, a ako imaš dobre igrače, bogatiji klubovi ih pokupe.

 

E sad, zašto nema šanse da nakon puno godina neki od naših klubova igra kao Ajax u Minhenu...

Link to comment

Mislim da treba miloe više da vjeruje ebeciliu, iako mislim da to sinoć ne bi mnogo promjenilo, ali moramo makar u teoriji da budemo sposobni da istrčimo kontru. Nije problem igrati defanzivno, ovi protivnici će nas na to natjerati koji god sastav da počne, ali mi praktično ne uspjevamo da ih zabrinemo kontrom. Prije svega jer nismo sposobni da povežemo par dodavanja i iznesemo loptu. To nije ni samo do kvaliteta jovicica ili Causica, ni ovi kvalitetniji igrači ne pokazuju nešto bolje.

Ja ne mislim da mi treba da pokušamo da napadnemo ove timove da bi, ne znam, pokazali kako se ne plašimo. Protiv liverpula bi bilo samoubistvo da probamo tako nesto. Mi treba da igramo pametno i organizovano, a trenutno nismo ni jedno ni drugo.

Link to comment
9 minutes ago, Nikodije said:

 

Pa evo, ziheraš je konačno dobio po pičci, provukao se gomilu puta, jednom je moralo da ga sačeka. Živo me zanima da li će i u liverpulu opet da izvede mafijašku postavu na teren, ili će pod pritiskom ove blamaže nešto promeniti. Neku epohalnu promenu u igri ne očekujem jer igre nema cele sezone, ali makar sad izvedi najjači mogući tim, kad si se već izblamirao sa ovim mafijaškim timom

nisi pomenuo da je u pitanju mafijaski tim :fantom:

 

meni je zaista suluda ideja da su platili milion evra za causica da bi "stavili" u izlog

ili doveli simica radi toga

 

zasto bi to radili, ako su u ekipi imali vec srnica i milica npr? ovaj drugi nas je izmedju ostalih i uveo u ls, sad nije ni u 25 licenciranih. srnic je tu godinama, sad nije ni na klupi

ako su svi nabrojani "balvani", ostaje to pitanje zasto se nije islo na promociju postojecih, vec se doveli novi?

ili jevtovic, meleg jesu i oni dovedeni iz istih razloga?

skoro uopste ne igraju

 

ili zasto babic, najmladji u 25 licenciranih, sa stavkom osvajanja sp za mlade u cv, nije u mafijaskom izlogu?

 

 

daleko od toga da verujem u terzino postenje, ali u situaciji kad klub zaradjuje milion od svakog boda, skoro jos toliko od svake utakmice na osnovu ulaznica/tv prava, kad sam plasman u ls donosi neki sulud novac (skor 20 miliona evra cini mi se), da se u takvoj situaciji neko odluci na (pre)prodaju igraca od 25 godina koji mogu dostici maksimalnu cenu od milion, dva necega

naprosto nema logike

 

 

bice da je sve ovo ipak deo milojeve taktike i (ne)znanja

Link to comment
1 minute ago, Apollo Creed said:

U jbt, Ebisilio se baš pokazao sinoć. Dok se okrene već mu dvaput uzeli loptu. Prespor je on za ovu formulu.

 

+1 

 

Moraju brzi, zato je Krsticic tu. 

Link to comment
4 minutes ago, gervasius twinkleminkleson said:

Mislim da treba miloe više da vjeruje ebeciliu, iako mislim da to sinoć ne bi mnogo promjenilo, ali moramo makar u teoriji da budemo sposobni da istrčimo kontru. Nije problem igrati defanzivno, ovi protivnici će nas na to natjerati koji god sastav da počne, ali mi praktično ne uspjevamo da ih zabrinemo kontrom. Prije svega jer nismo sposobni da povežemo par dodavanja i iznesemo loptu. To nije ni samo do kvaliteta jovicica ili Causica, ni ovi kvalitetniji igrači ne pokazuju nešto bolje.

Ja ne mislim da mi treba da pokušamo da napadnemo ove timove da bi, ne znam, pokazali kako se ne plašimo. Protiv liverpula bi bilo samoubistvo da probamo tako nesto. Mi treba da igramo pametno i organizovano, a trenutno nismo ni jedno ni drugo.

+1

kao i za ono, kako i najveci mogu primiti nekoliko golova od ovih top timova, ali je razlika u tome kako se napada

 

@Apollo Creed da ebisilio je (pre)spor, a i nije da nismo gledali i u jsl kako on ili kafu gubljenjem lopte otvaraju protivniku kontru. to bi tek doslo do izrazaja protiv ovih azdaja. sad dal je dovoljna kompenzancija u kvalitetu koji donose napred, to je do miloja

ocigledno je do sad vise verovao ovim defanzivno orijentisanima

 

 

kljucno je ovo sto kaze gervasius, naprosto se mora naci nacin da se ugrozi gol protivnika i lopta premesti na polovinu protivnika

ako nista drugo, jer nema ekipe koja je u stanju da izdrzi 90 minuta bez iole poseda i sa stalnim napadima protivnika unutar 20-30 metara. nemoguce je to raditi iz utakmice u utakmicu

 

na stranu sto ne umeju da daju pas, nasi igraci nisu ni imali kome dati pas napred, jer i kad uzmemo loptu zakopamo se u mestu(osim marina) i onaj kod kog je lopta em je pod pritiskom, em nema otvorenog saigraca, em jbg ne ume. ubitacna kombinacija

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...