Jump to content
IGNORED

Euroleague


cvrlle

Ko ce se najvise radovati u Beogradu?  

69 members have voted

  1. 1. Ko ce se najvise radovati u Beogradu?

    • Fenerbahce
      29
    • CSKA
      6
    • Real Madrid
      8
    • Olympiacos
      10
    • Panathinaikos
      0
    • neko sesti
      16
  2. 2. Kako prolazi Crvena Zvezda?

    • maj, Arena, final4
      8
    • poslednja stanica playoff
      2
    • borba za playoff ali kao i prosle sezone za malo
      17
    • samo statista, topovsko meso
      42

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

47 minutes ago, Heaviside said:

Ako zanemarimo izjave iz klubova i hajp navijača i pokušamo objektivno da procenimo šta bi trebalo da bude cilj onda je za Partizan to plasman u plejof. Imate solidan evroligaški budžet, treću sezonu najboljeg evropskog trenera svih vremena i određeni kontinuitet igračkog kadra, ali i tek drugu sezonu u Evroligi i treću sa stabilnim finansijama. Plasman na f4 bi bio podvig, a ispadanje u plejinu razočaranje za navijače zbog hajpa, ali objektivno možda blagi podbačaj u zavisnosti od protivnika i ništa više od toga.
 

Za rezultate u ABA je vrlo jednostavno - finale se zna unapred i ko u njemu pobedi je zadovoljio kriterijume za uspeh, ko izgubi nije. Regularni deo je samo pokazatelj karaktera rezervnih igrača i sposobnosti trenera da ih motiviše, kao i pitanje prioriteta. Može Robija da našpanuje ekipu i za ABA ali verovatno ne želi da plati cenu za to pa je neuspešno  pokušao da nađe neki balans. Nebitno je sve to do finala.

 

slažem se sa prvim pasusom. to su objektivni ciljevi i dometi. problem je što, kako vreme proilazi, stiče se utisak da se Partizan udaljava od tih ciljeva. posle tri meseca, i malo jače, žestoke takmičarske košarke, ekipa ne izgleda značajno bolje nego u oktobru. ja bih na stranu stavio povrede i zamor kao ključni faktor, jer u EL konkurenciji to je pratilac svih ekipa, dakle celokupne konkurencije. Efes je bio prilično desetkovan protiv nas, Armani je bio bez Mirotića, Žalgirisu je falilo dosta igrača, Valensiji je falio neki ključni igrač itd. zato mislim da bi problem trebalo locirati na nekom drugom mestu. nije ni odsustvo treninga, o čemu se stalno priča, jer se opet radi o opštem, a ne pojedinačnom problemu i situaciji koja je unapred poznata, a ne o nečemu što je iznenada iskrslo. što ostavlja, kao realnu mogućnost, probleme sa kvalitetom i/ili širinom rostera. šta može da bude problem ekupe koja ubedljivo izgubi utakmicu u kojoj ubedljivo vodi u prvom poluvremenu. i to ne jednom nego dosta puta.? šta može da bude problem ekipe koja, koliko sam video po statistici, juče ima period od bezmalo 9 minuta bez koša iz igre (nema odbrane na ovome svetu koja će to da pokrije)? šta je problem ekipe koja u prvoj četvrtini ubaci 31 poen, a u celom drugom poluvremenu 28? pa meni više izgleda da ova ekipa ima ofanzivni, nego defanzivni probelm. ili na ekipu koja ima nekoliko nosilaca koj prave rezultat i čim isti sednu na klupu prednost od 20 razlike nestaje za dva-tri minuta. 

 

što se abe tiče, tačno je da se finale zna unapred, mada ne treba izgubiti iz vida da se Partizan i prošle sezone prilično kockao sa abom. ako se dobro sećam izgubljena je utakmica od SC u Beogradu, a u drugoj utakmici u gostima spašavao je Naneli, odnosno vrlo lako smo mogli da ispadnemo tada. pri čemu smo ove godine još gori u abi.

 

neka ide meni na dušu, ali Partizan trenutno izgleda kao tim koji niti je valjano sastavljen, niti je dobro vođen, niti igrači imaju/pokazuju dovoljan nivo motivacije/koncetracije (otuda i sumanute oscilacije, kako od utakmice do utakmice tako i u okviru iste utakmice). mada se postavlja pitanje dal i možeš da vodiš valajno tim koji nije dobro sastavljen ili samo možeš da cediš suvu drenovinu, kao što je radio Ivanović prošle godine u Zvezdi, pa dok traje traje.

Edited by Ted
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Borca

    590

  • booyaka

    381

  • MiddleClass

    332

  • Ratamahatta

    290

Nema dileme da Partizan trenutno ne izgleda najbolje. Poslednje dve ste odigrali ispod svakog nivoa po meni, a iskreno meni je delovalo da nije samo do igrača nego i do pripreme. Kalatesov pik se svičuje, a pik Tea i Gilespija ne. Vrlo bitne odluke koje su itekako uticale na tok utakmice. Oba puta protiv zdrave seljačke logike i oba puta su vas uništili. Sa druge strane, oscilacije su normalna stvar u Evroligi, naročito za ekipe tog ranga. Nije neophodno da zaigrate kao u drugom delu prošle godine, što je bio nivo za borbu za titulu, ali se slažem da trenutna forma nije dovoljna za plejof.

Link to comment

U

8 minutes ago, Borca said:

 

Ukoliko je tačno, jedino iznenađenje je timeline. Ovako nešto sam očekivao za dve sezone. Ali hajde da vidimo.

Link to comment

Onaj Italijan novinar sa Twitter-a sto prati Armani i uglavnom daje vesti oko njih kaze da ce Dubai pored Evrolige igrati i ABA ligu od naredne sezone.

Link to comment
2 minutes ago, goofs said:

Ludi su ako ovo dozole pre uvodjenja salary capa.

Piše da će biti neko ograničenje budžeta ali samo za Šeike. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, booyaka said:

Jedan od ove dvojice je višak u petorci

"Ali ustvari nije.", što bi rekao Čvarkov.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...