Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Ne smem ruku u vatru da stavim za ovo, jer nisam toliko detaljno studirao pravila, ali sve i da je napravio razliku od 60s, on bi poziciju morao da vrati. Prosto, kazna za preticanje izlaskom sa staze nije +5sec nego vracanje pozicije. Ali moze biti da gresim. 

Link to comment
20 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Lewis je uspevao da mu pobegne na kraju 2. sektora (krivina 11), sto mu je omogucavalo da stvori dovoljnu prednost pred DRS zone..

 

Danke.

 

12 minutes ago, ducca said:

Mislim da su i Max, a i Horner, na prvu loptu smatrali da je brzo propuštanje i još 3 kruga za čisto obilaženje bilo bolja opcija i šansa za pobedu nego da ostane ispred i juri 5 sekudi razlike. Max je mogao odbiti da ispoštuje naredbu sa zida da je bio siguran da će napraviti razliku. Ovako kad nije uspelo onda se lamentira što se nije postupilo drugačije. I meni se u tom trenutku činilo da je najbolje da ga propusti što pre pa napadne ponovo. Jbg to je što je.

 

Da, i meni se tako činilo. I činilo mi se da je vratio poziciju, ali sve vreme sam mislio da će ga pojesti na odma sledećoj ciljnoj ravnini.

Link to comment

btw, ako pogledate kretanje razlike na pravcima, vidi se kako Mečka i dalje konstantno povećava razliku u odnosu na RB, čak i uz slipstream (kad je Max bio na nekih 1,5 sekund).

 

Vrlo važan je bio prvi stint kad Luis nije dozvolio Maxu da ide na preko 2 sekunde, dovoljno za undercut.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

Dobio bi najmanje 5 sekundi kazne i pao bi na drugo mesto.

 

I kao sto je vec receno, jedno je izlaziti kada si sam na stazi i kad ne stices neku opipljivu prednost, a drugo kada pretices..

 

edit: I ovo nisu sudije naredile, nego Massi kao direktor trke..

 

48 minutes ago, Radoye said:

 

Hipoteticki, minimum +5 sekundi pa sve do diskvalifikacije sa ove i par narednih trka (vidi pod Sumaher 1994. kad je ignorisao sudije u Belgiji i bio parkiran na naredne 2 trke).

 

Hamilton je za identicnu situaciju u Belgiji 2008. kaznjen sa +25 sekundi.

 

 

 

Hvala :)

 

  • +1 1
Link to comment

Lep pocetak.

Navijao sam za Maxa (u stvari kao i uvek za Mclaren — niko ne komentarise sjajan Landov rezultat, on je tako konstantan skupljac bodova jos od prosle sezone da verujem da ima sansu jednog dana da bude sampion), ali Maxu nedostaje tih 0,5% jos uvek. Nije smeo da se pet krugova pred kraj tako ispuca iz slipstreama pod drs-om i toliko isece krivinu kad je prestizao. Sigurno da je isao potpuno na rizik ali ispred nije bio Botas nego Hamilton, nije mu centimetar staze ostavio. Koristili su svi tu krivinu da bi kasnije kocili, al Maxovo prestizanje je izgledalo kao bez kocenja, bas je preterao. Ta sitna granica izmedju ludila i strpljenja, to odlucuje. RB je juce sve uradio kako treba, steta sto Max nije pobedio, velika steta. Nadam se samo da Max nece sad da potone u fazonu svi su protiv mene ili da Mercedes izvuce za tri nedelje neko cudo.

Midfield (meni) zanimljiviji nego prosle godine, ajd nek ostane ovako do kraja sezone.

Link to comment
26 minutes ago, burekdzija said:

Nije smeo da se pet krugova pred kraj tako ispuca iz slipstreama pod drs-om i toliko isece krivinu kad je prestizao. Sigurno da je isao potpuno na rizik ali ispred nije bio Botas nego Hamilton, nije mu centimetar staze ostavio. Koristili su svi tu krivinu da bi kasnije kocili, al Maxovo prestizanje je izgledalo kao bez kocenja, bas je preterao. Ta sitna granica izmedju ludila i strpljenja, to odlucuje. RB je juce sve uradio kako treba, steta sto Max nije pobedio, velika steta.

