Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

i svi dobijaju sansu

za ovih nekoliko utakmica (9,10?) ove sezone nama je igralo nekih 25 igraca, ako ne i koji vise

 

da je ziheras, sveo bi to na 15-16 i cedio suvu dredovinu, a onda kad krene raspad prizivao boga, visoku travu, cinjenicu da danas svi igraju fudbal i sve ostale mudrosti jsl skole fudbala

Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper lee

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, levi said:

 

sektor za transfere je doveo Vujadina, a Miloe je od njega  napravio igrača

 

u tome je razlika, ne samo u vođenju ekipe, nego  što u Milojevom sistemu svi igraju najbolji fudbal u karijeri

red je, u spomen jednom treneru koji je takodje vadio najbolje iz igraca, da se miloje vise ne naziva milojem, vec dr vlad (dr milo bi bilo passe)

Link to comment
39 minutes ago, FPLS said:

Ruku na srce, ono uvodjenje Babica u Trnavi je bilo wtf.

 

Ima Miloe nekih ziheraskih poteza i ideja, nije da nema, recimo Srnic umesto Ebesilija u Litvaniji da ojaca bedemtm

Pa kakve biste vi zamene izvrsili u tim utakmicama i zasto?  Ne vidim zasto bi pri povoljnom rezultatu, tzv. ziheraski potez bio gori od riskantnog poteza?  Da bi mu FPLS, KUMS isl. rekli bravo, izgubio si ali nisi batadjorisao?

Link to comment

nesto preko 50% ide Zvezdi od osnovne cifre. Od tih 10M prvo se isplacuju FSS, provizije i sta ti ja znam, pa onda od te cifre nama ide 60% i to bi bilo nesto preko 5M evra

Link to comment
2 minutes ago, FPLS said:

Mocart pise da Radonja ide u Marsej za 10 milki, nakon Salcburga. 

 

Ne znam koliko od toga ide Zvezdi, verovatno ne vise od 5-6.

 

Ako ode za 10 Zvezdi pripada 6, minus porez.

Link to comment
5 minutes ago, Dimitrije said:

Pa kakve biste vi zamene izvrsili u tim utakmicama i zasto?  Ne vidim zasto bi pri povoljnom rezultatu, tzv. ziheraski potez bio gori od riskantnog poteza?  Da bi mu FPLS, KUMS isl. rekli bravo, izgubio si ali nisi batadjorisao?

 

Ne secam se ko je bio na klupi, ali svakako ne bi bio riskantan potez uvesti nekog Melega ili Ebesilija umesto Radonjica. Da sacuvaju loptu na sredini ili istrce kontru.

Kao sto rekoh, daleko je Miloje od batadjoriste, samo eto mislim da nije bilo potrebe za osmim defanzivnim igracem da bi se sacuvala 2 gola prednosti protiv Trnave koja je za 210 minuta dvomeca stvorila 3 sanse.
Kao sto i u Litvaniji nije bila neophodna Srniceva defanzivna odgovornost u situaciji gde imamo 3-0 iz prvog meca protiv 3 puta slabijeg protivnika.

 

Mi se jesmo namucili u Trnavi zestoko, ali iskljucivo zbog nemoci da im damo gol usled nerealne agresivnosti i discipline s kojom su se branili. Cim ih je Radonjic probio u produzetku, sve je bilo gotovo.

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

odbrana, destrukcija protivnikove igre, a u napadu ako prođe prođe

 

svi naši timovi u euro takmičenjima igraju tako. uglavnom.

razumem da tako igraš u londonu sa arsenalom, al ne moraš valjda i sa protivnikom koji je dve klase ispod da igraš. gde je nestala ona zvezdina igra, furiozno prvo poluvreme kad protivnik ne zna gde je

 

nisam milojevića pratio u grčkoj. ovo sa čukaričkim mi je ostalo u pamćenju, valjda mu je falio gol za prolaz i on do 80og min igra bunkericu

 

@Dimitrije

 

Igraju protiv jacih od sebe. Bilo je elemenata i perioda batadjorizma u nekim Zvezdinim utakmicama prosle godine ali to je vise posledica samopouzdanja tima i generalno stanja u kojem se klub nalazi nego neke Milojeviceve takticke orijentacije. Ta "furiozna" Zvezda o kojoj govoris je stvar daleke fudbalske proslosti, danas su svi najveci treneri na svetu (da, cak i Gvardiola) u fazonu da odbrana mora a da je napad kreacija i individualni kvalitet. Kako se tim brani zavisi od trenera (Gvardiole ili Klopa) do trenera (Murinja ili Simeonea), da li kroz posed, cuvanje lopte i aktivan presing kad se lopta izgubi ili kroz blok i markaciju ali je stvar uvek ista, dve trecine terena se pokriva i koristi kako tata kaze a prednja trecina... tu ubaci kvalitet pa sta ispadne.

