Jump to content
IGNORED

Euroleague


cvrlle

Ko ce se najvise radovati u Beogradu?  

69 members have voted

  1. 1. Ko ce se najvise radovati u Beogradu?

    • Fenerbahce
      29
    • CSKA
      6
    • Real Madrid
      8
    • Olympiacos
      10
    • Panathinaikos
      0
    • neko sesti
      16
  2. 2. Kako prolazi Crvena Zvezda?

    • maj, Arena, final4
      8
    • poslednja stanica playoff
      2
    • borba za playoff ali kao i prosle sezone za malo
      17
    • samo statista, topovsko meso
      42

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

10 minutes ago, goofs said:


A ok, ne uspevaju tamo jer je NBA liga počela da ih grabi i pre nego ostave trag u EL (kao Vembi recimo). Ovi što odlaze su neka medjugeneracija, a afirmisani EL su sve matoriji iz godine u godinu. Ali činjenica je da su dva MVPja zapalila tamo, Vasa se još trudi, a Bugarin je digao ruke, možda i prerano ali ok.

 

 

Jasno, otimaju pre vrmena sve što im se učini da bi moglo da valja. 1 Đurišić je imao obećavajuću polusezonu, a nije ni takav klinac više - ode i ne osvrće se.

 

NBA skauti EL gledaju zbog utefterenih klinaca, ako baš neko poludi možda dobije neku bednu šansu, a i to je retko. Meni je potpuno neverovatno da je Presti potpisao Vasu. Ok, nema frku sa Capom, ali svejedno. Sad se Vasa nanovo zavarava perspektivom u Šarlotu praveći se lud da je i ovo u smiraj sezone dobio samo zato što su odmarali sve živo, a naročito najboljeg igrača koji će da pridoda 35 minuta na njegovoj poziciji.

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Borca

    590

  • booyaka

    381

  • MiddleClass

    332

  • Ratamahatta

    289

14 minutes ago, uini said:

najbolji igrači u evroligi uglavnom ne mogu da igraju u nba, jer they too small, što bi rek'o durant

ranije larkin, mike james, facu, marcus howard

 

recimo da je clyburn jedan od retkih koji je mogao u prajmu da napravi neku ozbiljnu karijeru ali očigledno mu se jednom smučilo da čeka i više se nije osvrtao

 

drugim rečima, jako malo euroleague igrača može u nba više od 10og ili slično igrača u nba rosteru

 

Idalje mislim da bi najbolje tamo prolazio igrač poput Papajanisa od ovoga što Evropa nudi.

 

Sad vidim da je bio 13. pik. :D

ja reko smiraj prve, početak druge.

Edited by kralj
Link to comment

jedna je stvar draft, tu se kupuje zamisljeni plafon; naveo sam neke vrhunske euroleague igrace, koji u nba jednostavno ne mogu da uspeju zbog visine. probali u razlicitim stadijumima karijere, nije islo, uprkos skillu.

 

i neki drugi, kojima ne smeta visina, moraju da igraju bas najbolje sto znaju, pa da se to poklopi sa kontekstom i onda da pronadju neku svoju ulogu

 

nije lako

Link to comment

Ima i onaj kvout, nema leba sad da se setim ko je rekao, ali otprilike "svi sanjaju da igraju NBA i da budu protagonisti, a većini ekipa tamo samo treba neko ko će da meša malter i cepa džakove". Bugarin je ovde zvezda, tamo bi bio igrač od zadatka sa malom minutažom. Teo, Navaro, Spanulis, Šaras, može do sutra da se nabraja. Neki su jednostavno odustali, druge je NBA samo ispljunula nazad (tipa Faku, evo ga i Berta).

Link to comment

Mislim da ima rezona što je Vasa ostao u NBA, ima talenat, ima radnu disciplinu, ima sve što je neophodno da igra značajne minute na poziciji pleja

Ćuti, radi, ne razmeće se, mislim da je zaslužio poštovanje tamo svojim odnosom prema obavezama 

Može da ima Bogdanovu karijeru, već je na putu za tako nešto, više od toga - teško

Link to comment

Ja mislim da teško može da dobaci do Bogdana i Babe, može da ima takvu ulogu u ekipi koja tavori u dnu lige, ili da bude second unit u nekoj malo ozbiljnijoj ekipi. 

Rezona ima da igra tamo dokle god ga žele, tu nema spora.

Link to comment

Teško. Vasa je već u godinama kada u NBA očekuju značan doprinos. Uvek će radije da uzmu nekog klinca nego da im bekap u rebuild sezonama bude tridesetogodišnjak.

 

Bogdan je klasa iznad, da se ne zezamo.

  • +1 1
Link to comment

ne znam kako će vasa u hornetsima doći do više od 15mins ako lamelo ball izgura sezonu, za promenu.

naravno, uvek postoji šansa da se opet nešto povredi ali nisam optimista da će imati nešto prostora, pogotovo što su sličnih talenata i mana, samo što im je lamelo među dva najvažnija igrača 

Link to comment

jako je nategnuto nazvati Usmana Garubu i Luku Samanica NBA igračima

 

ne sećam se da su se nekad povratci Đorđevića i Tarlaća računali kao dolasci NBA igrača u Evropu

  • +1 1
Link to comment

U razgovoru za Mozzart Sport je istakao kao predsednik Udruženja trenera Evrolige da su u elitnom takmičenju potrebne određene promene i naveo konkretne primere koji bi doneli još veći boljitak takmičenju koje iz godine u godinu dobija na popularnosti i kvalitetu.