 

Da odgovorim na ovo, a u glavi mi nekako i da se slažem sa napisanim a i ne baš :lol: Da se razumemo, prosto prdim iz svoje "šta bi moja visost uradila da sam na Maksovom mestu, znao bih ja to bolje" :D

 

Ne verujem da je bila greška što se tako zaleteo kada se zaleteo. Stizao ga je 10 krugova, prišao mu je, imao DRS i slipstream i pokušao. Ne verujem da je u tom slučaju znao da će da iseče krivinu i izleti sa staze, jednostavno potpuno se ubacio u manevar, i shvatio da je promašio tačku kočenja. Jeste možda ta sitna razlika između ludila i strpljenja, ali pod jedan, Maks je trkač bre (nije Bottas koji je... vozač), zato ga ovde mahom i volimo čak i kad ispada arogantan. Malo mi je oštro da mu to stavljamo za greh kad bi verovatno em svako od nas to uradio, em svako od nas to zamerao a da ne uradi, "Pa šta je čekao!"

 

Meni je malo krivlji Red Bull juče što se tiče taktike; još ni sam nisam siguran jesu li čvrsto hteli da igraju svoju igru ili su bili neodlučni jer ih je Mercedes izazivao.

Link to comment

Kao sto kazes, i da i ne :)

 

Ja bih od Maksa trkaca sad polako rado video Maksa svetskog sampiona, ne mora da vozi ko Prost po jajima, ali kakav bi to sampionski pocetak sezone bio da je pobedio tako sto je obisao Hamiltona na stazi. Umesto toga naracija je Hamilton je sampionski vozio i pobedio sa slabijim bolidom, zbog mozda jednog kruga nestrpljenja.
 

Istina, ja se tako ispucavam na pravcu kad vozim F1 GP, ali kad sednem u karting bogami bulja zvace gace ;)

Link to comment

Bila je ona trka u Monaku, nisam siguran sad vise koje godine, 78 krugova mu je Max bio zavrat™ i nista. Hamilton je zadnjih 10 krugova vozio na felnama bukvalno. I bilo je vec sezona gde su Ferari i RB uzimali trke pocetkom sezone, a onda Mecka od leta krene da melje. 

Fetel je 1 zalosna parabola sad vec. 

Link to comment

Ko će sad dočekati 3 nedelje do Imole? xD

 

Utisci o trci - odlično, završnicu sam gledao na iglama. Živo me zanima kako će se Perez snaći u nastavku sezone, juče je bio u svom stilu, sa začelja do dobrih bodova. Pre početka sezone je izjavio da će mu trebati par trka da ovlada bolidom, voleo bih da bude u poziciji da se pegla sa Bottasom uskoro i da bude u redovnoj borbi za podijume.

 

Vettel mi je pomračenje, imao sam neku nadu da će da ga novo okruženje malo revitalizuje, ali za sada ništa od toga. Glupa greška sa Oconom skroz, imao je Ocon racing line, krenuo u krivinu, nije menjao pravac na kočenju. Ne znam šta da mislim o Alonsu, na startu dobar, posle i ne baš, plus problem sa kočnicama - ne znam da li je manjkao pace autu ili su godine počele da dolaze po svoje. Loš dan za Alpine generalno, nadam se da će u nastavku sezone da se povrate. Sličan utisak i za Aston Martin, mislim da su napravili korak unazad spram prošle godine (i mislim da su se zeznuli đoranjem Pereza za Vettela, al ajde, videćemo, tek je početak). 

 

Macca jak, mislim da će se peglati sa Ferrarijem za treće mesto u šampionatu konstruktora. Lando sve bolji i bolji, nekako je odvezao ispod radara, ali sjajan rezultat. 

 

Yuki odličan, mislim da Alpha Tauri može dosta ove godine. Gasly nije imao sreće, ali ako nastave ovako, imali bi šanse da relativno često figuriraju pri vrhu midfielda, i da dosta mrse konce Alpineu i Aston Martinu uz povremeno ugrožavanje Macce i Ferrarija.

