Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper lee

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

@John Coltrane


Na majici iz Salzburga je pisalo Tromsø. Meni je taj poraz u Norveškoj jako teško pao. Naravno, ništa se tu neće meriti sa Strasbourgom, ali...

 

@Milosh76


Prognoza za LŠ je da damo svoj maksimum i da vidimo šta će se desiti u mečevima. Realno je da nas oduvaju u svih 6 mečeva, jer će se tri tima boriti za 2 mesta i onaj ko ne skupi maksimum protiv nas će biti na ledu. Niti nam raspored odgovara. Ali opet, to je fudbal, mnogi su u poslednje dve sezone dolazili u Beograd kao favoriti. Svaki bod je zlata vredan, a još više kvalitetne igre.

 

@fandorin

 

Biće interesantna podela uloga u veznom redu i na krilu.

Ono što ja znam je da je Marin u Grčkoj trenirao jako dugo odvojeno od tima, praktično cele pripreme. Od pouzdanog izvora sam čuo da su višak igrači u Atini bili baš šikanirani i da je Đurđević imao problem sa prolaskom zdravstvenog u Gijonu. Ne znam kakvo je stanje Marina, ali znam da Milojević ne trpi igru u jednom pravcu poluspremnog igrača. On je za Olympiakos igrao na sve tri pozicije iza špica. Dolaskom Čaušića, verujem da će Milojević probati da igra sa dvojicom od trojke Krstičić, Ebecilio i Čaušić ispred Jovičića. Oni koji misle da će neko da pomeriti Jovičića kao startera, opasno se varaju.
Ben kao najbolji igrač u ovim kvalifikacijama je najbolje igrao sa pozicije sekundarnog napadača. Važna stvar je menjati stvari, čak i kada imaš uspeha, težiti boljem. Problem je što nemamo vremena da testiramo promene do Napolija.

 

Ben je baš malo mečeva igrao u Olympiakosu i to uglavnom kao špic, jer su tu imali problem zbog povreda, nespremnosti i neuigranosti. U Panioniosu kod Milojevića je igrao desno krilo i špica (kaže transfermarkt), a sada u Zvezdi se profilisao kao sekundarni napadač.

Jovičić, Jovančić, Krstičić, Čaušić, Ebecilio, Marin, Simić, Ben i Cafu - jedan od njih će uvek biti van protokola. Da ne pričam da uvek tu preti i Srnić, kojeg Milojević neizmerno vrednuje od nas navijača. Tu su u domaćoj ligi i šanse za Melega, Jevtovića i nažalost sa LŠ spiska izostavljenog Milića.

 

Nisam siguran ko tu sem Krstičića, Jovičića i Bena može sebe da nazove starterom. Verovatno će se to vremenom profilisati, a i izbor igrača će zavisiti i od protivnika.

 

Harper je lepo napisao koliki je dug trenutno, 41 milion evra. Kada izađu novi papiri, onda njih uzimamo za relevantne. Mada imam utisak da se na temi duga previše insistira u javnosti. Daleko od toga da je nebitno, ali ni jedan intervju ne može da prođe bez tog pitanja, a onda dolazi Terzićevo hvalisanje bez pokrića. Pantović je lepo objasnio to u onom intervjuu o problematici i strukturi duga.

Kada sam uzimao karte u subotu prošao sam pored novih terena iza juga gde se opet nešto gradi. Neverovatno je bitno da se taj ceo projekat oko infrastrukture omladinske škole i zimske hale završi. To je prioritet broj jedan. Najbolja stvar je to što se to nalazi pored stadiona, a ne daleko.

Link to comment
2 hours ago, Nemanja Posrbica said:

Biće interesantna podela uloga u veznom redu i na krilu.

