Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2017/18


Ros

Recommended Posts

Zvezda je izgubila finale kada je Cedevita ispustila prvu utakmicu u Podgorici. Mada teško da bi ova neznalica mogla i protiv Zdovca. Plus bez Antića i Dangubića ovo je daleko lošiji tim.

Ostaje da vidimo kako brat uzima od Č i daje bratu igračku.

Link to comment
  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Apollo Creed

    346

  • Nikodije

    288

  • Joe D

    247

  • MiddleClass

    245

Top Posters In This Topic

Posted Images

zvezda kao klub je ove godine mala toliko promasaja da je jednostavno ovo moralo da se desi na kraju. covicevo ludilo ga je samog pojelo. totalni promasaj na svim nivoima.

 

alimpijevic bez iskustva, autoriteta, ideje, muda, jedno veliko nista. ne znam sta pozitivno o njemu moze da se kaze ove sezone. sta je pozitivno doneo? ekipa nazadovala. mislim da je u finalu moralo da bude mesta i za jovanovica i za keselja. bar po koji minut. ako nista da odrade neki konkretan zadatak. ti u finalu sebi skracujes rotaciju za dva igraca kad se igra dan za danom. prilicno glupo. uz naravno jos mnogo propusta ili kako bi vec mogli da se nazovu. ono sto mi posebno smeta je neigranje odbrane, tj nepostojanje iste.

 

ako nesto moze da se podvede pod pozitivno je to sto se kao stvorila neka baza za sledecu sezonu. enis evidentno divlja sve vise, ali mislim da uz pravog trenera sa autoritetom moze da se obuzda i da znaci sledece godine. dobric je isto pokazao neki potencijal, ali ne vidim ga kao bitnog igraca. danguba ako ostane treba i jeste bolja varijanta lazica. defanzivac koji moze biti i ofanzivno koristan. lazic verujem ostaje u zvezdi i on po meni treba da dodje na mesto keselja, s tim da odigra nekad nesto. za davidovca kao specificnog igraca, koji odskace od svih standarda, mora da ima mesta. jankovic, mnogo glup, ali ima neki potencijal, sa njim bas mora da se radi i moze biti vise nego korektan. i to je to.
 

uz jedan dobar pick and roll tandem i konacno posle mnogo godina jednu pristojnu cetvorku zvezda moze da bude konkurentan tim.

Link to comment

Sezonu smo izgubili postavljanjem Alempijevica za trenera. Coravi je zbog svo ega i hailovanja Radonje od strane javnosti morao da povuce potez kojim ce dokazati da je Radonja prosecan trener i da bi sa bilo kojim trenerom Zvezda imala iste rezultate. Igrao se menadzera dovodio koga je hteo i usrao motku. Ovo dokazuje da je trebao da radi svoj posao a da se u struku ne mesa.

Da krenemo redom bar ono sto je meni utisak ove sezone:

1.Alempijevic - totalni promasaj, postaviti za trenera evroligaske ekipe trenera koji nikada nije vodio nijedan tim ni u jadranskoj ligi je ozbiljna budalastina. Trener koji nema autoritet jer nema ni godina ni iskustva ni uspeha ne moze da hendluje igrace koje ima na raspolaganju tj. ove starije koji treba da povuku kad je najpotrebnije. Tener kome se igra raspada jos od nove godine a sto je kulminiralo neosvajanjem Kupa kada je bila idealna prilika za smenu pogotovu sto je Trinkijeri u tom trenutku postao slobodan. Napad nije postojao sve se svodilo na vrcenje pika Rocestija i trenutnu inspiraciju nekog od igraca. Svaki napad vrtimo pik do 20. sekunde a onda za one 4 onaj kod koga je lopta krene 1 na 5 pa sta mu Bog da. Obrana jedna velika nula i tu se vidi nedostatak autoriteta. Milion primljenih koseva iz kontre gde ne stignemo ni da se vratimo na svoju polovinu za sta bi  svaki igrac na terenu od Radonje dobio vaspitnu i nagradu da se peske vraca kuci. Dzikic ga je u finalu urnisao sto se vidi po broju laganih poena koje su postigli oni a sto mi nismo imali ni 10% u nasem napadu.

2.Rocesti - najbolji igrac ove ekipe ali po mom misljenju promasaj. Ovo promasaj je uslovno receno ali on nije tip plejmejkera kakav je nama trebao. Nama je trebao plej sa organizatorskim sposobnostima sto smo kod Radonje uvek imali a ovde takvog nismo imali ni kao zamenu. Takodje ono sto je bitno on sem Makabija nikad nije igrao u ekipi koja ima imperativ osvajanja prvenstva.

3.Enis - bek ili bik kako ga nazvati? Fizikalije brutalne ali mozga ni za lek, doveden kao drugi plej a pleja nije video u zivotu.

4.Lesor - kao Enis fizikalije su tu ali mozga nigde, mozda bi drugacije bilo da je Radonjic radio sa njim mada mislim da Radonjic takvog centra i ne bi dovodio. Sem atraktivnosti nije imao drugog doprinosa Zvezdinoj igri mada moze ga izvaditi to sto mu je tek 22 godine.

