Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

još pre toga je toto rekao bottasu da će biti peti


Da da, tako je. Mada je to bila motivaciona poruka koja u tom trenutku i svakom drugom nije imala dodira sa realnošću pošto je Bottas vozio kriminalnu trku, nije Gaslija mogao da prestigne desetinama krugova. Na kraju user nad userima, realno bolje od 9. mesta nije mogao ni da primiriše danas.

Kako je izgledao taj novi ferarijev motor?


Meni je Leclerc delovao baš dobro na stazi, teško je reći i odnosu na vodeće timove, Maxa je u par navrata sustizao kada je Max bio doduše iza nekoga, ono jednom prilikom kad su mu se sklonili Max mu je odmakao na 3 sekunde ali danas je to sve bilo relativno jer su svi bili na različitim taktikama. Da je bolji od Honde i Mercedesa nije, ali moguće da su malo razliku smanjili.
  • +1 1
Link to comment

Rekoh 100X, ubedljivo najsimpa vozač danas, ali ovo je do njega i tima 100%. Jbg, mislio je da je regenmeister - e pa nije.

 

Sad vidim, nije ni dobio kaznu za onakav ulazak u pit. E pa super.

Link to comment

Naravno da je do njega, ali ta sumanuta iracionalna želja na korak do cilja dok rival diše za vratom, ne idem u boks pa ko živ ko mrtav (mrtav jebi ga), to je svo viteštvo sporta, to je sva romantika uzaludnog poslednjeg juriša, prvi gran pri ili izletanje sa staze, "Lando what do you think about inters, what do you think about inters", "NO!!!".

 

I ne znači ovo da li je regenmeister ili nije, ovo sam Isus ne bi mogao na slikovima da izveze. Aquaplaning u svakoj krivini.

  • +1 2
Link to comment

Ne vidim da sam išta drugačije tvrdio. I meni ga je bilo žao u prvom trenutku, ali osim sebe, nema nikog drugog da krivi. Luis je takođe odbio prvi poziv, a onda su ga "ubedili".

Ništa, idemo dalje, naučiće.

Link to comment

Ja sam verovatno jedan od retkih kojima Lando nije simpatičan. Ajd na stranu što je često neobično grub prema svom inženjeru, ali ne mogu da imam simpatije prema nekom ko ne može da locira Kanadu na mapi (i još podosta toga). Razumem i da je to generacija c, lj, m, nj i život u simulacijama, attention span lišaja, ali baš toliko odsustvo znanja ne mogu da razumem.

 

btw, ne znam ko je gledao na Skaju, Karun je u krugu za zagrevanje rekao da treba obratiti pažnju na Alonsa na startu, jer je pre trke ispitivao kako može da se prođe kroz onaj stiropor i skrati prva krivina na startu. Kakva legenda :laugh:

Link to comment

Nije ni meni Lando super simpatican. Gde drugi vide vitestvo, ja vidim cistu njegovu glupost. A i ima i onaj momenat kad je pitao tim da ga Ricardo propusti da ovaj pobedi...

Link to comment

Dao je Alonso vrlo lepo i logicno (a kako drugacije) objasnjenje ko se zapravo kockao na kraju trke. Logika nalaze da ostajes na gumama za suvo dokle god moze da se vozi na njima. Ne ide se odmah u boks cim pocne kisa, pogotovo ako je vlazno samo na nekim delovima staze. Ako odes krug prerano, dobre su sanse da unistis intermediate gume. A jos je i bio sam finis trke. Da se intenzitet kise nije naglo pojacao na samom kraju, svi koji su presli na intermediate bi se zajebali. Lewis je isto bio protiv menjanja guma, ali su mu porucili da ce se kisa samo pojacati, pa je ipak pristao i dobro prosao. 

Link to comment
37 minutes ago, Lezilebovich said:

 A i ima i onaj momenat kad je pitao tim da ga Ricardo propusti da ovaj pobedi...

 

Pa bas i nije bilo tako, tacnije uopste nije bilo tako. Lando je pitao tim "da li se trkamo", receno mu je da ne napada Rikarda, rekao je OK ali onda Rikardo treba da ubrza da Lando moze da odmakne Perezu.

  • +1 2
Link to comment

 
btw, ne znam ko je gledao na Skaju, Karun je u krugu za zagrevanje rekao da treba obratiti pažnju na Alonsa na startu, jer je pre trke ispitivao kako može da se prođe kroz onaj stiropor i skrati prva krivina na startu. Kakva legenda :laugh:


Evo i objašnjenja šta je Alonso zapravo uradio u krivini sa stiroporima. Ukratko - svesno je ušao prebrzo u tu krivinu kao 7. ali dok su Hamilton i Ricc kočili da skrenu bezbedno on je u trenutku izlaska sa staze bio tehnički ispred njih pa je po povratku na stazu (kao 3.) propustio samo Russela i Strola koji su pre izletanja bili ispred njega, a da ne bi dobio kaznu, ali je ostao ispred Luisa i Ricca jer je ispred njih i bio zbog nekočenja u krivini. Takodje sjajna anticipacija koga treba a koga ne da propusti po povratku na stazu. Genijalno nema šta.

https://www.racefans.net/2021/09/27/the-grey-area-alonso-exploited-with-his-first-lap-corner-cut-at-sochi/
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...