 

"Evroliga je uvek takmičarski nastrojena i slogan koji kaže: "Svaka utakmica je važna" zaista pokazuje šta je Evroliga. Moramo da vidimo sada kako razvijati još nešto u tom sportu. Možda sam subjektivan ali za mene je košarka najbolji sport jer se igra brzo, odluke se donose u sekundi, a ima prostora za još bolje stvari. Treba o tome da se pitaju svi akteri sporta, igrači, treneri da svi damo mišljenje kako da budemo još bolji. Imamo sjajnu saradnju sa Dejanom Bodirogom i Pauliusom kao čelnicima Evrolige", kaže Itudis na početku razgovora za Mozzart Sport u Moskvi gde Grk trenutno boravi na poziv VTB lige.

 

"Sanjam kada ćemo videti Evroligu sa 30 timova. Naravno to nije nešto što može da se dogodi sutra. Došli smo do 18 timova, idemo na 20, pa onda 24 i sanjam taj broj 30 jer je taj broj u NBA ligi. Treba naravno dosta stvari rešiti. Moramo da razgovaramo sa ljudima koji vode domaće lige da upostavimo saradnju, zapravo ostvoriti način da te lige budu nešto kao što je G liga u Americi, da služe za razvoj igrača. Svako slaže da je Evroliga takmičarski najjača liga, a i navijači su pokazatelj šta se gleda i šta ih zanima"

 

"Imao sam primere u Fenerbahčeu, igramo protiv Valensije i imamo 11.000 navijače u dvorani. Nemam ništa protiv Valensije, izvanredan klub. Onda tri dana kasnije igramo protiv Galatasaraja dođe 1.500 navijača. To je pokazatelj. Naravno nije svugde tako".

 

"Odlično je za Srbiju, ali i za Evroligu što ima i Partizan i Crvenu zvezdu kao učesnike. Takve duele Evroliga traži, kao što su Panatinaikos-Olimpijakos, Milano-Bolonja, Real-Barselona, sada se pravi Hapoel Tel Aviv - Makabi Tel Aviv".

 

"Kada pričamo o favoritima, ja pre svega želim da istaknem da sam za promenu formata takmičenja. Branim plej-of seriju. Imam veliko poštovanje prema Fajnal-foru. Bogu hvala bio sam na 14 ili 15 završnih turnira, osvajali smo titule, ali mislim da je došlo vreme da se gleda ka pravcu plej-ofa do kraja. Da titulu prvaka odluči plej-of serija. Nažalost mi u Evroligi, imamo izvenredno takmičenje, a imamo trodimenzionalno prevenstvo. Počinjemo sa ligaškim delom gde svako igra sa svakim, onda prelazimo na NBA sistem plej-ofa i na kraju završavamo sa NCAA modelom koji se zove Fajnal-for. Mislim da moramo da budemo konkretniji, da imamo jedan sistem koji donosi više utakmica, više navijača, više TV prenosa, veća TV prava. Veoma je bitna odluka da se budžeti promene. Da se stavi minimalni budžet i da se ti budžeti onda podižu i rastu".

 

Link to comment

apsolutno je u pravu za ovaj mix različitih takmičenja

plej-of serija do kraja, finale na tri dobijene npr

Link to comment

Samo trošite slova na tastaturi u famoznoj debati EL vs NBA. Drugi set pravila, drugačiji teren, drugačiji spejsing. Sve je toliko drugačije da smo videli da bez trojice prekaljenih asova i ponajboljih igrača u istoriji igre, USA bi verovatno ostala bez medalje na 2 velika takmičenja zaredom. Potpuno je očekivano da pojedini NBA igrači trokiraju u FIBA pravilima, kao i da ponajbolji evropski igrači (Đorđević, Navaro, Danilović) budu non factor preko bare. Niko ne spori da je krem de la krem NBA lige skup najboljih igrača na planeti, ali ovo da bi se najgori timovi lige šetali Evroligom, prosto nisam ubeđen, a poslednja dva velika takmičenja me potpuno ohrabruju u takvom stavu.

 

Još bih se osvrnuo na to da su ostale repke bile konkurentne USA zato što im lideri igraju NBA. Apsolutno tačno, ali možda je još važnije to što su isti ti lideri prošli i evropski dril pride, te imaju ceo asortiman kečeva u rukavu, za razliku od onih koji su prošli samo jednu vrstu drila. Meni je sjajno kako se uopšte prilagode ti NBA igrači na manji teren i manje prostora i uspeju da budu konkurentni, na granici dominantnog, u sportu u kom je spejsing tako ogroman faktor. Međunarodno takmičenje koje bi se igralo po NBA pravilima bi bilo najizvesnije takmičenje ikada.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...