Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

Imala je Zvezda u prvih 15ak minuta bar 2-3 odlicne sanse... Ali dobro... kod nas je uvek tako ili su dunsteri i nista ne znaju ili su majstori najbolji ikada. Sredina ne postoji, protivnik je uvek isti i nista se ne pita...

 

Tako ce biti uvek, nazalost, realnost i objektivnost su nepoznate kategorije kod ljubitelja fudbala u Srbiji.

Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper lee

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

po igri su dunsteri, barem ono što su juče pokazali, osim tog gola nisam siguran da su imali još neku izglednu priliku

- setimo se koliko šansi su vam pravile prosečne ekipe poput ludogoreca i sasuola pre 2 godine

- ovi bi se pogubili kada bi došli na 30m od vašeg gola, vaš agresivni presing je uticao da lako gube loptu već na sredini, njihov golman je 5 puta ispucao loptu u aut kod izvođenja prekida ili je malo popio pa ga zanosi glava ili nije imao kome da uputi loptu pa je probao da je pošalje pored aut linije u prostor jer je tu najmanja opasnost da sevne neka kontra

- i na kraju njihov trener je izjavio da će u revanšu igrati na 0:0 pa šta im bog da, da li bi to rekao neko ko ima veru u svoje napadačke sposobnosti, tako ubijati moral ekipe kada im šef poručuje da mogu samo u sreću da se uzdaju za prolaz dalje :D

Link to comment

Sve ono što je nekadašnji štoper Crvene zvezde i bivši trener Slovana iz Bratislave, Ivan Vukomanović, predvideo u analizi pred okršaj dva tima, obistinilo se protekle večeri na najvećem srpskom stadionu.


"Kao što sam rekao u analizi protivnika pred meč, ulaze u duel, igraju snažno, na granici faula. Napravili su 25 prekršaja, a Crvena zvezda 11. Disciplinovana su, jako nezgodna ekipa", osvrnuo se Vukomanović na sinoćni duel u izjavi za MOZZART Sport.

 

Konkretan princip je njegovom Slovanu doneo rezultat u međusobnim okršajima na gostujućem terenu.


"Mi smo ih u Trnavi dobili dva puta 2:1 i 3:0. Oba puta smo morali da izađemo u baš visok presing i da ulazimo u svaki duel. Prekid, korner, mora samo da se postigne gol u prvom poluvremenu, jer je njima meč bez golova odgovara. Mi smo oba puta postigli po dva gola u prvom poluvremenu. Imaju jako nezgodan stadion i publiku. Tamo su još veći fanatici. Mada, optimista sam, verujem da će Crvena zvezda proći dalje", dodao je Vukomanović.

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

niti me zanimaju bilo cije usi, niti ista glumim, samo pokusavam da mi ocinji vid i zdravi razum budu u korelaciji sa onim sto cu napisati, sto ne znaci da tebi ne dozvoljavam da imas drugaciji rezon usled navijacke zaslepljenosti. covek je napisao da su ovi dunsteri jer su uzeli 64 boda od mogucih 96, sto valjda povlaci da smo mi bogovi jer smo uzeli 100 od mogucih 111. a onda na terenu ne mozemo da im napravimo cestitu sansu za 90 minuta.

 

Glumis burazeru i naporan si sa tim. I za vreme SP kad nisi dozvoljavao da se kaze da Hrvatska ima srece zrebom, kao kad bi neko tvrdio da Zvezda nije imala srece sto je Suduva prosla Apoel jer eto cim je prosla znaci da je bolja, tako si tvrdio za Ruse protiv Spanije. 

Ovo sto sad tvrdis je tuzno jer si spreman da se pokenjas na tim za koji navijas da bi nekom nesto dokazivao. Konacno imamo ekipu koja igra dobar fudbal ali eto mora neko da joj spocitava da joj se seljacke ekipe iz JSl-a sklanjaju jer je bunker sampiona Slovacke izdrzao. Nastavi ako te to cini srecnim. 

