Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2017/18


Ros

Recommended Posts

   Da, i ja mislim da je procenio da će dobiti "jeftinog Radonjića umesto Radonjića iz sopstvenog pogona", ali kad su mu se izjalovile neke druge varijante. Trifunović je imao ugovor, ove ostale ne bih komentarisao, prošli bi isto ovako, možda i gore. Setite se Lukinog tajma protiv Mege kad ga Tadija kulira briskajući se peškirom. I opet, Pero i Danga out, ogroman hendikep, a pomenuću i sudjenje (ne sinoć) po cenu da budem kamenovan. 

 

   Ponoviću, neiskustvo i loša psihološka priprema to su mu krucijalne mane. To što nije naučio Lesora da brani pik mu i ne zameram, deluje kao da je nemoguće.

Link to comment
  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Apollo Creed

    346

  • Nikodije

    288

  • Joe D

    247

  • MiddleClass

    245

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mozda je mislio na Mihajla(RIP), a ne na Luku Pavicevica. Ali da, on i Trifa nisu nikakvi ozbiljni treneri. Ne znam o Uvalinu sta da mislim, bio je dobar kad je bio kod nas u datim okolnostima, ali ne verujem da je neki izbor za evroligaskog trenera. Staviti pocetnika na klupu umesto angazovanja prosecnog trenera nije samo po sebi lose, ali mu se mora stvoriti neki preduslov da uspe. Zvezdin roster su samo sporadicno nabacani igraci, a nije bilo ni nekog iskusnog u strucnom stabu da pomogne nekim savetom.

Link to comment
1 hour ago, Moća said:

Sezonu smo izgubili postavljanjem Alempijevica za trenera. Coravi je zbog svo ega i hailovanja Radonje od strane javnosti morao da povuce potez kojim ce dokazati da je Radonja prosecan trener i da bi sa bilo kojim trenerom Zvezda imala iste rezultate. Igrao se menadzera dovodio koga je hteo i usrao motku. Ovo dokazuje da je trebao da radi svoj posao a da se u struku ne mesa.

Da krenemo redom bar ono sto je meni utisak ove sezone:

1.Alempijevic - totalni promasaj, postaviti za trenera evroligaske ekipe trenera koji nikada nije vodio nijedan tim ni u jadranskoj ligi je ozbiljna budalastina. Trener koji nema autoritet jer nema ni godina ni iskustva ni uspeha ne moze da hendluje igrace koje ima na raspolaganju tj. ove starije koji treba da povuku kad je najpotrebnije. Tener kome se igra raspada jos od nove godine a sto je kulminiralo neosvajanjem Kupa kada je bila idealna prilika za smenu pogotovu sto je Trinkijeri u tom trenutku postao slobodan. Napad nije postojao sve se svodilo na vrcenje pika Rocestija i trenutnu inspiraciju nekog od igraca. Svaki napad vrtimo pik do 20. sekunde a onda za one 4 onaj kod koga je lopta krene 1 na 5 pa sta mu Bog da. Obrana jedna velika nula i tu se vidi nedostatak autoriteta. Milion primljenih koseva iz kontre gde ne stignemo ni da se vratimo na svoju polovinu za sta bi  svaki igrac na terenu od Radonje dobio vaspitnu i nagradu da se peske vraca kuci. Dzikic ga je u finalu urnisao sto se vidi po broju laganih poena koje su postigli oni a sto mi nismo imali ni 10% u nasem napadu.

 

 

Alimpijevic je dosao relativno kasno kad su se izjalovile neke druge varijante. Manje vise, niko nije hteo da radi sa Covicem. Alimpijevic nema autoritet ne zbog toga sto je neiskusni KLS trener koji ne zna kako se vodi tim ili se ne priprema za utakmicu. Nije Kari ili Duda ali je sasvim pristojan trener, problem je, ako je verovati pricama sto sam cuo, budala van terena, time je izgubio autoritet a ne nekakvim neiskustvom.