5.Bjelica - starac. Greska je ugovor na dve godine. Bjelica je prosle godine imao 15mpg a ove 25mpg i dok je imao svezine nesto je i igrao kada je ta svezina otisla otisao je i Bjelica. Tu je opet losa selekcija tima jer na visokim imas njega i Peru koji ne bi smeli da imaju vise od 10-15 min po mecu ali jednostavno nismo imali ko da igra.

6.Pero - doveden kao najzvucnije pojacanje ali pogresna uloga. On nije mogao da ima ulogu vecu od one u Feneru prosle sezone ali to neko "strucan" nije video kao problem.

7.Lazic - izgubljen u magli. Lazina najgora sezona u Zvezdi se nije slucajno poklopila sa promenom nacina igre od toga da smo protivnike dobijali odbranom do igre gde se sa protivnikom nadtrcavamo i nadpucavamo. Laza je igrac za 3&D i nista vise.

8.Davidovac - pozitivno iznenadjenje ove godine ali negativno u finalu gde se sasrao kao grlica. Mozak ima i visinu ima to mora da koristi kako zna i ume i da pronadje izgubljena muda.

9.Dobric - stagnirao, imao je vecu minutazu ali isuvise je igrao po sistemu toplo hladno mozda ima i veze sa tim sto je Alempijevic poverenje uvek davao Feldinu bez obzira na njegovu igru.

10.Feldin - promasaj, defintivno je da nije igrac koji moze i mora da bude prva violina tima i to je pokazao ove sezone gde je igrao od sjaja do ocaja.

11.Jankovic - ne znam sta da kazem, na trenutak zadivi resenjima u napadu a u sledecem trenutku napravi gresku koji ni na basketu ne prave klinci.

12.Omic - jedini pogodak i to iznudjeni zbog Perinih povreda. Poceo slabije ali kada se uklopio delovao je sve bolje i bolje. Bez njega ne bismo bili ni blizu egala u svakoj utakmici. Ja bih ga zadrzao ali sada posto ne igramo EL mislim da to nije realno.

13.Radicevic i Jannkovic - Coviceva zelja da ga nabije Partizanu je dovela ovu dvojicu u Zvezdu po mom misljenju nezasluzeno. Ajd Jovanovic visok odlicno gradjen za centra i mozda se nesto moglo izvuci iz njega ali Radicevic mi je misterija. Nikola Ivanovic je bio slobodan ovo leto i umesto njega dovede Coravi ovog poluproizvoda iz Spanije.

14. Keselj - Seselj je doveden da bi se ispeglali dugovi koje imaju prema njemu i nista drugo. Kosarka ga odavno ne interesuje i to je to.

15.Dangubic - jedini koji je pokazao napredak ove sezone i na zalost povreda koja ga je izbacila iz ekipe. Da je bilo njega moguce da bi smo danas drugacije pisali.

 

Ako ima gresaka jbg mrzi me da ponovo citam :D

Nikakve sudije nas nisu pobedili nego mi sami sebe. Gluplju ekipu nismo imali i onoliku kolicinu gluposti nisam video do sada.

Link to comment

Ne znam odakle ta ideja da je Covic oterao Radonjica zbog ega. Radonja je taj koji nije zeleo vise da bude trener Zvezde. Ono razvlacenje od strane Covica u medijima kad je odlazio je skandalozno, ali zadrzao bi ga on da je ikako mogao. Nije magistar bas toliko glup.

Link to comment
3 minutes ago, Joe D said:

Ne znam odakle ta ideja da je Covic oterao Radonjica zbog ega. Radonja je taj koji nije zeleo vise da bude trener Zvezde. Ono razvlacenje od strane Covica u medijima kad je odlazio je skandalozno, ali zadrzao bi ga on da je ikako mogao. Nije magistar bas toliko glup.

Informacije koje ja imam govore da je jeste toliko glup.

A i u prilog tome ti ide da je posle Radonje angazovao trenera koji je radio samo u KLS da je hteo uzeo bi ozbiljnog trenera.

Link to comment

Stoji da je iznenadni dolazak Alempijevića umesto Alimpijevića usred sezone dosta uticao na dešavanja.

Edited by Goranz
Link to comment
23 minutes ago, Joe D said:

Ne znam odakle ta ideja da je Covic oterao Radonjica zbog ega. Radonja je taj koji nije zeleo vise da bude trener Zvezde. Ono razvlacenje od strane Covica u medijima kad je odlazio je skandalozno, ali zadrzao bi ga on da je ikako mogao. Nije magistar bas toliko glup.

 

Da je HTEO da ga zadrži zadržao bi ga. Kratko i jednostavno.

Link to comment
21 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Da je HTEO da ga zadrži zadržao bi ga. Kratko i jednostavno.

mozda je i hteo ali radonja se ispovedao 1 forumasu i rekao mu da mora da odmori, jer rad u c.z je sa ogromnim pritiskom...