Ono što ja znam je da je Marin u Grčkoj trenirao jako dugo odvojeno od tima, praktično cele pripreme. Od pouzdanog izvora sam čuo da su višak igrači u Atini bili baš šikanirani i da je Đurđević imao problem sa prolaskom zdravstvenog u Gijonu. Ne znam kakvo je stanje Marina, ali znam da Milojević ne trpi igru u jednom pravcu poluspremnog igrača. On je za Olympiakos igrao na sve tri pozicije iza špica. Dolaskom Čaušića, verujem da će Milojević probati da igra sa dvojicom od trojke Krstičić, Ebecilio i Čaušić ispred Jovičića. Oni koji misle da će neko da pomeriti Jovičića kao startera, opasno se varaju.
Ben kao najbolji igrač u ovim kvalifikacijama je najbolje igrao sa pozicije sekundarnog napadača. Važna stvar je menjati stvari, čak i kada imaš uspeha, težiti boljem. Problem je što nemamo vremena da testiramo promene do Napolija.

 

Nece Milojevic nista menjati u postavci, sad ima cetiri igraca u manevru i rotirace ih po potrebi. Niti ima vremena, niti potrebe da se izmisljaju krive Drine.

 

Marin je, inace, odusevio sve u klubu, kazu da je izuzetno simpatican, lepo vaspitan, profesionalan i brzo se sprijateljio sa svima. Mislim da srpska fudbalska javnost u najvecoj meri pojma nema kakvog smo igraca doveli, on ako se bude dobro osecao u klubu i povrati samopouzdanje, a nema razloga da bude drugacije, bice nas najbolji igrac.

 

Sto se Jovicica tice, verujem da si u pravu ali se iskreno nadam da ga necemo previse gledati na utakmicama gde ne moramo da se grcevito branimo. Izuzetno precenjen igrac samo zato sto je borben, cak i kad je defanziva u pitanju.

Link to comment

Улазнице за меч са Радником могу да се купе по следећим ценама:

Северна трибина: 300 динара
Источна трибина: 400 динара
Западна трибина: 500 динара
 

 

20180913_235721.png

Link to comment

@harper Jovicic je stekao ovoliko simpatija pre svega jer je dosao u trenutku kadad nismo licili ni na sta, i kada su igraci izgledali malodusno i nezaintresovano. On se od prvog minuta pojavio kao neko ko ide sa 200% mogucnosti i to je prosto kupilo ljude. Gatuzo za siromasne. I ja bih rekao da se njegovi skilovi u odbrani precenjuju, a to se najbolje videlo protiv Salcburga kada nismo postojali bas u tom defanzivnom bloku veznog reda. Ali nisam siguran da ce Milojevic tek tako da ga skrajne na margine. Narocito ne u Evropi...

Link to comment
2 hours ago, adasevic said:

@harper Jovicic je stekao ovoliko simpatija pre svega jer je dosao u trenutku kadad nismo licili ni na sta, i kada su igraci izgledali malodusno i nezaintresovano. On se od prvog minuta pojavio kao neko ko ide sa 200% mogucnosti i to je prosto kupilo ljude. Gatuzo za siromasne. I ja bih rekao da se njegovi skilovi u odbrani precenjuju, a to se najbolje videlo protiv Salcburga kada nismo postojali bas u tom defanzivnom bloku veznog reda. Ali nisam siguran da ce Milojevic tek tako da ga skrajne na margine. Narocito ne u Evropi...

 

Ma, stekao je on i moje simpatije ali nisam slep. Protiv ekipa koje brze razmenjuju pasove i nemaju izrazitog organizatora igre on je neupotrebljiv, protiv ekipa koje preskacu igru i gadjaju visokim loptama taj prostor izmedju nase zadnje linije i manevra je takodje neupotrebljiv, duel igra mu se sastoji iz pravljenja faulova jer je fizicki inferioran. Jedino u cemu je zaista izuzetan je pokrivanje ledja saigracima koji ispadnu iz pozicije i bloka i dobar je u striktnoj markaciji. Njemu cak ni ne odgovara nacin na koji se branimo, to sto zoniramo i usmeravamo vecinu protivnickih napada umesto da igramo striktan presing na igraca na nasoj polovini, zato je mnogo ucinkovitiji u odbrani protivnicke tranzicije nego postavljenog napada.

 

Uostalom, mit da je on previse zasluzan za dobre igre u odbrani lako pada u vodu ako se setimo da smo prosle godine u grupi Lige Evrope primili ukupno dva gola na sest utakmica i bili jedna od najboljih odbrana u tom takmicenju (druga najbolja) bez njega u timu.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...