Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

7 hours ago, WTID said:

Tesko da je bilo gore nego sada, ti u nasoj ligi nemas igraca koji su pola od Zorana Tosica, Diarre, Jovetica, Jestrovica, Milijasa, Dusana Tadica, Lazara Markovica...

 

Dobro, od tebe smo i navikli da citamo neistinu pa ce se i preko ovoga preci.
 

Ima samo par sitnica za zaboravne.

Učinak ostalih klubova nije ništa bolji nego u vreme toletovih titula, kad ih je Stanojević prozivao zbog rezultata u Evropi. 

A učinak Partizana u grupnim takmičenjima u periodu kad je 7 puta igrao kvalifikacije za LŠ i imao lagan prolaz u grupe (ako se ne ispreče velikani Tun i Šamrok) je 5 učešča u grupama (1 LŠ i 4 LE), 28 utakmica, 1 pobeda, 5 nerešenih i 22 poraza. U najgoroj sezoni u grupama LE (2022/23) Zvezda je imala dve pobede, dakle jednu od više od ukupnog učinka Partizana iz zlatnih vremena fudbala u Srbiji.

 

  • +1 3
Link to comment
53 minutes ago, Ted said:

 

preteruješ, naravno. znaš to, al voliš tako jbg :D

 

ovde nije u fokusu budućnost, nego sadašnjost tog fudbala. koja je, kako bih rekao, prilično sumorna. ili komična. kako se posmatra. sumorna je jer Evropa daje jezivo preciznu sliku gde se nalazi. komična je jer se naprosto smešno gledati kako se, u okviru manje od dve godine, od eufurije zapada u depresiju (ne mislim na forum već medije), pri čemu retko ko ima muda da napiše u čemu je problem u stvari.

 

sa klubaškog aspekta, razlog za zabrinutost objektivno postoji sa obe strane brda. ovo nikome ne odgovara. Zvezdi prvoj ne odgovara, pošto svako ko se u fudbal razume zna da iz ovakve kaljuge ne može da poraste ništa veliko. koliko god da Zvezda odudara, finansijama, organizacijom, kvalitetom, uticajem, ostaje tužna činjenica da nema sa kim da igra fudbal u bazi, a to što ima da igra ne čini je boljom niti joj omogućava da napreduje. odsutvo konkurencije je super stvar ako ti je cilj da budeš dominantan na lokalu. odsustvo konkurencije je pogubno, ako osim lokala imaš nameru da napraviš nešto i u širim okvirima. kada bi priču sveli samo na sporski aspekt, Zvezda je prva koja bi trebalo da grize i čupa u lokalnim okvirima da se fudbal ovde uredi i napreduje. da ima bolju konkurenciju. da liga bude manja. da bude profesionalna. da regularnost bude besprekorna.

 

odmah za Zvezdom to isto bi trebao da radi Partizan, iz sličnih razloga. a onda bi trebalo i svi ostali da se priključe.

 

zapravo je prilično besmisleno da se oko ovoga raspravljamo, jer je zajedniči interes u pitanju. a ako je nama slađe da zakrvimo i oko onoga oko čega bi morali da se slažemo, e onda smo u velikom problemu, a sopstvene predstave o tome koliko smo veliki i značajni možemo da okačimo mačku o rep, jer ćemo zauvek ostati u lokalnom mulju. samohvala će ostati jedini zvor iz koga napajamo predstave o sopstvenoj vličini. jer neko ko gleda sa strane i objektivno moći će samo da konstatuje da svi skupa nismo baš pod vinklom.

 

Tede, nista ovde nije propalo jer nije imalo sta da propadne. Propalo je odavno. Razlika je samo u tome sto se par manjih klubova u Srbiji prekoredno i neocekivano dokopalo Evrope zahvaljujuci nasim i vasim bodovima za koeficijent pa im je Evropa pokazala gde im je mesto. Sto se vas i nas tice i to je ostalo isto, samo se promenilo to ko je glavni dasa u kraju i svetlosnim godinama je iznad svih ostalih a ko je golja koji je na ivici opstanka. Jednostavno smo zamenili uloge i to je sve. Iz vase vizure naravno da izgleda da je sve propalo jer vi uporedjujete sebe sa sobom iz nekih za vas boljih vremena, kao sto nama izgleda da je sve bolje jer i mi uporedjujemo sebe sa nama iz za nas losijih vremena. Kako je do toga doslo i ko je za to kriv/odgovoran/zasluzan/stagod vi cete imati svoju verziju, mi cemo imati nasu verziju i svako ce ostati kod svoje.

