Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Sranje za Norisa. Perez je možda mogao probati da popravi vreme na srednje tvrdim gumama u drugom izlasku u Q2. No dobro, biće lud start sutra.

I opet sudijska nekonzistentnost kad su izlasci van staze u pitanju, Norisa mlatnuli na keca a nekima su progledali, Botasu u Q2 npr.

Link to comment

Perez startuje na mekim, moglo bi se reci da je za Red Bull bolje sto je Perez drugi. Naravno, pod uslovom da startuje bolje od Luisa, sto ce biti malo tezi slucaj. Ajd da se nadamo da bi moglo da bude zanimljivo sutra. 

Link to comment

Iako mi je u sustini svejedno ko ce pobediti, opet jedva cekam start trke. Prva tri vozaca u manje od jedne stotinke, to se trazi :thumbup:. Jasno je da onaj ko povede trku, diktirace tempo da spreci undercut, tako da ocekujem bas agresivan start Red Bulovaca..

Link to comment
Sranje za Norisa. Perez je možda mogao probati da popravi vreme na srednje tvrdim gumama u drugom izlasku u Q2. No dobro, biće lud start sutra.

I opet sudijska nekonzistentnost kad su izlasci van staze u pitanju, Norisa mlatnuli na keca a nekima su progledali, Botasu u Q2 npr.
mislim da je norisov prvi krug bio kriticniji od drugog. delovalo mi je da ce ga ponistiti, kad ono ponistise drugi. mislim da bio bi treci da ga nisu kaznili. sranje tesko.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Link to comment
7 minutes ago, burekdzija said:

Jebo ih track limits da ih jebo :fur:

Zato ne mogu da igram Grid 2019 na tim stazama, za svaki milimetar ne priznaju grug, stalno track limits

Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

U slucaju da Perez bude ispred Maxa posle starta, da li biste podrzali odluku tima da zamene mesta u nekom trenutku?

 

Zamenice se svakako kroz boks. Idealna taktika nalaze start na zutim gumama, Perez startuje na crvenima.

 

Link to comment

Ukoliko ne bude nekog incidenta i SC, nije bas realno ocekivati rani odlazak u boks. Crvene gume mogu da izdrze dosta dugo, a i Perez je poznat kao neko ko je blag prema pneumaticima.  Ako bi ga pozvali suvise rano i vratili u guzvuna stazi, bespotrebno bi mu sjebali trku..

 

Pitanje postavljam iz razloga sto ne bi bilo neocekivano da Max bude brzi od Pereza. Sta bi uradili da ste na mestu onoga ko odlucuje?

 

Naravno, ako Max odmah na startu pretekne Checa, pitanje je suvisno..

Link to comment

Pocetak je sezone, ako obojica prate Hamiltona, nek se trkaju. Ako Hamilton odmakne a Verstapen je brzi na zutim nego Perez na crvenim (malo verovatno), naredio bih propustanje da bi neko drzao tempo. Mada kako se Max prosle godine proveo u Imoli a i kako je ovaj vikend poceo, plasim se nestajanja Hamiltona u daljini...

Link to comment

Checo treba da pretekne Luisa na startu, pa posle neka pusta Maxa. :D

Salu na stranu, ja sam uvek protiv propustanja i za trkanje, ali kad bih bio onaj koji odlucuje, a ne foteljas koji gleda i navija za pravo trkanje, pretpostavljam da bih postupio kao sto ce i redbulovci postupiti. Ako je Perez sporiji (mada ce biti na crvenim gumama, videcemo kako ce to izgledati), sigurno nece dozvoliti da Luis odmakne, a da se Max vozi iza Pereza. 

 

 

Link to comment

Ako imaju isti tempo na keca Checo propušta Maxa, zna se zašto je doveden i nema tu šta da se raspravlja. Jedino ako meke gume prorade dosta brže od srednje-tvrdih i Checo bude u repu Luisa od starta, samo u tom slučaju mu daju 2-3 kruga za napad.

Link to comment

Slazem se sa Duccom. Ako bi poredak posle starta bio Ham, Per, Ver, Checo bi mogao da pokusa da bude agresivan u prvih nekoliko krugova, ali ako ne uspe nista da uradi, ja bih takodje naredio propustanje Maxa. Sve drugo nema smisla..

 

Verujem da u Mercedesu planiraju da Lewis svesno diktira umeren tempo tako da drzi citav karavan prlicno kompaktno, kako bi pokusaj undercuta znacio povratak u guzvu. Njemu bi najvise odgovaralo da cuva gume odrzavajuci prednost od neke 2s nad drugoplasiranim, kome bi prljav vazduh naravno stvarao probleme i potencijalno stetio gumama. Ako bi Lewis pokusao da odmakne, verujem da RB imaju tempo da ga prate u stopu, sto bi dovelo da naprave razliku u odnosu na ostatak karavana, pa bi Maxov undercut mogao da uspe.

 

Isto mislim da bi i u RB uradili, ako bi njihov vozac poveo. Male su sanse za preticanje kada su bolidi izjednaceni. Jedino da nateras na gresku onog ispred..

Link to comment

Naopako da u drugoj trci sezone krenu sa timskim naredbama, to ni Ferari 2002.g. nije radio. U tom slučaju ću prvi put u životu navijati za Luisa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...