Link to comment

Naravno da svako ima pravo da igra sta hoce ali, realno, ovo sto je Spartak igrao na Marakani je antipropaganda fudbala. Za nas je problem to sto imamo counterpunch ekipu koja je selektirana da evropske utakmice igra  protiv jakih timova koji imaju razradjenu igru u oba pravca a ne protiv ekipe koja igra  JSL fudbal ali sa fizicki, takticki i tehnicki mnogo boljim fudbalerima nego sto imaju JSL ekipe. Jednostavno, Spartak jeste Javor upgraded, sta god ljudi pisali o njima i slavili njihovu minucioznu igru kojom su postigli dobar rezultat na Marakani.

 

No, nas problem se sastoji u tome da nadjemo nacin da igramo protiv takve ekipe, sad igraci znaju sta ih ceka u revansu. I prosle godine smo se mucili protiv BATE Borisova vise nego protiv Kelna pa cak i vise nego protiv druge postave Arsenala. Nismo ni mi neka jeziva napadacka ekipa koja daje puno golova, dvomec protiv Krasnodara je bio incident. U grupi smo dali 3 gola na 6 utakmica, protiv CSKA je jedan gol odlucio dvomec, tako da je onakvu utakmicu kakva je bila sinoc i trebalo ocekivati. Jedino sto je ispalo neplanirano je taj glupi gol koji smo primili iz jedne jedine dobre akcije Spartaka jer smo jos uvek slavili gol koji smo dali i izgubili koncentraciju.

Link to comment
9 minutes ago, samo_opusteno said:

 

Glumis burazeru i naporan si sa tim. I za vreme SP kad nisi dozvoljavao da se kaze da Hrvatska ima srece zrebom, kao kad bi neko tvrdio da Zvezda nije imala srece sto je Suduva prosla Apoel jer eto cim je prosla znaci da je bolja, tako si tvrdio za Ruse protiv Spanije. 

Ovo sto sad tvrdis je tuzno jer si spreman da se pokenjas na tim za koji navijas da bi nekom nesto dokazivao. Konacno imamo ekipu koja igra dobar fudbal ali eto mora neko da joj spocitava da joj se seljacke ekipe iz JSl-a sklanjaju jer je bunker sampiona Slovacke izdrzao. Nastavi ako te to cini srecnim. 

 

nista ne dokazujem, i malo je smor da se branim pred likom koji ne zeli da cuje nesto sto mu ne prija. sjajan tim zvezda ima i to sam vise puta napisao i verujem da si primetio, posto vidim da si pedantan hronicar mog forumskog delovanja. ne svidja mi se sto igramo neregularnu ligu, kroz koju ne mozemo da napredujemo, jer nam se domaci pandani spartaku iz trnave uglavnom sklanjaju, to je sve. i bojim se da je to cinjenica, svidjalo se to gtr usima ili tebi, ili ne

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

nista ne dokazujem, i malo je smor da se branim pred likom koji ne zeli da cuje nesto sto mu ne prija. sjajan tim zvezda ima i to sam vise puta napisao i verujem da si primetio, posto vidim da si pedantan hronicar mog forumskog delovanja. ne svidja mi se sto igramo neregularnu ligu, kroz koju ne mozemo da napredujemo, jer nam se domaci pandani spartaku iz trnave uglavnom sklanjaju, to je sve. i bojim se da je to cinjenica, svidjalo se to gtr usima ili tebi, ili ne

 

Nikodije, Spartak je prvak Slovacke. Jos jednom - prvak Slovacke. Koliko su on bodova imali, koliko golova dali, sve je to nebitno, bili su bolji od drugih timova lige i to je sve sto treba znati. To sto mi nismo uspeli sinoc da probijemo njihov blok ne znaci da nam se ekipe sklanjaju u nasoj ligi, nije bas da u nasoj ligi dajemo po deset golova. Pobedili smo Vozdovac jednim golom razlike, Radnicki iz jednog sumnjivog gola i gola u nadoknadi utakmice, tri gola smo dali najslabijoj ekipi lige. Na svakoj od tih utakmica je moglo da se desi da primimo gol kakav smo primili protiv Slovana, jedan gol iz jedine sanse na utakmici, jer je bilo sansi za to, samo sto nasi klubovi nisu uspevali da te sanse realizuju. Nama je pre dve godine u kupu Borac metnuo 5 komada na Marakani i odvalio nas od zivota na kontre, to ne znaci da bi Cacani bili prvaci Evrope posto nama niko nije opalio petardu u Evropi vec ko zna koliko godina.