 

Ideja da Zvezda svesno gusi druge klubove da bi bila neprikosnovena u ligi je nesto u sta jedino vi verujete u Srbiji i niko vise (ne racunam lazne OFK-ovce ispod cijeg plavo-belog dresa viri grb Partizana). Ja ne znam da li oni ozbiljno misle ili lazu kao pseta ali iz Zvezde su vise puta javno govorili da Partizan mora da izadje iz krize po svaku cenu i da sadasnje stanje ni za koga nije dobro. Medjutim, cak i da lazu, iz razloga koje si sam napisao savrseno je jasno da si u pravu i da Zvezdi jednostavno ne odgovara slabija liga iz mnogo razloga. Ali do bolje lige se ne dolazi tako sto ce trener Partizana da na KZS pred utakmicu sa Luganom 40 minuta posveti dokazivanju teze da je Zvezda privilegovana i da je liga namestena jer ce sa Cukarickim igrati na vestackoj podlozi pred utakmicu na takvoj podlozi u Norveskoj. Sta mislis o tome da, recimo, trener Partizana izadje i na eventualno pitanje o tome (jer bez direktnog pitanja takve stvari i nisu na njemu da komentarise) izjavi, na primer, "odlicna ideja, svaka cast Cukarickom, trebalo bi i mi tako jer i Lugano igra na vestackoj podlozi, svaka pomoc nasim klubovima koji igraju u Evropi i svako izbegavanje eventualnih povreda zbog losih terena koje bi oslabile nas koji se takmicimo u Evropi je dobrodosla". Ja bih tako nesto doziveo kao pomoc u jacanju lige i isto bih ocekivao od Vladana Milojevica.

 

Sto se organizacije lige tice, tu postoje dve stvari. Prva stvar je da je nemoguce da Zvezda i Partizan ne mogu da sednu i da makar nabroje koje stvari bi im bile od zajednickog interesa. Ne postoji nista sto ne moze da se izgura kroz nasu ligu ako iza toga stoje i Zvezda i Partizan, tuzno je sto je tako ali je tako. Ne moraju da se vole i postuju, ne moraju da se slazu oko svega, ali mogu da sednu i da pokusaju da nadju jednu, dve, tri stvari od kojih bi i jedni i drugi imali interesa pa da te stvari izguraju kroz FSS i Zajednicu Superligasa. Koliko je tesko organizovati jedan jebeni sastanak strucnih stabova i vodecih administrativaca gde bi se o tome diskutovalo i pronaslo resenje koje bi zadovoljilo oba kluba.

 

Druga stvar je da Zvezda, za razliku od popularnog misljenja, niti ima mandat niti je sposobna da promeni izgled lige. Mnogo fudbalskih ljudi u Srbiji zivi sasvim dobro na sukobu izmedju Zvezde i Partizana i oni tu ne bi nista menjali, samo se priklanjaju onome ko je u tom trenutku jaci. Ono sto Zvezda moze je da promeni sebe na bolje, da svojim igracima i strucnom stabu stvori bolje uslove i da podizanjem cene svojim igracima posledicno digne cene i drugim igracima iz naseg prvenstva. Ali notorna je cinjenica da Zvezda vec jeste daleko odmakla u odnosu na druge srpske klubove u tome i da jedina infrastruktura koja moze da se meri sa njenom je ona u Staroj Pazovi koja pripada FSS-u. Na drugim klubovima je da poboljsaju uslove rada svojim igracima i strucnim stabovima. Nije da para nema po klubovima samo se ne vracaju u klub, neki ljudi jako bogato zive od svojih klubova. Ali ti isti ljudi koji, na primer, vode Cukaricki, iskoriste nicim zasluzenu privilegiju da igraju kvalifikacije za Ligu Evrope da rasprodaju sve najbolje igrace za vecu lovu, uloze kurac od ovce u tim i izblamiraju se u Evropi. TSC dobije na poklon direktan plasman u Ligu Evrope i sta ljudi urade, prodaju najboljeg igraca za 5 miliona a od tih para kupe jebenog Rakonjca i jos par slicnih polufabrikata. Posle nam fudbal propao jer klubovi ginu u kvalifikacijama i nisu konkurentni.

 

Partizan, koji je po opstem misljenju grobara zrtva politike i na ivici nameravanog gasenja, ima roster od 41 miliona. To je za sest miliona skuplji roster od Lugana i vise od tri miliona od Bodea koji je samarao Zvezdu u Norveskoj kao da je Barselona licno (uzgred, Zvezdu sa duplo skupljim rosterom). Koliko skup roster Partizan treba da ima da bi izbacio Lugano, koji je po svemu sto smo videli sasvim prolazan mediokritetski tim? Ali ne, mi necemo da pisemo o tome nego cemo da metanisemo kako ne vredi pisati o fudbalu dok je ovakva situacija, dok smo zarobljeni od drzave, dok nam se podmecu klipovi pod tockove i daju nam cipele sa klizavim djonovima. Jebi ga, tako i ja mogu da budem trener u kojem god klubu hoces. Ako izbacim losiji tim od sebe onda sam heroj koji se junacki izborio protiv svih nedaca a ako ispadnem nisam ja kriv nego me drzava zajebava. A doveo sam osam igraca, izasao sa devet stranaca i poduvao. Koga briga za to, uvek mogu umesto da pricam o tome sta mi tim igra da se 40 minuta bavim time gde ce svoju utakmicu da odigraju Zvezda i Cukaricki. Tako se ne radi za boljitak srpskog fudbala ne zvao se ja Ebenezer, a i ne zovem se tako.

