Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

Protiv Sparte je, prosle godine, bilo oko 32000 ljudi, ocekujem nesto slicno i u utorak.  Znaci skoro sve puno, jug prazan, kavez na istoku za njihove navijace, ako ih bude uopste.

 

Ono sto me brine su debili sa Severa koji znaju da moraju biti mirni i bez bilo kakvih naznaka politickih i drugih antisportskih parola, a to je u njihovim glavama tesko izvesti. Par dana posle utakmice je sastanak komisije koja odlucuje o kazni, ne smem da zamislim mogucnost da se plejof za LS igra pred praznom Marakanom.

 

To bi bas bila katastrofa za nas klub.

 

P.S, upravo sam pogledao gol Kange protiv Krasnodara...najezio sam se najstrasnije...  Kad me tada nije lupila srcka...

 

Edited by Milosh76
Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper lee

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

@dimitrije: nije strano forumasima da se okupe i da gledaju zajedno utakmicu na stadionu. Jedno vreme je to cak bila i masovna pojava. Sad se srecemo mestimicno.

Generalno ppseta i nije losa na zvezdi. Nije bajna al nije niblosa. Juce je npr bio pun kapacitet pa i preko toga. A zasto je pin kapacitet jedva cetvrtina stadiona treba pitati one koji vode takmicenje.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
1 minute ago, adasevic said:

@dimitrije: nije strano forumasima da se okupe i da gledaju zajedno utakmicu na stadionu. Jedno vreme je to cak bila i masovna pojava. Sad se srecemo mestimicno.

Generalno ppseta i nije losa na zvezdi. Nije bajna al nije niblosa. Juce je npr bio pun kapacitet pa i preko toga. A zasto je pin kapacitet jedva cetvrtina stadiona treba pitati one koji vode takmicenje.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Mogla bi da bude bolja poseta.  Zvezda igra dobro, ima zanimljive igrace, dominantna je u domacoj ligi, pobedjuje u medjunarodnim utakmicama - ukratko kaznena ekspedicija.  Svi preduslovi za solidnu posetu postoje.  Medjutim, u odnosu na vreme "Mobilizacije" i vreme kada je Robi bio trener, poseta je skormna i entuzijazam je manji, iako je ova Zvezda u odnosu na Robijevu mnogo bolja i timski i igracki i rezultatski.

Link to comment

To je istina. Razni su razlozi. Ali ni kad je bila mobilizacija nije to pocelo odjednom. Ljudi su sumnjicavi... Ako nastavimo ovako bice stadion sve puniji. Zvezda konacno igra fudbal... Ozbiljan i konkurentan.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment

konkretno meni je fudbal postao uzasno dosadan. prakticno ga vise i ne pratim, osim sto gledam zvezdu za koju sam emotivno vezan. tesko mi je naterati se da odem na stadion jer, ko sto rece dimitrije, tamo moras dva sata da blenes u teren dok kod kuce mozes jos 5 stvari paralelno da radis. eventualno ovako neka bitna utakmica, kao sto je trnava, moze da me motivise da odem na stadion a i tu mi je daleko zanimljivije da odem na gostovanje nego na marakanu... 

Link to comment

Tacno, u poslednje 4 godine, od SP u Brazilu, fudbal je postao dosadan za gledanje.  Spansko-katalonska tiki-taka i njena nemacka verzija su bili samo meteorski bljesak lepog i kreativnog fudbala koji se ugasio 2 dve godine nakon SP u Brazilu, na EP u Francuskoj, na kome su simpatije pokupili timovi kao Island i Vels i na kome je pobedio Potugal (igrajuci finale bez Ronalda).  Kulminacija dosadnog fudbala dogodila se na SP u Rusiji.  Ne secam se ni jedne, bas onako dobre utakmice.  U 1/4 i 1/2 finalnim utakmicama penal zavrsnice su bile najzanimljiviji momenti utakmica.  Jos jedan defile dosadnih timova kao Rusija, Argentina, Island, Engleska, Svedska, Srbija pa i Hrvatska.  Samo su Belgija i  Fancuska na momente bile zanimljive i to zahvaljujuci pre svega Azaru i zahvaljujuci jednom tinejdzeru koji je na par utakmica odusevio vanserijskim individualnim potezima i brzinom.  Avaj, Francuska iz 2018. ce ostati zapamcena po centarforu koji nije uspeo da pogodi okvir gola tokom celog turnira kao i po golu koji je primio njihov golman u finalu.

 

Timove koji vec decenijama dominiraju LS necu da pominjem jer to vise nije sport i razvoj igre vec ulaganje novca da se pokupi kajmak iz celog sveta i onaj koji potrosi najvise obicno pobedjuje.

