Jump to content

NFL


renne

Recommended Posts

Antonio Brown i Mike Edwards suspendovani na tri utakmice zbog toga što su lažirali potvrdu da su vakcinisani :D Bez mučenog Antonija nijedno sranje ne može da prođe

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Link to comment
6 hours ago, omiljeni said:

polako, ne leti pred rudu. :D igrači iz 2021 su tek počeli da igraju, imaju u proseku po 2-3 starta i prerano je donositi ocene.

 

Hocemo da brojimo koliko je igraca iz 2021 igralo prosle nedelje? PS2, Williams, Meinerz, Browning, Sterns, Cooper. Komada 6. I nijedan od njih nije  'ST only', svi su imali ozbiljnu minutazu prosle nedelje.

 

Ne pricam ja ovo napamet, Denver nikada nije imao ovoliko rukija koji ili startuju ili imaju znacajnu minutazu i igraju dobro. 

 

6 hours ago, omiljeni said:

2011 i 2012 je Elway draftovao igrače koji su godinama bili starteri i dosta njih igrali baš odlično. na ta 2 drafta je postavio temelj za šampionsku odbranu koja je verovatno najbolja odbrana te decenije. Miller, Wolfe, Jackson, Trevethan.

Williamsa je draftovao 2013. Brandona Marshalla nije draftovao, ali ga je pokupio čim su ga cutovali Jagsi u njegovoj rookie/sophomore sezoni i od njega je dobio jednog od najboljih LB lige u tom periodu. Posle draftovao Harrisa i Robya i kad je potpisao Warea Taliba Warda i Stewarta onda je sklopio tu odbranu koja je, ako ćemo realno, bila top odbrana te dekade.

 

Au, i napisem ti da je Chris Harris Jr bio UFA, i ti opet "draftovao je Harrisa" :D Jeste, draftovao ga je u osmoj rundi. :laugh:

 

Sto se tice drafta 2013, ja razumem da je tim vec bio dobar pa je tesko izboriti se za mesto u timu ali ovo:

 

1. (28th) DT Sylvester Williams
2. (58th) RB Montee Ball
3. (90th) CB Kayvon Webster
5*. (146th) DE Quanterus Smith
5. (161st) WR Tavarres King
6*. (173rd) OT Vinston Painter
7. (234th) QB Zac Dysert

 

je jedan journeyman (Williams), jedan carrier ST player (Webster), jedan carrier PS player (King), i jedan alkoholicar koji je posle Denvera otisao kuci pa u zatvor (Ball). Mislim OK, jak je tim ne mozes da prodjes, ali uzece te neko drugi pa ces tamo da zablistas, kao Shaq Barrett. Ne ova generacija, ovo je bila K-A-T-A-S-T-R-O-F-A.

 

6 hours ago, omiljeni said:

btw Elway je verovatno prvi i poslednji GM u istoriji lige koji je otpustio head coacha posle 4 godine u kojima je imao 4 playoff sezone sa 12 pobeda u proseku. manje od godinu dana posle odigranog super bowla. I čak mu se i taj potez isplatio. :thumbup:

 

Da li verujes da se niko na MH Report nije iznenadio kada je to uradio? To je bio lik kome se nikad nije zaboravilo sto je na 30 sekundi do kraja u plejofu, na domacem terenu, sa 2 tajmaouta i loptom na 25 jardi rekao Pejtonu Meningu "kneel down, we are going to overtime". 

 

 

Link to comment

U Denveru ti rookie igrači nisu izborili mesto startera na terenu, već se to desilo usled povreda. Umesto Glasgowa na RG je uleteo taj centar sa WWW collega, umesto Jewella i AJ Johnsona su uletela ova dvojica linebackera, taj safety sa Texasa je uleteo jer je Kareem Jackson propustio utakmicu sad protiv Chargersa.

Ok, igraju solidno i to naravno jeste bolje nego da igraju loše, ali na osnovu jedne ili 2 solidne partije rookie igrača ne možeš reći da je bolji draft pick of Malika Jacksona ili Trevethana. To bi bilo veoma neozbiljno. Von Miller je u rookie sezoni bio all-pro igrač. Pa on sam vredi 3 puta više nego cela ova vaša '21 klasa. Elway je u tom prvom draftu uzeo i 2 tight enda od kojih je jedan bio višestruki pro bowler, a drugi je bio starter dugi niz godina. Draftovao je i gomilu ofanzivnih linijaša od kojih su maltene svi još uvek starteri negde po ligi.

Harris Jr jeste bio UDFA, to znaju i ptice na grani ali kad se priča o GM to su sve draftovani igrači. Nije na njega potrošio pick, ali ga jeste skautovao tokom draft procesa i onda ga kaparisao. Za Harrisa se sećam priče da je bio poslednji igrač kog je Elway te godine potpisao i to za neke smešne parice što će reći da nije bio baš visok prioritet da ga potpišu, ali jbg sve se svodi na to da ga je on potpisao, a ne neki drugi tim. i za to Elway mora dobiti bar neke credits. 

 

ja bih voleo da je to tako prosto i da je jedino bitno da rookie igrači igraju i da igraju solidno jer Jetsi ubedljivo vode celu ligu po broju odigranih snapova za rookie igrače i naših 9 od 10 igrača sa drafta već ima utefterene startove. ali bih ipak da pričekamo bar celu sezonu da odigraju ako ne i cele 2-3 sezone, pre nego što ih proglasimo za najbolju draft klasu u istoriji.

 

Link to comment
20 hours ago, omiljeni said:

U Denveru ti rookie igrači nisu izborili mesto startera na terenu, već se to desilo usled povreda. Umesto Glasgowa na RG je uleteo taj centar sa WWW collega, umesto Jewella i AJ Johnsona su uletela ova dvojica linebackera, taj safety sa Texasa je uleteo jer je Kareem Jackson propustio utakmicu sad protiv Chargersa.

