Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

1 hour ago, samo_opusteno said:

Tu se slazem, pali ste u poslednje 2 godine ali ne mislim da su ljudi koji su napravili ove brojke iznad odjednom odlucili da padnu. 

I Terzic sa svim parama koje zaradjuje i ulaze ne moze da ponovi rezultate koje je imao sa domacom trecom klasom. 

 

Sa Zvezdom je stvar malo kompleksnija, ovo sa Partizanom necu da komentarisem jer je odavno izgubilo svaki smisao.

 

Zvezdin (pre)nagli uspeh koji je poceo sa Milojevicem protiv Sparte i Krasnodara je bio slucajni incident kojem su se potajno nadali ali niko zapravo u njega nije verovao. Terzic sad pravi specijale, serijale i prica svakom ko je dovoljno lud da slusa da je to bila neka njegova "genijalna poslovna politika koja ce se izucavati na univerzitetima sirom sveta" nastala tako sto je Mocni Rendzer Zvezdan u jednom trenutku rekao "a sad se svi sklonite i dajte meni da pokusam", zasukao rukave i napravio cudo ali tuzna & surova istina je da ga je prosto receno usralo protiv Krasnodara. Rusi su nas neozbiljno shvatili i potcenili, kao sto Rusi inace umeju, dok su se okrenuli primili su dva fluke gola a onda su se razbili o Milojevicevu fanaticnu odbranu i ne bi dali gol do prekosutra da ih sudija nije castio penalom. Tako su usle prve pare koje nisu bile proizvod prodaje vaznih igraca i zahvaljujuci tim parama uz masnu prodaju Radonjica je sacuvana osnova tima, koju inace niko nije hteo pa je i nije bilo tesko sacuvati.

 

Taj prvi period je olicen u kamaraderijskom fudbalu na relaciji izmedju "gardista" i Milojevica koji je protekao u pravljenju mnogo boljih rezultata nego sto je kvalitet tima obecavao, skovan je izraz "milojevka" za utakmice u kojima smo mahom spasavali zivu glavu, od Borjana napravili legendu kluba i provlacili se na golove u gostima ali je uspevalo, o cemu dovoljno govori podatak da Milojevic ima neverovatan skor od 12 prolaza u 12 dvomeca u kvalifikacijama. Odmah posle prve LE probili smo se na guzove protiv Salcburga u LS i pojavili su se prvi plusevi na racunu koji su omogucili da se tim pojaca igracima poput Ivanica koje smo do tada mogli samo da sanjamo ali i serijom tragikomicnih kupovina iz kojih smo se izvlacili kako smo znali i umeli da ne puknemo kao zvecka.

 

Jedino sto je Terzic dobro uradio je sto je shvatio sve razmere budalesanja kupovina raznih Van la Para, Kanjasa i Garsija, takodje shvatio da je epoha "gardista" i "milojevki" postala kamen o vratu timu i uspeo da dovede Dejana Stankovica da odradi tranziciju prema nesto modernijem fudbalu a Milojevicevu zaostavstinu razbucao. I tu je imao tovar srece da neocekivano i sasvim slucajno dobije tri igraca koji su promenili "krvnu sliku" tima jer su bili za klasu iznad svega sto je srpski fudbal u tom trenutku mogao da ponudi od dostupnih igraca. Dosao je nesto ranije supertalentovani Marin cija je karijera bila u slobodnom padu ali je jos uvek imao neobicno visoku klasu za nase prilike i zeleo je u Zvezdu jer navija za nju, Tea Katai nam je budalesanjem na drustvenim mrezama ravno niotkuda vratila Magika a na kraju je i Dragovic resio da ispuni sebi davnasnju zelju da zaigra u klubu za koji mu je navijalo nekoliko porodicnih generacija. U tom periodu Zvezda je jednostavno iskocila iznad nivoa naseg fudbala i pocela da pravi superiorne timove za nase prilike a posto je igranje u grupnim fazama postala notorna stvar jer je Milojevic nabio koeficijent i promenio se sistem takmicenja pa smo maltene bez kvalifikacija imali garantovane grupe bilo je ne samo dovoljno para da se takvi timovi odrze i osvezavaju vec je i Zvezdinim igracima naglo skocila cena. Posto je Terzic kvaran ali nije glup gomila para je potrosena da se ojaca omladinska skola i privuku u klub maltene svi klinci koji nesto vrede u srpskom fudbalu kako bi uvek imalo sta da se proda iz mladjih generacija.

