Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

Jeste li se čuli sa predsednikom Vučićem posle utakmice u Salcburgu?

 

- Predsednik je veliki navijač Zvezde! Zvao me je posle utakmice. Čuli smo se i posle žreba. Ovo i njemu mnogo znači. On deli emociju i sudbinu svakog građanina Srbije, a 70 odsto naroda navija za Zvezdu. Njemu to znači jer smo usrećili narod. I predsednik Vučić je čovek od krvi i mesa. Naravno da je i njemu drago, jer je ovo deo i njegovog uspeha. On me je doveo u Crvenu zvezdu. Ja sam bio njegov izbor.

 

Koliko vam znači njegova podrška?

 

- Kad mi je bilo najteže, posle utakmice sa Voždovcem. Kada sam odustao i hteo da odem, predsednik Vučić mi nije dao da odem iako sam bio rešen. Video sam da je to borba sa vetrenjačama. U tom momentu kada treba da uzmemo drugu titulu zaredom, imali smo mnogo protivnika. Već se tada osećalo da se razvijamo kao klub, a mnogima je to smetalo. Tada mi je rekao da moram sve to da prevaziđem. Da je ovo Srbija i da se uspeh ne prašta. Tada me je prelomio. Posle toga sam otišao u Atinu, dogovorio se sa Milojevićem, zatim sa Mrkelom i krenula je naša priča.

 

Sećate li se najdramatičnijih trenutaka iz svog života, iz 2008. i dana provedenih u pritvoru? Jeste li i tada verovali da ćete doći u poziciju da prezentujete klub u Ligi šampiona?


- Mogao sam! I kada sam bio u izgnanstvu van Srbije, znao sam da ću se vratiti na velika vrata. U Srbiji ne postoji priča sa srećnim krajem. Toga sam bio svestan kao najmlađi predsednik Saveza u Evropi. Ne možete da budete srećni i zadovoljni u jednoj nesređenoj i nesrećnoj zemlji. Znao sam da sam ispravan, da sam dobro radio za klub, za koji sam optužen da sam ga oštetio i da će na kraju pravda trijumfovati. Tako se i desilo. Čovek koji za sebe smatra da je rođen za velike stvari mora nekad da se spusti i veoma nisko. Čak i da padne. Ruska poslovica kaže "Nije sramota pasti, sramota je ne ustati"! Nešto slično kaže i prota Mateja Nenadović! Da nisam ovakav karakter i da nisam od ovakvog materijala napravljen, verovatno ne bih ni sedeo ovde.


Kako odgovarate na optužbe da je Crvena zvezda državni projekat?

 

- To su komentari ljudi koji ne žele dobro Crvenoj zvezdi i Aleksandru Vučiću! Imamo podršku države jer imamo četiri miliona evra od "Gasproma". Ali, to je strana kompanija, mi novac dobijamo iz Sankt Peterburga, iz inostranstva, a ne od srpskih poreskih obveznika. Opet, svesni smo da tog ugovora ne bi bilo da nije državnog rukovodstva. I imamo ugovor sa "Telekomom" od 1,2 miliona evra. I to je to! To je jedini novac koji dolazi iz javnog preduzeća Srbije. "Telekom" tu ima svoj benefit jer koristi brend Crvena zvezda. Mi ostali novac pravimo sami, dobijamo ga iz inostranstva. Prošle godine smo u budžet Republike Srbije platili pet miliona evra! Novac trošimo krajnje transparentno. Nemamo sivu zonu. A podsećam na izjavu naše premijerke da 30 odsto srpske privrede funkcioniše u sivoj zoni. S ponosom mogu da kažem da Crvena zvezda u sivoj zoni posluje sa nulom! Funkcionišemo preko računa, plaćamo poreze, sav novac dobijamo iz inostranstva. Po ovome ne vidim da smo državni projekat.

 

РезÑлÑÐ°Ñ Ñлика за terziÄ tompus

Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper lee

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, pbg12345 said:

sto se tice klinaca koje pominjaste na prethodnoj strani, najavio je terzic sto ulaganja u infrastrukturu (internat, skola, tereni), sto kupovinu svega sto valja u regionu

pitanje je sta ce od svega toga biti, ali eto razmisljaju o klincima

 

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2018&mm=09&dd=03&nav_id=1438944

 

Исплати се погледати цео интервју, ако ни због чега другог, а оно због Творзиног познавања високе технологије (хинтови ”аплауд”, ”буквално искључују софтвер на оф”...) :Hail:

 

- Како је Александар Вучић помогао Звезди?

