Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Jeste konzervativizam. Nisam navijac McLarena, ali pretpostavljam da je kod njih prisutan strah od gubitka decenijama gradjenog identiteta utapanjem u neku vecu korporaciju. Znaju i oni da je to neminovno, ali se opiru tome. To je ona prica da je sport "izgubio dusu" sa uplivom velike love i sve je postalo biznis. A danasnji McLaren je takodje korporacija, koji osim imena nema mnogo zajednicko sa vremenom kada je nastao. S tim sto ne mislim da je "izgubio dusu", prosto se razvijao i prilagodjavao vremenu. Njihov problem je sto im je vecito potreban neko da im daje motore, dakle zavisni su od auto proizvodjaca. To im je ozbiljan minus sto nisu sami uspeli da realizuju takav projekat. Isto je vazilo i za Williams..

Link to comment

^Pa neće upropastiti tim, naprotiv, ali ako ovo prodje McLarena više nema na gridu od 2026 (sumnjam da će pre toga menjati ime jer će furati Mercedesove motore pa nije baš pogodno). To je ipak jedan od zaštitnih znakova F1, bez Ferarija i McLarena ne bih mogao da zamislim formulu. 

Edited by ducca
Link to comment
35 minutes ago, ducca said:

^Pa neće upropastiti tim, naprotiv, ali ako ovo prodje McLarena više nema na gridu od 2026 (sumnjam da će pre toga menjati ime jer će furati Mercedesove motore pa nije baš pogodno). To je ipak jedan od zaštitnih znakova F1, bez Ferarija i McLarena ne bih mogao da zamislim formulu. 

 

Bas zato i ne verujem da ce gasiti brend koji je toliko prepoznatljiv, ako i dodje do prodaje. Brend nije prisutan samo u F1, vec i u Americi, plus imaju i svoje sportske automobile. Ja se mozda nisam precizno izrazio u gornjem komentaru, ne mislim da je gubitak identiteta neminovnost, nego da postanu deo neke vece auto korporacije..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Brend sportskih automobila sigurno neće gasiti tu nema dileme, ali za F1 tim nisam siguran. Audi je i sam ogroman brend (i u autosportu) i ako udju u ovu priču i finansijski i tehnološki verujem da će hteti da se kolju sa Mercedesom pod svojim imenom i u svojim bojama. 

Link to comment

Ono sto sam ja izmedju redova zakljucio (samim tim ne nuzno i tacno) je da VW planira da bude samo snabdevac motorima od 2026. Pa se prvo spekulisalo o vezi sa Red Bullom, a evo sada je i Mcl upao u pricu.

 

Mislim, nije uobicajena praksa da se gasi prepoznatljiv brend. Ono, Ducati je u vlasnistvu Lamborginija, koji je u vlasnistvu Audija. Neka tradicija se ipak postuje..

Link to comment

Sa proizvodjacima nije nikad sigurica. Koliko njih je uslo u F1, ostalo par godina i napustilo? Dovoljna je jedna promena na vrhu kompanije, da dodje lik nesklon "bacanju novca na vozikanje u krug" i da se program iznenada ugasi. Jedno je ako ce proizvodjaci da udju kao nov tim, onda kad im dosadi i povuku se niko nije na gubitku (npr. Tojota onomad). Ali ako preuzimaju postojece ekipe mora da postoji nekakva garancija. Zauber je jedva preziveo fabricku saradnju sa BMW kad su ovi naprasno odlucili da dignu sidro, i jos se uvek nisu oporavili.

 

Kao navijac Meklarena ne bih imao problem da sa Audijem imamo ekskluzivnu saradnju kao sto je bilo sa Mercedesom krajem 90-tih i pocetkom ovog veka, da budemo fabricki tim ali sa odvojenom vlasnickom strukturom i sa tacno ugovorenim obavezama ko je kome sta duzan u slucaju raskida saradnje. Ali me je strah da ce ako Audi kupi tim i odluci da vise nece da se igra F1 samo ugasiti tim (kao sto su uradili sa svojom WEC ekipom) i ocas posla ode bezmalo 60 godina istorije i tradicije.

 

Jbg mnogo je kume.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...