 

Milojevic jeste trener koji u pripremi utakmica uvek polazi od odbrane ali je njegova Zvezda daleko od defanzivne ekipe koja je sposobna da uradi pravu destrukciju protivnicke igre. Mi, zapravo, imamo samo jednog klasicnog specijalca u ekipi (Jovicic), svi ostali igraci imaju obaveza u obe faze igre i, ako ne racunamo stopere i Borjana, vrlo aktivno ucestvuju u napadackim akcijama. Uostalom, sva tri kola kvalifikacija igrali smo protiv ekipa koje su se branile svim sredstvima a kad igras protiv takvih ekipa za "furioznost" moras da imas bas veliki kvalitet. Mi ga nemamo i to je to, pogotovo zbog toga sto nismo zavrsili selekciju u spicu pa nam ne ide najbolje protiv bunkera.

Link to comment
2 minutes ago, FPLS said:

 

Ne secam se ko je bio na klupi, ali svakako ne bi bio riskantan potez uvesti nekog Melega ili Ebesilija umesto Radonjica. Da sacuvaju loptu na sredini ili istrce kontru.

Kao sto rekoh, daleko je Miloje od batadjoriste, samo eto mislim da nije bilo potrebe za osmim defanzivnim igracem da bi se sacuvala 2 gola prednosti protiv Trnave koja je za 210 minuta dvomeca stvorila 3 sanse.
Kao sto i u Litvaniji nije bila neophodna Srniceva defanzivna odgovornost u situaciji gde imamo 3-0 iz prvog meca protiv 3 puta slabijeg protivnika.

 

Mi se jesmo namucili u Trnavi zestoko, ali iskljucivo zbog nemoci da im damo gol usled nerealne agresivnosti i discipline s kojom su se branili. Cim ih je Radonjic probio u produzetku, sve je bilo gotovo.

 

Milojevic se preksinoc usrao, nisam ga nikad video posle utakmice da se onoliko raduje. Po prvi put smo igrali za veliki ulog iz pozicije favorita i svi bi smatrali ogromnim neuspehom da nas je Spartak izbacio. Zajebana je ono ekipa, nemaju kvalitet ali imaju sve ostalo, druga je stvar to sto su kod nas u javnosti prikazani kao dunsteri koji su imali srece protiv Legije i koje smo morali da naduvamo sa pet komada razlike. Posle dva dana je komforno pricati da je moglo ovako i trebalo onako, u realnom vremenu je politika bila "drz, ne daj". Na kraju, Milojevic nije trener za velike rezultate, cim uvedemo utakmicu u kontrolu odmah pokusava da je zatvori. Mi smo na 3:0 protiv Suduve u Beogradu prosto prestali da igramo posle manje od sat vremena igre.

 

Plus, ima tu igraca koji se stekaju i kalkulisu sa snagom. Krsticic, na primer, je bio uzasan u oba prva poluvremena protiv Spartaka a onda najbolji igrac pred kraj obe utakmice, a od Krsticica nam igra zavisi vise nego od bilo kojeg drugog igraca.

Link to comment

Оно и Клопа би звали овде бата Ђороним студентом, кад је у последњих пар утакмица чувао резултат са по још једним центархалфом место нападача. Ценим да је КУМС-у и Конте од исте школе.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Miloje je kuronja, na 3-1 u Krasnodaru vadi Babica i ubacuje Pesica. 99/100 nasih trenera bi ubacili centarhalfa da cuvaju to i posle vicu po novinama o budzetima i kako je 2 razlike na terenu nista naspram 748489:1 na papiru, dodjitebuditenas12igrac, junackismopoginuli itd. 

I da, stavio je Le Taleka na CB, spasao nam je sezonu a njemu mozda i karijeru. Ajde samo zamislite na sta bi licilo da ovo Bozovic bilo ko drugi vodi. 

Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

Za ljubitelje statistike, od 66 utakmica Zvezde koju je vodio Milojevic, imamo 49 pobeda 12 neresenih i 5 poraza (Krasnodar, Napredak, Arsena, CSKA i Macva na penale)

 

info je

 

 https://www.transfermarkt.com/vladan-milojevic/stationen/trainer/4550/plus/1     

 

https://www.transfermarkt.com/vladan-milojevic/leistungsdatenDetail/trainer/4550/verein_id/159/datum_zu/2017-06-05/datum_ab/0000-00-00

 

tako da se ogradjujem da li je azurirano

podsetili me ovi tvoji linkovi

ja sam tek skoro otkrio koliko je transfermarket dobar sajt

gomila statistike koje nema nigde ili makar ja ne umem naci na drugom mestu

 

a godinama sam mislio da sluzi samo za lupetanje cifri koliko vredi odredjeni igrac/klub :isuse:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...