Jump to content

NBA 2017/18


theanswer

  

66 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

1 hour ago, 1n54jd3r said:

Asistencije u to vreme i sada su neuporedive...Divac sad da igra verovatno bi imao prosek blizak Jokicevom

 

Divac je imao skoro 6 one sezone kad je Weber bio povredjen. 2002/03 cini mi se.

Link to comment
23 minutes ago, Joe D said:

Odakle ti ta ideja?

Pa sad dodas igracu, on napravi fintu suta, pa krene u dribling, pa ga saceka igrac na ulazu i on nekako da kos i pise ti se asist...nekada je asist bio samo ako pasom stvoris trenutnu i ekspresno iskoristivu prednost za poentiranje...ovaj odgovor je za slucaj da nisi sarkastican

Link to comment

tacno tako, asistencija je uvek isto bila definisana. i billu russelu i divcu i jokicu. mozda jokicu poklone po neku vise domaci zapisnicari, ali to mozes da tvrdis samo napamet.

 

jokic je bolji dodavac od divca zato sto je opasniji za kos na vise nacina i to mu otvara vise kreativne mogucnosti, cak iako im je pregled igre slicnog kvaliteta. 

Link to comment
30 minutes ago, nenad said:

 

@Mil@n

 

hrabra izjava ovo za jokaru i osecaj za kos. :)

 

Svestan sam, ali mislim da je to jedan od njegovih najvećih kvaliteta. Pogledaj highlights protiv Minesote, koji su to šutevi, većina teških, van težišta, ali on to stavlja u kontinuitetu i bez problema, i to uglavnom bez koske, sa velikim lukovima, ne znam, meni je to redak, redak kvalitet. Bilo je naravno centara koji su bili precizni i sl, ali njegova mekoća mi je stvarno unikatna.

Link to comment
5 minutes ago, Joe D said:

tacno tako, asistencija je uvek isto bila definisana. i billu russelu i divcu i jokicu. mozda jokicu poklone po neku vise domaci zapisnicari, ali to mozes da tvrdis samo napamet.

 

jokic je bolji dodavac od divca zato sto je opasniji za kos na vise nacina i to mu otvara vise kreativne mogucnosti, cak iako im je pregled igre slicnog kvaliteta. 

meni deluje da je to sto skoro svi sutiraju  za 3  glavni razlog sto pojedini igraci nakupe vise asistencija (oni koji imaju vise vremena loptu u rukama)

plus sto je manje toga dozvoljeno u odbrani na bekovima, kad se to upari sa boljim sutem za 3 igracima koji su nadmocni (harden, lebron, itd) je ulaz + pass-za-3 ili polaganje mnogo laksa varijanta neko pre 20 godina

 

 

Link to comment

i dalje nema veze da se asistencije drugacije pisu. nikad to nije bio evropski sistem pisanja asistencija i nivo subjektivnosti kod zapisnicara je uvek postojao. da li se vise poklanja sad nego ranije mozes da tvrdis samo ako uzmes pa se bavis proucavanjem toga, do tad je to samo "u ono vreme..." naklapanje.

Link to comment
11 hours ago, nenad said:

 

pa dobro, wade je kako god gledao bolji igrac od mela. mada moram priznati da sam tu neobjektivan, jer je za mene melo najishajpovaniji igrac od kada ja gledam nba, a ima tome 25 godina.

 

Slažemo se za Karmela da je nahajpovan. Samo je bila poenta da ima tih igrača koji odskaču kvalitetom a koji nemaju trag u plejofu. I obrnuto, da je nekim igračima upala kašika u medi-ili da su pametno odlučivali. Ako striktno gledamo plejof utakmice, Brat Hido, Battier i Rick Fox su ispred Karmela. Ok, Karmelo je aktivan, ove godine će dodati još 10 utamica pa će im se približiti, ali to ne menja činjenicu da je NBA karijeru prosuo u neuspešnim timovima. McGrady ima samo 50 plejof utakmica, Jason Terry 121. Što samo po sebi ne govori mnogo o individualnom kvalitetu. 

Edited by pacey defender
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...