Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

5 minutes ago, adasevic said:

Jebes suštinu, važna je forma


baš ovo, dovedeš neku dvojicu iz gornje voltetm i ispunio si formi, a suština ovog propisa bi trebala da bude promocija mladih igrača koje su klubovi napravili u svojim omladinskim školama

 

al koga briga za to

 

bukvalno posle radikala kamen na kamenu neće ostati, ni u fudbalu

 

sreća te je onaj centar u pazovi solidne gradnje, moći će bar onaj hotel u sklopu centra nekako da prihoduje

Link to comment

Pazi, čini mi se da pucaš u pogrešnom pravcu. 

 

Zvezda je prethodnih godina bas ekipa koja ima tih mladih igrača koliko hoćeš. I ima ih i iz svoje škole. Ja sam pizdeo sto zvezda ne igra sa 3 bonusa domaću ligu jer ima taj kvalitet. Mijatović, nedeljkovic i stamenic lagano su mogli da budu starter u svakoj tekmi. 

 

Taj djiga mislim da nikada nije ni igrao kao bonus. 

 

Sa druge strane po meni bi baš partizanu ovo pravilo značilo. Umesto da gurate neke poluigrace možete da date sansu nekom klincu. Npr jel bolje da igra mihajlo ilic ili da igra muceni sanicanin? 

 

Pošto sam na moru ne pratim bas previše ove pripreme al čitam vesti. Vidim da vlsu vam utakmicu sa dinamo počela samo 3 domaća igraca - jovanović na golu, sveta na stoperu i antić na beku. 

 

S druge strane vidim da je mali mihajlo petković otisao u pazar for free, prosle godine ste pustili onog klinca napadača koji je top prospekt, iz naše lige ne dovodite klince koji nagkvestavaju potencijal i pitate se što vam ne ide... 

 

Ok je ifet djakovac, al kad nemaš još 5 takvih stranaca. 

 

Mislim da je najgluplji stvar to sto se svaka odluka stavlja u prizmu onoga dal je poteklo od zvezde ili partizana i kome vise pogoduje. I onda cepaš kontru iako je za tebe dugoročno ta odluka plus. 

 

Na stranu kakav nam je savez i koliko tu treba sve najuriti i dati npr vidicu odrešene ruke, ovo je dobra odluka i treba da bude još triktnija ako mene pitaš kao i to da se smanji broj timova u super ligi... 

 

 

Link to comment

Vasilije Grbovic (2008) nas najbolji strelac na Ajaks Kupu, potpisao za OFK...

Kako to PFC odgovara forsiranje bonusa kada dr tvorzić otima najveće talente iz mlađih kategorija, ostaće škart koji će se morati gurati, što je još gore čak ni oni neće postati prosečni igrači jer će zbog 2 bonusa 5-6 omladinaca biti uključena u prvi tim 

- grejače klupu umesto da igraju sa svojim vršnjacima ili negde na pozajmici, igraće garbage time, zadnjih 5-10 min i čekati da se jedan od trenerova dva omiljena bonusa povredi kako bi dobili šansu da igraju nešto u sezoni

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

ne mogu da se menjaju pravila 10 dana pre prvenstva i tačka. što nisu promenili kad je moglo. sad može, ali ne za predstojeću sezonu.

 

ne postoji takmičenje u kome se pravila menjaju tako....osim u Srbiji, očigledno

 

šta ja znam, mogu klubovi da se dogovore i ko je šampion, a ko osvajač kupa, pa da preskočimo čitavu ovu domaću komediju i gledamo lepo Evropu.....nije da bi suštinski išta značajno propustili

 

 

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Ted said:

ne mogu da se menjaju pravila 10 dana pre prvenstva i tačka. što nisu promenili kad je moglo. sad može, ali ne za predstojeću sezonu.

 

ne postoji takmičenje u kome se pravila menjaju tako....osim u Srbiji, očigledno

 

šta ja znam, mogu klubovi da se dogovore i ko je šampion, a ko osvajač kupa, pa da preskočimo čitavu ovu domaću komediju i gledamo lepo Evropu.....nije da bi suštinski išta značajno propustili

 

 

Kos to rekoh ne zanima me taj aspekt (napisao sam da je to svinjarija i da ne može tako) . Nek promene dogodine. Pricam o suštini. A suština jeste da treba da igraju mladi igrači više jer igraju i u najjačim ligama a kod nas samo ako nas neko natera... 

