Jump to content
IGNORED

NBA 2017/18


theanswer

  

66 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

On moze svakako da odbije ponudjeni ugovor ako mu cifra ne odgovara i odigra jos jednu sezonu za "sicu" a onda izadje na trziste kao slobodan agent?

Link to comment
5 minutes ago, Čutura said:

 

 

Jokić će se svakako opariti kad se skine s ruki ugovora, tako da praktično nema šta da izgubi, ali nema teorije da mu neko neće ponuditi max ugovor ako se Denver zajebe.

Link to comment

a sta minesota planira po tom pitanju? pre svega sa taunsom

oni su sa njegovim ruki ugovorom vec na 120 miliona za sledecu sezonu, ako dobije 25+ idu preko 140 miliona i to za 9 igraca

Link to comment
7 hours ago, 1n54jd3r said:

On moze svakako da odbije ponudjeni ugovor ako mu cifra ne odgovara i odigra jos jednu sezonu za "sicu" a onda izadje na trziste kao slobodan agent?

ne moze. ne nude oni Jokicu extension. malo je to drugacije nego u Evropi...

 

pik druge runde potpisuje 3+1 ugovor, odnosno 3 godine guaranteed, cetvrta je club option. dakle Denver je taj koji odlucuje. ukoliko mu ne produze cetvrtu godinu, Jokic postaje RFA, restricted free agent, znaci on je vec na trzistu i ne moze da igra cetvrtu godinu za prethodni ugovor. caka je samo u tome da kao RFA, igrac ne moze da bira gde ce da ide, vec ako hoce da ode u Lakerse npr, Lakersi mu ponude sta god, Denver ima 3 dana da to izjednaci i ako izjednaci, on mora da ostane u Denveru. postoji mogucnost naravno da se on dogovori sa Denverom da igra za manje novce, ali to je vec njegova odluka... 

naravno, postoji mogucnost i da Denver produzi Jokicu poslednju godinu ugovora. ako to urade, Jokic 2019 postaje UFA, unrestricted free agent, i Denver moze da mu ponudi max contract, a Jokic ode u Lakerse da igra za saku kikirikija, jer tada Jokic odlucuje o svemu...

uglavnom se ove stvari resavaju tako sto ce TC i Misko sesti i dogovoriti se nakon sezone. i dogovor ce biti ili "evo ti max" gde dalje nema sta da se prica, ili "dacemo ti max ako odradis poslednju sezonu po rookie ugvoru", pa onda potpisu neki extesion, ili "dacemo ti XY para" pa ako Jokic prihvati potpisu ga, ako ne prihvati, Denver produzi zadnju godinu i onda ga tradeju tokom sezone

 

u NBA rookie ugovori su strogo definisani. 4+1 za pikove prve runde, 3+1 za pikove druge runde. +1 je uvek club option na rookie ugovoru. drugi ugovor je vec stvar dogovora. postoji max money koji igrac moze da dobije(u Jokicevom slucaju max za cetvrtu godinu je oko 25M cini mi se) i koji je defnisan(mada i tu imas Bird rule pa moze da se povecava vremenom...), ali ostalo se dogovara. uglavnom su drugi ugovori za vrhunske igrace 4+1 gde je +1 ovaj put player option, tj ovaj put igrac bira da li ce na FA. pa se ubacije no trade clause, po cemu igrac ne moze biti trejdovan ukoliko sam ne da odobrenje... uglavnom je sve konstruisano tako da igrac jeste vlasnistvo kluba, ali da bi to i ostao, klub mora da ga plati koliko je spreman bilo koji drugi klub da mu da para...

Link to comment
11 hours ago, Mos said:

Slusao neko Duranta kod Simmonsa? Izbegavam generalno njegove intervjue od kad je otisao iz Oklahome ali nisam znao da je bas ovoliki naduvenko postao u medjuvremenu. Ono kad te sljakaju neki kompleksi i nesigurnost sa 30 godina, titulama i igranjem u (arguably) najboljem timu svih vremena. 

Ja sam slušao i prethodne podkaste, a ovaj je ubedljivo najgori. Užasno isprazan lik, kome su svi krivi jer ga ne vole, a trebalo bi :57_cry:

 

Toliko je ponavljao 'motherfucker' da sam mislio da slušam audio epizodu Žice. 

Link to comment

Meni je KD bio gotivan kad je bio kod valjda Kimela, ne secam se, i pricao kako sa klincima igra NB2K i kako mu je ispod casti da igra sa samim sobom pa onda uvek uzima Lebrona :D ali to je bilo pre nego je presao na mracnu stranu.

Link to comment
Embid povreda oka, propušta moguće i prvu rundu plejofa. 
Valjda mu naprsla kost ispod oka i jos pored toga ima potres mozga. Teski bedak. Mada kazu 2-4 nedelje prognoze, znace se vise posle operacije.

I jos ovom prilikom se najebem svega SBBu.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...