Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

4 hours ago, harper said:

 

Marin ce gotovo sigurno na levo krilo. Nisam ga odavno gledao osim na onom mecu protiv Partizana koji sam gledao na preskok pa ne znam koliko je izgubio na brzini. Ako nije mnogo onda smo dobili Radonjica koji zna s loptom i nije sebican. Nema tako jak cug sa dugim forom kao Radonjic ali je strasno brz (makar je bio) kad usitni onim nogicama i, za razliku od Radonje, uvek je u potpunoj kontroli poseda. Opasan je talenat bio kao klinac i u Nemackoj su mnogo ocekivali od njega ali onda ode u Celzi, pa na gomilu pozajmica, i nestade s radara. Bas dobar igrac, nemacka skola, jos uvek mi je cudno da smo ga doveli.

 

Mnogo smo para dali za tu liniju iza napadaca i zato ocekujem da se od Bena oprostimo uskoro, mozda vec u januaru. Pretpostavljam da je njegova prodaja prva koja ce posluziti da se isplati ovaj tim do leta kad budu stigle pare od UEFA. Naravno, bilo bi zgodno ovo sto pbg12345 kaze, da se malo skrati roster prodajom ovih igraca sa dna spiska, ali to je vise da se rastereti budzet od plata nego sto cemo nesto posebno zaraditi. Krsticicu takodje niko nece praviti smetnje kad odluci da ode, kad god odluci da ode, pod kojim god uslovima odluci da ode. On ima neprikosnoveni rejting kod svih zaposlenih u klubu.

 

Krstičić je bog, njegov dolazak je promenio tok istorije. Sjajan igrač, pravi lider. Pošto smo počeli da se gađamo platama od blizu milion evra, ja mislim da njemu treba ponuditi ceo milion da ostane, teško ćemo naći zamenu za njega. 

A što se tiče ovih kombinacija oko tima, ja ne bih voleo da ebisilio ispadne iz prvog tima, a nekako mi na to miriše. On zna puno fudbala, i bila bi šteta da izvisi. 

Evo i fandorin pominje neki balerinin tekst, nisam čitao, al obično se takve stari ne pišu slučajno

Edited by Nikodije
Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper lee

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako Aleksa Terzic i Joveljic odigraju vise od 3 utakmice za seniore ove sezone, ne mogu igrati LS za omladince... tako da ce verovatno oni biti prekomandovani da igraju sa njima, a od januara za prvi tim

Link to comment

Terza je stvarno odlicno odradio ovo oko Boacija, tek sad se vidi. Da nismo usli u LS ne bi imali kintu za njegovo dovodjenje plus bi imali jos jednog igraca sa jakom platom. Koliko svi mi kolektivno kukali nad sudbinom kletom sto celo leto igramo bez spica, Miloje je takav mag da su i Stojiljko-Pavkov-Milic odradjivali posao u Evropi (JSL odavno mozemo staviti ad acta). Za LE bi se snasli, mozda guranjem Bena ili Kafua u samu spicu.

 

E sad sto se tice ostalih pojacanja i ja se secam Marina kao vihorno krilo, ne znam sto bi on igrao u sredini (osim ako to ne igra zadnjih par sezona), velika plata, malo i za imidz kluba jbg, respektabilni evropski klubovi u CV plus 15tak nastupa za "pancere" i kao slag na tortu ostvarena decacka zelja da igra za Zvezdu. Sve kao u bajci.

Causic bi trebalo da bude pismeni Bakula, ali da li je defanzivno pitbula kao Bakula to nam ostaje da vidimo.

 

Bekovi su najveci problem obzirom da ce oni braniti glavne udare sve 3 ekipe u LS. I Zule i Rodic su blede slike igraca iz prosle sezone i ne samo da fale prodori i centarsutevi u napred, vec izlgedaju mnogo losije pozadi. Gobelja i Hajdin svakako nisu prave zamene.

Za stopere slicna prica, Degenek jeste upgrade ali bih vise voleo da ga gledam uparenog sa Babicem. Miloje sigurno nece tek tako skinuti Savica, kapitena.

