Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

21 hours ago, Radoye said:

(kazu Crveni 0,1s po krugu u proseku)

 

Ako sam ja dobro razumeo sefa PU departmenta, 0,1s po krugu donosi samo novo Shellovo gorivo. 0,1s po krugu an zeneral bi bilo jako malo. :D 

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment



Legenda BBC-a. Suze 1996. prilikom Hillovog osvajanja titule, koga je voleo kao rodjenog sina, verovatno najupečatljiviji momenat (i meni lično jedan od omiljenih otkada pratim F1).

RIP Murray


  • Tužno 1
Link to comment

Maxov rezultat je nivou njegovog Q1 vremena iz Bahreina pre 4 meseca. Ako timovi vec sad nisu 100% nadoknadili downforce deficit iz prosle sezone, jako su blizu tome..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment
On 11.3.2021. at 15:38, Ivo Petović said:

 

Ne znam šta da očekujem od Alpine - svi su komentarisali kako im je debeo ovaj centralni deo i zbog čega je to tako, razum mi govori da će verovatno biti šesti.

 

 

 

 

 

Stavljeni su interkuleri gore po prvi put, a to je posao koji nas svakako čeka ako idemo na split turbo kao Mercedes. 

Trenutno je to jako nezgrapno izgleda zato što sa ovakvim turbom interkuler mora da bude nešto veći.

 

spacer.png

 

 

Prva asocijacija za bulge u F1 je naravno Ligier JS5

spacer.png

 

spacer.png

 

Tokom tih godina su se svi igrali sa ovom idejom.

 

Belgija '74.

spacer.png

 

Shadow '75.

spacer.png

 

spacer.png

 

Brabham '75.

spacer.png

 

Hesketh '75.

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

Edited by alpiner
  • +1 1
Link to comment

Zato je Lewis rekao da su ga na testovima najvise impresionirali Red Bull, McLaren i Alpine, tako da Nando nema izgovora ako ne udje u top 10..

Link to comment

Luis deluje kao lik kojeg uopšte ne zanima šta se dešava ispod...ne znam da li bi na stazi razlikovao Alfa Tauri i Alpine. :D

 

Nandu malo više verujem, a takvog sam i ja dojma sa ovog testa.

 

Prognoza pred start (uzimajući u obzir i vozače, operativu i sve):

 

Mercedes / Red Bull 

McLaren / Ferrari

AM / Aston / AT

Alfa

Williams

Haas

 

Na Alonsa i bolje vozače, možda bi mogli da budemo ispred Astona (kapiram da, ako je Mercedes relativno lošiji u odnosu na prošlu godinu (u odnosu na konkurenciju), i Aston je, a to onda znači da su vrlo pobedivi).

 

Zajebano je što će vrlo malo promena biti tokom sezone pošto se svi već koncentrišu na 2022.g. Možda se Mečka i RB budu trkali sa apgrejdovima do kraja, ako bude neizvesno za titulu, ostali će bataliti negde u maju, tako da ne očekujem neki veliki skok, kao prošle godine.

Link to comment

Ma zezam se ja malo. Mislim, ako uzmemo da ce Merc i RB biti zakucani u prva 2 reda, Mekovci verovatno 3. red, ostaje 4 mesta za koje ne verujem da iko unapred ima neku prednost i gde ce odlucivati nijanse zavisno od staze, samih vozaca... I tu ce verovatno od vikenda do vikenda biti najvise promena. A nije tako strasno ni startovati kao 11. ili 12, vidjali smo dobre taktike sa 1 boksom.

 

Ova sezona je nebitna za sve ekipe osim eto za Merc i RB. Nek se oni lepo kolju za titulu do kraja, mi cemo punom parom da se spremamo za 2022..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...