Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Sad sam stigao kuci, pa mogu da vidm sta koristim. To je "E.M. Total Video Converter" (http://www.effectmatrix.com/). Zadovoljan sam, medjutim voleo bih da predjem na neko besplatno resenje. Medjutim, veoma mi je vazno da ima mogucnost lepljenja subtajtlova.
Sam' da reknem da odlično radi! Zahvaljujem!E, sad imam jedan drugi problem. Naime, od pre sat vremena, download opcija u Mozilli delimično ne radi. Elem, kada hoću da snimim neku sliku ili sajt, budem lepo pitan gde hoću to da sačuvam, ali se download potom uopšte ne izvrši, a pri tome kada kliknem tools/downloads ne vidi se da išta skida dok pored natpisa "all files downloaded to:" ne stoji nijedan folder. No, kada "skidam" nešto preko nekog od servisa za tu namenu (rapid i društvo), fajl uredno bude "skinut", ali opet ne mogu da pratim proces samog downloadovanja, jer mi u opciji tools/downloads pokazuje da se ništa ne dešava (dok u pozadini, kao što rekoh, regularno skidam mjuzu sa rapida)! šta mi je činit'?
Link to comment
Sam' da reknem da odlično radi! Zahvaljujem!E, sad imam jedan drugi problem. Naime, od pre sat vremena, download opcija u Mozilli delimično ne radi. Elem, kada hoću da snimim neku sliku ili sajt, budem lepo pitan gde hoću to da sačuvam, ali se download potom uopšte ne izvrši, a pri tome kada kliknem tools/downloads ne vidi se da išta skida dok pored natpisa "all files downloaded to:" ne stoji nijedan folder. No, kada "skidam" nešto preko nekog od servisa za tu namenu (rapid i društvo), fajl uredno bude "skinut", ali opet ne mogu da pratim proces samog downloadovanja, jer mi u opciji tools/downloads pokazuje da se ništa ne dešava (dok u pozadini, kao što rekoh, regularno skidam mjuzu sa rapida)! šta mi je činit'?
Za ovo prvo, što prekida download, nemam pojma. Al za ovo drugo možda može da pomogne Download statusbar.U krajnjem slučaju, ništa lakše nego reinstalirati lisicu.
Link to comment
moze li racunar-kanta, dobro ususkan u stiropor, preziveti trnsport avionom?poz
definitivno.ja sam za jedan vikend nosio komp LON-FRA-BCN i nazad u checked-in prtljagu, u koferu - ususkan u malo odece i peskir. nikakvih problema nije bilo.
Link to comment
a ekran?poz
sorry, to ne znam. kad rece kompjuter-kanta, mislio sam da se to odnosilo na kuciste.tamo sam pozajmio monitor za ta dva dana.ako sme da se pita - neki poseban razlog zasto taj komp putuje bas tako?
Link to comment

poseban jer su na njemu instalirani programi, recnici... idem u manji grad zemlje koja ne koristi engleski interfejs (a ja ne znam njen jezik). ok, verovatno bih mogla vecinu stvari da pronadjem na licinom mestu, da cimam koaliconog za prevodjenje, da kopam daunloudove, ali bi mi za to trebalo vremena, istrazivanja... ovo mi se cini najudobnijim resenjem: lepo preselim sve svoje kako jeste, i samo utikac u struju cool.gifekran je velik i sirok, a ja imam odlicne ideje kako da potrosim novce koje bih tamo dala za novi.poz

Link to comment
ekran je velik i sirok, a ja imam odlicne ideje kako da potrosim novce koje bih tamo dala za novi.
a da pozajmis/rentiras? mada je to verovatno tesko, ako je manji grad u pitanju. je li previse veliki za ono koferce koje moze kao rucni prtrljag? 25x45x55?
Link to comment

pomislila sam na to, ali ne znam da li je dozvoljeno da ide kao rucni. poslednji put su hteli da me lise pribora za manikir i parfema (jer je u bocici bilo vise, ili manje - zaboravila sam) od neke glupe dozvoljene kolicine.poz

Link to comment
pomislila sam na to, ali ne znam da li je dozvoljeno da ide kao rucni. poslednji put su hteli da me lise pribora za manikir i parfema (jer je u bocici bilo vise, ili manje - zaboravila sam) od neke glupe dozvoljene kolicine.poz
ne bi trebalo da bude problem, ako moze da stane. mozda mora da se izvadi prilikom rendgena kao sto se laptop vadi [na nekim aerodromima].zabranjene su tecnosti u posudama vecim od 100ml, kao i ostre i zapaljive stvari. najbolje je da pozoves avio kompaniju kojom letis i da ih pitas. Edited by jms_uk
Link to comment
a ekran?
Ako ga fiksiras i umotas u onaj puckavi PVC, ne bi trebalo da mu se ista lose desi. Jos bolje ako imas iz originalnog pakovanja onaj stiropor u koji se uglavljuje. Za sve ostale slucajeve postoji 1 travel insurance.
Link to comment

nije mac.ej, stagar sam se sladostrasno napuckala tih kruzica... a sad nemam pojma gde bih to nabavila. ma, ici ce prozor sa mnom u avion.relacija srbija-rusija mi ne uliva nadu da je travel insurance nesto na sta mogu da se oslonim, pre pomisim na 'ne lipsi magarce'.hvala na savetima i idejama.poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment

U cemu je fazon sa novim uTorrentom tj. verzijom 1.8? Osim sto je ruzniji (bela pozadina), brzine mi ne idu kao do sada... i cini mi se da ogranicavanjem aplouda samog torenta na npr. 1kb, ujedno se ogranicava i daunloud na 12kb, sto do sada nije bio slucaj.Jel treba nesto dodatno da se podesava ili sta?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...