 

 

Link to comment
1 hour ago, fandorin said:

Verujem da se od Čaušića očekuje da bude tehnički pismeniji Jovičić, da li će se to desiti nemam blagu predstavu. Uostalom, prošle godine smo najbolje evropske mečeve (izuzimajući Spartu) odigrali sa Donaldom i Krstičićem (moj utisak je da ovaj drugi igra 30% slabije nego prošle sezone i da je to glavni problem što ne možemo smisleno da iznesemo loptu na protivničku polovinu), koji nisu ni sličan tip igrača Jovičiću.

 

to,

koliko se sad muče da zadrže loptu protiv ozbilijnije ekipe, i koliko para se troši da se reši taj problem, po tome se vidi koliko su ovom timu vredeli Donald i Kanga. tako da Čaušić ovde treba da bude zamena za Donalda. a zamene za Kangu nema,  trebalo je da bude Meleg, pa Ebecilio, pa Simić, na kraju će verovatno biti Ben, iako nije  takav igrač

u nekoj idealnoj situaciji, pod pretpostavkom da su svi spemni i utegnuti, Cafu i Marin po bokovima, a Ben Krsticic i Čaušić u sredini. Ebicilieva misteriozna   dugotrajna povreda i dovođenje igrača, ukazuju na šilbovanje, jer mu previše vremena treba da se dovede u red. on sad može da igra jedino ako su Cafu i Marin u još gorem stanju, i da se nameće kroz tim za domaću upotrebu

 

Edited by levi
Link to comment
58 minutes ago, Nikodije said:

 

Krstičić je bog, njegov dolazak je promenio tok istorije. Sjajan igrač, pravi lider. Pošto smo počeli da se gađamo platama od blizu milion evra, ja mislim da njemu treba ponuditi ceo milion da ostane, teško ćemo naći zamenu za njega. 

A što se tiče ovih kombinacija oko tima, ja ne bih voleo da ebisilio ispadne iz prvog tima, a nekako mi na to miriše. On zna puno fudbala, i bila bi šteta da izvisi. 

Evo i fandorin pominje neki balerinin tekst, nisam čitao, al obično se takve stari ne pišu slučajno

predstavljajuci neko od ova tri pojacanja u par recenica uspeo je provuci ovo sto fandorin kaze, meni takodje zapalo za oko. tad sam i pogledao ko je autor teksta :isuse:

4 minutes ago, Milosh76 said:

Ako Aleksa Terzic i Joveljic odigraju vise od 3 utakmice za seniore ove sezone, ne mogu igrati LS za omladince... tako da ce verovatno oni biti prekomandovani da igraju sa njima, a od januara za prvi tim

da, postoji ta mogucnost, verovatno i najbolja

jeste vracanje u omladince korak unazad, ali je sa druge strane i ta omladinska "ls" solidan izazov

ionako se pisalo kako su uspeli sjebati tu generaciju, sigurno bi znacilo da im se prikljuce ova dvojica, da ne budemo bas dzak za punjenje

 

sto se krsticica tice, u toj kategoriji "i dalje ne verujem odkud on kod nas", a to se moze reci za nekoliko igraca, pre svega marina, pa i boacija, krsticic je svakako na prvom mestu. covek sa nekoliko sezona serije a iza sebe, igrao i u primeri, za reprezentaciju u najboljim godinama kad je verovatno mogao birati ligu i klub dosao u zvezdu :Hail:

Link to comment
8 hours ago, los borrachos said:

 

Propusteno je da se realizuju odlasci - Milic, Srnic, Hajdin, Djuza da se vrati Bragi, Milijas u strucni stab...

