Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

Quote

Stalno mi je od subote, jer sam dete kluba, napameti rečenica doajena našeg glumišta Miloša Žutića iz poznatog filma: “Nije važno kakva sila nas napada, već koliku svetinju branimo”. Partizan je i te kako naša sportska svetinja koju moramo da odbranimo od Filipovića i njemu sličnih. Zato pozivam navijače u Novi Sad i na sve sledeće mečeve, da budu vetar u leđa timu, ali i poslednji njihov bedem", jasan je Ivica Kralj.

 

Link to comment
3 minutes ago, Constantin said:

samo 3 ipo igrača...? Sklanjalica ?

 

Da. Pri cemu se ovde radi o dve ekipe slicnog kvaliteta, ne o grupi umornih klinaca diskutabilnog talenta protiv najboljeg igraca neuporedivo jaceg tima.

 

Mislim da ljudi jos uvek ne mogu da se naviknu na cinjenicu da Zvezda ima tim od 50 miliona dolara i da ako Bahar uspe da natera ove bolje igrace da sve utakmice igraju punom snagom i bez samoisticanja u nasoj ligi bice krajnje neprijatnih rezultata ove godine. Zvezda je i prosle godine imala daleko najjaci tim a ove godine ga je jos pojacala sa cetiri sjajna igraca koji ili mnogo znaju (Kraso) ili su gladni bolje karijere i zeljni dokazivanja. Ovaj tim vise nije sastavljen od ko-ce-da-igra-ovo-sranje Kataija, Rodica i Borjana i daj-uvedi-ga-drugar-je Gobeljica i Srnica vec od nekoliko odlicnih, ambicioznih i fizicki superiornih igraca i klinaca koji su osetili da trener hoce da im da sansu i grizu svaki put kad udju kao da im karijera zavisi bas od te utakmice.

 

50 miliona dolara je roster deset pa i dvadeset puta skuplji od rostera skoro svih drugih klubova u ligi osim Partizana, nije ni cudo da igraci drugih timova izgledaju kao da se sklanjaju, ili su malodusni, ili nemaju pojma. U dlaku isto tako smo mi izgledali protiv Bajerna, PSG-a, ili Totenhema ciji su rosteri deset/dvadeset puta skuplji od naseg a verovatno cemo isto izgledati i ove godine u LS ako nam upadne u grupu neka od ovih najvecih azdaja. To su nenormalne razlike u kvalitetu unutar jednog takmicenja, mozes utakmicu ili dve da nagazis na minu ako si preko kurca usao u mec (Pavkov i Liverpul) ali na nivou sezone u pitanju su nepremostive razlike.

  • +1 5
Link to comment
Quote

Kako Sportal saznaje, FSS je zabranio Radniku da igra u Surdulici zbog očajnog terena i dao mu rok da se izjasni po tom pitanju u roku od 24 sata.

Ova odluka dolazi nakon što je delegacija FSS-a na licu mesta videla da je teren Radnika u katastrofalnom stanju. Ostaje pitanje Surduličanima šta su radili čitavo leto po završetku prošle sezone i zbog čega im teren više liči na oranicu nego na onaj kako bi trebalo da izgleda u profesionalnom rangu najjače lige bilo koje zemlje.

 

14:05:43_2023080214015866552_original_am

  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment

Cuj "sta su radili"? Ceskali jaja i skupljali kajmak (ako ne i svo mleko) od donacija FSS za terene.

 

Edit: A delegacija vrsi inspekciju kada je krenula sezona, umesto nekoliko nedelja pre dok je jos mozda i bilo vremena da se nesto popravi. :isuse:

Edited by dragance
Link to comment
On 1. 8. 2023. at 17:09, harper said:

Zvezda ima tim od 50 miliona dolara...

 

Rekao bih da vredi više, osim ako nisi mislio na ove najvažnije. Ako se desi da ne fasujemo najeb na žrebu, mogla bi ta cifra lako da ode i preko stotke do proleća.

Edited by Medusa_trip
Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Igrace u Nisu, kazu jos jesenas znali za problem, napala travu neka gljivica...

Nije ni teren u Nisu zadovoljavajuci.  Zasto ne Leskovac?  Em je blizi Surdulici, em imaju nov stadion sa odlicnim terenom.

