Jump to content
IGNORED

NFL


renne

Recommended Posts

Omiljeni, aj nam objasni sta je Majami radio u odbrani kad su stavljali 7 na LOS i cetvoricu 10 jardi iza. Baltimor nije imao odgovor na to celu utakmicu, a Troy Aikman se ubi objasnjavajuci da je nemoguce da se igra takva odbrana protiv dobrog kvorterbeka, kad ono medjutim.

Link to comment
3 hours ago, ObiW said:

Omiljeni, aj nam objasni sta je Majami radio u odbrani kad su stavljali 7 na LOS i cetvoricu 10 jardi iza. Baltimor nije imao odgovor na to celu utakmicu, a Troy Aikman se ubi objasnjavajuci da je nemoguce da se igra takva odbrana protiv dobrog kvorterbeka, kad ono medjutim.


Nisam gledao, ali ovako kao laik i poznajući kvalitete™ 1 Lamara, to znači da su išli u totalni blitz sa 7 igrača i ostavljali tu četvoricu da igraju odbranu 1 na 1, tj. čovjeka™. 
Aikman je u pravu, stari je kliše da svaki QB hoće da ga blitzaju jer to znači da će skoro sigurno neđe imati povoljan 1 na 1 matchup koji će moći da iskoristi, ali potrebno je da takvu situaciju i brzo prepozna i precizno bači loptu - Lamar to uglavnom ne umije.

Link to comment

Nisu svi isli u blic, pola njih je cekalo da vidi sta ce da se dogodi, pa dal da hvataju Lamara dok trci li da idu na delayed blic.  Ali je postojala ta rupa od 10 jardi koju Lamar nikako nije uspevao da pogodi, uglavnom zato sto su hvataci ispustali lopte. 

Link to comment

Jbga svašta mora da se poklopi da bi QB mogao da "ubije" pokušaj blica.
Videlo se kako je KC saranio ove moje, blicali su do besvesti.
OL nesigurna u manjku ljudi, QB kojem je prvi start i koji realno nikad nije ni trenirao sa ovom ekipom WR.
MIA se kockao i dobio, moglo je da ih okrene kontra da ih pocepa u startu i onda bi bilo..







... Shiit has hit the fan

Link to comment
17 hours ago, ObiW said:

Omiljeni, aj nam objasni sta je Majami radio u odbrani kad su stavljali 7 na LOS i cetvoricu 10 jardi iza. Baltimor nije imao odgovor na to celu utakmicu, a Troy Aikman se ubi objasnjavajuci da je nemoguce da se igra takva odbrana protiv dobrog kvorterbeka, kad ono medjutim.

 

gledao sam samo highlightse te utakmice i sinoć dok sam pikao malo video igricu u pozadini sam pustio na teve da mi ide prenos ali na sport klubu sa srpskim komentatorima. Tako da ne znam o čemu je tačno Aikman pričao, pogledaću večeras pa ću ti odgovoriti. 

 

btw protiv Ravensa odbrane uglavnom izbegavaju da igraju man cover jer će Ravensi u tom slučaju da igraju akcije sa mnogo vertikalnih ruta koje linebackeri i defanzivni bekovi pokrivaju tako što se okrenu i trče sa svojim čovekom. Kad igrač man cover onda su ti oči na čoveku kog pokrivaš. A to znači i da se okreću leđa ka Lamaru i onda on pobegne iz pocketa i istrči casual 40 yarda. Zato je dosta bolji izbor da igraš zonsku odbranu protiv tako brzih QBs.

Murray, Fields, Trey Lance, Hurts, Russell Wilson i Newton iz mlađih dana, ranije Mike Vick, Kaepernick, Mariota, RG3 itd itd. Kad igraš zonsku odbranu onda defanzivaci ne okreću leđa ka Qb i tu je njemu dosta teže da pravi big plays trčanjem jer manje-više svi iz odbrane gledaju šta on radi i spremni su da reaguju čim vide da će on da beži iz pocketa.

 

Kad igraš man cover protiv takvih igrača tada moraš biti veoma pažljiv kako to radiš, pass rusheri ne smeju da se zaleću kao kad rushuju negog statičnog QB već je važnije da zadržavaju contain nego da što pre stignu do Qb. Problem kod takvog igranja je što to Lamar odmah shvati kad pass rusheri ustvari i ne rushuju već samo containuju i onda on zna da će imati dodatno vreme za pass. To se desilo odbrani Coltsa u onoj MNF utakmici od pre par nedelja kad je bio veliki comeback Ravensa i tu je Lamar svaki put imao po 4-5 sekundi da baci pass iz clear pocketa. Na mao 450 passing yards i 4 TDs. Imao je ukupno 4-5 incomplete passova na otprilike 45 pokušaja.

Da bi izbegao takav scenario defanzivni koordinator ima opciju da četvorica rushuju tako što baš rushuju, a da peti igrač igra kao spy i da njegova odgovornost bude samo trčanje Qb i ništa osim toga. Ali za to moraš imati igrača koji može da se trka sa Lamarom ili Murrayem i koji može da reaguje na njihove promene pravca.

 

  • +1 3
Link to comment




Ko je gledao zna kakav sraman taunting call je u pitanju... koji je na kraju veoma pomogao da Bears-i izgube utakmicu. Počele su bulshit odluke da direktno odlučuju pobednika... radujmo se plej ofu i slobodnoj sudijskoj proceni smile.png

Sent from my M2002J9G using Tapatalk


Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Na Cle@Pats je lik koji komentariše rekao, malo pre, "koja drkačina kurac" u live-u, na SK... WTF...

 

Dobio bi mi otkaz u poluvremenu...

 

 

necija ruka ulazi u kadar, hvata ga za uvo zavrce ga i izvlaci iz studija

Link to comment

Greota što izgubiše Chase Young-a do kraja sezone... izgleda ACL. I to iz akcije nakon sumnjive odluke da se ne prizna treća presečena TB. Meni se iz svih uglova činilo da je defender uhvatio loptu pre nego je dotakla zemlju.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk





Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...