Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

spacer.png

Vrlo iznenadjen da je Renault bio najkonstantniji od svih ekipa (napredak u odnosu na prethodne godine). Prakticno cele sezone bez ijednog pravog kiksa..

Link to comment

Nešto o novim motorim:

Quote

The new-generation hybrid engines for 2025 are likely to use zero-carbon synthetic fuels, made from carbon dioxide captured from the air and combined with hydrogen using renewable energy,

They will have greater electrical assistance, which may be boosted by four-wheel energy recovery, potentially leading to the return of four-wheel drive to Formula 1.

 

Aktivna aerodinamika i ogibljenje:

Quote

Formula 1 cars will feature active aerodynamics from 2025 in a bid to make them more fuel-efficient.

Pat Symonds, the series’ chief technical officer, said that the technology will be introduced with the next set of engine regulations, which are due to bring cheaper, simpler and more efficient power units.

Reducing drag on straights is seen as a way of further reducing fuel use, with an active system restoring downforce for fast cornering speeds.

It could be achieved by using adjustable wings, DRS-style flaps or active suspension that changes the ride height.

 

 

Edited by alpiner
Link to comment

Ja sam blago optimističan - RB je odradio dobar posao, rekao bih da je bliže Mercu nego što sam se nadao. Merc ima nervozan zadnji kraj, videćemo da li su to uspeli da ispeglaju, Plus deluje da je midfield dosta tesan. Možda najintimnije navijam da Williams dođe do nekog poena, ipak je to tim mog detinjstva.

Link to comment

FP2 nije doneo neka iznenadjenja, Max opet najbrži, ovaj put ispred Landa, ali to i dalje ništa ne znači, skoro 2 sekunde je taj rezultat od najboljeg vremena predsedonskih testova. Svakako deluje da je procena top timova i dna bila realna - Mercedes i RB favoriti, Mclaren konstantan i pouzdan, nesumnjivo tim #3, ali i Ferari deluje da u bitku midfielda ulazi možda i najspremiji (u odnosu pre svega na AM i Alpine). Čini mi se i da se vozači koji su menjali timove, plus povratnik Alonso, još uvek prilagodjavaju novim bolidima (Ricc je npr. rekao da je osećaj za kočenje ključna stvar za njegove performanse pa ako bude kao u Renou, gde se skoro cele prve godine tražio, onda možemo očekivati da Lando u prvom delu sezone bude ozbiljniji rival vodećem paru timova). Na dnu Haas i Williams očekivano, ali će vozački kvalitet tu odredjivati redosled - za sad Russel deluje i jeste koplje iznad ostalih, ali je Mick npr. bio bolji od Latifija danas. Zanimljivo će biti i za fenjer definitivno.


U ostalim vestima Hulk ove sezone rezervni vozač Astonu i Mercedesu (kad Vandorne i de Vries imaju formula E vikende - a to su 3 trke: Španija, Monaco i Azer)

https://www.autosport.com/f1/news/hulkenberg-takes-on-dual-reserve-f1-role-with-aston-martin-mercedes/5921569/

  • +1 1
Link to comment
Quote

 

Wolff says ‘best scenario’ for Mercedes in Bahrain is to be on Red Bull’s pace

 

Mercedes find themselves in the strange position of looking like underdogs coming into the 2021 season opener, and Team Principal Toto Wolff admitted on Friday at the Bahrain Grand Prix that he’d be satisfied with simply matching the pace of rivals Red Bull at Formula 1’s first race weekend of the year.

 

 

Poceli da kukaju....:D

A cim oni zakukaju, zna se sta sledi...

 

Nema kvota za trku, da upaltim nesto na Luisa, a za kvalifikacije, od ovih sto sam gledao, ima samo u Meridianu: Max 1.85, Luis 2.65...

 

Lepo bi bilo da imamo borbu i zanimljivu sezonu, ali tesko mi je da poverujem da Red Bull moze tokom cele sezone da se nosi ravnopravno sa merdzom. Ajd bumo vidli.

Link to comment

Uh kakva borba za pole :Hail:

Imacemo ludu trku za titulu ove sezone. Perez će morati što pre da se navikne na auto i bude podrška Maxu.

I da, vreme sa predsezonskog testa je ipak bilo relevantno, morao Max ispod 1:29 da bi uzeo pole.

Link to comment

Mogla bi da bude zanimljiva trka. :)

Nisam gledao treci trening, jel merdze brze na zutim gumama? U Q2 su bili brzi, ali ne znam koliko su ta vremena relevantna.

Edited by Nesh
Link to comment

Manje-vise ocekivano. Jedino Perez umesto Strolla u top 10.

 

Max je celu proslu sezonu ucio kako se upravlja bolidom koji je nepredvidiv i stalno ti bezi. Sada je Hamilton u istoj poziciji, ali Max ima pocetnu prednost.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...