Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper lee

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, Cash said:

Plasis se Celtica gore nego Nikodije Psvja. 

 

Ma, ne plasim se nikoga, nece da me biju, samo ne mislim da smo jos uvek spremni za takve utakmice. Verujem da je Milojevic tempirao formu tako da bas negde u tom periodu budemo na vrhuncu za ovaj period sezone ali brine to sto neki igraci debelo zaostaju za ostatkom tima u tom pogledu. Tu pre svega mislim na Rodica, Degeneka i Ebisilija, cela leva strana odbrane i igrac koji je projektovan da nam drzi igru napred. Stojiljkovica da i ne pominjem, on ni protiv Radnickog nije mogao da uradi nista na terenu. Dosta toga ce nam zavisiti i od toga da li cemo uopste i, ako hocemo, kakvog spica cemo dovesti. To bi tek morao da bude ubod decenije da bi tako brzo zauzeo mesto u startnoj postavi i odmah poceo da igra kvalitetno.

 

Lepo je to sto smo protiv letonskog i litvanskog prvaka prosli lagano i bez nekog posebnog stresa, ako budemo igrali ozbiljno ne bi ni Spartak trebalo da nam predstavlja neresiv problem, ali u cetvrtom kolu to su vec sve ozbiljne ekipe sastavljene od vrlo ozbiljnih igraca, iako mozda ne dolaze iz preozbiljnih liga. Prosle godine nam je poslednja prepreka u ovoj fazi sezone bio Krasnodar koji je prilicno potcenjivacki usao u dvomec protiv nas i izbacili smo ga uz mnogo srece. Ove godine niko nece potcenjivati Zvezdu jer je ovaj Milojevicev tim vec sakupio prilican portfolio egal utakmica protiv jacih od sebe.

 

Plus je vrlo, vrlo verovatno da cemo to poslednje kolo odigrati bez publike zahvaljujuci ljubiteljima lika i dela izvesnog generala.

Link to comment
20 minutes ago, Nikodije said:

Evo levi kaže da su oni naš pandan po taktici i organizaciji. Ne znam, nisam ih gledao, al mislim da nemaju krstičića, bena, radonjića i ebisilija. Doduše imaju sigurno boljeg napadača od milića

 

Trebalo bi stvarno da se opasno raspadnemo pa da prodjemo protiv Spartaka kao Legija sto je prosla. Slovaci su tipicna cehoslovacka ekipa, borbena, trkacka i disciplinovana ali jednodimenzionalna i pasivna sto se vodjenja igre tice. Mi kuci obicno ne igramo na juris pa ocekujem da cemo i protiv njih odigrati na minimalnu pobedu bez primljenog gola, to jest, oprezno i bez srljanja. Oni ce svoje sanse traziti u tranziciji, ako budemo cenili loptu i oduzeli im kontranapade nece imati Bog zna sta da naprave. Steta je sto smo zakucali sa spicem posto su protiv Legije pokazali da jako lose brane centarsuteve i prekide sa strane ali se ni mi nismo proslavili u tom segmentu pa nece imati od cega da se brane.

 

Mislim da nas bilo koja pobeda na Marakani vodi dalje.

Link to comment
5 hours ago, Bright Billy said:

golman je realno corav na levo oko...

 

Ima slabiji odraz sa leve noge. Skinuo je na prvoj utakmici bar dve teske lopte s te strane za kojima nije morao da se baca nisko, oba puta Milicu. Realno nije imao srece ni kod suta Ebisilija na prvoj i Bena na drugoj utakmici, obe lopte su bile tik uz stativu. Radonjic je i mene iznenadio onim sutem kod drugog gola, ocekivao sam da ce da pocepa krov onog balona iza stadiona a on je bas kulerski spakovao.

Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

Trebalo bi stvarno da se opasno raspadnemo pa da prodjemo protiv Spartaka kao Legija sto je prosla. Slovaci su tipicna cehoslovacka ekipa, borbena, trkacka i disciplinovana ali jednodimenzionalna i pasivna sto se vodjenja igre tice. Mi kuci obicno ne igramo na juris pa ocekujem da cemo i protiv njih odigrati na minimalnu pobedu bez primljenog gola, to jest, oprezno i bez srljanja. Oni ce svoje sanse traziti u tranziciji, ako budemo cenili loptu i oduzeli im kontranapade nece imati Bog zna sta da naprave. Steta je sto smo zakucali sa spicem posto su protiv Legije pokazali da jako lose brane centarsuteve i prekide sa strane ali se ni mi nismo proslavili u tom segmentu pa nece imati od cega da se brane.

 

Mislim da nas bilo koja pobeda na Marakani vodi dalje.

+1 

Па онда Селтик.

Link to comment
9 hours ago, Cash said:

Celtic je kao narucen za vas. I ja sam ih prizeljkivao tamo 2015 u poslednjem kolu ali kurac, uvalise nam Bate. 

 

Daj bt, baš vam uvališe. Moćni Bate:laugh:

Vala ako je ko imao sreće u žrebu onda je to fkp.:fantom:

Link to comment

Nekadašnji štoper Crvene zvezde potanko je analizirao sve vrline i mane tima koji je u prošloj sezoni predvodio Nestor El Maestro, a sada Radoslav Latal.
„Spartak već godinama neguje defanzivan stil fudbala. Ako bih bio grub, rekao bih da oni ne žele da učestvuju u igri. Forsiraju sličan stil igre kao Atletiko Madrid. Igraju u sistemu 4-4-2 s vrlo niskim blokom. Na taj način forsiraju igru na kontre u kojima mogu da budu ubitačni. Prošle sezone su primili strahovito malo golova. Sećam se da sam u oktobru pričao da mogu da budu šampioni Slovačke, ali malo ko je verovao. Ispostavilo se da sam bio u pravu. Imaju mnogo kvaliteta, ali i pored svega Crvena zvezda je favorit. Trebalo bi da završi posao“, poručio je na početku razgovora za naš portal Ivan Vukomanović.

Poljski šampion stradao je upravo posle kontri Spartaka iz Trnave. Mladi stručnjak veruje da njegov kolega na klupi Trnave ništa neće promeniti u sistemu i načinu igre.
„Oni će doći na Marakanu puni samopouzdanja jer su izbacili Legiju. U prvih 20 minuta pokušaće da ostanu nesavladani, igraće ultradefanzivno, s namerom da potom iskoriste Zvezdinu ofanzivu. Kontre su njihovo najjače oružje. Ponekad namerno navedu rivala da da pas na stranu i onda kreću u žestok i pravovremeni presing. Sposobni su da za šest-sedam sekundi uđu u završnicu sa nekoliko igrača. Moraće, dakle, Zvezda da bude oprezna i strpljiva. Jako oprezna u tim problematičnim zonama koje mogu da dovedu do Spartakove tranzicije. Trijumf od 1:0 predstavljao bi ozbiljan kapital pred revanš. Spartak bi morao da se otvori, a oni se ne snalaze u toj situaciji. Ne vole da vode igru i imaju posed“.

Vukomanović se prisetio prošlogodišnjih duela protiv Zvezdinog rivala. I kao je uspeo da natera Spartak da odustane od svoje filozofije.
„Dali smo im gol u ranoj fazi. I onda smo ih uništili na njihov način. Koristeći brzinu Čavrića. Bilo bi sjajno da Zvezda povede u prvom poluvremenu, ali i ako se to ne desi, ne sme da izgubi glavu. Igrači sposobni i jaki u situacijama jedan na jedan poput Ebisilija i Radonjića moraće da se izvlače između linija i pokušavaju da poremete taj blok koji je izuzetno jak. Oni su prava fajterska ekipa, imaju pregršt iskusnih igrača i teško gube duele. Isto tako, biće važno da Zvezdini bekovi zatvaraju sve na vreme i odigraju tandemski dobro s Radonjićem i Benom. Tako je jedino moguće napraviti višak protiv bloka Spartaka iz Trnave. Naravno, važnu ulogu imaće i Zvezdin napadač. Moraće da se školski kreće, odvaja od dobrih štopera i koristi svaku šansu. Moraće da koristi i pola metra slobodnog prostora“.

