Jump to content
IGNORED

NFL


renne

Recommended Posts

51 minutes ago, Jean-Luc Picard said:

 

Moj neki rezon je da, ako si autsajder onda ti je šansa što manji broj play-eva. Ako si sveo utakmicu na jedan play win or lose, onda treba da ideš na sve ili ništa ako si autsajder ili se tako osećaš, a na produžetak ako si favorit jer u tom slučaju tvoj kvalitet treba da dođe do izražaja na većem uzorku/broju play-eva.

 

ne rade oni to tako. na pressici posle utakmice će izlaprdati ono što se od njih očekuje da kažu ali zamisli u ponedeljak posle utakmice sastanak na kom gledaju film i head coach ili coordinator im kažu "pozvali smo to i to jer smo osećali da smo underdog". ta svlačionica bi izgorela. to će možda reći head coach Rutgersa ili UMassa ako igraju protiv Ohio State gde je spread bio -30 poena, pa im se ukazala šansa da dobiju utakmicu u jednom playu, ali u NFL to neće niko nikad reći. ne možeš ni posle utakmice sa Steelersima reći da smo osećali da su bolji tim, pa smo odlučili da batalimo analitiku. Imali smo 60 minuta da pokažemo da smo bolji tim, a došli smo do produžetaka. Koliko si onda bolji tim? 51-49? Nije baš jasno na osnovu čega misliš da si bolji, a i pitanje je da li ta 2% uopšte prave bilo kakvu razliku kada ih utipkaš u win probability/EPA kalulator.

Poenta je da Ravensi, odnosno Harbaugh, žele da naprave da ceo tim veruje u te odluke. I tako treniraju od prvog dana u mini-kampu, cele godine, svake godine. da igrači i pre postignutog touchdowna znaju/osećaju šta ćeš da uradiš na extra poenu i da jedva čekaju da odigraju taj 2-pt conversion play. da niko ne sumnja u tu odluke. I da to tako bude čak i ako si prethodno izgubio 5 vezanih utakmica na istom takvom playu. Igrači moraju znati da su te utakmice izgubili zbog loše egzekucuje ili zbog lošeg playcallinga, ali ne i zbog greške ovih što su zaduženi za taj decision making.

 

Link to comment

A mogu oni da pričaju šta god hoće, i na presici, i u svlačionici, činjenica je da su juče bili priličan underdog i da su doveli utakmicu na taj jedan play ( - 40 ak sekundi ). Ne znam koji je njihov misaoni proces koji je doveo do odluke, ali sam apsolutno siguran da je ono što sam gore napisao ispravna logika.  Pa sam taj Harbaugh ti je pre par nedelja objasnio da je bio kratak defanzivno, ostao bez nekih igrača u odbrani tokom utakmice i da je mislio da im je 2 pt conversion najbolja šansa. Pa ako to nije implicitno priznanje da su išli na 2pt conv. zato što je mislio da su underdog u tom momentu, onda ne znam šta jeste. 

 

Ko Saša Đorđević kad su ga pitali zašto je išao na trojku i Istanbulu '92, pa je odgovorio da je to zato še je Danilović bio vani zbog pet faulova a bez njega ne bi imali šanse u produžetku pa je odlučio da odmah dobije ili izgubi utakmicu. 

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment

Na pressicama će on uvek da priča nebuloze i da laže, tehnički gledano. Neće da stavlja pritisak na celu organizaciju jer će odmah neke budale iz medija da im se nakače i sprdaju se sa takvim data-driven pristupom. Ako izgube onda je osetio da mora tako jer povrede, jer nešto treće. "ja sam kriv, teraj dalje"

 

Ćelava Pizda isto tako samo laprda, samo iz drugih razloga. Ko je imao 5 ličnih, pa smo bili underdog protiv Hrvata 1997? Na -1 rezultatu kad mu je i dvica bila skroz dobra.

On jer je ubacio, pa mu se može da post festum racionalizuje svoje "odluke". U realnosti je to bio misaoni proces uzmi loptu zažmuri i oprangijaj, pa šta nam bog dragi da.

Link to comment

3 INT i 3 TD za Rodgersa. Treca presecena mi je bas bila wtf; covek pade na dupe, kao da uopste nije ni ocekivao da lopta moze ici ka njemu (ili je ocekivao neki bas dubok pas).:rolleyes:

Edited by Miljenko
Link to comment
12 minutes ago, Miljenko said:

3 INT i 3 TD za Rodgersa. Treca presecena mi je bas bila wtf; covek pade na dupe, kao da uopste nije ni ocekivao da lopta moze ici ka njemu (ili je ocekivao neki bas dubok pas).:rolleyes:

Mislim da se on okliznuo...

Ali CLE su budale, da "jasu" Chubb-a ubili bi nas...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

To stoji. Forsiras ono najbolje sto imas i vozi. Kao da pokusavaju po svaku cenu da isforsiraju big play pasom, ali ih ne ide.

Edited by Miljenko
Link to comment

Mayfield ide iz greske u gresku. Gomila nepreciznih pasova, pre svega iza WR. Malo je falilo da baci i cetvrti interceptado.:D Bonus je sto se ne snalazi sjajno pod pritiskom (Rodgers je imao par pasova u zadnji cas, kako bi izbegao sack).

Da su vecinski trcali, bar ne bi davali momentum Packersima. Dobar mec (lepo je sto imam izbor za gledanje, posto nisam ljubitelj NBA kao nekada, a NHL krece tek od utorka).

 

Edited by Miljenko
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...