Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

pa u pravu je da su ga pustili verovatno bi pobegao 5, a i ako ne bi, prosao bi prvi kroz cilj, ima i to neki znacaj na stranu bdovi,  ovako bas nekako bzvz

Link to comment

Ali mislim da nije isto voziti siroko pa izaci sa staze i preteci nekoga tako sto cete da izadjete sa staze, presecete krivinu itsl. Jbg sad, detalji, sitnice.

Edited by Sludge Factory
  • +1 1
Link to comment
Zajeban je Luis ko kratko ćebe...


Jedini vozač na planeti koji je danas mogao zadržati Maxa iza sebe.

Inače teorija da je Max mogao otići na 5+ sekundi do kraja mi ne pije vodu, već je i on istrošio pneumatike i teško da bi za 3 kruga toliko napravio. No ko zna, nikad nećemo saznati.
  • +1 1
Link to comment
Just now, Ivo Petović said:

Nisam siguran da je kazna za ovo 5 sekundi, u ovakvim situacijama obično se traži da propustiš protivnika nazad.

 

Tacno, prvi se izrice da propustis, pa tek ako to ne ucinis, onda ide vremenska..

  • +1 1
Link to comment

Pre neku godinu Max je u poslednjem krugu pretekao Kimija tako sto je isekao krivinu, pa je morao da mu vrati poziciju i Kimi se popeo na pobednicko postolje umesto njega.

Link to comment

ja slusao uz hrvatske komentatore rekose da je max ljut sto su mu naredili da ga propusti da veruje da bi napravio tu prednost

moguce da su oni pogresno preneli njegove reci

 

retko gledam forumulu poslednjih godinu, ubili mi volju sa dominantnim timovima/vozacima, ali ovo je bilo odlicno trkanje na kraju i ako je suditi po ovome bice do jaja sezona

Link to comment

Kakva trka jebo te :hail:

 

Prosto mi neverovatno da Maks u dva preostala kruga nakon što je vratio mesto nije mogao opet da ga pretekne. Koliko su mu bile mlađe gume, 10-15 krugova?

 

Samo nek ovako ide.

Link to comment

Dobra trka, merdza uspeo da odrzi korak sa Red Bullom :D (videti "kukanje" Tota Volfa koje sam ovde kacio), trebace mnogo Red Bullu da odrzi korak sa Mercedesom i Luisom. Danas su sve odradili bez greske (kiks kod Botasa u pitu ne racunam, to se ne vazi, on svakako nije mogao da usporava Maxa).

Link to comment

Hipoteticki..sta bi se desilo da nije poslusao koga vec i odbio da propusti Hamiltona ? 

 

Ovo jeste veoma kontraverzno..ali nekako je sam sebi presudio. Da je prepustio sudijama da seku posle, koliko bi bili pod pritiskom toga sto je Hamilton radio, kako cujem, tokom cele trke.

 

Link to comment
17 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Kakva trka jebo te :hail:

 

Prosto mi neverovatno da Maks u dva preostala kruga nakon što je vratio mesto nije mogao opet da ga pretekne. Koliko su mu bile mlađe gume, 10-15 krugova?

 

Samo nek ovako ide.

 

Lewis je uspevao da mu pobegne na kraju 2. sektora (krivina 11), sto mu je omogucavalo da stvori dovoljnu prednost pred DRS zone..

Link to comment
4 minutes ago, SNARC said:

Hipoteticki..sta bi se desilo da nije poslusao koga vec i odbio da propusti Hamiltona ? 

 

Ovo jeste veoma kontraverzno..ali nekako je sam sebi presudio. Da je prepustio sudijama da seku posle, koliko bi bili pod pritiskom toga sto je Hamilton radio, kako cujem, tokom cele trke.

 

 

Dobio bi najmanje 5 sekundi kazne i pao bi na drugo mesto.

 

I kao sto je vec receno, jedno je izlaziti kada si sam na stazi i kad ne stices neku opipljivu prednost, a drugo kada pretices..

 

edit: I ovo nisu sudije naredile, nego Massi kao direktor trke..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Mislim da su i Max, a i Horner, na prvu loptu smatrali da je brzo propuštanje i još 3 kruga za čisto obilaženje bilo bolja opcija i šansa za pobedu nego da ostane ispred i juri 5 sekudi razlike. Max je mogao odbiti da ispoštuje naredbu sa zida da je bio siguran da će napraviti razliku. Ovako kad nije uspelo onda se lamentira što se nije postupilo drugačije. I meni se u tom trenutku činilo da je najbolje da ga propusti što pre pa napadne ponovo. Jbg to je što je.

Link to comment
11 minutes ago, SNARC said:

Hipoteticki..sta bi se desilo da nije poslusao koga vec i odbio da propusti Hamiltona ? 

 

 

Hipoteticki, minimum +5 sekundi pa sve do diskvalifikacije sa ove i par narednih trka (vidi pod Sumaher 1994. kad je ignorisao sudije u Belgiji i bio parkiran na naredne 2 trke).

 

Hamilton je za identicnu situaciju u Belgiji 2008. kaznjen sa +25 sekundi.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...