 

U odnosu na ove (dosadne) belosvetske timove, danasnja Zvezda je sve samo ne dosadna.  Narovno da tu sliku znatno pospesuje i ulepsava moja emotivna vezanost za Zvezdu, ali vec vise od godinu dana pratimo tim koji se razvija, postaje bolji, zreliji, zanimljiviji i uspesniji.   Treba ici na stadion i gledati ih, makar i po cenu javnog brukanja i blamaze u izvodjenu Dileja sa severa.  Vrlo brzo doci ce vreme kada ce Zvezdin fudbalski meteor da utuli isto onako kao sto su prestali da svetle tiki-taka i njen nemacki pandan.  Tako to biva u sportu, i zato ne treba propustiti priliku da kada nas fudbalsko sunce malo obasja i zagreje ne budemo zatvoreni u svoja cetiri zida, namrgodjeni, cinicni u i uvredjeni.  Ko zna kada ce svetlost ponovo da nas obasja, a u nasoj Srbiji svetlost je redak gost i osrednjost i cinizam uglavnom caruju.

 

 

Edited by Dimitrije
Link to comment

Mislim, sklapaju vam se kockice, steta je to propustiti uzivo. Kad se klub dize i raste vredi ispratiti uzivo, nema tog TVa i neta koji mogu to da zamene...

Link to comment

Ја сам престао да идем на стадион и због навијача, и због тога што је фудбал почео да ме сматра, а и генерално ми нешто није нидочега у животу. 

 

Плус, док сам ишао редовно на крају сам то доживљавао као радну обавезу и осећао кривицу што не идем и слично. Када сам први пут пропустио утакмицу за коју сам има претплатника карту и признао себи да ме једноставно мрзи, отишао сам после само када ме неко звао или су ми тражили да их водим. 

 

А и даље не могу да се излечио од праћења електронски, мада ме и нервирање све више попушта, а некада сам плакао кад Звезда изгуби. 

 

Генерално матором и сећање на лепе ствари из прошлости ме нервирају а не чине срећним. 

Link to comment

Mene pece savest kad sam u NIsu a ne odem, ta dva sata sam ko na iglama, nista drugo ne mogu da radim, kao neka organska reakcija, pratim rezultat, cekam i ta sranja... Sta reci a ne slagati...

Link to comment
1 hour ago, Dimitrije said:

Tacno, u poslednje 4 godine, od SP u Brazilu, fudbal je postao dosadan za gledanje.  Spansko-katalonska tiki-taka i njena nemacka verzija su bili samo meteorski bljesak lepog i kreativnog fudbala koji se ugasio 2 dve godine nakon SP u Brazilu, na EP u Francuskoj, na kome su simpatije pokupili timovi kao Island i Vels i na kome je pobedio Potugal (igrajuci finale bez Ronalda).  Kulminacija dosadnog fudbala dogodila se na SP u Rusiji.  Ne secam se ni jedne, bas onako dobre utakmice.  U 1/4 i 1/2 finalnim utakmicama penal zavrsnice su bile najzanimljiviji momenti utakmica.  Jos jedan defile dosadnih timova kao Rusija, Argentina, Island, Engleska, Svedska, Srbija pa i Hrvatska.  Samo su Belgija i  Fancuska na momente bile zanimljive i to zahvaljujuci pre svega Azaru i zahvaljujuci jednom tinejdzeru koji je na par utakmica odusevio vanserijskim individualnim potezima i brzinom.  Avaj, Francuska iz 2018. ce ostati zapamcena po centarforu koji nije uspeo da pogodi okvir gola tokom celog turnira kao i po golu koji je primio njihov golman u finalu.

 

Timove koji vec decenijama dominiraju LS necu da pominjem jer to vise nije sport i razvoj igre vec ulaganje novca da se pokupi kajmak iz celog sveta i onaj koji potrosi najvise obicno pobedjuje.

 

U odnosu na ove (dosadne) belosvetske timove, danasnja Zvezda je sve samo ne dosadna.  Narovno da tu sliku znatno pospesuje i ulepsava moja emotivna vezanost za Zvezdu, ali vec vise od godinu dana pratimo tim koji se razvija, postaje bolji, zreliji, zanimljiviji i uspesniji.   Treba ici na stadion i gledati ih, makar i po cenu javnog brukanja i blamaze u izvodjenu Dileja sa severa.  Vrlo brzo doci ce vreme kada ce Zvezdin fudbalski meteor da utuli isto onako kao sto su prestali da svetle tiki-taka i njen nemacki pandan.  Tako to biva u sportu, i zato ne treba propustiti priliku da kada nas fudbalsko sunce malo obasja i zagreje ne budemo zatvoreni u svoja cetiri zida, namrgodjeni, cinicni u i uvredjeni.  Ko zna kada ce svetlost ponovo da nas obasja, a u nasoj Srbiji svetlost je redak gost i osrednjost i cinizam uglavnom caruju.

 

 

Духовито ти ово Димитрије око СП-а.

Link to comment
22 hours ago, John Coltrane said:

 


Eto prilike da se obigatis preko kladze.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Igraj 0-2 Partizan svaku!

 

21 hours ago, harper said:

 

Kad bi odmorio jedno deset dana od foruma zbog nemustog provociranja malo bi preispitao ili svoje znanje ili potrebu da ga deli s nama na ovom topiku ali svakojakom olosu se dozvoljava da ordinira na forumu. 

 

Uf svaka čast što si me provalio, baš sam se nadao da će na to "nemušto provociranje" da se upeca neka preglupa i zaludna somina, kad ono ništa :( Samo prijateljski banter :(

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...