 

a ove mocine spekulacije nemaju veze sa istinom jer je coki dosta njih zvao ali niko nije hteo vruc krompir posle radonje, i miloje mu se zahvalio a alimpijevicu svaka cast jer se uhvatio u vrzino kolo - talentovan trener koji nije imao podrsku ni igraca  ni uprave a koliko vidim i obicnih i onih ekstremnih navijaca sto je porazavajuce

za alempijevica mislim sve suprotno

Link to comment

Možda, možda su se u Radonjinom odlasku poklopile dve želje, ali sigurno više Čovićeva da nema jakog trenera. Možda je Radonja hteo dalje, ali da je Čović hteo da ga zadrži ovaj bi ostao. U prilog tome govori koga je doveo umesto njega...


...shiit has hit the fan....

Link to comment

A kako bi ga zadrzao, cime? Proslogodisnja ekipa je vec neko vreme igrala zajedno i pruzala partije koje prevazilaze novac koji su primali. Bukvalno su svi posle Zvezde zaboli bolje ili makar sigurnije ugovore. Resenje je bilo da se svi ili vecina (mnogo) bolje plate, a to nije bilo moguce. Jedino sto je realno moglo da se ucini je da se Kuzmic ne proda Realu, ali taj deo je na kraju uglavnom pokri Omic. Radonjica razumem sto nije zeleo da krece ispocetka, mada je verovatno i on racunao da ce mnogo brze i lakse naci EL klub. Na kraju je zavrsio kod familije Pesic bez odobrenog strucnog staba... Da je znao, mozda bi i u Zvezdi poceo nov ciklus.

 

A vrlo verovatno odlaze i Dangubic i Lazic. Dangubic je bas zato odlucio da ne rizikuje, a Lazic je razocaran desavanjima i trazice da ide ako ga neko (citaj: neki nas trener) bude hteo. Posteno je i da se on naplati posle svega, mada je imao ocajnu sezonu - u EL je promasio tipa 20 trojki zaredom, a u odbrani je osetno usporio.

Edited by Malvo
Link to comment

Ja tu pricu prosto ne kupujem. Nege je puklo izmedju njih dvojice, i to Covicevevo "mozemo mi i bez tebe" je posledica toga, a ne uzrok. Uostalom, Radonja je dobar i sa bracom, ne verujem da je pomoglo u situaciji. 

Link to comment

Sigurno nije mogao da se nadje trener koji bi hteo da vodi EL ekipu. Verovatnije nije mogao da se nadje trener kome bi coravi sastavljao ekipu.

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Link to comment

Puklo je kad je Covic pomislio da mu Radonjic sa bracom sprema gajtan, na konferenciji posle titule. Pare su se ionako dugovale i zivelo na pocek, a za ostanak one ekipe je bilo potrebno jos vise para kojih nema bez brace. Istovremeno se dobija F4 i poslovicno paranoicnom Covicu ne treba mnogo da krene da kopa rovove i pravi bedeme. Resenje mu je bilo da pocisti ekipu koju ionako ne moze placa bez pomoci onih koji bi da ga smene. On misli da mu je Radonjic zabio noz u ledja nakon sto ga je sacuvao kad su braca htela da posade Bozu na klupu, a Radonjic misli da Covic nije dovoljno postovao pobednicku promenu koju je doneo. Da se nije desila jedna od te dve stvari - konferencija, novi ciklus - dogovorili bi se njih dvojica nekako. Ali ovako obojica mislila da mogu bez onog drugog i cao, zdravo. Nije se usrecio ni jedan. 

Edited by Malvo
Link to comment
15 minutes ago, Moća said:

Sigurno nije mogao da se nadje trener koji bi hteo da vodi EL ekipu. Verovatnije nije mogao da se nadje trener kome bi coravi sastavljao ekipu.

Sent from my Le X620 using Tapatalk
 

 

       Koji trener? Uvek i svakog to pitam. Zvali su Sašu Obradovića, Pešića, čak i Milana Tomića niko nije hteo/mogao. Trinkijeri da dođe na pola sezone posle fijaska u Bambergu deluje prilično nadrealno, na stranu koliko bi koštao. Dakle, imali smo solidan izbor, Struja, Stepandić, Gašić, Uvalin... ali smo se zajebali. 

 

      Po svim relaevantnim informacijama, Radonjić je tražio da mu se garantuje redovna isplata igrača za sledeću sezonu, na šta je imao puno pravo, a opet ja ne vidim kako je Čović to mogao da mu garantuje bez rasprodaje tima. meni deluje kao pat pozicija.

Edited by fandorin
Link to comment

Na izbor Alimpijevica je vec dobrim delom uticao ego. Hteo je da dobije veoma jeftinog Radonjica umesto Radonjica iz sopstvenog pogon i to mu se obilo o glavu. Uvek je mogao da nadje nekog iskusnijeg Uvalina, Trifunovica, Pavicevica ili cak i Jovovica, ali nije. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...