 

Tim je uzasno selektiran. Gotovo da nemamo nikoga ko može da kreira napad što nas je užasno koštalo kad god su protivnici igrali pristojnu odbranu, losa odbrana je cisto stvar trenera, nikakav se tu koncept nije vidio osim konstantnog preuzimanja. Timu je falio kreativan plej ili kombo bek, oni su doveli Enisa koji nije ni jedno ni drugo, plus ima upitan sut. desava se da pogodi jako teske suteve ali nije neko ko je toliko opasan da ga je potrebno nesto posebno cuvati. nedostatak nekog koncepta u odbrani je i razlog zasto je Lazic imao ocajnu sezonu, on je igrac zadatka, kao i Dobric, Dangubicu su povrede unistile sezonu. Jankovic i Davidovac su cak i odigrali na nekom ocekivanom nivou, nije se od njih ocekivalo da kidaju 25 minuta po utakmici. Pero je dosao da odigra 15 minuta, ispostavilo se da je dobio ulogu najbitnijeg igraca u rotaciji, uopste nije cudno sto se raspao, covek je pred penzijom i dalje je najbolji igrac u klubu. Keselj i Jovanovic su potpuno bizarni momenti.

 

 

Ceka nas ozbiljna rekonstrukcija tima, novi trener i kada vec ne igramo EL  pravo je vreme da se napravi dobar tim.

Link to comment
20 minutes ago, Joe D said:

Mozda je mislio na Mihajla(RIP), a ne na Luku Pavicevica. Ali da, on i Trifa nisu nikakvi ozbiljni treneri. Ne znam o Uvalinu sta da mislim, bio je dobar kad je bio kod nas u datim okolnostima, ali ne verujem da je neki izbor za evroligaskog trenera. Staviti pocetnika na klupu umesto angazovanja prosecnog trenera nije samo po sebi lose, ali mu se mora stvoriti neki preduslov da uspe. Zvezdin roster su samo sporadicno nabacani igraci, a nije bilo ni nekog iskusnog u strucnom stabu da pomogne nekim savetom.

 

Naravno. Alimpijevic nije toliki problem, problem je sto mu je selektiran tim nad kojim jednostavno nije mogao da ima kontrolu jer je sastavljen od gomile klinaca kojima je mogao da sere i grupe matoraca koje nije smeo ni da pogleda. Sigurno je da bismo bolje prosli sa nekom alamunjom na klupi ali takvi kostaju i nema ih previse. Od nasih trenera koji bi eventualno mogli da dodju a da se ne oseti odlazak Radonjica ili, cak, da se dobije upgrade na klupi, jedan vodi Barselonu, drugi je igrao finale, a treci polufinale Evrokupa. Varijante sa Trifom, Uvalinom i slicnim poluproizvodima imaju limite koji bi se takodje videli s ovakvim sastavom.

 

Krpili smo se ove godine na sve strane i zamalo nam je uspelo ali krpez obicno ne zasluzi da uspe. Na stranu to sto se kroz sezonu videlo na mestima van tima i strucnog staba da ne zasluzujemo da igramo Evroligu. Poluprazan Pionir protiv najboljih evropskih ekipa, tankovanje cim promolimo nos van Beograda, bavljenje svim i svacim osim kosarkom, bojkot takozvanih navijaca zbog dolaska Bosnjaka sa slovenackim pasosem u klub, gomila nekih Covicevih ludjenja po saopstenjima i konferencijama za stampu, sve je to odavalo utisak kluba nespremnog da se na korektan i uredan nacin bavi kosarkom. Poceli smo da uzimamo regionalnu dominaciju i Evroligu zdravo za gotovo i na vreme smo popili po picki pa cemo godinu dana igrati bez svega toga i videcemo kako ce to izgledati.

 

Ceka nas ili totalno razjebavanje i ulazak SNS-a u klub ili ce Covic da se primiri, povuce na rezervni polozaj i pokusa da nas ekspresno vrati na vrh. Videcemo vec na leto u kom pravcu ce sve to ici, ako smo klub koji na svim nivoima, od navijackog do finansijskog, zavisi samo od uspeha a ne od kosarke onda i treba da se ugasimo i da se vratimo na slavne dane evropskih Zvezdi i slicnih samoubilackih projekata. Ako smo klub koji zavisi od kosarke... well... kosarka se igra i kad nisi prvi i kad igras Evrokup.