- Довео је мене у Звезду. 

 

:s_w:

Edited by Прслин
Link to comment

za sada omiljeni deo - kada sam se nakon utakmice probudio rekao sam sebi vidi mnogo smo para zaradili. :laugh:

 

terza gradjen ko apolon

Link to comment
8 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

za sada omiljeni deo - kada sam se nakon utakmice probudio rekao sam sebi vidi mnogo smo para zaradili. :laugh:

 

:hail: 

Link to comment

Posle jednog od najuspešnijih prelaznih rokova u novijoj klupskoj istoriji, sportski direktor Mitar Mrkela poručio je da je Crvena zvezda zaista zainteresovana za ponajboljeg igrača Spartaka iz Trnave - Erika Jirku.
"Jirka je izvanredan igrač i Crvena zvezda je zainteresovana za njega", kratko je poručio Mrkela, što je bilo dovoljno da se uđe u kombinatoriku Zvezdinih planova za sledeću zimu. 

 

 

Link to comment

spektakularan intervju. onos to mi se svidja kod terzica je sto se uvek zahvali predesniku tozi mijailovicu, ko sto se mamic zahvaljuje predsedniku barisicu. bio sam ubedjen da barisic ne postoji, da je izmisljen lik koga mamic stavlja da bi skinuo odgovornost sa sebe. guglao sam i nasao barisica

image.png.33eaec6b3d129471316371e5323d8d88.png

 

ovaj jedno 20 godina nije usao na stadion, cenim da ga samo probude iz kome da potpise papire.

 

vratimo se na terzu. nakon sto prica kako svi misle da tera sam doonosi odluke, ali da ipak njegovi saradnici imaju dosta uticaja, na ptianje koja mu se putiova mudrost najvise svidja kaze - visak demokratije vodi u anarhiju, i navodi onaj primer kad putin daje penkalo onom direktoru da potpise nesto. bog.

Link to comment
27 minutes ago, harper said:

 

Nema  niceg problematicnog.

 

 

 

vidim sad šta je, copkilah je pročitao For all the money that has been pumped into their club, pa mu se zamaglile naočare

 

Lepo je objašnjen plejof protiv Salzburga, crkveni miševi protiv milijardera  :cry:

 

Comparative church mice taking on the financial muscle of a team built by an energy drinks company with more money than a horse has hairs, Red Star found themselves two goals down early in the second half and on the brink of being consigned to the Europa League. Rat-a-tat strikes from Ben Nabouhane in the 65th and 66th minutes were enough to keep them in the Champions League on away goals. For all the money that has been pumped into their club, it was the Austrian side’s seventh consecutive failure to negotiate the Champions League qualifying stages. The karmic poetry of this bloated behemoth being beaten by a side set up in 1945 by communists to help the poor and disaffected will have been lost on nobody.

Link to comment

Kako je saopšteno iz Ljutice Bogdana najjeftinije ulaznice, za severnu i južnu tribinu, stajaće 7.500 dinara. Istočna i zapadna strana ovoga puta biće podeljene na bočne i centralne delove. Bolja sedišta na istoku koštaju 15.000, a ona ka jugu i severu 12.000 dinara. Kada je zapad u pitanju za centralne delove biće potrebno uzdvojiti 18.000, a za bočne 15.000. 

Besplatnih ulaznica za Ligu šampiona nema, ali klub se potrudio da ispoštuje sve navijače sa sezonskim kartama. Oni će, naime, svoje ulaznice za utakmice protiv Liverpula, Pari Sen Žermena i Napolija moći da pazare za 50 odsto nižu cenu.

Link to comment

Znao sam da je ipak trebalo da uzmem sezonsku  :D

 

Oh well. Malo su vise cijene nego sto sam ocekivao al dobro. 

Nisu nista pominjali za clanove, hoce li biti ikakvih povoljnosti? [ne ocekujem popust, ali mozda pravo rezervacije ili tako neki kurac]

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...