Jump to content

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

Babic je imao dobar pas, iako ne i kontrolu i mirnocu, mada u Zvezdi nije nista od toga s loptom u nogama pokazao. Za Milojevicev sistem je vazno da u svojim defanzivnim zadacima bude stabilan i pouzdan - a tu je Degenek plivao vise puta. Ne mora nista da znaci, moze da bude bolje kad ga prodje trema i malo se uigra, nije sigurno ni njemu svejedno. Ali nije da obecavaju prve partije.

Edited by Malvo
Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper lee

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дегенек је тек дошао, треба времена да се прилагоди.  Није да ни Леталек није пливао на почетку.

Link to comment
Quote

Nemogu da zamislim tu njušku koja bi se pre mešala u stručne poslove nekog trenera ili selektora i trpela loše rezultate umesto da ga pusti da radi i da mu ovaj dobrim rezultatima napuni džepove, to je naprosto kontradiktorno.

 

pa evo ova ekipa koja je smenila trenera koji je napunio kasu saveza plasmanom na svetsko prvenstvo, a onda su  na samom prvenstvu razbili reprezentaciju da bi zaigrao  Radonjić, zbog čega je  direktno izgubljena utakmica protiv Švajcarske i prolaz u 1/8 finala, zbog izmene Milivojević-Radonjić, i izbačena trojica igrača koja su se pobunila zbog takvog drkanja reprezentacije 

Link to comment

Ovo sto kazu Harper i Nikodije za pas ka Radonji, sad gledam snimak posto sam sinoc bio na stadionu-ne vidi sta je toliko fasninatno? Ravan pas kroz prazan prostor od 2hektara zemlje.

Nemam nista protiv Degeneka, ali mi je prirodnije da je nastavio sa Savic-Babic kombinacijom. Cak bi voleo da me demantuje dobrim igrama u nastavku, tj. da se brzo prilagodi, ali je u par navrata delovao totalno dezorjentisano - ipak nije bas da smo igrali protiv Reala ili Barse.

Link to comment

Bice i sa Slovacima tvrdo i teško.
Legia nije ni sjena one dobre ekipe od nedavno.
Nije ovo nikakvo veliko iznenadjenje sto su ih mlatnuli usred Varšave.

Link to comment
4 minutes ago, porucnik vasic said:

А Бабиће је сурово доминирао како капирам кад си га гледао?

 

Gde sam to napisao?

Babic je odigrao sasvim pristojnu sezonu i mislim da je odlican par sa Savicem.

Link to comment

Zilina, Trencin, Slovan su sve redom solidne ekipe koje igraju dosta napadacki.
Trnava je zabila samo 41 gol u 32 utakmice, debelo najmanje od top timova prosle sezone a uzeli titulu.
Nisu oni ni protiv Zrinjskog briljirali, ali su za ovaj nivo vrlo zajeban tim.

Link to comment
38 minutes ago, John Coltrane said:

Ovo sto kazu Harper i Nikodije za pas ka Radonji, sad gledam snimak posto sam sinoc bio na stadionu-ne vidi sta je toliko fasninatno? Ravan pas kroz prazan prostor od 2hektara zemlje.

Nemam nista protiv Degeneka, ali mi je prirodnije da je nastavio sa Savic-Babic kombinacijom. Cak bi voleo da me demantuje dobrim igrama u nastavku, tj. da se brzo prilagodi, ali je u par navrata delovao totalno dezorjentisano - ipak nije bas da smo igrali protiv Reala ili Barse.

 

Naravno da nije nista fascinantno, stvar je u tome sto je video priliku i iskoristio je za tacan i pravovremen pas po dubini. Vecina stopera izbegava takve pasove i ide na sigurna resenja a veoma je korisna ta sposobnost da preskocis blok protivnika takvim pasovima. Milojevic ima dva nacina na koji postavlja igru iz zadnje linije, ili se Jovicic ubacuje u sredinu izmedju stopera i siri blok kako bi Savic i Degenek imali cist prostor ispred sebe a bekovi mogli da izadju vise ili ubacuje Krsticica na levu stranu izmedju levog stopera i levog beka pa odatle trazimo pas po dubini. Imati stopera koji je u stanju da iskoristi taj prostor da prodje napred ili posalje dobar pas nam daje vise opcija za postavljanje napada.