 

Poenta citavog ovog carfasa je da se necemo pomeriti sa mrtve tacke dok ne pocnemo od sebe, pri cemu mislim na sve klubove. Sve dok nam je alibi u svima osim nama samima nema od tog posla nista.

Edited by harper lee
  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, Barrister said:

Ima samo par sitnica za zaboravne.

Učinak ostalih klubova nije ništa bolji nego u vreme toletovih titula, kad ih je Stanojević prozivao zbog rezultata u Evropi. 

A učinak Partizana u grupnim takmičenjima u periodu kad je 7 puta igrao kvalifikacije za LŠ i imao lagan prolaz u grupe (ako se ne ispreče velikani Tun i Šamrok) je 5 učešča u grupama (1 LŠ i 4 LE), 28 utakmica, 1 pobeda, 5 nerešenih i 22 poraza. U najgoroj sezoni u grupama LE (2022/23) Zvezda je imala dve pobede, dakle jednu od više od ukupnog učinka Partizana iz zlatnih vremena fudbala u Srbiji.

 

 

Ali pogledaj samo koje igrace je nabrojao.:laugh: Od sedmorice nabrojanih, sestorica su svoje najbolje fudbalske godine proveli van Srbije, petorica otisli jos kao klinci, a od Diare u srpskom fudbalu danas ima bar 20 boljih igraca samo u Zvezdi i Partizanu.

Link to comment
4 hours ago, Milosh76 said:

Rastko Cvetkovic, bivsi igrac KKCZ i sin Vladimira Cvetkovica 😁

I nba igrac, u Denveru.

Jokic pre Jokica.

Link to comment
23 minutes ago, WTID said:

Jel znas kad je zvezda poslednji put dobila mec u Evropi?

Čovek bi rekao da je to bilo pre 17 godina, po tonu poruke. 

Kao kad bih ja pitao kad je Partizan ostvario poslednju pobedu u regularnom delu KŠ/LŠ.

Ali bih pre da mi objasniš kako je to zlatno doba srpskog fudbala bilo moguće sa učinkom 1-5-22? 

Edited by Barrister
  • Haha 1
Link to comment
34 minutes ago, Barrister said:

Ima samo par sitnica za zaboravne.

Učinak ostalih klubova nije ništa bolji nego u vreme toletovih titula, kad ih je Stanojević prozivao zbog rezultata u Evropi. 

A učinak Partizana u grupnim takmičenjima u periodu kad je 7 puta igrao kvalifikacije za LŠ i imao lagan prolaz u grupe (ako se ne ispreče velikani Tun i Šamrok) je 5 učešča u grupama (1 LŠ i 4 LE), 28 utakmica, 1 pobeda, 5 nerešenih i 22 poraza. U najgoroj sezoni u grupama LE (2022/23) Zvezda je imala dve pobede, dakle jednu od više od ukupnog učinka Partizana iz zlatnih vremena fudbala u Srbiji.

 

Samo mala ispravka, 8 puta u nizu su igrali kval. za LS, 7 puta kao sampioni i jednom kao vicesampioni jer Zvezda nije dobila licencu nakon njihovih 6 titula. 

Cekamo da Vucic skupi muda i odjebe ih jednom za licencu, eto ne mora to biti kad prekinu nas niz titula kao sto je nama bilo, ne mora imati takvu specificnu tezinu, moze i kad su drugi, treci...samo da jednom dozivimo da taj klub u nekom sportu odgovara za nešto i ne bude vecito imun na odnosenje koseva, uppr, gubitak licence, gasenje u vaterpolu pa da makar znamo zasto ovi ljudi placu. 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
30 minutes ago, harper lee said:

 

Ali pogledaj samo koje igrace je nabrojao.:laugh: Od sedmorice nabrojanih, sestorica su svoje najbolje fudbalske godine proveli van Srbije, petorica otisli jos kao klinci, a od Diare u srpskom fudbalu danas ima bar 20 boljih igraca samo u Zvezdi i Partizanu.