 

Zvezdin problem sada nije u Zvezdi vec u ogranicenjima srpskog fudbala generalno, kojem smo i mi doduse dosta kumovali. Losa infrastuktura, katastrofalna liga i niska reputacija srpskog fudbala ucinili su da smo udarili u plafon i sada se vrtimo u krug na nicijoj zemlji jer smo prejaki za domacu ligu ali ne mozemo ni makac dalje od toga. U Zvezdi su svesni toga, mislim da je pokusaj sa Baharom upravo i posluzio da se promeni pesacki nacin na koji igramo fudbal ali svi znamo kako je taj pokusaj prosao. Propasce i ovaj pokusaj sa Milojevicem jer, koliko sam video iz njegove neobicne nervoze na konferenciji za stampu posle poraza u Norveskoj, izgleda da je prolaz u LS uslov da on prezivi na klupi zimski prelazni rok. Sta ce dalje biti s tim, videcemo.

 

Ovo je iz ugla onoga sto se desavalo u samom klubu, pseudopoliticke trakalice i navijacke teorije zavere ostavljam drugima da raspredaju. Koliko se nama ekipe sklanjaju, koliko nas sudije maze, koliki kvadrimilioni dolaze ili ne dolaze od budzetskih para i slicno, to su sve besmislene spekulacije nastale iz navijacke mrznje i zavisti kojima ne zelim da se bavim. Cinjenica je da je Zvezdin roster na Transfermarketu (koji nije previse relevantan ali nije ni budalesanje bez osnova) procenjen na skoro 3 puta veci iznos od prvog sledeceg kluba u Srbiji. To je bas velika razlika u kvalitetu za jednu ligu.

Link to comment

Udarili u plafon, prejaki za domaću ligu, doveden Bahar da ubrza... Sezona 2023/2024, u prvom delu sezone imali tri poraza (Voždovac, Čuka, Partizan) i remi sa TSC kod kuće. 

Link to comment

Empirijski podaci online od pre 15min - TM vrednosti timova:

 

Zvezda 70m

 

Partizan 40m

 

TSC 27.8m

 

Itd

 

Ne ulazim u realnost ovih vrednosti..

 

Link to comment
3 minutes ago, smooth.Op said:

Udarili u plafon, prejaki za domaću ligu, doveden Bahar da ubrza... Sezona 2023/2024, u prvom delu sezone imali tri poraza (Voždovac, Čuka, Partizan) i remi sa TSC kod kuće. 

 

Gubiti povremeno utakmice u domacoj ligi, pogotovo kad tim jos uvek nije "namesten" je sasvim normalno i za Real, kamoli za Zvezdu. Nismo mi Partizan koji je u domacoj ligi nepobediv a u isto vreme gubi od Samrok Roversa ili mu pucaju petarde u kvalifikacijama kako promoli nos u Evropi. Kamo te lepe srece da nas prvak, ko god on bio, osvoji titulu sa 4-5 poraza i nekoliko neresenih utakmica po sezoni a ne da jedan klub osvoji skoro 100 bodova i ne osvoji titulu jer je drugi osvojio preko 100. Nije Bahar kriv sto se bavio igrom a ne vacarenjem u situaciji kada je nepobedivi Duljaj isticao kandidaturu za prvog naslednika Gvardiole, pa smo morali da vracamo Milojevica koji je u nepobedivosti nadmasio i mocnog Duljaja.

 

Vi ste ti koji stalno prdite o kriminalu i dekadenciji u srpskom fudbalu ali je bolna istina da vama taj kriminal jedino smeta kad favorizuje Zvezdu, docim nemate problem s njim kad favorizuje nekog drugog. Recimo vas. Zao mi je ali dok ne shvatite da kad golman krene da krade vreme od 6. minuta utakmice kao sto je radio Stamenkovic na Marakani to je problem nevezano da li se desava na Marakani ili na JNA i da, koliko god vam rezultatski odgovara u tom trenutku, sa stanovista filozofije igranja fudbala u Srbiji i naseg potencijalnog napretka prema nekoj srednjoj klasi evropskog fudbala je tragedija. Isto vazi i za sudijske odluke, ne one bitne tipa izmisljenih ili nedosudjenih penala vec procene faulova i slicno. Kod nas Kanga kad god oseti da moze da izgubi loptu padne kao prostac i krene da sere sudiji iako je ovaj svirao faul, mi smo vec gubili utakmice (protiv Hofenhajma, na primer) gde se nasi igraci pruze koliko su dugacki na svaki kontakt ali sudijama ne pada na pamet da sude bilo sta.

 

I mi i vi jednostavno moramo da shvatimo da titule nisu obecane unapred ili vama ili nama i da je gubljenje vremena da kad jedan osvoji titulu ovaj drugi sere kako je sve namesteno jer, da nije, on bi osvojio titulu koja mu po bozanskom pravu pripada. Kad to budemo shvatilli mozda cemo se i pomeriti sa mrtve tacke ali gledajuci sta pisete godinama na ovim topicima to se sigurno nece desiti. Vi gajite tu sumanutu ideju da ste trenutno politicki sikanirani, da vas neko namerno drzi na kratkom lancu, da je citav srpski fudbal jedna velika urota protiv vas (pri cemu uopste ne znam ko ste vi, a vise ne znate ni vi sami) i mastate o nekakavoj osveti kad u zgradu na Andricevom vencu ujase heroj na crno-belom zdrepcu. To su detinjaste stvari.