 

Polako.... pre Browninga i Younga su na toj poziciji (utakmica sa Klivelndom) igrali Curtis Robertson i Justin Strnad. Browining nije po defaultu zaigrao kada su se AJ i JJ povredili, Browning je preuzeo tu poziciju od Robertsona.

 

PS2 nije bio starter na pocetku godine, ali je zbog njegovog kvaliteta jedan od dva startna CBja otisao na klupu, iako je bio zdrav.

 

Williams nije tehnicki starter, ali kad je zajebano njemu se daje lopta. 

 

I tako dalje i tome slicno... ali ovo je bitno:

 

20 hours ago, omiljeni said:

Ok, igraju solidno i to naravno jeste bolje nego da igraju loše, ali na osnovu jedne ili 2 solidne partije rookie igrača ne možeš reći da je bolji draft pick of Malika Jacksona ili Trevethana.

 

Pa mogu odmah da ti kazem da je impact ovog drafta u tekucoj godini veci od impacta drafta 2012 godine u 2012 godini. Jackson te godine (skoro) da nije uopste igrao. Trevethan je bio ST player, povremeno je ulazio (22%). Wolfe je u stvari jedini koji po impactu moze da se meri sa nekim iz ove klase, jer mu je u ruki sezoni snap count bio 84%.

 

20 hours ago, omiljeni said:

To bi bilo veoma neozbiljno. Von Miller je u rookie sezoni bio all-pro igrač. Pa on sam vredi 3 puta više nego cela ova vaša '21 klasa.

 

Malo treba da se gleda i koja je pozicija na piku, zar ne? Nije isto kada biras sa pozicije broj 2 i sa pozicije broj 9.

 

20 hours ago, omiljeni said:

 

Elway je u tom prvom draftu uzeo i 2 tight enda od kojih je jedan bio višestruki pro bowler, a drugi je bio starter dugi niz godina.

 

Alo, taj pro bowler je igrao jos samo jednu sezonu kada je otisao iz Denvera. Da mu je bilo ko drugi osim Meninga bio kvorterbek, taj ne bi pro bowla video. Taj je voleo fudbal kao sto ja volim Excel. Poznat je i po tome sto je poslao oca na Mile High Report da se svadja sa fanovima sto mu zajebavaju sina.

 

Ovaj drugi je jeo NFL hleb znatno duze jer je umeo da blokira... a i voleo je fudbal kao sport. 

 

20 hours ago, omiljeni said:

Draftovao je i gomilu ofanzivnih linijaša od kojih su maltene svi još uvek starteri negde po ligi.

Harris Jr jeste bio UDFA, to znaju i ptice na grani ali kad se priča o GM to su sve draftovani igrači. Nije na njega potrošio pick, ali ga jeste skautovao tokom draft procesa i onda ga kaparisao. Za Harrisa se sećam priče da je bio poslednji igrač kog je Elway te godine potpisao i to za neke smešne parice što će reći da nije bio baš visok prioritet da ga potpišu, ali jbg sve se svodi na to da ga je on potpisao, a ne neki drugi tim. i za to Elway mora dobiti bar neke credits. 

 

Ne mozemo ovako da pricamo. Postoje 3 komponente roster buildinga: draft, undrafted players, free agents. Ne mozes da stavis u isti kos broj jedan i broj dva. Denver ima jako dugu tradiciju da poneki UDFA skoro svake godine bude na 53 men rosteru na pocetku godine. Denver ima takodje veoma neravnomerne draftove (2013 i 2015 je spomenuta, ima i gorih). To sto (skoro) svake godine jedan nedraftovan udje u tim, a poneki stigne i do Pro Bowla, ne znaci da taj podatak treba da popravi ocenu drafta te (ili bilo koje druge) godine. 

 

20 hours ago, omiljeni said:

 

ja bih voleo da je to tako prosto i da je jedino bitno da rookie igrači igraju i da igraju solidno jer Jetsi ubedljivo vode celu ligu po broju odigranih snapova za rookie igrače i naših 9 od 10 igrača sa drafta već ima utefterene startove. ali bih ipak da pričekamo bar celu sezonu da odigraju ako ne i cele 2-3 sezone, pre nego što ih proglasimo za najbolju draft klasu u istoriji.

 

Pa naravno da se draft u potpunosti moze oceniti posle 5 godina, kada svi stignu do drugog ugovora. Ali, korisnost drafta za godinu u ruki sezoni moze da se oceni vec u drugoj polovini sezone: ako rukiji ne igraju bez obzira na povrede onih ispred njjih, onda se moze pretpostaviti da je draft bio los.

Link to comment

Ja sam isprva vidio neku crtu na oko jard dva od EZ, mislio sam da im je i ovo bilo dovoljno za nova četiri dauna, tek kasnije skapirah čitav kontekst

Link to comment
1 hour ago, arheolog1981 said:

Kakvu haubicu od ruke ima Herbert :) Strašan igrač, postaje mi omiljeni QB lagano.
Ubiše Bengalse

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 

već 100 puta prežvakana tema, ali i dalje mi nije jasno zašto nfl nije na HD kanalima, prioritet na nsportu ima italijanska košarka, na SK2 serija B, a na SK4 slovenačka odbojka?!?

Link to comment
1 minute ago, Nikola77 said:

već 100 puta prežvakana tema, ali i dalje mi nije jasno zašto nfl nije na HD kanalima, prioritet na nsportu ima italijanska košarka, na SK2 serija B, a na SK4 slovenačka odbojka?!?

Kapiram priču ali ruku na srce, na SK2 ide TB-Atlanta

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...