Jump to content
IGNORED

Euroleague


cvrlle

Ko ce se najvise radovati u Beogradu?  

69 members have voted

  1. 1. Ko ce se najvise radovati u Beogradu?

    • Fenerbahce
      29
    • CSKA
      6
    • Real Madrid
      8
    • Olympiacos
      10
    • Panathinaikos
      0
    • neko sesti
      16
  2. 2. Kako prolazi Crvena Zvezda?

    • maj, Arena, final4
      8
    • poslednja stanica playoff
      2
    • borba za playoff ali kao i prosle sezone za malo
      17
    • samo statista, topovsko meso
      42

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Borca

    590

  • booyaka

    381

  • MiddleClass

    332

  • Ratamahatta

    290

23 minutes ago, pantelia said:

Jel u februaru prozor za reprezentacije? 

 

Morace Petrusev i tu da pokida, nema druge

Nema šta da se kida, sem nedaj Bože mišića i ligamenata. Mi smo plasman izborili, pa neka se ostatak boranije kida i lomata.

Link to comment
46 minutes ago, *edited by mod said:

Nema šta da se kida, sem nedaj Bože mišića i ligamenata. Mi smo plasman izborili, pa neka se ostatak boranije kida i lomata.

 

Ovo su ja mislim kvalifikacije za EP, protiv Gruzije u gostima i ne znam protiv koga kod kuce

  • +1 2
Link to comment

Finska kući.

 

Jer kakva je to košarkaška godina da ne odigramo meč sa Finskom, Gruzijom ili Belgijom :wacko:

  • +1 3
Link to comment

Daniel Hackett i Virtus produzili saradnju do leta 2026-te.
Steven Enoch bivsi centar Baskonije, a trenutno igrac Turk Telekoma navodno na listi Olimipjakosa za popunu pozicije 5, Milutinov sada navodno jos duze van terena od inicijalne procene koja je bila oko 4 nedelje.

Link to comment
44 minutes ago, Borca said:

Milutinov sada navodno jos duze van terena od inicijalne procene koja je bila oko 4 nedelje.

7-8 nedelja

 

ne znam dal sam video gluplju povredu

:fpalm:

Link to comment

Neke informacije govore da će Dubai od sezone 2024/25 imati predstavnika u Evroligi i da će u te svrhe biti izdvojeno vrtoglavih 150 miliona evra.

 

„Ideja o uključenju Dubaija mi se uopšte ne sviđa, sve je zbog novca. Arapi ulažu po Evropi, u velike klubove i sisteme. Njihov novac ne „smrdi“, dobar je… Ali, kao što rekoh, novac, novac i samo novac, zato je sve to aktuelno. Ali, pare kao glavni motiv, pa i nije dobro. Posebno u geopolitičkom trenutku, kada je taj arapski svet na staklenim nogama, pa ko bi u momentu, ovakve napetosti u tom delu sveta, uopšte želeo da tamo putuje,“ kaže Zmago Sagadin za Sport Klub i dodaje:

 

„Kratkoročno, do realizacije pomenutog, teško da bi moglo da dođe zbog nestabilne političke situacije. Ali, za nekoliko godina, to će se desiti. Dubai u Evroligi, pa osnovni, da ne kažem jedini motiv, to je novac. Ako daju deset, ma ko zna koliko puta više od „Turkiš erlajnsa“, ko bi pametan to odbio.“

 

Slovenački trener ulazak Dubaija u Evroligu povezuje sa još jednom interesantnim projektom.

 

„Očekujem da će NBA kupiti Evroligu jednog dana, sviđalo se ili ne to nama. Specijalno jer imaju razrađen sistem da svi učesnici zarađuju, što nemate u Evroligi. To će, iz jednog ugla, biti neki spas za kontinentalnu vrhunsku košarku. Ali, na drugoj strani, ne znam kako bi izašli na kraj sa vremenskom razlikom na drugom kontinentu… Mislim da Evroliga, ipak, ide u tom pravcu. Ovo takmičenje će se u dogledno vreme proširiti, sa ukupno 24 učesnika, dve grupe po 12. Mislim da će kao učesnike izgurati Pariz i London, pa toliko ih žele. Jednom rečju, komercijalizacija. Evropska košarka će verovatno ići u tom smeru, sve manje odbrana, fizičke čvrstine, a sve više takmičenja, ko će dati više koševa, a rezultati, po 100, 120 i više… To nije moja košarka, ali, na moju žalost, sve ide u tom smeru,“ naglasio je Sagadin.

  • +1 5
Link to comment
Quote

Carrying plenty of experience from both ends of the comparison between the Turkish Airlines EuroLeague and the NBA, Andrei Kirilenko voted in favor of Europe’s premier club continental competition.

 

“You should watch, it is great basketball,” he told Russian outlet Okko Sport on the EuroLeague, “Especially if you love proper basketball. In the NBA, basketball is still wrong, in my opinion. It is more about individuals. Basketball in Europe is traditional with more team plays and tactics, players knowing what to do on the court in each situation."

 

“Certainly, you must follow the EuroLeague, if you love basketball, watch players like Milos Teodosic,” he added, “It seems to me that you can even learn basketball from watching EuroLeague games.”

 

 

https://www.eurohoops.net/en/nba-news/1617723/andrei-kirilenko-talks-euroleague-and-nba-differences/?fbclid=IwAR3A9Ia7sBU5N7e6XanGkTonvzKMVG8wyB4rlU6n5OQkyt5TUMeepxXpm1U

Link to comment

ljudi mrtvi ozbiljni  drže lekcije Amerikancima kako treba da se igra košarka i kako da se organizuje takmičenje, a oni napravili najbolje i jedno i drugo

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...