Jump to content

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

Srećom, dečko je od malena na Socceroos akademiji, a posle tek kao tinejdžer školovan u Bundes ligi podmlatku, a sticao profi iskustvo u cvajti sa Minhenom. Ko ne vidi arhi pomak napred sa njim u odbrani slabo razume fudbal.

Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper lee

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 hours ago, čovek stalnih namera said:

Radomir Antić moje veliko razočarenje. Da se prošetao kroz kvalifikacije baš i nije. Kad se samo setim Francuske i Austrije u Beogradu muka me uhvati, pogotovo Francuske. Povesti u petom minutu 1:0, dobiti igrača više i onda sledećih 85 minuta igrati bunkericu ko poslednje pizde i to protiv nikad gore Francuske u poslednjih 40 godina,  na  svom stadionu pred 60 hiljada ljudi. To je bila idealna prilika  da skineš skalp bivšem svetskom šampionu, ono što nama nasušno fali dobijati velike a što Hrvati recimo redovno čine i zbog čega imaju to samopouzdanje  koje mi nemamo već imamo taj luzerski mentalitet.Kad sam posle utakmice na SOS kanalu gledao konferenciju za štampu i izjave igrača jebo sam im sve živo  na kamaru. Tu sam očekivao da vidim Antića koji će da kaže sve ono što treba da kaže jedan selektor a video sam sve ono što sam vidjao i pre i posle njega., jbt. oni su svi bili srećni što nisu izgubili i što je završilo 1:1,

Ono što se desilo na SP, klasika osim što nas je posralo protiv Nemaca.

 

 

Prvi u grupi ispred Francuza, Austrije i Rumunije, dali 22 (najviše) primili 8 (najmanje). Možda ne "prošetali" ali svakako zasluženo i ubedljivo. I nije to uopšte bitno, bitno je da smo igrali fudbal i da smo igrali u najjačem sastavu. To što si ti razočaran, no big deal, realnost te demantuje.

I ne, nije klasika, pošto smo od Australije, u odlučujućem meču bili realno duplo bolji, pa primili gol iz materine posle 5 stopostotnih šansi koje nismo dali (ivanović u golmana sa metar, Žiga glavom i sl). A nije mnogo njih usralo na SP protiv Nemaca, i to je nešto. 

 

Ostali, izvininte na offu, pogotovu ti Middle kome je spam 95% postova.... :rolleyes:

Link to comment
11 hours ago, MiddleClass said:

Imate topik o reprezentaciji. Hvala!

+1

9 hours ago, Nikodije said:

 

Pa eto, vec si video u drugoj degenekovoj utakmici. Dobar pas naseg stopera ka napadacima ja mislim da nisi video jos od onog cuvenog pasa bunje ka drulicu protiv selte 2000. Cak ni reprezentacija nema stopere koji umeju da igraju loptom, da je iznesu i posalju pas, iz nekog razloga pravimo stopere balvane dobre u skoku, a kada imaju loptu to je iskljucivo neko zuvanje™, zato ovaj degenekov potez upada u oci iako sam po sebi nije nista posebno

+1

a od prve se jos videlo

ne znam sta ljudi gledaju

8 hours ago, dragance said:

Srećom, dečko je od malena na Socceroos akademiji, a posle tek kao tinejdžer školovan u Bundes ligi podmlatku, a sticao profi iskustvo u cvajti sa Minhenom. Ko ne vidi arhi pomak napred sa njim u odbrani slabo razume fudbal.

"skolovan igrac" kao sto vec rekoh

 

cak sve to ne mora znaciti da ce on biti dobar u zvezdi (i uopste imati dalje uspesnu karijeru) jer nisu samo to potrebni uslovi za kvalitetnog stopera

ali je jednostavno "iz aviona vidljivo" da momak nije klasican jsl stoper

 

@Mil@n

ali midle i kad spamuje, radi to u okviru teme :fantom:

 

salu na stranu, nemojte ljudi na ovom svetom topiku o onim brukama pisati

ima nekoliko tema pogodnih za to, ova ne bi trebala biti jedna od njih

Link to comment

Uostalom, pišem u skladu sa naslovom teme... I reprezentativci igraju pod sjajem zvezda letnjih noći Beogradskih... Pod njima se nalazi i savez. Sve po PS-u dakle. :)

Hawaii Mate 10 Pro
 

Edited by Mil@n
Link to comment

Tek nakon noćas pogledanog snimka video sam koliko je ebisilio odigrao dobro prvo poluvreme. Dobro u oba pravca, tačni pasovi, pretnja po gol, prisutan i defanzivno, 1 modrićevska partija. Kanga je imao momente genijalnosti, ali je u suštini bio divljak kojeg je trebalo trpeti zbog tih par dobrih momenata na utakmici, a ovo je nešto sasvim drugo. Trenutno ima snage za jedno poluvreme, pa kad se fizički dotera biće još bolji.