 

Haas će ove godine baš biti loš i rekao bih da ih Williams glat uzima. Williams ne mogu da definišem još uvek, George dobar u subotu, u trkama nikako da se desi to da uđe u bodove (sem kad nije u Mečki xD). Alfa Romeo mi deluje mnogo bolji nego prošle godine, mislim da će biti izazov za Williams i da će ih Williams teško dobiti. 

Edited by fillex
Link to comment

Mene zanima kako bi izgledala trka da je Red Bull pratio merdzu i da je Max ulazio u boks odmah posle Luisa (u narednom krugu). Imao je, cini mi se, 1.7 sekundu prednosti kad je Luis prvi put usao, pitanje je da li bi bio ispred, ali, ako ne ispred, svakako  bi bio odmah uz Luisa. Bas me interesuje sta bi od toga ispalo.

Edited by Nesh
Link to comment

Je l' ima Vestapenov snimak? 

Ako on nije vozio ovako, ovo je skandal, covek sa sva 4 tocka silazi, pravi tako desetinku-dve po krugu, ako ne i jace. 

Link to comment
3 minutes ago, Plajvi said:

Je l' ima Vestapenov snimak? 

Ako on nije vozio ovako, ovo je skandal, covek sa sva 4 tocka silazi, pravi tako desetinku-dve po krugu, ako ne i jace. 

I mene zanima.

Link to comment

Luis je valjda 29 puta izašao van u krivini 4, što je više od 50% krugova, ali rekoše i Leclerc i Luis da im je rečeno pre trke da se to neće kažnjavati osim u slučaju sticanja prednosti (preticanja) tako da je po meni ta tema zatvorena (iako mi nije jasno kako Max toga nije bio svestan dok mu tim nije sugerisao na pola trke, ili nije bio na tom sastanku ili je vatao zjale).

 

I dalje sam, moram priznati (nevoljno), fasciniram Luisovom genijalnošću juče, izvukao je više nego što je mislim i Toto očekivao iz trke/bolida/guma, ona situacija kod obilaženja mi deluje kao da je kalkulisano pustio Maxa da se baš u toj krivini zaleti spolja i ispuca najbolji pokušaj, nastavio je i on jako ka temenu krivine i bukvalno ga primorao da ili jako koči ili ode van staze, to je automatski kupljena još bar 2 kruga pre naredne situacije za napad uzimajući u obzir eventualno prepuštanje pozicije nazad, punjenje baterije, idealne prolaske kroz krivine i pripremu za napad, plus dodatno trošenje pneumatika na Maxovom bolidu prilikom tog manevra. Bukvalno sve je iskalkulisao u glavi unapred i situacija se odvila prema njegovom scenariju u milimetar. Čini mi se i da je Max malo zardjao kada su dueli u pitanju, u zadnje vreme je ili imao trke gde je on vodio tokom cele trke i dominirao, ili je obilazio bolide koji su bili topovsko meso, ima i njegove krivice što ovu situaciju nije bolje rešio. Znajući da je Luis ispred mogao je da pretpostavi da će imati verovatno samo jednu priliku. Valjda će iz ovoga naučiti, do sada je svaki problem i grešku prevazilazio i vraćao se jači tako da ne sumnjam da će i posle ovoga biti još nabrijaniji da pobedi već na sledećoj trci. Ne bih voleo da ureknem, ali moram da kažem da mi deluje da bi ovo mogla biti jedna od istorijskih sezona po pitanju borbe 2 vozača za titulu do samog kraja i poslednje trke. 

 

 

Vezni redtm je tek priča za sebe. Iako deluje za sada da su Mekovi i Ferari pola koraka ispred ostatka i glavni rivali za 3. poziciju konstruktora, pa možda i poneki podijum, mislim da će se borba izmedju njih plus Astona, Taurija i Alpine voditi tokom cele sezone, a ishodi će zavisiti od taktike, konfiguracije staze ili vozačkih kvaliteta, bukvalno ćemo imati ringišpil dobrih i loših rezultata i sumnjam da će se neko ozbiljnije odvojiti i iskristalisati kao tim br. 3 (ako se to i desi tipujem na Mclaren). Alfa Romeo mi je prijatno iznenadjenje juče, jasno su koplje ispred 2 najgora tima i biće tu s vremena na vreme i neki bod za Kimija i Antonia.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...