Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

prosečni bilo ko jednom u životu ode na rsb i uporedi sa ovim topikom i bilo kojom sezonom i to je dovoljno. ovde se pravi većina malo finija i katkad bira reči. to je razlika.

Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper lee

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, harper said:

 

Ne sekiraj se, imam ja nekoliko ovakvih kvalifikacija i za prosecnog navijaca Zvezde.

 

Uzgred, rec "prosecno" u ovom kontekstu oznacava presek dominantnih karakteristika u grupi iz koje se izvlaci prosek.

Ma ne sekiram se ja, no mi bilo interesantno zbog načina na koji je izneto. Kao rezultat naučnog istraživanja. Jasno mi je značenje reči prosečno, malo teže mi je da uhvatim tu grupu iz koje se izvlači prosek. Pošto je prilično velika i raznorodna i geografski raspršena, nije baš rodno jedinstvena i širi se od pedijatrije do gerijatrije i I do VIII stepena stručne spreme. Kao ustalom i sve slične grupe. Vanredno je postignuće izvući zaključak za tako neugodnu skupinu.

 

Ako deo "vise se bavi Zvezdom nego Partizanom" zamenimo sa malo opštijom kvalifikacijom npr. "da komšiji crkne krava", mogao bi se dobiti opis raznih grupacija iz različitih oblasti. Ili barem naša percepcija te grupe na osnovu onih primeraka koji su se blagoizvoleli javno eksponirati (što danas nije nikakav problem) i koji po pravilu nemaju prepreku da nas upoznaju sa svojim stavovima koliko god da su glupi ili besmisleni. Samo je pitanje koliko su takvi primerci reprenzetativan uzorak.

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

 

poenta je u tome da spartak, iako u sustini bezvezan tim, i igra ligu koja je u rangu nase, odigra 32 regularne utakmice u sezoni, gde se iskale do nivoa da mogu da pariraju zvezdi na marakani. zvezdi koja ima bar 10 puta veci budzet od njih, i svaki zvezdin igrac je bolji od spartakovog kolege sa druge strane, pa cemo opet strepeti da li cemo proci. ja nemam utisak da smo bas naviknuti na to da jsl ekipe ovako beskompromisno biju, i da imaju pristup kakav je spartak imao juce.

mozda sam nepotrebno paznju sa same utakmice skrenuo na drugu stranu, ali taj utisak mi uvek provejava - da bismo bili daleko spremniji za evropu kada bi u domacoj ligi stvari stajale drugacije, i kada bi nas iz vikenda u vikend cekale tuce i borba za svaki bod, umesto sto smo zasticeni kao beli medvedi

nikodije nalupa se ti za sve pare

slovacka liga je u rangu srpske, a najbolji slovacki klubovi u rangu zvezde partizana ili tek nesto slabiji

uostalom to najbolje govori ona uefa rang lista, npr prosle sezone smo mi bili 28ti, a oni 31

slovacki klubovi postizu slicne rezultate u evropi nasim klubovima

 

istina je da je njihova liga ujednacenija i skoro izvesno regularnija

 

ali daleko od toga da je zvezda ne znam koliko ispred spartaka i da ima ne znam koliko puta veci budzet, pa je sad smak sveta sto ih nismo napunili

do pre godinu dve zvezda je ispadala u prvom kolu od predstavnika kazahstana, a sad je odjenom nevidjen problem sto vec posle 90 min u beogradu nismo napunili ovima mrezu nego "stepimo za prolazak"

 

 

a ovo oko regularnosti jsl ti kao da si skontao juce, dobro ne bas bukvalno juce ali negde pre godinu ili malo jace i od tad nam svako malo trubis o tome kao da mi ostali toga nismo svesni i tome nismo na desetine puta pisali

 

kao sto smo i pisali o tome da bi zvezdi za utakmice u evropi svakako znacila kvalitetnija i pre svega regularnija liga

 

ne znam zasto ti sad toliko insistiras na tome i uzgred izvlacis neke zakljucke koji potpuno mase fudbal, kad je ovo prvo odavno utvrdjeno cinjenicno stanje

 

inace i spartak je svoju prethodnu utakmicu u domacem prvenstvu igrao skoro bez cele prve postave

nije to nista neobicno u ovoj fazi sezone pogtovo dok se ove evropske utakmice koje su klubovima poput zvezde/sartaka najvaznije u sezoni igraju na svakih sedam dana

 

opet, zveza je kvalitetnija od spartaka i verujem da ce miloje u 7 dana dana izvuci dobitnu kombinaciju, ima solidno materijala da moze iskombinovati, ali cisto sumnjam da ce to biti neko punjenje gde se nasi igraci nece ni oznojiti, jer naprosto zvezda nije u toj meri kvalitetnija ekipa od spartaka da bi se tako nesto desavalo 

 

Link to comment

Какве везе има да ли је твит одрадио неки комшија™ или какав други Титостанац, као Леви.  Суштина је иста.

Link to comment

Nema tog tvita, ali ima da je recimo "gol slavio Spartaka više nego da mu se dete rodilo"

 

edit: bio je tvit, ali ga je obrisao

 

 

Edited by renne
Link to comment
1 minute ago, Milosh76 said:

Tede kako komentarises citirani tvit?

bolje da ne komentarišem, da ne biih upotrebljavao određene nelepe reči.

 

blago rečeno, kretenski.

 

mada se u suštini radi o nn licu. šta mene sprečava npr. da registrujem nalog na tw TedDelija1389 i da ispalim sličnu "mudrost". sve u pokušaju da vam spustim prosek grupe :D

Link to comment

sad nadjoh, najpre sam mislio da se neko sprda, ono neverovatno da neko bukvalno svaki post posveti zvezdi, a ne klubu za koji navija

kad ono lik lagano kaci fotke sa caletom kako idu na tekme i slicno

 

meni to nekako pre svega tuzno

ne to sto ide sa caletom da gleda partizan :D to je lepo

nego da se neko do te mere bavi jebenim fudbalskim klubom kog mrzi. ovome je to izgleda sve u zivotu

Link to comment
2 minutes ago, Ted said:

bolje da ne komentarišem, da ne biih upotrebljavao određene nelepe reči.

 

blago rečeno, kretenski.

 

mada se u suštini radi o nn licu. šta mene sprečava npr. da registrujem nalog na tw TedDelija1389 i da ispalim sličnu "mudrost". sve u pokušaju da vam spustim prosek grupe :D

ovaj ima preko 50k tvitova, i jedno 80% je protiv zvezde

Link to comment

Па добро то је та ГТР култура где тренер у свлачионици пева о курви која се гаси...

Link to comment
10 minutes ago, renne said:

ovaj ima preko 50k tvitova, i jedno 80% je protiv zvezde

verujem al nemam nameru da proveravam i čitam. njegova osnovna odrednica je da je moron, takav je verovatno i povodom drugih pitanja. i nije posato moron zato što navija za Partizan, već je naprosto moron koji nažalost navija za Partizan pa svoje moronske nagone koristi i u svrhu koja nama Partizanovcima ne ide na čast. imate i vi sigurno primeraka koji vam ne služe na čast. svakako nije reprenzetativan primerak navijača Partizana.

 

I rest my case, da vam ne zatrpavam topik opservacijama koje namaju veze sa Czv.

Link to comment
1 hour ago, renne said:

Nema tog tvita, ali ima da je recimo "gol slavio Spartaka više nego da mu se dete rodilo"

 

edit: bio je tvit, ali ga je obrisao

 

 

 

bogami ja videh bar dva tri teška smrada koja je uspešno iznervirao, tako da je njegov moronluk imao i neki silver lining 

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...