 

Slazem se za ovo oko kriterijuma sudjenja ali to je odavno tako i nece se lako promeniti. Nase sudije mahom primenjuju alibi sudjenje iz tri razloga: 1. zato sto ne znaju, 2. zato sto ce ih iz Zvezde i Partizana opaliti saopstenjem ako puste drugim ekipama tvrdju igru protiv tih klubova i 3. zato sto ce ako nama dopuste tvrdu igru biti optuzeni da forsiraju "blizance".

Link to comment

svako igra kako mora, posebno ovi trećerazredni timovi koji igraju kad mu vreme nije.

drugo spartak nije neko fudbalski poznato ime osim možda iz doba "ako me se sete, sete" i sigurno nije isti motiv igračima neki tamo ili treći tim jednog arsenala tada na čelu sa vengerom ili 1 keln koji igra u bundes ligi značajnu ulogu.

sigurno je da srpska liga ne doprinosi mnogo. jednostavno takve utakmice se otaljavaju a i protivnici igraju veoma defanzivno i teško im je dati gol bar do trenutka kad meč prelomi fizička sprema i dođe do pada koncentracije i dogode se drastične greške u odbrani srpskoligaških ekipa..

takođe promene u ekipi i odlasci ponajboljih igrača ne doprinose tečnoj igri početkom avgusta. 

 

 

Link to comment
6 minutes ago, harper said:

 

Nikodije, Spartak je prvak Slovacke. Jos jednom - prvak Slovacke. Koliko su on bodova imali, koliko golova dali, sve je to nebitno, bili su bolji od drugih timova lige i to je sve sto treba znati. To sto mi nismo uspeli sinoc da probijemo njihov blok ne znaci da nam se ekipe sklanjaju u nasoj ligi, nije bas da u nasoj ligi dajemo po deset golova. Pobedili smo Vozdovac jednim golom razlike, Radnicki iz jednog sumnjivog gola i gola u nadoknadi utakmice, tri gola smo dali najslabijoj ekipi lige. Na svakoj od tih utakmica je moglo da se desi da primimo gol kakav smo primili protiv Slovana, jedan gol iz jedine sanse na utakmici, jer je bilo sansi za to, samo sto nasi klubovi nisu uspevali da te sanse realizuju. Nama je pre dve godine u kupu Borac metnuo 5 komada na Marakani i odvalio nas od zivota na kontre, to ne znaci da bi Cacani bili prvaci Evrope posto nama niko nije opalio petardu u Evropi vec ko zna koliko godina.

 

Slazem se za ovo oko kriterijuma sudjenja ali to je odavno tako i nece se lako promeniti. Nase sudije mahom primenjuju alibi sudjenje iz tri razloga: 1. zato sto ne znaju, 2. zato sto ce ih iz Zvezde i Partizana opaliti saopstenjem ako puste drugim ekipama tvrdju igru protiv tih klubova i 3. zato sto ce ako nama dopuste tvrdu igru biti optuzeni da forsiraju "blizance".

 

poenta je u tome da spartak, iako u sustini bezvezan tim, i igra ligu koja je u rangu nase, odigra 32 regularne utakmice u sezoni, gde se iskale do nivoa da mogu da pariraju zvezdi na marakani. zvezdi koja ima bar 10 puta veci budzet od njih, i svaki zvezdin igrac je bolji od spartakovog kolege sa druge strane, pa cemo opet strepeti da li cemo proci. ja nemam utisak da smo bas naviknuti na to da jsl ekipe ovako beskompromisno biju, i da imaju pristup kakav je spartak imao juce.

mozda sam nepotrebno paznju sa same utakmice skrenuo na drugu stranu, ali taj utisak mi uvek provejava - da bismo bili daleko spremniji za evropu kada bi u domacoj ligi stvari stajale drugacije, i kada bi nas iz vikenda u vikend cekale tuce i borba za svaki bod, umesto sto smo zasticeni kao beli medvedi

Link to comment

Ne znam da li pratis ali u domacoj ligi uglavnom igra kombinovani tim a ovom prvom timu je ovo 21. evropska utakmica od kad su se skupili proslog leta, pa ako se u tih 20 nisu iskalili sigurno nece ni ako nas Dinamo Vranje ne pusti nego odluce da nas ipak dobiju. 