Link to comment

radonjic je trener koji ne radi u romingu, isto kao i vujosevic. i siguran sam da i on to zna. zato je sve sa njim moglo da se ispegla pre pocetka sezone. ali covic je ocigledno mislio da je ovaj krpa, da ce sve da istrpi...ali....eto...dobili smo alimpijevica

Link to comment
radonjic je trener koji ne radi u romingu, isto kao i vujosevic. i siguran sam da i on to zna. zato je sve sa njim moglo da se ispegla pre pocetka sezone. ali covic je ocigledno mislio da je ovaj krpa, da ce sve da istrpi...ali....eto...dobili smo alimpijevica
Otkud znas kad nikad nije radio preko?
Link to comment
radonjic je trener koji ne radi u romingu, isto kao i vujosevic. i siguran sam da i on to zna. zato je sve sa njim moglo da se ispegla pre pocetka sezone. ali covic je ocigledno mislio da je ovaj krpa, da ce sve da istrpi...ali....eto...dobili smo alimpijevica
Kako znamo da je Radonjic bez rominga? Prvi put sad vodi ekipu vani pa cemo da vidimo sta ce uraditi.

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Link to comment

vreme ce pokazati. kao igrac nikad nije isao u inostranstvo, rekao bih da sa bilo kojim stranim jezikom nije u dobrim odnosima, a i za sve ove godine u zvezdi sumnjam da nije imao dobre ponude stranih timova. ako nista drugo, skoro godinu dana je bio bez angazmana, a opet sumnjam da nije imao dobrih ponuda i tada

Link to comment
10 minutes ago, triple_nippled said:

vreme ce pokazati. kao igrac nikad nije isao u inostranstvo, rekao bih da sa bilo kojim stranim jezikom nije u dobrim odnosima, a i za sve ove godine u zvezdi sumnjam da nije imao dobre ponude stranih timova. ako nista drugo, skoro godinu dana je bio bez angazmana, a opet sumnjam da nije imao dobrih ponuda i tada

 

31 minutes ago, triple_nippled said:

radonjic je trener koji ne radi u romingu, isto kao i vujosevic. i siguran sam da i on to zna. zato je sve sa njim moglo da se ispegla pre pocetka sezone. ali covic je ocigledno mislio da je ovaj krpa, da ce sve da istrpi...ali....eto...dobili smo alimpijevica

 

Veoma hrabra i rezolutna izjava za nekog kome se argumentacija bazira na "vreme će pokazati", "rekao bih" i "sumnjam". 

Link to comment

izjava je zasnovana na tome da nikad do sada kao trener i igrac nije radio u inostranstvu. tamo gde je uredjen sistem, redovne i mnogo bolje  plate, mnogo bolji uslovi za rad.

 

sve od cega bi uspesan trener trebao da bezi.

 

a radonja je vise godina uspesan trener na ovim prostorima.

Link to comment

Ok, ali onda se kaže "nije nikad radio", a ne "ne radi", to da li će raditi ili neće, tj. da li će dati rezultata, kao što si rekao, vrijeme će pokazati. Ovo sve ostalo je moje, tvoje, nečije nagađanje, a to ne priliči ozbiljnim sagovornicima. 

Link to comment
5 minutes ago, James Marshall said:

Ok, ali onda se kaže "nije nikad radio", a ne "ne radi", to da li će raditi ili neće, tj. da li će dati rezultata, kao što si rekao, vrijeme će pokazati. Ovo sve ostalo je moje, tvoje, nečije nagađanje, a to ne priliči ozbiljnim sagovornicima. 

moj post se nije odnosio na to da li ce biti uspesan ili ne, vec na to da nije bas zapinjao da ide i radi napolje. i na to da je mogao da nastavi rad u zvezdi da je covic to sto nije.

5 minutes ago, palikaris said:

Zasto bi uspesan trener bezao od uredjenog sistema?

bio sam ironican

Edited by triple_nippled
Link to comment

On court/off court u finalu, prosek na 40 minuta

Omić +13 na parketu / -21 na klupi / razlika +34 (skor u finalnoj seriji, računajući samo rezultat kada je bio na parketu: 4-0 za Zvezdu)

Dobrić +9 / -11 / +20  (2-2)

Janković +7 / -4 / +11 (2-2) 

Enis 0 / +0 / -0 (2-1, jednom nerešeno) 

Davidovac 0 / +0 / -0 (3-1) 

Ročesti 0 / +1 / -1 (2-1, jednom nerešeno) 

Lazić -1 / +1 / -1 (2-2) 

Bjelica -9 / +6 / -15 (0-4) 

Feldin -6 / +10 / -16 (1-3)

Lesor -20 / +12 / -32  (0-3, jednom nerešeno) 

 

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...