Dobro genije navedi pet igraca koji su svoje najbolje godine proveli u nasoj ligi u vreme zlatnog doba srpskog fudbala od kako je SNS na vlasti

Link to comment
18 minutes ago, samo_opusteno said:

Samo mala ispravka, 8 puta u nizu su igrali kval. za LS, 7 puta kao sampioni i jednom kao vicesampioni jer Zvezda nije dobila licencu nakon njihovih 6 titula. 

Cekamo da Vucic skupi muda i odjebe ih jednom za licencu, eto ne mora to biti kad prekinu nas niz titula kao sto je nama bilo, ne mora imati takvu specificnu tezinu, moze i kad su drugi, treci...samo da jednom dozivimo da taj klub u nekom sportu odgovara za nešto i ne bude vecito imun na odnosenje koseva, uppr, gubitak licence, gasenje u vaterpolu pa da makar znamo zasto ovi ljudi placu. 

Oh vaterpolo, jel znas kako je zvezda vratila vaterpolo sekciju?

 

Upoznat si da je u vreme sfrj zvezda bila klub neplivaca?

Link to comment

I o vaterpolu ćemo da pričamo, ali nikako da čujemo obrazloženje koji to rezultati opravdaju tvrdnju da je period 2008-2014 zlatni period srpskog fudbala.

Link to comment
7 minutes ago, WTID said:

Oh vaterpolo, jel znas kako je zvezda vratila vaterpolo sekciju?

 

Upoznat si da je u vreme sfrj zvezda bila klub neplivaca?

Nije pitanje kako je Zvezda vratila ovo ili ono nego zasto Partizan ni u jednom sportu ne odgovara za dugove a Zvezda je u svakom. Kad placete i cmizdrite da znamo zasto jer ovako ne znamo, cini se da trazite izvinjenje sto je Milojevic sa domacom trecom klasom napravio cudo, cini se da ste prosto unesreceni sto navijate za losiji klub u fudbalu pa onda moramo svi sa vama da prozivljavamo tu neurozu. 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
47 minutes ago, harper lee said:

Razlika je samo u tome sto se par manjih klubova u Srbiji prekoredno i neocekivano dokopalo Evrope zahvaljujuci nasim i vasim bodovima za koeficijent pa im je Evropa pokazala gde im je mesto

Pre svega prekoredno su se dokopali toga da počinju kvalifikacije od faze do koje nikad ne bi ni došli da kreću kao ranije od 1. kola, pa nemaju mečeve protiv Velšana, Farana, Moldavaca i sličnih gde su mogli da računaju da su favoriti za prolaz. Uz čijenicu da su TSC ove i prošle i Čukarički porazima dobijali mogućnost da igraju grupnu fazu nižeg po rangu takmičenja, koju inače sem Zvezde i Partiazana nijedan klub iz Srbije nije ni igrao do prošle godine. 

Link to comment
2 hours ago, WTID said:

Blago njemu, on je mogao da bira mesto rođenja, verovatno mu fali par metara da bude iz kruga dvojke pa ga biju kompleksi.

 

Što bi rekli Splićani  kad igraju sa njima "vidiš ih da nisu iz Splita, vidi se. kad ih pogledaš.."

 

 

 

Edited by Godfrey
Link to comment
23 minutes ago, samo_opusteno said:

Nije pitanje kako je Zvezda vratila ovo ili ono nego zasto Partizan ni u jednom sportu ne odgovara za dugove a Zvezda je u svakom. Kad placete i cmizdrite da znamo zasto jer ovako ne znamo, cini se da trazite izvinjenje sto je Milojevic sa domacom trecom klasom napravio cudo, cini se da ste prosto unesreceni sto navijate za losiji klub u fudbalu pa onda moramo svi sa vama da prozivljavamo tu neurozu. 

 

To je jasno i nama, i njima, i svima. Jedini razlog ovolikog kukanja je to sto nisu prvi i tu je pocetak i kraj svake price. Da su prvi ovo bi bila najregularnija i najbolja liga u istoriji srpskog fudbala, sto je i Stanojevic izjavljivao one godine dok je bio prvi. A onda je izgubio derbi, jako se naljutio na Napredak sto se usudio da ih dobije i liga je smesta postala najgora na svetu. Meni samo nije jasno da li oni toliko ne shvataju sta im je jedini motiv ili shvataju ali misle da smo mi pali s Marsa i da cemo popushiti tu pricu o nekom tajnom centru na Andricevom vencu u kojem se odlucuje sudbina Partizana. To su isti ljudi koji veselo hrle u Arenu da gledaju KK Partizan i uspeli su sebe da ubede da su sezonskim kartama doveli Zeljka Obradovica i svake godine prave tim od 20+ miliona i da njihov klub nema nikakve veze sa SNS-om, a predsednik kluba im je bivsi auto-limar kojeg je ta stranka napravila tajkunom i clan je Izvrsnog Odbora SNS-a.

 

Odrasli ljudi.

Edited by harper lee
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...