 

Na SP su Svajcarci, na primer, odlicno koristili svog levog stopera da ulazi duboko u nas blok i stvara visak. Iako lik nije nista posebno uradio s loptom konstantno je terao Tadica da se vraca pozadi da bi kompenzovao visak koji su pravili na toj strani i opteretio mu napadacki ucinak. Krojf je u Barseloni uspostavio filozofiju da svaki igrac mora da ucestvuje u obe faze igre a Gvardiola je to doveo do ekstrema, danas je svaki igrac koji se iskljucuje iz igre kad ona napusti njegovu trecinu terena luksuz koji vrhunski timovi nece ili ne mogu sebi da priuste. Milojevic ocigledno ide tim putem i zato, po mom misljenju Degenek koji je jaci na lopti ima prednost u odnosu na Babica. Plus je tek dosao, nije prosao pripreme sa timom i neko vreme ce igrati cesce da bi se uigrao sa ostatkom tima.

Link to comment
56 minutes ago, levi said:

 

pa evo ova ekipa koja je smenila trenera koji je napunio kasu saveza plasmanom na svetsko prvenstvo, a onda su  na samom prvenstvu razbili reprezentaciju da bi zaigrao  Radonjić, zbog čega je  direktno izgubljena utakmica protiv Švajcarske i prolaz u 1/8 finala, zbog izmene Milivojević-Radonjić, i izbačena trojica igrača koja su se pobunila zbog takvog drkanja reprezentacije 

 

I to se zna jer ti javio Kokeza ili je bilo u Kuriru ili rekao Andjus tj Pantic na Galaksiji?

 

A bold je tvrdnja koju takodje ne mogu bas da razumem. Direktno na utakmicu je definitivno imao onaj sudija, al nek ti bude, lol

Link to comment
15 minutes ago, assignment said:

 

I to se zna jer ti javio Kokeza ili je bilo u Kuriru ili rekao Andjus tj Pantic na Galaksiji?

 

A bold je tvrdnja koju takodje ne mogu bas da razumem. Direktno na utakmicu je definitivno imao onaj sudija, al nek ti bude, lol

 

rekli su ljudi koji su bili u Rusiji

 

nije izgubljeno zbog sudije, imali su 1:1 uprkos sudiji, i sa tim rezultatom bi išli u 1/8 finala na Švedsku

izgubljeno je zato što je  izašao Milivojević. jer je morao da uđe Radonjić, a nisu znali koga da izvedu, pa su izveli Milivojevića i  izgubili utakmicu. i Milivojević nije igrao sledeću utkamicu kao ni Tošić, jer su ih napušili kad su videli šta rade

 

može sve ovo na topic Reprezentacija, od onog posta da Miloe bude selektor. dalje ruke od Miloja :dry:

 

 

Edited by levi
Link to comment

Muslin je oteran jer je tražio pare za poziv u reprezentaciju od nekih igrača, tj od jednog posebno! Dosta više o tom “magu fudbala” i Živa bi prošao kvalifikacije u onoj grupi,

Link to comment

odlican rezultat juce! igra ohrabruje, bas se vidi napredak.

 

borjan standardan, nije imao nekog posla
rodic tu i tamo, cini mi se da nije na nivou od prosle godine, a mislim da je na to uticalo i sp.
degenek vrlo dobar, bice sigurno bolji od le taleka. jednom ispao smesno, ostalo odlican,

savic, na nivou, konstantan ( ko bi to rekao za njega pre neku godinu :) )

stojkovic, bas podigao nivo igre u toku utakmice. najzapazeniji kod proslave golova
jovicic rupa. mislim da bi jovancic na tom mestu bio mnogo bolje resenje

krsticic ok
ebesilio odlican. vidi se da je skolovan igrac i mislim da ce biti mnogo bolji od kange. pravo pojacanje

radonjic se bas isprimao. imao je dobrih poteza, ali i ozbiljnih gresaka. u svakom slucaju oprosteno mu je sve, jer je takav tip igraca koji trosi lopte

ben bas dobar. posebno ono ubacivanje za ebesilia. jedan od najboljih poteza na utakmici

milic. izraz lazna devetka je dobio potpuno novu dimenziju. igrac manje u napadu, igrac vise u odbrani. trudio se,
jovancic mislim da ima mesta u 11 umesto jovicica. mnogo je pametniji i korisniji igrac. mislim i da defanzivno mnogo bolje pokriva prostor.


tim napreduje, vidi se da ima tu jos dosta prostora. ocajnicki nam treba centarfor.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...