Link to comment
On 1. 8. 2023. at 17:09, harper said:

Mislim da ljudi jos uvek ne mogu da se naviknu na cinjenicu da Zvezda ima tim od 50 miliona dolara

 

Transfermarkt ceni na oko 68 mil, ali nije ni bitno.

 

Ono sto bi trebalo da nas zanima je odakle im novac da placaju igrace? Cudna neka magija.

 

Pola sezone se igra pred praznim tribinama a i kad se skupi vise od 10k ljudi to je zato sto je ulaz besplatan, sto znaci da je prihod od ulaznica zanemarljiv.

  • Haha 1
Link to comment

Ti znaš da procena vrednosti ne znaci da su toliko i plaćeni? To je procenjena vrednost koliko bi moglo da se dobije za njihov transfer ako bi se sada dogodio.

Link to comment
7 minutes ago, WTID said:

 

Transfermarkt ceni na oko 68 mil, ali nije ni bitno.

 

Ono sto bi trebalo da nas zanima je odakle im novac da placaju igrace? Cudna neka magija.

 

Pola sezone se igra pred praznim tribinama a i kad se skupi vise od 10k ljudi to je zato sto je ulaz besplatan, sto znaci da je prihod od ulaznica zanemarljiv.

 

Nebitan je transfermarket, bitno je samo za koliko mozes da prodas na realnom trzistu.

 

Sto se tice toga odakle pare za igrace, mi smo ovaj prelazni rok odradili za max 1.200.000 evra, 800 hiljada za Kabica i 400 hiljada za Degeneka (mislim da je bilo 300 ali neka bude 400, nisam siguran). Skoro toliko je vas (1.1 milion), koji imate neuporedivo manju posetu i nemate prihod od UEFA kakav Zvezda ima, kostao samo Saldanja. Inace, u Zvezdi prihod od ulaznica ucestvuje sa manje od 5% od ukupnih prihoda, tako da je taj podatak nebitan. Zvezda ima 30 miliona od UEFA, 7-8 miliona od sponzora (Terzic kaze 10 ali nije toliko), 7 miliona od Erakovica i 1.5 milion od Pesica, plus jos neku sicu od prodaje par drugih igraca. Drugim recima, Zvezda je poslednji klub u Srbiji za koji mozes da pitas odakle im pare.

Link to comment
9 minutes ago, harper said:

 

Nebitan je transfermarket, bitno je samo za koliko mozes da prodas na realnom trzistu.

 

Sto se tice toga odakle pare za igrace, mi smo ovaj prelazni rok odradili za max 1.200.000 evra, 800 hiljada za Kabica i 400 hiljada za Degeneka (mislim da je bilo 300 ali neka bude 400, nisam siguran). Skoro toliko je vas (1.1 milion), koji imate neuporedivo manju posetu i nemate prihod od UEFA kakav Zvezda ima, kostao samo Saldanja. Inace, u Zvezdi prihod od ulaznica ucestvuje sa manje od 5% od ukupnih prihoda, tako da je taj podatak nebitan. Zvezda ima 30 miliona od UEFA, 7-8 miliona od sponzora (Terzic kaze 10 ali nije toliko), 7 miliona od Erakovica i 1.5 milion od Pesica, plus jos neku sicu od prodaje par drugih igraca. Drugim recima, Zvezda je poslednji klub u Srbiji za koji mozes da pitas odakle im pare.

 

Ja ne znam koliko je nas budzet, niko ne zna. OFK Beograd svaki prelazni rok promeni po 30 igraca (15 ode isto toliko dodje). Poslednjih godinu dana su aktuelni veterani, pa je sad doveden Sasa Markovic da sa svoje 32 godine spusti prosek godina prvog tima.

 

Prihod od UEFA nemamo jer smo kaznjeni posto smo se pobunili za onih 2:6 na koje ste toliko ponosni te smo morali da igramo srpsku ligu 6 godina.

 

Naslenici rade transparentno kao i njihov otac, sibice i ostale prevare koje im padnu na pamet.

 

Razlika je u tome sto neki od nas to ne odobravaju a kod vas su svi za.

Edited by WTID
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...