Link to comment

al treba ući u realnost

 

kad bi mi neko pnudio 40 miliona da kupi ceo Partizanov kadar, ja bi odmah sve prodao, sa sve Stanojem (osim Natha), a pride i Vazuru i Vučelu (čak bi rezao cenu ako treba samo i to da uzmu)

 

Bode vredi manje od Partizana po tim parametrima, ali slutim da se međusobni okršaj ne bi završio dobro, blago rečeno, odnosno oni bi izgledali kao da vrede 300 miliona, a takav bi i rezultat bio

 

 

 

Link to comment
35 minutes ago, smooth.Op said:

Udarili u plafon, prejaki za domaću ligu, doveden Bahar da ubrza... Sezona 2023/2024, u prvom delu sezone imali tri poraza (Voždovac, Čuka, Partizan) i remi sa TSC kod kuće. 

 

 

"Katastrofalna liga i niska reputacija srpskog fudbala" - direktne posledice njihove lažne i nametnute "dominacije".

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, mozzer said:

 

 

Zatekao sam se u Solunu i prolazim pored Toumbe stadiona PAOK-a.... nista spec ali za FKCZ i FKP 50-100 godina ispred... sramota bre za nas fudbal sta se radi....

 

 

 

druže nemoj kakva crna tumba i bilo šta u grčkoj slične starosti /više od 70 godna/ - a da nije akropolj

 

oba naša stadiona su majka mara za tu rupetinu

 

uostalom sprejeve u ruke pa doradite JNA

 

navijanje je drugo, tu svaka čast

 

kad bi čuo kako se grci lože kada vide naše stadione, arenu itd izneverovao bi

 

 

Link to comment
13 minutes ago, napadaj said:

 

 

"Katastrofalna liga i niska reputacija srpskog fudbala" - direktne posledice njihove lažne i nametnute "dominacije".

 

Docim je pre toga liga bila na nivou Primere ali, jebi ga, propadose Buducnost iz Banskog Dvora i Hajduk iz Kule, tvrdjave sportskog morala i neupitni dokaz velicine srpskog fudbala.

Link to comment

fun fact je da domaća fudbalska scena neodoljivo podseća na domaću političku scenu

 

imamo dominantnog igrača u brišućem letu i van konkurencije (Zvezda)

imamo razbijenu opoziciju koja stalno nešto preti a uvek ništa ne uradi (recimo da delatnost naše opozicije, kada bi se transponovala na fudbalski teren, dobilo bi se nešto kao Partizan, odnosno poluraspad)

imamo jaku Mađarsku manjinu (TSC) i stabilnog igrača u APV (Vojvodina)

imamo razne satelite dominatnog igrača (tipa OFK itd)

imamo i lokalne bizmismene u trci za lovom i nezameranjem vrhu (Čukarički)

 

znači, treba nam demokratija. kada se više stranaka nadmeće za vlast, bez kontroli i uzurpacije jednog. i nada da će sa politička scena i tada preslikati na fudbalsku, pa ćemo da procvetamo :)

 

  • Hvala 1
Link to comment

Grci u svemu, pa i fudbalu 50 godina ispred nas... jedino nisu u olimoijskim medaljama eto... sto i nije toliko tesko

 

PAOK je po svemu OZBILJAN Klub za Zvezdu i Partizan... Olimpijakos i Pao da ne pominjem... kao i u kosarci

Link to comment
1 minute ago, mozzer said:

Grci u svemu, pa i fudbalu 50 godina ispred nas... jedino nisu u olimoijskim medaljama eto... sto i nije toliko tesko

 

PAOK je po svemu OZBILJAN Klub za Zvezdu i Partizan... Olimpijakos i Pao da ne pominjem... kao i u kosarci

 

pisao si o stadionu a ja sam ti odgovorio, tumba raspad mnogo veći od jna

 

jedino što ima krov na jednoj strani

Link to comment
4 minutes ago, Eleniko said:

 

pisao si o stadionu a ja sam ti odgovorio, tumba raspad mnogo veći od jna

 

jedino što ima krov na jednoj strani

 

Ima li Tunba štekove za rasparčavanje koksa? Ima kurac.

  • Haha 4
Link to comment
4 minutes ago, Nikodije said:

 

Ima li Tunba štekove za rasparčavanje koksa? Ima kurac.

 

nema ali ima zarđale armature na svakom koraku 

da se nabodeš pa se posle radiš tetanusom

win win

Link to comment
31 minutes ago, Eleniko said:

 

pisao si o stadionu a ja sam ti odgovorio, tumba raspad mnogo veći od jna

 

jedino što ima krov na jednoj strani

Pa eto zbog tog krova izgleda 5x lepse

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...