Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Uvek treba slusati vozaca, jer on najbolje zna uslove na stazi i stanje guma. Jedino ako ekipa ima informacije da ce se sigurno nesto bitno promeniti (kao npr. u Rusiji)..

  • +1 1
Link to comment

Ham baš nije imao sreće danas. Em su ga njegovi sjebali, em je cela trka vožena bez DRS-a, što je baš nezgodno kada moraš brdo njih da pretekneš.

Na kraju će Belgija da odluči šampiona, pas mater

Link to comment
42 minutes ago, renne said:

245043808_2254922647998038_8169349308220

 

Ocon je u poslednjem krugu izgubio 5 sekundi prednosti u odnosu na Giovinazzija. Spaslo ga je to su imali krug zaostatka i sto je prosao kroz cilj bukvalno odmah posle vodecih, inace bi sigurno izgubio 10. poziciju do kraja kruga.

 

Da li bi Hamlitonove gume bile u istom stanju da ih nije promenio? Moguce, ali to ne mozemo pouzdano znati. U sustini, pokazalo se da je optimalno bilo da se gume promene izmedju 35 i 40. kruga. Na taj nacin, kada se malo potrose, taman u finisu trke daju dovoljno prijanjanja..

Link to comment

Hamilton je trebalo da ode u boks kad su ga zvali a on odbio. Bio bi minimum treci, mozda i drugi tako. Njegovo insistiranje da ostane na starim gumama je rezultovalo gubljenjem dve pozicije - izgubio bi ih je i da je ostao do kraja na starim gumama, s tim da bi jos rizikovao i pucanje.

 

No, lako je biti general posle bitke.

Link to comment
Hamilton je trebalo da ode u boks kad su ga zvali a on odbio. Bio bi minimum treci, mozda i drugi tako. Njegovo insistiranje da ostane na starim gumama je rezultovalo gubljenjem dve pozicije - izgubio bi ih je i da je ostao do kraja na starim gumama, s tim da bi jos rizikovao i pucanje.
 
No, lako je biti general posle bitke.
Meni deluje da ovo ne moze da se dovede u pitanje i otud mi je njegova reakcija čudna. Svi koji su otišli prekasno su gubili po par sekundi po krugu i pre i posle promene. Botas i Maks su imali idealan tajming, Leklerk i Luis debelo okasnili i ostali bez podijuma.

Taktički zanimljiva trka. Iz kruga u krug je delovalo da je bolje čas ovo, čas ono i dobro je (mada i čudno) da ne može baš svaka ovakva situacija da se precizno isprojektuje.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

Link to comment
11 minutes ago, levi said:

Australije nema i dalje, ili nije više prva?

 

Najavljena za 10. april - treca trka sezone. Po nekim pricama ovo im je poslednja prilika, ako se opet ne odrzi izbacice ih sa kalendara potpuno.

  • +1 1
Link to comment

Opet nema Nemacke. Cudi me da ne mogu da se dogovore ni sa jednom stazom. Ubacivanje Majamija nakon sto se karavan preseli u Evropu je idiotizam, isto kao i sa Kanadom (umesto lepo da povezu). Krivo mi sto je Turska opet ispala, uvek bih pre izabrao Istanbul Park nego Imolu recimo.  

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...