 

Pravo pitanje za vaše rukovodstvo jeste zašto je taj grbovi otisao u ofk a dvojica njegovih drugara u zvezdu. Isto kao i zašto matija popovic ode u mon u umesto u vaš prvi tim. U situaciji gde kuburiigr da bonusima a klinac ima ogroman talenat. 

 

I znam da ce sad dobar deo  grobarskom dela foruma da napiše - ne daju nam, otimaju... A onda pogledamo u vaš tim i vidimo da niko mlad ne dobija šansu. A i ti sto dobiju jer moraju se nagrade i oteraju poput ovog Petkovica. 

 

Imali smo i mi slične muke do one generacije jovica, ristic, grujica koji su bili preokret ica kad ih je lalat ubacio da igraju... Do tada mlad igrac kod nas dobije sansu na nivou statisticke greške. 

 

Al bitno je da dovedete djakovca, a ne nekog mladog igraca... I onda je lakše problem prebaciti na savez 8 cigane nego se baviti problemima koji su očiti... 

 

Link to comment

Dakle u dobrom delu sezone Spartak igra u Senti, Voša u B.Topoli, Jedinstvo u Lazarevcu, Napredak u Loznici, Radnički Kg i Radnički Niš u Leskovcu, Novi Pazar na atletskom stadionu u Novom Pazaru, Lučani u Užicu, dok će Tekstilac u B.Palanci, IMT u Loznici, OFK u Zaječaru igrati cele sezone lol

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Cirkus Medrano. Za bolje nismo...

 

@adasevic slažem se sa tobom. Siguran da su ovo šeme i semice Gmazure i klike. 

 

Tužno je.

Link to comment
Posted (edited)
1 hour ago, adasevic said:

Al bitno je da dovedete djakovca, a ne nekog mladog igraca... I onda je lakše problem prebaciti na savez 8 cigane nego se baviti problemima koji su očiti... 

 

 

tebe izgleda ne zanima suština. a suština je u tome da bilo koji klub najmanje 40 dana pre početka prvenstva mora da zna koliko mu bonusa treba

 

dal ih on ima ili nema, nije ni bitno, bitno je da mora da zna na vreme koliko mu takvih igrača treba. vrlo je prosto

 

dal su se svi klubovi, osim fkp, složili da se uradi nezakonito, sa aspekta zakonitosti je irelevantno. niko nema pravo da se složi da se krši zakon. ta vrsta sloge, u očima zakona, nije ništa drugo nego kriminal

 

što se recimo mi svi, kao građani Srbije, ne složimo da je pdv bez veze i da nećemo da plaćamo to. i sve nam bude jeftinije

Edited by Ted
  • +1 3
Link to comment
Posted (edited)
2 hours ago, adasevic said:

Pricam o suštini. A suština jeste da treba da igraju mladi igrači više jer igraju i u najjačim ligama a kod nas samo ako nas neko natera... 

 

 

suština je u tome da niko ne bi trebao da se preterano pača i razmatra ko treba da igra kod mene ili tebe. osim mog/tvog stručnog štaba. ja sam već pisao ranije, meni se čini da je veće ushićenje i neizdrž u vezi tzv. mladih, ako izuzmemeo fss, jedino u nekom udruženju pedofila

 

što se tiče mladih igrača, uopšte nije bitno dal će da igra jedan, dva, šest ili ni jedan, nego da ti igrači kurcu valjaju. odnosno, pitanje je škole fudbala. koje kod nas izbacuju uglavnom štopere i zadnje vezne, ne daj Bože da se pojavi neki bek ili krilo a da nečemu valja, van ovih naših lokalnih okvira ili da znaju da igraju moderan fudbal. ovaj Nedeljković se verovatno spasao što je otišao u Englesku, pa će tamo da nauči moderan fudbal. i da uspe ako ima šlifa. što mu je od srca želim

 

a mi možemo da guramo i 11 bonusa, pa će opet šansa reprenzetacije da dobije krštena krila i bekove, biti da se pojavi dete nekih naših iseljenika koja hoće da igra za nas, a školovao se fudbalski "preko". neki Ole Gunar Živadinović, Rudolf Milojković, Huan Perez Perić