 

Prelazni rok u Rusiji, Kini i Emiratima jos traje. :fantom:

Link to comment

      Bekovi...dobri su nam bekovi, zašto toliki hejt prema njima? Defanzivno su čak i odlični za naše standarde (ok, Rodić kiksao kod gola Trnave, desi se), u Trnavi su zatvorili ono njihovo krilo da se nije ni video, a pride je Žule i pokupio bukvalno sve visoke lopte koje su bile u njegovom radijusu kretanja, što je za mene prilično frapantan podatak. Pretpostavljam  da su u pitanju promenjena očekivanja, prošle godine kad smo potpisali Stojkovića, spremalo se kolektivno samoubistvo po forumima, on ispao sasvim korektan pas e sad očekuje da radi i ono što ne može. Isto važi i za Vujadina, ja sam celu jesenju polusezonu čekao da ga nanjuše ove premijerligaške i bundesligaške vedete i plašio se nekog teškog blamiranja, pa se eto ni to nije desilo. Sad mu se zamera sve, pa i najsitniji propust. 

 

    Opet, kog beka možemo da dovedemo a da budemo sigurni da se neće izblamirati protiv Nejmara, Embapea, Salaha ili Manea? Jasno je da možemo da uđemo u ozbiljan problem ako se neko od njih dvojice povredi ili fasuje kartone, ali to je opravdani rizik.

 

   Ebisilio bi trebalo da bude novi Kanga i ja svim srcem navijam da se to desi, možda nema tu imaginaciju, ali sa druge strane je neuporedivo odgovorniji igrač i šut mu je tehnički doteraniji i mogao bi da bude ozbiljno oružje u nekim mečevima. 

 

  

Link to comment

možda će u CL da igraju sa tri štopera, šta fali to je sad moderno

 

Miloje bar nije rigidan kad su u pitanju formacije. voli da kombinuje i da eksperimentiše, a sad će mu to trebati više nego ikad

 

 

Edited by levi
Link to comment

@fandorin

 

Ako tako gledas onda je svaki transfer rizik (sto u principu i jeste). Nemam hejt prema njima, nadam se da je ovo samo losiji start obojice i da ce se tokom sezone vratiti u top formu, cak bih rekao za Stojkovica da se prilicno popravio u odnosu na prve 2 evropske tekme gde je bio katastorfalana, nego kazem da smo mogli dovesti bar jednog beka kad imamo tolike paretine za vezne igrace (tu mislim na sve role izmedju odbrane i spica)

Link to comment
8 minutes ago, fandorin said:

      Bekovi...dobri su nam bekovi, zašto toliki hejt prema njima?

 

  

Trebaju nam ozbiljnije alternative za bekove. Ne znam koliko je realno da dovedemo bolje, nema ni reprezentacija neki izbor, a kamoli Zvezda, ali treba nam makar jos jedan, jer Hajdin nije ozbiljan fudbaler. 

 

 

Link to comment

ma bekovi su najmanji problem u fudbalu, malo bržeg štopera ili zadnjeg veznog možeš da staviš  :dry: 

 

kad su od malog Ristića pravili beka, i to ne lošeg

staviš Bakulu na beka i gotovo, šta

 

 

Edited by levi
Link to comment
3 minutes ago, John Coltrane said:

@fandorin

 

Ako tako gledas onda je svaki transfer rizik (sto u principu i jeste). Nemam hejt prema njima, nadam se da je ovo samo losiji start obojice i da ce se tokom sezone vratiti u top formu, cak bih rekao za Stojkovica da se prilicno popravio u odnosu na prve 2 evropske tekme gde je bio katastorfalana, nego kazem da smo mogli dovesti bar jednog beka kad imamo tolike paretine za vezne igrace (tu mislim na sve role izmedju odbrane i spica)

 

     Da bi bili konkurentni u ovakvoj grupi u CL treba nam otprilike duplo bolji igrač na 8 od 11 mesta u timu, a moj utisak je da su nam bekovi najmanji problem, naročito što domaćih alternativa bukvalno nema, a za strance je pitanje da li ima kvalitetnijih rešenja po nekoj razumnoj ceni. Odbrana nam je bila bolji deo tima na svim ovogodišnjim utakmicama, da,  čak i u Salcburgu, pa je logično da se pare ulože u ostale linije. Recimo, mi smo Luča uvaljali u Tursku za par miliona, a Rodić je neuporedivo bolji bek od njega.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...