Link to comment
40 minutes ago, Nikodije said:

Tek nakon noćas pogledanog snimka video sam koliko je ebisilio odigrao dobro prvo poluvreme. Dobro u oba pravca, tačni pasovi, pretnja po gol, prisutan i defanzivno, 1 modrićevska partija. Kanga je imao momente genijalnosti, ali je u suštini bio divljak kojeg je trebalo trpeti zbog tih par dobrih momenata na utakmici, a ovo je nešto sasvim drugo. Trenutno ima snage za jedno poluvreme, pa kad se fizički dotera biće još bolji.

 

Ebisilio kompletan paket je daleko iznad Kange po svim osnovama osim po sirovoj fizici. To njegovo fizicko doterivanje ce ici donekle pa ce stati, nikad on nece biti neka velika radilica i trkac, Kanga je mogao da trci do iznemoglosti kad mu se promesaju klikeri u glavi. Medjutim, po svemu ostalom Ebisilio je neuporedivo korisniji igrac, mentalno, takticki, tehnicki, igracki, bolji je "za svlacionicu", racionalniji je na terenu, pre svega nema mentalitet i inteligenciju mladjeg tinejdzera vec odraslog coveka. Stekace se i on sve vise kako vreme bude odmicalo, malo ga je ponela atmosfera prve evropske utakmice pred relativno popunjenim stadionom pa se preforsirao. Onakvo trcanje nazad da bi se prekinula akcija protivnika klizecim necemo cesto gledati osim na bas, bas vaznim utakmicama. No, sve u svemu, izgleda da je njegovo dovodjenje bilo opasan ubod, za Milojevicevu koncepciju igre gde se igra direktno napred i bez preteranog mrsomudjenja kad se moze, a sigurno i oprezno do noge kad se ne moze Ebislio izgleda kao perfect match.

 

Mene je iznenadio Jovancic u pozitivnom smislu, pisao sam vec o tome. Malo je tezak i spor, jos uvek nema disciplinu i rutinu da prepoznaje situacije u odbrani kad i gde treba da se postavlja i krece, ali razmislja u igri, ima solidan pas napred, fino se ubacuje iz drugog plana i dobro prati napadacke akcije, ne libi se ni da zategne sut kad je u dobroj prilici. Steta sto je veci deo karijere proveo u nasoj ligi ali je prilicno dobar materijal za obradu i mogao bi brzo napredovati ako bude dobro radio. Ne bi me zacudilo da relativno brzo istisne Jovicica iz prve postave.

Link to comment

S tim što je kanga često trčao bezveze, kao muva bez glave, kao neki lutajući reporter, imam utisak da je to njegovo trčanje često smetalo našoj igri. Ebisilio je daleko obučeniji igrač, pa iako fizički nije ni blizu kange sigurno je da će igrati racionalnije i korisnije po tim.

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

 Kanga je imao momente genijalnosti, ali je u suštini bio divljak kojeg je trebalo trpeti zbog tih par dobrih momenata na utakmici, 

 

neće biti, Kanga je u LE imao najviše kontakta sa loptom, najviše pretpljenih faulova, najviše je učestvovao u igri. ne u Zvezdi, nego u celoj LE.  uzimao loptu od odbrane i nosio igru napred, skoro  sve je išlo kroz njega. Miloeva ekipa je sistem spojenih sudova, ne može tu na najostljivijem mestu da bude divljak i da funkcioniše

Link to comment
7 minutes ago, levi said:

 

neće biti, Kanga je u LE imao najviše kontakta sa loptom, najviše pretpljenih faulova, najviše je učestvovao u igri. ne u Zvezdi, nego u celoj LE.  uzimao loptu od odbrane i nosio igru napred, skoro  sve je išlo kroz njega. Miloeva ekipa je sistem spojenih sudova, ne može tu na najostljivijem mestu da bude divljak i da funkcioniše

 

Voleo sam ja kangu jer je donosio dosta toga, posebno u situaciji kada smo imali npr srnića umesto bena u ekipi, ili donalda umesto krstičića, ali ebislio je ipak nivo više u svakom smislu. Pride ovo što piše harper o ljudskoj zrelosti i uticaju u svlačionici, što je takođe bitno. Bilo je dosta glasina da je on priličan kancer u ekipi

Edited by Nikodije
Link to comment

Osovina krstičić- ebisilio- ben je čista fantazija. Ne mogu da verujem da smo spojili takva tri igrača u istom timu. Jeste da to košta miliom i po evra po sezoni, ali vrede svaku paru

Link to comment
38 minutes ago, levi said:

 

neće biti, Kanga je u LE imao najviše kontakta sa loptom, najviše pretpljenih faulova, najviše je učestvovao u igri. ne u Zvezdi, nego u celoj LE.  uzimao loptu od odbrane i nosio igru napred, skoro  sve je išlo kroz njega. 

 

Što može da se i objasni konstantnim mrcvarenjem lopte, predugim zadržavanjem iste, silovanjem do iznemoglosti, nošenje 1, 2, 3 igrača na leđima da bi izgurao car duel, i sl.

Msm svaka mu čast po 100i put, ali je bio strašno limitiran, nepouzdan, i pre svega, često je igru gušio no razvijao i donosio dosta loših odluka. 

Link to comment

Kanga znači najgori indijanac, kancer, kurac na biciklu, a Ebisilio posle 1 ( slovima: jedne) odlične utakmice Bogotac.

Ppp:Hail:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...