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Ted said:

 

tebe izgleda ne zanima suština. a suština je u tome da bilo koji klub najmanje 40 dana pre početka prvenstva mora da zna koliko mu bonusa treba

 

dal ih on ima ili nema, nije ni bitno, bitno je da mora da zna na vreme koliko mu takvih igrača treba. vrlo je prosto

 

dal su se svi klubovi, osim fkp, složili da se uradi nezakonito, sa aspekta zakonitosti je irelevantno. niko nema pravo da se složi da se krši zakon. ta vrsta sloge, u očima zakona, nije ništa drugo nego kriminal

 

što se recimo mi svi, kao građani Srbije, ne složimo da je pdv bez veze i da nećemo da plaćamo to. i sve nam bude jeftinije

Ozbiljna smo mi država kad postoji zakon u koji razmatra fudbalsku ligu i fudbalska pravila... 

 

Ocito nisi pročitao sve sta sam napisao, no nema veze. 

 

Sto se drugog pošta tiče tu se prosto ne slažemo. Da mi imamo normalan fudbal i kvakifikovane trenere ssa modernim znanjem i primenom fudbala to bi imalo smisla. Ovako, ja sam za to da svaka ekipa mora da ima bar 2 igraca koja imaju makar 22 godine (meni je skandalozno da kod nas nema takvih igraca dok ne natera trenere da ih stave). Pride 22 godine je samo srbiji mlad igrac... 

 

Neki deki stanković ili aleksandar mitrovic danas ne bi dobili šansu u lučani a do 23 godine, a harali su ligom kao mlaoletnici. 

 

Mozda ce i neki klinac dobiti priliku 'nezasluzeno' i uzeće mesto nekom isluzenom igraču koji ni u prajmu nije imao kvalitet za super ligu a kamoli nesto vise. 

 

I to mladi igrači sto duže čekaju sansu to više počnu d ali e na te poluigrace. Tako da sma ja potpuno za to da se ovo pravilo uvede. Sledeći korak je smanjenje broja klubova u superligi...

Link to comment
5 hours ago, Ted said:

ne mogu da se menjaju pravila 10 dana pre prvenstva i tačka. što nisu promenili kad je moglo. sad može, ali ne za predstojeću sezonu.

 

ne postoji takmičenje u kome se pravila menjaju tako....osim u Srbiji, očigledno

 

šta ja znam, mogu klubovi da se dogovore i ko je šampion, a ko osvajač kupa, pa da preskočimo čitavu ovu domaću komediju i gledamo lepo Evropu.....nije da bi suštinski išta značajno propustili

 

 

Ne može ni da se odlaže jedna utakmica na više meseci zato što se jednom klubu ne svidja sudija koji treba da sudi tu utakmicu, pa da se promene svi u sudijskoj organizaciji da se na kraju posle više meseci delegira sudija koji im se svidja. Pa opet to se radi.

Pa ne može po pravilima da živi zid bude na 15 metara. Pa opet............

Ali, vidiš da ti se sad objašnjava da  bestidno kršenje pravila nije bitno i nije suština, već je suština nešto drugo, tj. ono što ti oni kažu da je suština.

A ti blesav pa više veruješ svojim očima nego njima. Pih.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

A evo i šta se još može, da vidimo šta će da nam se kaže da je suština u ovom slučaju:laugh::

 

 

 

Quote

 

Zvezda podnosi zahtev za vraćanje titule iz 1986. godine

Fudbalski klub Crvena zvezda podneće sutra zahtev za vraćanje šampionske titule iz 1986. godine.

 

Šta mislite da li će zahtev biti usvojen? U suštini.

 

  • Haha 2
Link to comment
6 hours ago, Nikodije said:

Dakle u dobrom delu sezone Spartak igra u Senti, Voša u B.Topoli, Jedinstvo u Lazarevcu, Napredak u Loznici, Radnički Kg i Radnički Niš u Leskovcu, Novi Pazar na atletskom stadionu u Novom Pazaru, Lučani u Užicu, dok će Tekstilac u B.Palanci, IMT u Loznici, OFK u Zaječaru igrati cele sezone lol

 

Dizu valjda podloge na nekoliko stadiona da bi instalirali ove hibride za koje je FSS dao pare. Ne daj boze da su to uradili na vreme.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...