Jump to content
IGNORED

Španija i Katalonija


Lord Protector

Recommended Posts

Da, i ja mislim. Da se malo ispravim, zapravo Evropski savet (predsednici država ili vlada članica EU) jednoglasno mora da utvrdi kršenje, a za suspenziju nakon toga treba kvalifikovana većina.

_____________________________________________

 

"Ovaj referendum je nelegitiman, ali ne želim da budem kod kuće dok tuku moj narod."

Edited by vememah
Link to comment

Hvala. Ok, nista od toga, jednoglasnost nikad nece biti postignuta.

Naravno. Primera radi, Kipar se nikada neće saglasiti sa suspenzijom druge članice zbog sprečavanja referenduma za otcepljenje dela teritorije, a ima tu još kandidata (Belgija, Rumunija).

 

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk

Link to comment

Udaranje demonstranata po glavi i nogama je metod falange i po Evropskoj konvenciji i praksi ESLJP se smatra mučenjem i nečovečnim postupanjem,Španija je danas sramota Evrope. A pravo na zabranu mučenja i nečovečnog postupanja se ne ukida i ne ograničava ni za vreme ratnog, vanrednog ili opsadnog stanja i vojne vladavine...

Osim kada se biju demonstranti na samitima G8, Davosu i sličnim manifestacijama, tada je to legitimna upotreba sredstava državne prinude, pa je sve dozvoljeno i ništa nije nečovečno. Da zagusti, i upotreba vatrenog oružja protiv civila bi tu bila legalna i legitimna.

 

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk

Link to comment

Ja sam bio klinac kad se desavala Slovenija u Jugi..ali ovi naslovi su full podsecanje na ta vremena.

Glupost je vanvremenska stvar.

 

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Ne samo sto je glupost vanvremenska nego niko nema patent na glupost i ovakve govnarije. Nego XXI vek, malo mediji, malo internet - kad odbijesh manipulaciju i tzv. fake news (kao da ikakve druge postoje) - ipak se dosta toga vidi (rek'o XXI vek)...

Link to comment

Postoji neki propis u EU da se zemlji moze suspendovati clanstvo ako se ustanovi da je upotrebila vojnu silu protiv civilnog stanovnistva. Ne znam, kazem, clan i to, ali siguran sam da postoji. Ako katalonska vlada bude isla na eskalaciju cenim da ce ici da na to da isprovocira tako nesto. 

1) Je l' to vazi samo za EU ili i za NATO?

2) Kako se racuna 'Teritorijalna odbrana' i/ili Nacionalna garda i/ili 'Army Reserve" (paznju obratiti - ovo nisu "nasi" rezervisti nego civili koji u isli na obuku 'jer su bili u mogucnosti')...

 

prim. iDemo: vidim sad da je Ayatollah objasnio... :)

Link to comment

...

Da zagusti, i upotreba vatrenog oružja protiv civila bi tu bila legalna i legitimna.

 

Da ne ponavljam opet - Nacionalna garda je pripucala na demonstrante u najmanje 2 navrata na kampusima 2 odvojena univerziteta i pobila par studenata ranih 70tih... 

U Amerikama.

Link to comment

Dobro je, misio sam da su gluposti i prekomerna sila odlika samo nas, zaostalih i nerazvijenih Balkanaca. Sad mi je laknulo  :fantom:

Nadam se da se zajeb@vash.

Za tvoje dobro...

Ako ne - hitno - ali hitno da vidis malo sveta...H-i-t-n-o!

Link to comment

Smajli na kraju pokazuje da sam ironičan, tj.da se zajebavam (na konto pojedinih naših kolega forumaša koji tvrde da je zapadna civilzacija supriorna u odnosu na nas , zaostale Balkance) 

Link to comment

Smajli na kraju pokazuje da sam ironičan, tj.da se zajebavam (na konto pojedinih naših kolega forumaša koji tvrde da je zapadna civilzacija supriorna u odnosu na nas , zaostale Balkance) 

Sorry, nisam obratio paznju...

.

.

A u pravu su ljudi, svakako...

Link to comment
×
×
  • Create New...