Očekuje se Zvezdina ofanziva, defazivno orijentisani rival, ali Vukomanović podseća da crveno-beli ne smeju da budu ulovljeni u mišolovku. Tačnije, i pored svih ofanzivnih aduta veliki uticaj na konačan rezultat imaće štoperi Crvene zvezde Vujadin Savić i Miloš Degenek.
„Otprilike znam šta će Latal da uradi. Pustiće štoperima prostor, tačnije onom Zvezdinom štoperu za koga smatra da je slabiji na lopti da odigrava prvi pas. Tu ne sme da bude greške. Oni će tu vrebati kiks i grešku, budite sigurni. I još nešto vrlo važno: Zvezdini defanzivci moraće da pokrivaju prostor od 50 metara. S brzim igračima kakve ima Spartak to nije moguće. Moraće bekovi dosta da rade...

Zatim je Vukamanović ponudio jedno od rešenja.
„Kada sam igrao protiv Spartaka rešio sam da standardnog beka stavim na štopera. Bržeg igrača koji može da se trka sa njima. Na taj način smo rešili taj problem, imali posed od 70 posto i pobedili“.

Visio je Spartak u drugom meču protiv Legije, ali je izdržao sve udare zahvaljujući mnogo puta pominjanoj defanzivi. Tačnije, preciznoj defanzivi.
„Ključni čovek njihovog defanzivnog reda je štoper Boris Godal. Uvek bi voleo da imam takvog igrača u odbrani. Iskusan, zna kako da se postavi, kada da udari i pravil faul. On je još jedan dokaz da Slovaci imaju fenomenalne štopere, kakvi su Škrinjar ili Škrtel. Na primer, Godal dosta podseća na Kornela Salatu kojeg je Zvezda želela. Dobar je u skoku... Pored njega treba obratiti pažnju na Erika Jirku. Krilni fudbaler koji se meni ne sviđa preterano, ali... Izuzetno je brz, mladi slovački reprezentativac. Kreira kontre, ide stalno napred. Dobar je tandem sa napadačem iz Austrije Marivom Egvom. On igra dobro leđima. Ako zadrži loptu dobro gađa „rupe“ iza leđa odbrane“. Kao korektivni faktor u Zvezinoj igri tu bi važnu ulogu morao da ima Branko Jovičić“.

Naveo je Vukomanović mnogo toga dobrog iz igre Spartaka, ali zaključak je da crveno-beli nemaju razloga da se plaše.
„Stadion Trnave je izuzetno lep, nalazi se blizu jednog tržnog centra. Skockan je, klub ima dušu i navijači znaju da dignu ovaj tim. Posebno kada osete da mogu da dobiju velikog rivala. Međutim, u Spartaku postoje dve struje unutar uprave. Zbog toga je iz kluba otišao Nestor El Maestro. Nemaju velike finansijske mogućnosti, niti rezultate u Evropi. Jesu nezgodni, iskoristili su loš momenat Legije, ali... Kada se podvuče crta, Zvezda je bolji tim. Spartak ne sme olako da se shvati i neće biti problema. Potrebno je samo strpljenje“, dodao je Vukomanović.

Link to comment

u nekom intervjuu su izjavili kako se stide Srbije pa su zato promenili prezime, tako nesto

 

Mislim da smo ovom pobedom nad Suduvom usli u TOP 100 gde smo poslednji put bili pitaj boba otkad

par proslogodisnjih sezona bi definitivno stabilizovalo klub pa sve i da se krade i prosipa kako se vec dokazano ume

Link to comment

Pa mogli su u nešto manje pretenciozno, tipa Miler, Jeftinjo, Gustafson ali u El Maestro, pa bem ti, ako ovo nije najjači primjer džiberizma :D

Link to comment

a mlađi  El maestro je izgleda sa 23 god završio karijeru i sad je asistent bratu, prvo u Trnavi a sad u CSKA Sofiji

 

ako im nisu hakovali wiki :sleep:

 

 

 

Edited by levi
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...