Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Sam' kratko: da li još uvek šljakaju "@verat.net" mail adrese? Posl'o jedan mail, ali mi odgovor ne stiže, pa da nije možda neka tehnička stvar u pitanju...

Link to comment

meni na sezamu ne sljakaju. doduse, njihov net sam koristio poslednji put u vreme dajlapa, ali sam i docnije uplacivao sate koje nijesam trosio, samo da bi adresa sljakala.

Link to comment

Da li neko zna sta se desilo ovde. Koristio sam externi 500G WD HDD za jedan posao danas (inace je to moj privatni drajv, ali mi je hitno zatrebao za stranku). Prebacivao sam podatke sa jednog na drugi XP laptop i sve je odradilo OK.Kad sam vratio HDD kuci i hteo da obrisem taj privremeno korisceni direktorijum (kripticno nazvan \Backup Folder) ustanovio sam da ne mogu da ga obrisem uopste. U njemu se nalazi bezmalo milion fajlova i foldera sa totalno gobbledygook imenima. Iako taj folder realno ima nesto manje od 1 GB pokazuje da ima stotine TB?!Sve ostalo na drajvu radi normalno, ne pokazuje nikakve viruse niti fizicka ostecenja (barem prema ovim testovima, kao na slici).Moje jedino tumacenje je da su kompovi u kompaniji gde sam radio opremljeni nekim encryption sistemom i da sam se zeznuo sto nisam sa njihovog kompa odmah ocistio taj folder. U stvari nije neka steta (reklo bi se, osim tog 1 izgubljenog GB), ali sam vrlo radoznao za neko objasnjenje. Inace je vrlo lose lose koristiti privatne stvari (posebno drajv za esencijalni backup svojih fajlova) u poslovne svrhe, ali se nije dalo izbeci...extdrvproblems.jpg

Link to comment
Sam' kratko: da li još uvek šljakaju "@verat.net" mail adrese? Posl'o jedan mail, ali mi odgovor ne stiže, pa da nije možda neka tehnička stvar u pitanju...
Meni radi verat, s tim da sam morao da uplatim prošle godine neki minimalni dial up da mi ne bi ugasili nalog. Moguće da je tom kome si slao ugašen?
Link to comment
***
Probaj scandisk sa fix errors uklju;enim ili chkdsk /f but -> If you use chkdsk /f on a very large disk (for example, 70 gigabytes) or a disk with a very large number of files (for example, millions of files), chkdsk might take a long time (for example, over several days) to complete. The computer is not available during this time because chkdsk does not relinquish control until it is finished.Ali mislim da će skendisk odraditi posao. Koliko se sećam to su pukli indeksi (ili pre allocation table) to je uvek bilo slatko na flopićima koji lako pucaju pa sam imao flopije od nekoliko terabajta :wub: Treba to rešiti...znaš, problemi sa FAT, adresiranje i tako te stvarčice, radi bezbednosti ostalih podataka (koje imaš još negde???)pozdrav
Link to comment

Posto imam samo chkdsk na Win7, poterao sam ga sad, pa cu videti koliko ce mu dana trebati (nesto sumnjam da cu imati strpljenja...)Trebalo mu je 10 min i sredio je stvari skroz :)

Edited by Indy
Link to comment

Jesi li siguran?Desno dugme na disk, propertis, tool, error-checking...check now...automatically fix ?edit> ctrl+c brejkuje operaciju

Edited by Vapad
Link to comment

Sta se desava sa MSN Messengerom ili kako se vec zove sad?Nisam ga koristio neko vrijeme a sad kad sam pokusao da ga pokrenem kaze da moram da apdejtujem... kad kliknem ok dobijem neki error, kad odem na sajt i pokusam da skinem taj novi takodje error. Na stari nece da se konektuje :(

Link to comment

Da li neko zna koji su u ovom trenutku hard diskovi u igri? Trebaju mi za server, dvostruki RAID, jedan za sistem, drugi za podatke, mora da bude dobar transfer.

Link to comment
Da li neko zna koji su u ovom trenutku hard diskovi u igri? Trebaju mi za server, dvostruki RAID, jedan za sistem, drugi za podatke, mora da bude dobar transfer.
:huh: Kakav server? SCSI ili SATA diskovi? Šta je dvostruki RAID? Šta se podrazumeva pod dobrim transferom?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...