Link to comment
Just now, Nikodije said:

 

poenta je u tome da spartak, iako u sustini bezvezan tim, i igra ligu koja je u rangu nase, odigra 32 regularne utakmice u sezoni, gde se iskale do nivoa da mogu da pariraju zvezdi na marakani. zvezdi koja ima bar 10 puta veci budzet od njih, i svaki zvezdin igrac je bolji od spartakovog kolege sa druge strane, pa cemo opet strepeti da li cemo proci. ja nemam utisak da smo bas naviknuti na to da jsl ekipe ovako beskompromisno biju, i da imaju pristup kakav je spartak imao juce.

mozda sam nepotrebno paznju sa same utakmice skrenuo na drugu stranu, ali taj utisak mi uvek provejava - da bismo bili daleko spremniji za evropu kada bi u domacoj ligi stvari stajale drugacije, i kada bi nas iz vikenda u vikend cekale tuce i borba za svaki bod, umesto sto smo zasticeni kao beli medvedi

 

Puno mi je ovdje rekla-kazala i "moj utisak". Jesmo li sigurni baš toliko da je slovačka liga 100% regularna, i da CZ ima 10x veći budžet i da je svaki parnjak sa Zvezdine strane bolji od ovog suprotnog? Ti ljudi su nekako stigli do ovog trećeg kola, kako tako, izbacili prvaka Poljske, države od 37 miliona ljudi, a mi ih predstavljamo kao poštene dunstere. 

Link to comment
5 minutes ago, Nikodije said:

 

poenta je u tome da spartak, iako u sustini bezvezan tim, i igra ligu koja je u rangu nase, odigra 32 regularne utakmice u sezoni, gde se iskale do nivoa da mogu da pariraju zvezdi na marakani. zvezdi koja ima bar 10 puta veci budzet od njih, i svaki zvezdin igrac je bolji od spartakovog kolege sa druge strane, pa cemo opet strepeti da li cemo proci. ja nemam utisak da smo bas naviknuti na to da jsl ekipe ovako beskompromisno biju, i da imaju pristup kakav je spartak imao juce.

mozda sam nepotrebno paznju sa same utakmice skrenuo na drugu stranu, ali taj utisak mi uvek provejava - da bismo bili daleko spremniji za evropu kada bi u domacoj ligi stvari stajale drugacije, i kada bi nas iz vikenda u vikend cekale tuce i borba za svaki bod, umesto sto smo zasticeni kao beli medvedi

 

Pa evo, Legija je prvak lige koja je objektivno vrv jača i od naše i od slovačke zajedno pa glat ispada od tog Spartaka.:fantom:

Link to comment

Trnava ima 2 miliona budzet, Zvezda 20 miliona? Ttrnava ima 10 miliona, a Zvezda 100 miliona evra budzet.... Trnava ima 5 miliona, Zvezda 50 miliona... sta li je istina?

Verovatno losa ironija

Link to comment
5 minutes ago, samo_opusteno said:

Ne znam da li pratis ali u domacoj ligi uglavnom igra kombinovani tim a ovom prvom timu je ovo 21. evropska utakmica od kad su se skupili proslog leta, pa ako se u tih 20 nisu iskalili sigurno nece ni ako nas Dinamo Vranje ne pusti nego odluce da nas ipak dobiju. 

 

pa da, upravo to je problem - miloe vecinu utakmica moze da odigra sa rezervnim timom, jer zna da mu se to nece osvetiti. pa eto, znaci samo evropske utakmice ubrajas kao relevantne. i ja takodje, plus derbije, malo je to

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...